Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 10 Ιουν 2023, 23:43

adman έγραψε:Το πρόβλημα δεν ειναι ο επιθετικός μόνο, γιατί τουλάχιστον εκεί κάποιον θα πάρουμε. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ η ομάδα χρειάζεται κυριολεκτικά 10 μεταγραφές και οι 7 να παίξουν βασικοί, οι υπεύθυνοι δε φαίνεται να το καταλαβαίνουν και νομίζουν ότι με 3-4 προσθήκες είμαστε κομπλέ.

Δεν το κάνουμε 23/11 να είμαστε πιο σίγουροι?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Unpsofable78 » Σάβ 10 Ιουν 2023, 23:47

Μα καμία σοβαρή ομάδα δεν αλλαζει τόσους παίκτες σε μία χρονιά.
Υπάρχουν σταθερές και κορμός που μπορεί να χτιστεί η ομάδα.
4 βασικοί και 7-8 σύνολο παίκτες είναι μια χαρά. Το θέμα είναι αυτοί που θα έρθουν για βασικοί να μας ανεβάσουν επίπεδο. Ειδικά οι παίκτες στο 8 και 9.Ολη η ουσία είναι σε αυτές τις 2 θέσεις.
Άβαταρ μέλους
Unpsofable78
 
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί 14 Ιαν 2014, 22:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό adman » Σάβ 10 Ιουν 2023, 23:55

Ο κουλιεράκης έπαιζε φέτος βασικός με τον Ίνγκασον στην άμυνα σουρωτήρι, το ότι είναι νέος δε σημαίνει ότι θα παίζει με το ζόρι. Πέρα απ' αυτό έχω εξηγήσει το σκεπτικό μου και άλλη φορά. Αν παίξουμε 60 παιχνίδια σε μια χρονιά, θες 3 στόπερ που να λογίζονται βασικά, ώστε να εναλλάσσονται, και έτσι στο καθενα θα αντιστοιχούν 40 παιχνίδια, το οποία είναι ήδη πολλά. Και βέβαια άλλους 2 που να κάνουν τα ρεπό τους, να καλύπτουν τραυματισμούς και λοιπά. Οπότε και να είναι ο Κουλιεράκης ένας απ τους βασικούς θες κι άλλον. Αλλιώς πάλι ο Ίνγκασον θα τα φτύσει.

Τα εξτρέμ Ζίφκοβιτς και Νάρει... Ισχύει βέβαια ότι και πάνω, αλλά επιπλέον... Αν πάμε με αυτούς βασικούς, τζάμπα ασχολούμαστε με τις υπόλοιπες μεταγραφές, δεν έχει νόημα. Και άντε ο Νάρει μας έχει ξεγελάσει όλους με τα νούμερα, που γράφει ασιστ στα 6-0 με τους Ιωνικούς και λοιπά καφενεία. Ο ζίφκοβιτς ούτε αυτό έχει. Δεν γίνεται ο ρούλης να έχει καλύτερο εξτρέμ από εμάς, και να λέμε πώς θα βγουν απ την ενδεκάδα αυτοί οι 2. Δεν γίνεται η κούλα να έχει 3 αλλαγές που είναι καλύτεροι απ τους βασικούς μας.

Αυτοί που στέκονται βασικοί είναι Κοτάρσκι, Ινγκασον, Ντουγκλας, Ντέλιας και σε αρκετά ματς όπως είπα ο Κουλιεράκης.

Έτσι βγαίνουν οι 7 βασικοί. Όποιος θέλει να εθελοτυφλεί, ας λέει ότι είναι για βασικοί, μαζί στην ίδια ενδεκάδα (άντε να πεις ένας απ τους 2) Νάρει και Ζίφκοβιτς.
adman
 
Δημοσιεύσεις: 780
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2022, 20:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό FreeWatcher » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:02

Αλλο οι οπαδοι, αλλο οι παε. Αν εξαρτιοταν απο τους οπαδους, ειδικα του ΠΑΟΚ, καθε μεταγραφική περιοδο θα αλλαζαν ολοι! Οι ομαδες χτιζονται δεν αγοραζονται. Απλα θελουμε ποιοτητα. 4 βασικοι που να κανουν τη διαφορα!
Άβαταρ μέλους
FreeWatcher
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2020, 00:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Blackgr4 » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:02

adman έγραψε:Ο κουλιεράκης έπαιζε φέτος βασικός με τον Ίνγκασον στην άμυνα σουρωτήρι, το ότι είναι νέος δε σημαίνει ότι θα παίζει με το ζόρι. Πέρα απ' αυτό έχω εξηγήσει το σκεπτικό μου και άλλη φορά. Αν παίξουμε 60 παιχνίδια σε μια χρονιά, θες 3 στόπερ που να λογίζονται βασικά, ώστε να εναλλάσσονται, και έτσι στο καθενα θα αντιστοιχούν 40 παιχνίδια, το οποία είναι ήδη πολλά. Και βέβαια άλλους 2 που να κάνουν τα ρεπό τους, να καλύπτουν τραυματισμούς και λοιπά. Οπότε και να είναι ο Κουλιεράκης ένας απ τους βασικούς θες κι άλλον. Αλλιώς πάλι ο Ίνγκασον θα τα φτύσει.

Τα εξτρέμ Ζίφκοβιτς και Νάρει... Ισχύει βέβαια ότι και πάνω, αλλά επιπλέον... Αν πάμε με αυτούς βασικούς, τζάμπα ασχολούμαστε με τις υπόλοιπες μεταγραφές, δεν έχει νόημα. Και άντε ο Νάρει μας έχει ξεγελάσει όλους με τα νούμερα, που γράφει ασιστ στα 6-0 με τους Ιωνικούς και λοιπά καφενεία. Ο ζίφκοβιτς ούτε αυτό έχει. Δεν γίνεται ο ρούλης να έχει καλύτερο εξτρέμ από εμάς, και να λέμε πώς θα βγουν απ την ενδεκάδα αυτοί οι 2. Δεν γίνεται η κούλα να έχει 3 αλλαγές που είναι καλύτεροι απ τους βασικούς μας.

Αυτοί που στέκονται βασικοί είναι Κοτάρσκι, Ινγκασον, Ντουγκλας, Ντέλιας και σε αρκετά ματς όπως είπα ο Κουλιεράκης.

Έτσι βγαίνουν οι 7 βασικοί. Όποιος θέλει να εθελοτυφλεί, ας λέει ότι είναι για βασικοί, μαζί στην ίδια ενδεκάδα (άντε να πεις ένας απ τους 2) Νάρει και Ζίφκοβιτς.


Ναι άρα και ο Ντέλιας δεν έχει νόημα να θεωρείται βασικός γιατί είχε χειρότερα νούμερα ακόμα και από τον Ζίβκοβιτς.
Ο Ντέλιας έχει 3 γκολ και 6 ασίστ, ενώ ο Αντρίγια 7 γκολ και 6 ασίστ.
Επίσης γιατί στέκεται ο Ντόουγκλας; Ο γαύρος έχει καλύτερο χαφ, τον Χουάνγκ. Άρα να τον αλλάξουμε και αυτόν.
Τέλος αν ο Ίγκανσον μπορεί να σταθεί μόνο με καλό αμυντικό δίπλα του, πχ Κρέσπο, ούτε αυτός μας κάνει.
Οπότε ναι με αυτή τη λογική θες 10 μεταγραφές για βασικούς και κρατάς μόνο Κοτάρσκι.
In my mind the power i find ~1926~
Άβαταρ μέλους
Blackgr4
 
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2014, 22:20

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό adman » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:06

Μα δεν είναι τα νούμερα, ίσα ίσα είπα ότι ο Νάρει μας ξεγελάει λόγω αριθμών, και ότι ο Ζίφκοβιτς δεν έχει ούτε έστω αυτό. Το βασικό πρόβλημα είναι ότι έχουν τεχνική μπακ (όχι Γιαννούλη - Μάτος εννοείται, χειρότερου) και δεν έχουν ατομική ενέργεια για να απειλήσουν. Ο ίνγκασον προφανώς θέλει έναν παίκτη επιπέδου Κρέσπο δίπλα του γι αυτό ακριβώς λέω να πάρουμε αμυντικό, αυτά τα χαρακτηριστικά πρέπει να έχει. Ο χουάνγκ είναι καλύτερος απ τον αουγκούστο αλλά θέλουμε 2 χαφ. Οπότε με έναν επιπέδου αουγκούστο και έναν επιπέδου χουάνγκ είμαστε κομπλε.
adman
 
Δημοσιεύσεις: 780
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2022, 20:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:13

Νομίζω ότι εθελοτυφλούμε, πιστεύοντας στα σοβαρά πως ο Σαββίδης θα μπει σε λογική να ανανεώσει τη βασική ενδεκάδα της ομάδας κατά 7 νέους παίχτες. Δεν εξετάζω το τι μπορεί κάτι τέτοιο να σήμαινε, αν γινόταν, από αγωνιστικής άποψης, αναφορικά με τον απαιτούμενο χρόνο για να προκύψει μια ... κανονική ομάδα κοκ. Ας συνέλθουμε και ας έχουμε ορθολογικές απαιτήσεις και προσδοκίες. Δεν έχουμε το καλύτερο υλικό του κόσμου, σαφώς. Δε σημαίνει όμως αυτό πως, με τις αδυναμίες του, δεν υπάρχει υλικό που να μπορούμε πάνω του να χτίσουμε με τις απαραίτητες προσθήκες.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:22

adman έγραψε:Ο κουλιεράκης έπαιζε φέτος βασικός με τον Ίνγκασον στην άμυνα σουρωτήρι, το ότι είναι νέος δε σημαίνει ότι θα παίζει με το ζόρι. Πέρα απ' αυτό έχω εξηγήσει το σκεπτικό μου και άλλη φορά. Αν παίξουμε 60 παιχνίδια σε μια χρονιά, θες 3 στόπερ που να λογίζονται βασικά, ώστε να εναλλάσσονται, και έτσι στο καθενα θα αντιστοιχούν 40 παιχνίδια, το οποία είναι ήδη πολλά. Και βέβαια άλλους 2 που να κάνουν τα ρεπό τους, να καλύπτουν τραυματισμούς και λοιπά. Οπότε και να είναι ο Κουλιεράκης ένας απ τους βασικούς θες κι άλλον. Αλλιώς πάλι ο Ίνγκασον θα τα φτύσει.

Τα εξτρέμ Ζίφκοβιτς και Νάρει... Ισχύει βέβαια ότι και πάνω, αλλά επιπλέον... Αν πάμε με αυτούς βασικούς, τζάμπα ασχολούμαστε με τις υπόλοιπες μεταγραφές, δεν έχει νόημα. Και άντε ο Νάρει μας έχει ξεγελάσει όλους με τα νούμερα, που γράφει ασιστ στα 6-0 με τους Ιωνικούς και λοιπά καφενεία. Ο ζίφκοβιτς ούτε αυτό έχει. Δεν γίνεται ο ρούλης να έχει καλύτερο εξτρέμ από εμάς, και να λέμε πώς θα βγουν απ την ενδεκάδα αυτοί οι 2. Δεν γίνεται η κούλα να έχει 3 αλλαγές που είναι καλύτεροι απ τους βασικούς μας.

Αυτοί που στέκονται βασικοί είναι Κοτάρσκι, Ινγκασον, Ντουγκλας, Ντέλιας και σε αρκετά ματς όπως είπα ο Κουλιεράκης.

Έτσι βγαίνουν οι 7 βασικοί. Όποιος θέλει να εθελοτυφλεί, ας λέει ότι είναι για βασικοί, μαζί στην ίδια ενδεκάδα (άντε να πεις ένας απ τους 2) Νάρει και Ζίφκοβιτς.

Πάμε να τα πιάσουμε τώρα ένα-ένα αυτά που είπες.
Λες "Και άντε ο Νάρει μας έχει ξεγελάσει όλους με τα νούμερα, που γράφει ασιστ στα 6-0 με τους Ιωνικούς". Κάτι που αποδεικνύει ότι μάλλον τον ΠΑΟΚ δεν τον πολύ έβλεπες.
Ο Ναρευ λοιπόν είχε 8 γκολ 11 ασίστ την σεζόν που μας πέρασε και μέχρι να πάθει ότι έπαθε τέλος πάντων ήτανε πρώτος στη σχετική λίστα του πρωταθλήματος goal-asist.
Πάμε τώρα να δούμε τα παιχνίδια 1 προς 1 στα οποία έγραψε γκολ η ασίστ.
Πρώτη αγωνιστική με τον Παναιτωλικό στο 1-0 ασίστ
2η αγωνιστική κόντρα στον Ατρόμητο στο 2-1 γκολ
4η αγωνιστική κόντρα στη Λαμία στο 1-0 ασίστ
5η αγωνιστική κόντρα στον ΟΦΗ στο 1-1 γκολ
7η αγωνιστική κόντρα στο Λεβαδειακό στο 1-1 γκολ
8η αγωνιστική κόντρα στον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη 2-1 γκολ
11η 12η 13η αγωνιστική απουσία λόγω τραυματισμού
14η αγωνιστική κόντρα στον Παναιτωλικό στο 2-0 ασίστ
17η αγωνιστική 3-0 υπέρ της Λαμίας assist
20η αγωνιστική 3-2 υπέρ του λεβαδειακού ασίστ
23η αγωνιστική 2-0 υπέρ της ΑΕΚ γκολ και ασίστ
25η αγωνιστική στο 6-0 εναντίον του ιωνικού τρεις ασίστ
26η αγωνιστική 1-0 εναντίον του Βόλου ασιστ
Επιπλέον
Ένα γκολ και μία ασίστ το κύπελλο όχι ιδιαίτερης αξίας
Και
Δύο γκολ κόντρα στον Βόλο στα play-off


Αν παρακολουθούσε στο ρεπορτάζ της ομάδας θα γνώριζες ότι ο ΠΑΟΚ ψάχνει extreme για την απέναντι πλευρά και όχι για την πλευρά που αγωνίζονται ο Γερμανός και ο Σέρβος.

Υγ αν με 3.000 λεπτά τα φτύνουν οι παίκτες μας τότε έχουμε μεγάλο πρόβλημα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό adman » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:36

Ποιος είπε ότι θα το κάνει αυτό ο Σαββίδης; Ξέρουμε τι θα κάνει τα είπαμε, 3-4 κινήσεις ουσίας κλπ. Άλλο τι θα έπρεπε. Είδαμε πέρσι που είχαμε 4 νέους και 7 παλιούς στην ενδεκάδα (στο τέλος, γιατί στην αρχή έπαιζε ο Κούρτιτς και ο Τσαούσης από πρόπερσι, άρα 9 παλιοί) πόσο καλά τα πήγαμε. Αυτά με τους κορμούς και τα λοιπά, είναι όταν έχεις ήδη σωστές βάσεις.

Και στην τελική απ' ότι κατάλαβα οι διαφωνία με τους συνοπαδούς είναι 2. Πρώτον ότι εμένα δε μ' αρέσουν τα εξτρέμ που έχουμε. Εσείς γουστάρετε Ζίφκοβιτς, Νάρει βασικούς; Μπράβο, εγώ γιατί πρέπει να συμφωνήσω; Και δεύτερον, θέλω και μια ενίσχυση στα στόπερ με κάποιον που να μην είναι χειρότερος απ τους βασικούς μας για να μοιραστούν το χρόνο. Εσεις θέλετε κάποιον που να είναι με το στανιό χειρότερος απ τους βασικούς μας στόπερ μην τυχόν και τους φάει το χρόνο.

Ρένε, εγώ δεν είπα ότι δεν ψάχνουμε εξτρέμ. Διαφωνούμε στο ότι εγώ θέλω βασικά εξτρέμ, οι περισσότεροι απ' ότι κατάλαβα θέλουν Νάρει, ζίφκοβιτς. Τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα.
adman
 
Δημοσιεύσεις: 780
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2022, 20:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό mbison » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:43

Aπιστευτη βολλευμπολιστρια πηραμε, Κασαούνα Γουίλιαμς, πανω ραφι.
Καποιοι κανουν πλακα κ ριχνουν λεφτα εκει.
Δειτε βιντεο https://www.sportal.gr/sports/volley/20 ... a-oyiliams
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5164
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Unpsofable78 » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:50

Άρα "ο Σαββίδης" δεν θα φέρει λανθασμένα 7 βασικούς και 10 παίκτες σύνολο κατά την άποψή σου;
Και σε ξανά ρωτάω. Ποια σοβαρή ομάδα παγκοσμίως αλλάζει σε μία χρονιά τους 7 από τους 11 βασικούς σε μία χρονιά; Οι συνέπειες μπορεί να είναι καταστροφικες άμεσα και ίσως ευεργετικές μακροπρόθεσμα.
Και ο Κοταρσκι έχει μειονεκτηματα. Μήπως να τον αλλάξουμε κι αυτόν;
Και ο Ινγκασον με την μπάλα στα πόδια δεν... Να τον αλλάξουμε κι αυτόν;
Και ο Αουγκουστο σε κάποια ματς μας κάνει τα νεύρα τέντα. Κι αυτόν;

Σκοπός είναι να ενισχυθουμε ουσιαστικά σε θέσεις που πραγματικά πονάει η ομάδα. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να ανέβουν οι ήδη ποιοτικοί μας παίκτες, για τους οποίους μιλάς εντελώς απαξιωτικά και ίσως παρασύρουν προς τα πάνω ακόμη και κάποιους μέτριους.
Τελευταία επεξεργασία από Unpsofable78 και Κυρ 11 Ιουν 2023, 01:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Unpsofable78
 
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί 14 Ιαν 2014, 22:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:52

Κορμος υπαρχει αλλα ειναι και αυτος λειψος σε γραμμες. Δηλαδη καμια γραμμη μας δεν ηταν πληρης περσυ γιαυτο και ειχαμε σοβαρα προβληματα.
Παμε στους εντεκαδατους για φετος.
Αμυνα. ινγκι, Κουλε/Μιχαηλιδης, Σαστρε/Λυρα. 3
Κεντρο Αουγκουστο
Επιθεση Ντελιας, Ζιφκο/Ναρευ. 2

Θελεις απλα 4 εντεκαδατους για να κλεισεις την εντεκαδα, καταρχην φορ, χαφ, αριστερο εξτρεμ και μπακ ενα στα αριστερα.

Μετα θελεις επιπλεον.
Για αμυνα εναν ισαξιο σεντερ να εναλλασεται με τους δυο/τρεις βασικους σου.
Κεντρο. Εναν ακομη χαφαρο που να ειναι στα ιδια η ακομη καλυτερος του Νταγκλας
Επιθεση. Εναν στο δεκα που να παιζει και αριστερο εξτρεμ, ενα ακομη φορ που να στεκεται και ως βασικος

Συνολο λοιπον 8 εντεκαδατους θελουμε για να εχουμε ανταγωνιστικη ομδα και ομαδα που θα παει και καλα στην Ευρωπη.

Κρατας και Σβαμπ,Ραφα,Φελιπε (μπας και), Ταισον (παικταρα αλλα για 60 ποιοτικα λεπτα) βαζεις και Τζιμα και κανα αλλο μικρο σιγα σιγα.

Το χειμωνα παιρνεις και ενα δεξι μπακ αν δεν τραβηξει το διδυμο και πας με πιθανοτητες πολλες σε ολους τους στοχους σου. Επισης επειδη δεν θα σου βγουνε και οι 8 κανεις οτι διορθωτικη κινηση χρειαζεται.
Επιπλεον το/τα φορ που θα φερεις καλο ειναι να εχουν υποσταση στο κουτι. Να ειναι παστελωτες και νταμαρια. Οι 3 απο πισω του ειναι ντελικατοι και ντριπλαδοροι. Εχουν ποδοσφαιρικη ποιοτι=ητα τετοια. Απο την αλλη ποιοτητα εκτελεση και δυναμη κλπ δεν εχουμε στην επιθεση μας.
Αυτα.
Ξανα νεα ομαδα απο την αρχη. Για μια ακομη χρονια.

Υ.Γ. Περσυ ηρθαν Κοταρσκι, Ναρευ, Ταισον και ενσωματωθηκαν Ντελιας και Κουλε. Αμα ειχαμε ενα καλο φορ η χρονια θα ηταν τελειως αλλιως.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Leonardo10 » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:52

adman έγραψε:Ποιος είπε ότι θα το κάνει αυτό ο Σαββίδης; Ξέρουμε τι θα κάνει τα είπαμε, 3-4 κινήσεις ουσίας κλπ. Άλλο τι θα έπρεπε. Είδαμε πέρσι που είχαμε 4 νέους και 7 παλιούς στην ενδεκάδα (στο τέλος, γιατί στην αρχή έπαιζε ο Κούρτιτς και ο Τσαούσης από πρόπερσι, άρα 9 παλιοί) πόσο καλά τα πήγαμε. Αυτά με τους κορμούς και τα λοιπά, είναι όταν έχεις ήδη σωστές βάσεις.

Και στην τελική απ' ότι κατάλαβα οι διαφωνία με τους συνοπαδούς είναι 2. Πρώτον ότι εμένα δε μ' αρέσουν τα εξτρέμ που έχουμε. Εσείς γουστάρετε Ζίφκοβιτς, Νάρει βασικούς; Μπράβο, εγώ γιατί πρέπει να συμφωνήσω; Και δεύτερον, θέλω και μια ενίσχυση στα στόπερ με κάποιον που να μην είναι χειρότερος απ τους βασικούς μας για να μοιραστούν το χρόνο. Εσεις θέλετε κάποιον που να είναι με το στανιό χειρότερος απ τους βασικούς μας στόπερ μην τυχόν και τους φάει το χρόνο.

Ρένε, εγώ δεν είπα ότι δεν ψάχνουμε εξτρέμ. Διαφωνούμε στο ότι εγώ θέλω βασικά εξτρέμ, οι περισσότεροι απ' ότι κατάλαβα θέλουν Νάρει, ζίφκοβιτς. Τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα.

Μια χαρά βάσεις έχει ο ΠΑΟΚ αδερφέ είδαμε ότι μια χαρά μπορούσε να σταθουν οι κοταρσκι κουλιερακης ινγκασον Αουγκούστο νάρεϊ ντελιας ζιφκο... Προφανώς και δεν είμαστε ικανοποιημένοι από τον ζιφκο αλλά σκέψου και ποιους είχαν δίπλα τους έτσι άλλο να παίζεις με Ολιβέιρα σέντερ φορ τον νταντας 6ρι και τον Σοάρες αριστερό μπακ και άλλο να παίζεις με τους Πριγιοβιτσ Μαουρίσιο και Γιαννούλη... Θα αλλάξει τελείως η εικόνα με 4 ποιοτικές προσθήκες στην 11αδα... Άλλωστε μην ξεχνας πως στα πριν τα πλέι οφ ήσουν η μόνος που είχες κερδίσει τουλάχιστον 1 φορά και τους 3 απο το Big4.... Βάσεις υπάρχουν όμως χρειάζεται ποιότητα στις 4 γραμμές... Και από εκεί και πέρα μεταγραφές βάθους
Leonardo10
 
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιουν 2023, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Κυρ 11 Ιουν 2023, 00:56

Και για να μην ξεχνιομαστε. Σε οτι αφορα το δεσιμο της ομαδας. Φυγαν ηδη 3 εντεκαδατοι. Καντουρι/Μπισε, Κουρτιτς, Ολιβειρα. Και δεν μας βγηκε και καλα το αριστερο μπακ. Συνεπως θελεις 3-4 για να εχεις ομαδα να κατεβασεις και τους αλλους 4 για να γεμισεις τον παγκο σου που ειναι ποιο αδειος και απο τα ραφια των σουπερμαρκετ τοτε με τον κορωνοιο.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό adman » Κυρ 11 Ιουν 2023, 01:13

Unpsofable78 έγραψε:Άρα "ο Σαββίδης" δεν θα φέρει λανθασμένα 7 βασικούς και 10 παίκτες σύνολο κατά την άποψή σου;
Και σε ξανά ρωτάω. Ποια σοβαρή ομάδα παγκοσμίως αλλάζει σε μία χρονιά τους 7 από τους 11 βασικούς σε μία χρονιά; Οι συνέπειες μπορεί να είναι καταστροφικες άμεσα και ίσως ευεργετικές μακροπρόθεσμα.
Και ο Κοταρσκι έχει μειονεκτηματα. Μήπως να τον αλλάξουμε κι αυτόν;
Και ο Ινγκασον με την μπάλα στα πόδια δεν... Να τον αλλάξουμε κι αυτόν;
Και ο Αουγκουστο σε κάποια ματς μας κάνει τα νεύρα τέντα. Κι αυτόν;

Σκοπός είναι να ενισχυθουμε ουσιαστικά σε θέσεις που πραγματικά πονάει η ομάδα. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να ανέβουν οι ήδη ποιοτικοί μας παίκτες που μιλάς εντελώς απαξιωτικά και ίσως να παρασύρουν προς τα πάνω ακόμη και κάποιους μέτριους.



Αν είναι λάθος ή όχι δεν το ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι κάθε χρόνο γίνονται λάθη στο σχεδιασμό, αλλά φέτος για κάποιο λόγο πιστεύετε ότι είναι κομπλε αυτά που θέλουμε (όπως κάθε χρόνο, μέχρι να φανεί στο γήπεδο ότι δεν ήταν). Μια σοβαρή ομάδα παίρνει 7 βασικούς όταν είναι ανάγκη, όπως στη δική μας περίπτωση. Όπως ακριβώς περιέγραψε ο Totem, δεν χρειάζεται να μπουν όλοι απευθείας βασικοί. Φέρνεις πρώτα τους 4 που σε καίνε, και μετά οι άλλοι θα μπουν σιγά σιγά.

Και να σου πω κάτι, αν φέρουν 5 βασικούς αντί για 7, δηλαδή κρατήσουμε ένα απ τα μπακ και ένα απ τα εξτρέμ που έχουμε για βασικούς, πάλι ευχαριστημένος θα είμαι. Μπορεί δίπλα στους καινουργιους παίκτες όπως λες, να ανέβουν κι αυτοί. Μακάρι να γίνει αυτό έστω. Απλά περιγράφω ένα ιδανικό κατα την άποψή μου σενάριο.

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν είναι το σωστό τόπικ για αυτή τη συζήτηση, οπότε το κόβω εδώ.
adman
 
Δημοσιεύσεις: 780
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2022, 20:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες