Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Logistis » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:02

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ, αν συνυπολογίσουμε όλες τις φήμες, εκτιμήσεις, πληροφορίες και αερολογίες που προέρχονται από τους διάφορους αρδ μέχρι τώρα, είναι ότι υπάρχει μια βάση λογικής στο να είχε γίνει ήδη μια προετοιμασία τους 2-3 τελευταίους μήνες και να είχαν συμφωνήσει προφορικά ή να ήταν κοντά με 2-3 παίκτες (επιπέδου Νάρευ π.χ.) αλλά μετά τα τελευταία γεγονότα και τον οδυνηρό και σοκαριστικό τρόπο που χάθηκε το κύπελο αλλά και η τρίτη θέση, να αποφασίστηκε όντως την τελευταία βδομάδα να αποκτηθούν πιο ποιοτικοί παίκτες άμεσα, λόγω του ότι πλέον διακυβεύονται πολύ περισσότερα πράγματα σε σχέση με την Ευρωπαική παρουσία σε ομίλους αφού χρειάζονται πλέον 3 προκρίσεις και τα καλοκαιρινά ματς ξεκινάνε τώρα πολύ νωρίτερα απ΄ότι πίστευαν και θεωρούσαν πιο πιθανό αρχικά.

Αν το όνομα του Ετέμπο στα χαφ μας δείχνει πάνω κάτω την προσέγγιση που μπορει να είχε αρχικά το κλαμπ και στις άλλες δυο βασικές θέσεις, τότε μου φαίνεται λογικό που αποφάσισαν να πάνε για κάτι καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
Logistis
 
Δημοσιεύσεις: 1013
Εγγραφή: Δευτ 20 Δεκ 2021, 19:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:03

FreeWatcher έγραψε:
Gospi έγραψε:Ρε συ ο Μποτο ηρθε στον ΠΑΟΚ του μεγιστανα Σαββιδη και προφανως θεωρουσε πως αυτα τα αστεια ποσα (για τα δεδομενα των σοβαρων ευρωπαικων κλαμπ αυτα τα ποσα ειναι για τις 3ες επιλογες) δεν εμπεριεχουν κανενα ρισκο. Εφερε παιχτες που ειχαν προοπτικη με μικρα ποσα οταν μιλαμε για πιθανα ταλεντα. Που να φανταστει οτι στον πρωτο αποκλεισμο θα κλεινε η κανουλα και θα τρωγε το ενα ακυρο μετα το αλλο.
Σιγα μην ξαναφερει Σοαρες ή Κουαλιατα.
Ασε που θεωρω οτι ηδη ψαχνει να την κανει.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αμήν και πότε!
Ας φέρει και έναν 2ο τερματά που έχει καλό μάτι και ας την κάνει. Ιδανικά και μέσα στη χρονιά σε ομαδα που ψάχνει εναγωνίως τδ, να σκασουν και τη ρητρα του...
Ο Μποτο προσπαθει να αναβαθμισει το τμημα σκαουτινγκ της ομαδας. Θυμισε μου τον τελευταιο π ασχοληθηκε με την σωστη οργανωση και στελεχωση του συγκεκριμενου τμήματος και πες μου τον αντικαταστατη του που θα μπορεσει να ανταποκριθει σ αυτο π χρειαζομαστε και να συνεχισει και αυτος την σωστη οργανωση του συγκεκριμενου τμηματος.
Αν συνεχισουμε να διωχνουμε τους ΤΔ αντι να δουμε μηπως κανουμε κατι αλλο λαυος και δεν μας βγαινουν, τοτε θα συνεχισουμε να κανουμε τρυπες στο νερο. Ακριβες τρυπες στο νερο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:08

joshua έγραψε:Ο Manaj θα ήταν μια ενδιαφέρουσα περίπτωση για δευτερος. Βέβαια ενδιαφέρουσα ήταν και τον Γενάρη όταν έμεινε ελεύθερος αλλά τότε μας έπεφτε λίγος...


Με συμβόλαιο κοντά στο 1 μύριο στην Αγγλία μάλλον ακριβός για 2ος.
Άβαταρ μέλους
Ettien26
 
Δημοσιεύσεις: 2232
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2020, 20:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό FreeWatcher » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:11

Special 4 έγραψε:
rainmaker έγραψε:Η μεγαλύτερη, ελεεινοτερη, ανεξήγητη και κυρίως ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΉΤΗΤΗ παπαρια που κάνει ο ΠΑΟΚ της εποχής Σαββίδη είναι το θόλο, αδιευκρίνιστο μπάτζετ μεταγραφών.

Ναι ναι ξέρω δε δουλεύουν έτσι τα πράγματα, ναι ναι ξέρω υπάρχουν έκτακτες περιστάσεις κάθε φορά που πρέπει να ζυγιστουν κλπ

Αλλά είναι αδιανόητο να μην έχει υπάρξει ούτε μια, καλή ή κακή μεταγραφική περίοδος μέσα σε 11 χρόνια (*2 κάθε φορά λόγω χειμερινών μεταγραφών) που να μην έχει κανενας οπαδός και κανένας αρδ ιδέα για το που περίπου κινείται η ομάδα.

Μονίμως ότι βρέχει, κατεβάζει. Και αυτό βεβαιως είναι αποκλειστική ευθύνη ιδιοκτησιας. Και είναι βεβαίως λόγος να θεωρούμε ότι αλλάζουν προσέγγιση κατά το δοκούν, μια και δυο φορές σε κάθε μεταγραφική περίοδο

Γιατί όχι άλλωστε;


Ναι αλλα μετα φταιει ο Μποτο?

Στη θεση του μ τετοια κατασταση π περιγραφεις
εγω θ ειχα ηδη φυγει απο μια ομαδα μ τετοια τραγικη μεταγραφικη δυσλειτουργια

Μ τετοιες συνθηκες εργασιας δεν ψαχνουμε Τεχνικο Διευθυντη

Ενα αποδιοπομπαιο τραγο ψαχνουμε ν του ριχνουμε το φταιξιμο καθε φορα κ γι αυτο εχουμε αλλαξει τοσους Τεχνικους Διευθυντες


Βέβαια η ιερή αγελάδα που λέγεται ΤΔ του ΠΑΟΚ δεν φταίει ποτε! Πεταει ενα καρο λεφτά, μας φορτώνει βαρίδια συμβολαια για 3-4 χρονια κ ώσπου να φύγει δεν πρεπει να τον θίγει κανεις. Την επομενη μερα που φευγει, ξυπνάνε ολοι μαζι απότομα κ βλέπουν το φως το αληθινό. Οπαδοί, αρδ, ραδιοφωνατζηδες κτλ
Το έχουμε ζησει με τόσους και τόσους ειδήμονες του ποδοσφαίρου που μας κουβαλησε ο Ιβαν.
Θα το ξαναγράψω, ο Μποτο πλην του Κοταρσκι (που τα εγραφαν πολλοι εδω μεσα για το καλο του ματι σε τερματοφυλακες εξαρχης) απέτυχε σε ότι έφερε. Ο Ναρεϊ για μενα ειναι μια νορμαλ μεταγραφη για τα λεφτα του που μπορουσε να φερει το οποιδηποτε σκαουτινγκ τιμ ελληνικής ομαδας.
Μακάρι να ξυπνήσει τωρα κ να κανει παπαδες! Ας το ελπίσουμε...
Άβαταρ μέλους
FreeWatcher
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2020, 00:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:14

Όσο τραγική και να είναι η πολιτική Σαββίδη δεν γίνεται να του χρεώνουμε την περσινή τραγική μεταγραφική περίοδο.
Δηλαδή φταίει ο Σαββίδης που ο μποτο έκλεισε παίκτη στην άμυνα ο οποίος θα ερχόταν τον Αύγουστο?
ο Σαββίδης έφταιγε που ο μποτο έξι μήνες δεν απέκτησε ιδέα για το τι έχει ο ΠΑΟΚ στις ακαδημίες του?
Ο Σαββίδης φταίει για το ότι ο μποτο επέλεξε να φέρει το πιο αργό μπακ της λίγκας, όταν έχει δει έξι μήνες πόσο ψηλά αγωνίζεται η ομάδα?


Λέμε ότι με τον τρόπο που λειτουργεί ο Σαββίδης δεν πρόκειται να είμαστε ποτέ γρήγοροι και αποφασιστικοι ,αλλά ένας άλλος τ.δ έφερνε ικογκνιτο κάποιους παικταραδες και τους έκλεινε χωρίς κανείς να μυριστει τίποτα.

Αλλά είπαμε από ανθρώπους που είναι όλη μέρα με τους παίκτες και πριν ένα μήνα αποφάσισαν να κρατήσουν και τους δύο επιθετικούς δεν έχω καμία ελπίδα.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:15

Δηλαδη ο Μποτο αποφασισε να μεινουν και οι δυο επιθετικοι ή ο Λουτσεσκου?
Ή μηπως ο Μποτο εφερε τον Γεναρη Κετζιορα και Ταισον? Ή αποφασισε οτι του αρκουν οι Μπραντον Ολιβειρα ως φορ?
Ο Μποτο εκανε λαθη αλλα δεν ειναι ολα τα λαθη δικα του. Εδω και καιρο οι κινησεις ξανα γινονται περισσοτερο απο τον Λουτσεσκου παρα τον Μποτο.
Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:17

Ποιοι 2;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:18

Ολιβειρα Μπραντον.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:21

Έχουμε αρχίσει την ανακατανομή ευθυνών και ποιος φταίει ή δε φταίει;;

Ολοι φταίνε!

Δηλαδη ότι έχουν παρκάρει 6 εκ στον πάγκο και δεν ξέρουμε πως θα τα βγαλουμε δεν είναι θέμα μποτο;;

Ότι δε βρήκε ομάδα στον μουργκ 4 μήνες είναι θέμα Σάββιδη;;

Να είμαστε σωστοί!

ΟΠΩΣ φταίει ο Σαββίδης και ο λουτσεσκου και όλοι φταίει και αυτός!

Αν δεν μπορεί με 4 εκ να φέρει ικανό παίκτη άσε να τον φέρω γω!

Αν δεν μπορεί να διώξει τον μουργκ τι να το κάνω;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:22

Gospi έγραψε:Ολιβειρα Μπραντον.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποιος έμεινε;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:24

Καλα για τον Μουργκ δεν νομιζω οτι φταιει αυτος. Αν ο παιχτης λεει σε ολες τις προτασεις οχι, τι να κανει, να τον πιασει απο τον λαιμο?
Επειδη εμεις ημασταν ΤΟΣΟ λακαμαδες και καναμε τα χατηρια του κουτσολιακου και ξεπουλησαμε Πελκα και χρυσοσαμε το λιμο τον Μουργκ, ποσοι πιστευεις ειναι τοσο χαζοι οσο εμεις?
Ανενεργος παιχτης χαμηλου επιπέδου και με σχετικα αλμυρο κασε και φταιει ο Μποτο?
Οσο για τα 6 μυρια στον παγκο, εγω δεν ειδα τον Κουαλιατα οποτε δεν ξερω αν αξιζε ή οχι ή αν απλα δεν αρεσε σρον Λουτσεσκου. Μονο ο Φ. Σοαρες δειχνει να ειναι λιγος κι ας θεωρω ότι θα πρεπε να παρει συνεχομενα ματς.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:25

rainmaker έγραψε:Φίλε ο Μποτο φταίει όταν αντικειμενικά δίνει πάρα πολλά λεφτά για παίκτες που δεν είναι και τόσο ταλενταρες, ή έχεις ήδη ίδιους (κουαλιατα με ντελια) ή πάει και παίρνει χωρίς κανένα λόγο το νασμπεργκ ή δίνει 3 μύρια για τον χαμένο στο διάστημα Φελίπε.

Δικαιολογειται ο Μποτο αν αλλα του ειπαν στην αρχη και οταν εκανε καποια πραγματα του τα αλλαξαν. Παλι εικασιες ολα αυτα αλλα πρεπει ο ανθρωπος ακομα και μετα απο τα λαθη που εκανε να παρει ευκαιρια να δειξει την δουλεια του
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10289
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:26

sourmenetes έγραψε:
Gospi έγραψε:Ολιβειρα Μπραντον.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποιος έμεινε;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα φανει. Ασε π το αν θα μεινουν ή οχι δεν σημαινει οτι δεν επαιξε εισηγηση παραμονης. Αν ζητησαν τρελα λεφτα και τελικα δεν μεινουν, δεν θα αναιρεσει το γεγονος οτι καποιος τους αξιολογησε ως ιδανικους για εναν ΠΑΟΚ διεκδικητη στοχων.
Αλλα κατσε μην παθουμε καμια ζημια μ αυτους, και μας τους φερουν πισω ως εξαιρετικες λυσεις...
ΠΑΟΚ εισαι "sign re malaka"

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:27

Δεν έχουμε κλείσει ακόμα βδομάδα και η ατμόσφαιρα εδώ μέσα μυρίζει αίμα.
Φαντάζομαι τι θα γίνει μέχρι 31 Αυγούστου.

Βρε μην μασάτε αδέλφια, όλα θα γίνουν.
Θέληση υπάρχει, χρήμα (λογικά ) υπάρχει.


Δεν μπορεί και φέτος να έχουμε τα ίδια .
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2023 Ι

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 29 Μάιος 2023, 16:28

Special 4 έγραψε:
rainmaker έγραψε:Η μεγαλύτερη, ελεεινοτερη, ανεξήγητη και κυρίως ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΉΤΗΤΗ παπαρια που κάνει ο ΠΑΟΚ της εποχής Σαββίδη είναι το θόλο, αδιευκρίνιστο μπάτζετ μεταγραφών.

Ναι ναι ξέρω δε δουλεύουν έτσι τα πράγματα, ναι ναι ξέρω υπάρχουν έκτακτες περιστάσεις κάθε φορά που πρέπει να ζυγιστουν κλπ

Αλλά είναι αδιανόητο να μην έχει υπάρξει ούτε μια, καλή ή κακή μεταγραφική περίοδος μέσα σε 11 χρόνια (*2 κάθε φορά λόγω χειμερινών μεταγραφών) που να μην έχει κανενας οπαδός και κανένας αρδ ιδέα για το που περίπου κινείται η ομάδα.

Μονίμως ότι βρέχει, κατεβάζει. Και αυτό βεβαιως είναι αποκλειστική ευθύνη ιδιοκτησιας. Και είναι βεβαίως λόγος να θεωρούμε ότι αλλάζουν προσέγγιση κατά το δοκούν, μια και δυο φορές σε κάθε μεταγραφική περίοδο

Γιατί όχι άλλωστε;


Ναι αλλα μετα φταιει ο Μποτο?

Στη θεση του μ τετοια κατασταση π περιγραφεις
εγω θ ειχα ηδη φυγει απο μια ομαδα μ τετοια τραγικη μεταγραφικη δυσλειτουργια

Μ τετοιες συνθηκες λειτουργιας δεν ψαχνουμε Τεχνικο Διευθυντη

Ενα αποδιοπομπαιο τραγο ψαχνουμε ν του ριχνουμε το φταιξιμο καθε φορα κ γι αυτο εχουμε αλλαξει τοσους Τεχνικους Διευθυντες


Συμφωνω απολυτα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ [FACE WITH TEARS OF JOY]
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10289
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες