ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό gpap » Σάβ 04 Φεβ 2023, 12:49

BlackFriday έγραψε: Και τέλος πάντων για ποιο λόγο το αναφέρετε ξανά και ξανά στο τοπικ θαρρείς και με το να το γράφετε γίνεται κάτι? Στείλτε ένα αίτημα στην ΠΑΕ. Επικοινωνήστε με τους συνδέσμους. Βρείτε τον ίδιο και πείτε του να φύγει από το γήπεδο. Δεν ξέρω.
Μπαίνουμε να πούμε κάτι για το ματς ή να διαβάσουμε κάτι σχετικό και για μια ακόμα φορά έχει γεμίσει το τοπικ για τον τυμπανιστή.


η αναφορά σχετίζεται με την ανακοίνωση της ΠΑΕ, η οποία σχετίζεται με τον αγώνα τον αυριανό.
Στην ανακοίνωση της ΠΑΕ, διαβάζουμε για ''δύο διαφορετικούς κόσμους'', μεταξύ ΠΑΟΚ και ολυμπιακού.
Η χρήση της φράσης ''δύο διαφορετικοί κόσμοι'', δεν αφορά μόνο το καθαρά ποδοσφαιρικό κομμάτι, αλλά την
γενικότερη αντίληψη περί αθλητισμού, (αγωνιστικού, οπαδισμού, διοίκησης, ευ αγωνίζεσθε, κτλ) που πιστεύει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ πως αντιλαμβάνεται και βιώνει εντελώς διαφορετικά από την ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Τώρα που στο εξήγησα, έγινε κατανοητό ή να περιμένουμε από την Δευτέρα;

Ο αγώνας είναι τελειωμένος, νίκη δική μας.

Πάμε για τα ουσιώδη τώρα.
Διαφορετικοί κόσμοι όντως, ή απλά μια ανακοίνωση εσωτερικής κατανάλωσης;

Απόδειξέ το ρε ΠΑΟΚ, πως όντως είμαστε διαφορετικοί από τους Τσουκαλάδες!!
Πέτα έξω από το γήπεδο, τον φασιστάκο με το τύμπανο.

ΥΣ το θέμα δεν είναι πως αντιδρώ εγώ ή εσύ απέναντι στον φασιστάκο. Αυτό έχει να κάνει με το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας την στάση του απέναντι στον τραμπούκο και στον τραμπουκισμό. Το θέμα είναι πως αντιλαμβάνεται ο Σύλλογος, η ομάδα και η ΠΑΕ τον ρόλο της ως διαμορφωτές συνειδήσεων απέναντι σε τέτοια φαινόμενα άκρατου φασισμού, τραμπουκισμού και βίας.

ΥΣ2 ΞΕΡΝΑΩ!!!!!!
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Σάβ 04 Φεβ 2023, 13:02

Με ειρωνεύεσαι κιόλας! Μάλιστα. Μερικοί εδώ μέσα γίνεστε χειρότεροι τραμπούκοι από αυτούς που κοροϊδεύετε. Δεν χρειάζεται να μου κάνεις τίποτα κατανοητό και ούτε να μπεις στον κόπο από Δευτέρα. Δεν το συνεχίζω άλλο.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2958
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 04 Φεβ 2023, 13:20

Black Friday

Πολλά πράγματα αναφέρονται κατά τις συζητήσεις των αγώνων , που δεν αφορούν αποκλειστικά το ματς, παρά πολλά κια κάθε φορά.

Αυτό, και κατά τη γνώμη μου, είναι προφανώς πολύ σοβαρό γιατί αφορά αξίες που πρεσβεύει ο σύλλογος και όλοι μας.

Και για αυτό θα πρέπει να μην ξεχνάμε αυτή την παραφωνία σε κάθε αγώνα.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 04 Φεβ 2023, 13:29

Ναι, αλλά κάποια ΣΚ θυμάται τον Ζε μόνο ο κόσμος... Μεσοβδόμαδα μόνο μεταγραφές, Biseswar, Kaddouri, ποιος θα παίξει φορ και τ'αρχίδια μας κουνιούνται.
Από το 2020 κάνουμε κάποιοι ποστ και δεν είχαμε μέρες απάντηση.

Αν δεν γίνει συντονισμένη αντίδραση από ΣΦ (γελάω) ή από το υγιές κομμάτι των οπαδών, τότε αλλαγή δεν θα δούμε.

Ο μόνος τρόπος να αλλάξει κάτι ΑΜΕΣΑ, είναι αύριο να κάνουν χέρια όσο λιγότεροι άνθρωποι γίνεται.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό gpap » Σάβ 04 Φεβ 2023, 13:47

απόλυτα σωστό αυτό που γράφεις.
Αλλά σε αυτή την περίπτωση, θα φανεί πως ο κόσμος στις κερκίδες, αποδοκιμάζει έναν φασίστα.

Το θέμα που συζητάμε, είναι αν πρέπει και οφείλει η ίδια η ΠΑΕ να αποδοκιμάζει τον φασίστα.

Διότι μια ημέρα πριν, η ίδια η ΠΑΕ μίλησε για ''διαφορετικούς κόσμους''.

Ακόμη και αν όλη η Τούμπα (απίθανο όταν κάποιοι θεωρούν το θέμα μη σοβαρό) γιουχάρει τον φασίστα,
αν η ΠΑΕ συνεχίζει να του επιτρέπει να μπαίνει στο γήπεδο για να χτυπάει το τύμπανο,
θα φανεί αφερέγγυα απέναντι στις δηλώσεις της.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό gpap » Σάβ 04 Φεβ 2023, 13:51

BlackFriday έγραψε:Με ειρωνεύεσαι κιόλας! Μάλιστα. Μερικοί εδώ μέσα γίνεστε χειρότεροι τραμπούκοι από αυτούς που κοροϊδεύετε. Δεν χρειάζεται να μου κάνεις τίποτα κατανοητό και ούτε να μπεις στον κόπο από Δευτέρα. Δεν το συνεχίζω άλλο.


Αν απευθύνεσαι σε εμένα, δεν είχα καμία διάθεση ειρωνείας στην απάντησή μου.
Στην ΠΑΕ απευθύνεται η πλειονότητα της άποψής μου, και το υπόλοιπο σε όλους εκείνους που βλέπουν τον φασιστάκο να μπαίνει στο γήπεδο και τους τρέχουν τα σάλια από τη χαρά τους.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό iremidynami 4+ » Σάβ 04 Φεβ 2023, 13:59

Πως δεν θα σηκωσουν χερια στην τουμπα ρε παιδια;
Πιστευετε οτι ολοι οσοι θα ειναι αυριο στο γηπεδο, διαβαζουν ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ;
Δηλ παππουδες, γιαγιαδες, γυναικες κ παιδια, ολοι μπαινουν εδω μεσα;
Εδω εχω παρατηρησει ανθρώπους που ειναι εδω μεσα μελη, ισως οχι τοσο ενεργά, να μην γνωριζουν μερικες φορες θεματα, τα οποια συζητηθηκαν επι μακρον εδω μεσα.
Ποσο μαλλον καποιοι που δεν ειναι μελη.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ: Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ Η ΨΥΧΗ.
Άβαταρ μέλους
iremidynami 4+
 
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: Παρ 04 Μαρ 2022, 16:48

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό iremidynami 4+ » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:03

Και για να μην παρεξηγηθω, εννοειται οτι συμφωνω να εξαφανιστει απο την τουμπα ο συγκεκριμενος, οπως και καθε αλλος παρομοιων αντιληψεων.
Απλα νομιζω οτι πρεπει να βρεθει αλλος τροπος, πχ μεσω της παε, η των ποδοσφαιριστων.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ: Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ Η ΨΥΧΗ.
Άβαταρ μέλους
iremidynami 4+
 
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: Παρ 04 Μαρ 2022, 16:48

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:09

O Π.Α.Ο.Κ. είναι μια μεγάλη ομάδα και υπεράνω ιδεολογιών..εμένα με προκαλει αλγεινή εντύπωση όλα τα είδη ακρών στην ιδεολογία είτε αριστερά είτε δεξιά είμαι λάτρης του Κέντρου...Θα μου προσκαλούσε αλγεινή εντύπωση να διώξουμε και κανα δυό ακροαριστερούς που δεν γουστάρω...Αυτο όμως δεν είναι Π.Α.Ο.Κ ολοι στο γήπεδο υποστηρίζουμε το μεγαλείο του Π.Α.Ο.Κ μας !!! Ολοι λοιπον χεριά Ψηλά την Κυριακή !!! Και χαμηλά την Μπάλα!!! Για την Νίκη!!! Φόρτσα Π.Α.Ο.Κ !!! :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2680
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:15

Ένα πράγμα θα ήθελα μόνο για αύριο. Να μην ακούγεται το κλασικό "εεεε", "ααα", "δώσει εκεί" και λοιπές μουρμούρες όταν έχουμε την μπάλα. Ας δώσουμε μετά από καιρό φτερά στα πόδια των παικτών. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουν εκείνοι
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:20

Εγώ αν ήμουν στο γήπεδο θα σήκωνα τα χέρια, ανεξάρτητα ποιος δίνει το σύνθημα, γιατί το σύνθημα αναφέρεται στον ΠΑΟΚ που αγαπάμε και όχι στον όποιο συντονιστή που τυχαίνει να δίνει το σύνθημα.
Σήμερα αυτός, αύριο κάποιος άλλος. Ο ΠΑΟΚ όμως πάντοτε.
Και τα παράπονα μας να πάνε στους συνδέσμους γιατί αυτοί, λογικά, επιλέγουν τον τυμπανιστή.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89892
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό dragon » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:22

Eagle1980 έγραψε:O Π.Α.Ο.Κ. είναι μια μεγάλη ομάδα και υπεράνω ιδεολογιών..εμένα με προκαλει αλγεινή εντύπωση όλα τα είδη ακρών στην ιδεολογία είτε αριστερά είτε δεξιά είμαι λάτρης του Κέντρου...Θα μου προσκαλούσε αλγεινή εντύπωση να διώξουμε και κανα δυό ακροαριστερούς που δεν γουστάρω...Αυτο όμως δεν είναι Π.Α.Ο.Κ ολοι στο γήπεδο υποστηρίζουμε το μεγαλείο του Π.Α.Ο.Κ μας !!! Ολοι λοιπον χεριά Ψηλά την Κυριακή !!! Και χαμηλά την Μπάλα!!! Για την Νίκη!!! Φόρτσα Π.Α.Ο.Κ !!! :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:

Δεν μιλάμε για έναν δεξιό αλλά για έναν αποδεδειγμένα ρατσιστή. Ε λοιπόν ο ΠΑΟΚ δεν αγκαλιάζει σκουπίδια, τα ξερνάει.
Η θεωρία των 2 άκρων ειναι μόνο για ξέπλυμα. Η μισάνθρωποι δεν έχουν ιδεολογία. Ή φασίστας ή άνθρωπος.


Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4523
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό dragon » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:23

ΑποστόληςΑ έγραψε:Εγώ αν ήμουν στο γήπεδο θα σήκωνα τα χέρια, ανεξάρτητα ποιος δίνει το σύνθημα, γιατί το σύνθημα αναφέρεται στον ΠΑΟΚ που αγαπάμε και όχι στον όποιο συντονιστή που τυχαίνει να δίνει το σύνθημα.
Σήμερα αυτός, αύριο κάποιος άλλος. Ο ΠΑΟΚ όμως πάντοτε.
Και τα παράπονα μας να πάνε στους συνδέσμους γιατί αυτοί, λογικά, επιλέγουν τον τυμπανιστή.

Αν ερχόταν ο Κασιδιάρης κ χτυπούσε το τυμπανο θα τα σήκωνες;;;
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4523
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:26

dragon έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Εγώ αν ήμουν στο γήπεδο θα σήκωνα τα χέρια, ανεξάρτητα ποιος δίνει το σύνθημα, γιατί το σύνθημα αναφέρεται στον ΠΑΟΚ που αγαπάμε και όχι στον όποιο συντονιστή που τυχαίνει να δίνει το σύνθημα.
Σήμερα αυτός, αύριο κάποιος άλλος. Ο ΠΑΟΚ όμως πάντοτε.
Και τα παράπονα μας να πάνε στους συνδέσμους γιατί αυτοί, λογικά, επιλέγουν τον τυμπανιστή.

Αν ερχόταν ο Κασιδιάρης κ χτυπούσε το τυμπανο θα τα σήκωνες;;;

Αδερφε πάνω απο όλα ο Π.Α.Ο.Κ !!!
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2680
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, 05/02, 20:30, Novasports

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 04 Φεβ 2023, 14:27

dragon έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Εγώ αν ήμουν στο γήπεδο θα σήκωνα τα χέρια, ανεξάρτητα ποιος δίνει το σύνθημα, γιατί το σύνθημα αναφέρεται στον ΠΑΟΚ που αγαπάμε και όχι στον όποιο συντονιστή που τυχαίνει να δίνει το σύνθημα.
Σήμερα αυτός, αύριο κάποιος άλλος. Ο ΠΑΟΚ όμως πάντοτε.
Και τα παράπονα μας να πάνε στους συνδέσμους γιατί αυτοί, λογικά, επιλέγουν τον τυμπανιστή.

Αν ερχόταν ο Κασιδιάρης κ χτυπούσε το τυμπανο θα τα σήκωνες;;;

Απάντησα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89892
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες