Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 16 Αύγ 2022, 11:41

Ο κοσμος έχει ενα καρο λογους για να γκρινιαζει. Η ομαδα εδω και πολυ καιρο κανει οτι μπορει για να τον ξενερωσει σε καθε επιπεδο. Απο εκει και περα ομως ειναι αλλο πραγμα να γκρινιάζεις σεβομενος τα οσα έχεις δει και λάβει και αλλο να ισοπεδώνεις.

Υ.Γ Παμε για 4ρτο συνεχες καλοκαιρι που περιμενουμε ενισχυση στο τελος των μεταγραφων και πολυ πιθανον να μεινουμε και παλι ως εχειν...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό serres60 » Τρί 16 Αύγ 2022, 11:47

Καλά κάνει και δεν τους αφήνει να πάρουν παίκτες αν δεν φύγουν τα σαπακια. Αν ήμουν Ιβάν ούτε αυτούς που πήραμε δεν θα τους άφηνα. Πρέπει να σφίξουν οι κωλοι.
serres60
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Πέμ 22 Ιούλ 2021, 10:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 16 Αύγ 2022, 11:55

serres60 έγραψε:Καλά κάνει και δεν τους αφήνει να πάρουν παίκτες αν δεν φύγουν τα σαπακια. Αν ήμουν Ιβάν ούτε αυτούς που πήραμε δεν θα τους άφηνα. Πρέπει να σφίξουν οι κωλοι.


Και εγώ το ίδιο πιστεύω, αλλά και σαν μοχλός πίεσης στον Ραζβαν.
Βάλε και κάνα νέο παιδί ρε φοβιτσιάρη
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Blackgr4 » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:07

iasoiako έγραψε:
serres60 έγραψε:Καλά κάνει και δεν τους αφήνει να πάρουν παίκτες αν δεν φύγουν τα σαπακια. Αν ήμουν Ιβάν ούτε αυτούς που πήραμε δεν θα τους άφηνα. Πρέπει να σφίξουν οι κωλοι.


Και εγώ το ίδιο πιστεύω, αλλά και σαν μοχλός πίεσης στον Ραζβαν.
Βάλε και κάνα νέο παιδί ρε φοβιτσιάρη


Μεγάλος μύθος αυτός.
Λημνιός, Ζαμπά, Πέλκας, Άκπομ, Σβιντέρσκι έπαιζαν κατά τη πρώτη θητεία του Λουτσέσκου στον ΠΑΟΚ.
Ίγκανσον, Ζίφκοβιτς, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Λύρατζης, Ντόουγκλας, βασικοί κατά τη δεύτερη θητεία του.

Αν εξαιρέσουμε το κόλλημα σε Τέιλορ (26 χρονών ήταν) και Σβαμπ (που δεν κολλούσε δίπλα στον Κούρτιτς) αντί για Τσιγγάρα και Λύρατζη, όλοι όσοι παίζουν, δεν παίζουν λόγω ηλικίας, αλλά λόγω ικανότητας.

Ας του φέρουν και 16χρονο αρκεί να είναι ικανός. Μια χαρά θα τον βάλει να παίξει.
Δεν ισχύει ο μύθος του Λουτσέσκου που θέλει μόνο τριαντάρηδες. Ικανούς θέλει.
Μόνοι μας λέμε πόσο παιδάκια φάνηκαν οι μικροί δίπλα σε Νάραϊ και Μπίσε (όταν μπήκε) στο δεύτερο ματς με Λέφσκι.
Τι να κάνει δηλαδή ο Λουτσέσκου; Να ξε-αγχώσει τον 23χρονο Κουαλιάτα ή να βάλει τον σακατεμένο και 36 χρονών Μπίσε μπας και δει φως στο τούνελ; Έκανε το δεύτερο και προφανώς δικαιώθηκε γιατί ο Μπίσε (που προσωπικά δεν αντέχω να τον βλέπω) έμοιαζε όαση μπροστά στους άλλους.
In my mind the power i find ~1926~
Άβαταρ μέλους
Blackgr4
 
Δημοσιεύσεις: 2022
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2014, 22:20

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:14

oliveira έγραψε:Γράφουν πολλοί ότι θα κάνουμε πρωταθλητισμό και χρειαζόμαστε τους τάδε παίκτες. Δεν ξέρω απο που προκύπτει αυτό. Ολοι οι παίκτες που πηραμε ειναι στοιχήματα εκτος του Νάρει που τον θεωρω πιο ετοιμο παίκτη. Εγω πιστεύω πως το πρωτάθλημα θα χαθεί πολύ νωρίς, νέοι παίκτες δεν θα έρθουν και θα βγούμε 4οι ή 5οι. Όλα φαίνονται να έχουν παγώσει μετά τον αποκλεισμό, ο Ιβάν έχει νευριάσει και για άλλη μια χρονιά αλλάζει τα οικονομικα δεδομένα ξαφνικα με τον Τ.Δ. γιατί είναι το αφεντικό, ο λουτσέσκου δεν έχει παίκτες και έχει πολύ καλη δικαιολογία να την κανει κατα τον Νοέμβρη και μετά ο μποτο θα φέρει έναν προπονητή που ο Ιβάν κ εμείς θα θέλουμε να κερδίσει το πρωτάθλημα με τη μία ενώ ο Γκαρσία θα ξαναθυμώσει που δεν προτιμήθηκε. Αυτά βλέπω για φέτος.
Πες μας και 5 νούμερα να παίξουμε Τζόκερ!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27846
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:15

serres60 έγραψε:Καλά κάνει και δεν τους αφήνει να πάρουν παίκτες αν δεν φύγουν τα σαπακια. Αν ήμουν Ιβάν ούτε αυτούς που πήραμε δεν θα τους άφηνα. Πρέπει να σφίξουν οι κωλοι.


Μην λεμε τα ιδια...Δεν υπαρχει ομαδα στο κοσμο που να μην έχει βαριδια. Τον Ζαμπα,το μεγαλυτερο βαριδι τον εφερε ο ιδιος ο Ιβαν. Τον εαυτο του τιμωρει;
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:29

Εσείς, Εμείς, οι Άλλοι και Τα Μυστήρια.

Έχω καθυστέρηση φάσης σε σχέση με όλους σας. Αυτό είναι τι μόνο σίγουρο. -π/4, -π/2, και -π σε κάποια θέματα. Με απλά λόγια, σε πολλά θέματα καταλαβαίνω λίγα από αυτά που γράφεται, σε άλλα ελάχιστα και σε μερικά τίποτε. Ειδικά όταν γράφετε ονόματα είναι το χειρότερο μου. Δεν ξέρω κανέναν, απλά άρχισα να καταλαβαίνω ότι πρόκειται για δημοσιογράφους. Ειδικά προχτές ο ΚΩΣΤΑΣ2019 πέταξε ένα Σιμόπουλος - δεν ξέρω ποιος - είναι αλλά με δεδομένο τον χαμό του Μεγάλου Καθηγητή πρόσφατα, μόλις το διάβασα πάγωσε το αίμα μου.

Κάπως έτσι άρχισα να αποκωδικοποιώ και τις περίφημες πλευρές, που λέμε. Η πλευρά ένα - ας την πούμε εμείς - είναι αυτοί που επιθυμούν διακαώς περισσότερες και ποιοτικότερες μεταγραφές. Η πλευρά δύο - ας την πούμε εσείς - είναι εκείνοι που θεωρούν ότι πρέπει να δοθεί πίστωση χρόνου σε όσους ήρθαν και να δέσουν σε ένα ικανοποιητικό σύνολο με κάποιους παλιούς και έμπειρους.

Και όλοι περιμένουμε τώρα με αγωνία το μπαμ του αφέτη το Σάββατο για να δούμε ποια πλευρά είχε τελικά δίκαιο. Και φυσικά να αρχίσουν τα εμείς σας τα λέγαμε, εσείς δεν ακούγατε.

Και ενώ όλοι ξέρετε (φυσικά, εδώ ψύλλο πεταλώνετε) ότι τελικά θα γίνει αυτό που επιθυμεί αυτός που έχει και το μαχαίρι και το πεπόνι, το συνεχίζετε.

Οι άλλοι είναι κάτι ανισόρροποι που γράφουν αηδιαστικά πράγματα, εμετικά, ένα είδος καμικάζι που ενώ ξέρουν ότι θα σκοτωθούν, οδηγούν το θλιβερά μικρό αεροπλανάκι τους πάνω σε έναν ολόκληρο στόλο.

Τα μυστήρια είναι κάποιοι Π.Α.Ο,Κ ΣΗΔΕΣ που έχουν οικονομικά συμφέροντα πλήττοντας τον Π.Α.Ο.Κ. Μάλλον την Ιδιοκτησία ή εποφθαλμιούν κάποια θέση στον Οργανισμό ή δεν ξέρω τι. Εδώ καθυστέρηση μια ολόκληρη φάση -π. Δηλαδή δεν καταλαβαίνω τίποτε.

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα ? Εγώ εδώ θα είμαι. Είδα στον ύπνο μου τον Αρχηγό Μπαρκαρούτσο, ξύπνησα νωρίς, έκανα 17 τηλεφωνήματα και περιμένω απαντήσεις. Μέχρι στιγμής δεν πήρε κανείς πίσω. Θα δούμε. Και έχω ένα τόνο δουλειά, 32 e-mails στο Inbox.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:47

Καλά ο Ζαμπά βαρίδι είναι τώρα.

Όταν έκανε παπάδες με την Μπενφίκα, που λες και ήταν σαίτα ξέφευγε, ήταν παικτρόνι στα 21-22 του.

Τότε παιδιά που έκανε παιχνιδάρες να λέγατε να μην τον κάναμε 4ετες όχι τώρα που τον κάναμε και δεν μπορείς να τον διώξεις.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:50

Blackgr4 έγραψε:
iasoiako έγραψε:
serres60 έγραψε:Καλά κάνει και δεν τους αφήνει να πάρουν παίκτες αν δεν φύγουν τα σαπακια. Αν ήμουν Ιβάν ούτε αυτούς που πήραμε δεν θα τους άφηνα. Πρέπει να σφίξουν οι κωλοι.


Και εγώ το ίδιο πιστεύω, αλλά και σαν μοχλός πίεσης στον Ραζβαν.
Βάλε και κάνα νέο παιδί ρε φοβιτσιάρη


Μεγάλος μύθος αυτός.
Λημνιός, Ζαμπά, Πέλκας, Άκπομ, Σβιντέρσκι έπαιζαν κατά τη πρώτη θητεία του Λουτσέσκου στον ΠΑΟΚ.
Ίγκανσον, Ζίφκοβιτς, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Λύρατζης, Ντόουγκλας, βασικοί κατά τη δεύτερη θητεία του.

Αν εξαιρέσουμε το κόλλημα σε Τέιλορ (26 χρονών ήταν) και Σβαμπ (που δεν κολλούσε δίπλα στον Κούρτιτς) αντί για Τσιγγάρα και Λύρατζη, όλοι όσοι παίζουν, δεν παίζουν λόγω ηλικίας, αλλά λόγω ικανότητας.

Ας του φέρουν και 16χρονο αρκεί να είναι ικανός. Μια χαρά θα τον βάλει να παίξει.
Δεν ισχύει ο μύθος του Λουτσέσκου που θέλει μόνο τριαντάρηδες. Ικανούς θέλει.
Μόνοι μας λέμε πόσο παιδάκια φάνηκαν οι μικροί δίπλα σε Νάραϊ και Μπίσε (όταν μπήκε) στο δεύτερο ματς με Λέφσκι.
Τι να κάνει δηλαδή ο Λουτσέσκου; Να ξε-αγχώσει τον 23χρονο Κουαλιάτα ή να βάλει τον σακατεμένο και 36 χρονών Μπίσε μπας και δει φως στο τούνελ; Έκανε το δεύτερο και προφανώς δικαιώθηκε γιατί ο Μπίσε (που προσωπικά δεν αντέχω να τον βλέπω) έμοιαζε όαση μπροστά στους άλλους.


Blackgr
Μάλλον δεν το λέω σωστά. Όταν λέω νεο δεν εννοώ μικρό σε ηληκία εννοώ καινούρια μεταγραφή.
Όλους αυτούς που αναφέρεις ο Λουτσέσκου τους βρήκε στον ΠΑΟΚ. Ίγκασον σοβάρα τώρα, το παιδί 1 χρόνο περίμενε να παίξει μπάλα στον ΠΑΟΚ. Και μην πεις δεν ήταν έτοιμος και μικρός. Δεν χαλούσε το δίδυμο Κρέσπο Βαρέλα.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό serres60 » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:52

Εδώ το τζολη έθαψε ο αθεοφοβος. Καλά που έφυγε και γλύτωσε.
serres60
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Πέμ 22 Ιούλ 2021, 10:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:53

Τον έθαψε στα 2 παιχνίδια που τον είχε στη διάθεσή του με την μεταγραφή συμφωνημένη;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό serres60 » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:54

joshua έγραψε:
serres60 έγραψε:Καλά κάνει και δεν τους αφήνει να πάρουν παίκτες αν δεν φύγουν τα σαπακια. Αν ήμουν Ιβάν ούτε αυτούς που πήραμε δεν θα τους άφηνα. Πρέπει να σφίξουν οι κωλοι.


Μην λεμε τα ιδια...Δεν υπαρχει ομαδα στο κοσμο που να μην έχει βαριδια. Τον Ζαμπα,το μεγαλυτερο βαριδι τον εφερε ο ιδιος ο Ιβαν. Τον εαυτο του τιμωρει;
Εδώ μιλάμε όμως για 35 παίκτες και του ζητάνε κι άλλους. Κάπου μπαστα.
serres60
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Πέμ 22 Ιούλ 2021, 10:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:56

Μπορει να ειναι και ενα τεστ για τον Μποτο. Οτι αν μου φερεις κατι που δεν μου κανει, δεν θα το φορτωθω για παντα αλλα θα μπορεις να βρεις τροπο να απαλλαγει η ομαδα.

Και να συμπληρωσω για τα σοσιαλ γενικα, οτι μπηκα μετα απο καιρο στο paok24 και εφριξα με τα σχολια. Μονοι τους τα λενε, μονοι τους συμφωνουν και οσο παει αυτο φουντωνει. Μια αποψη που βγηκε απο εναν κωλο πριν ενα μηνα πλεον θεωρειται δεδομενο και πανω σε αυτο στηριζουν ολα τα υπολοιπα. Αν για καποιο λογο δεν ειχαμε αγωνιστικες υποχρεωσεις για κανα μηνα, μεσα Σεπτεμβρη θα ηταν "γνωστο σε ολους" οτι ειναι θεμα ημερων να διαλυθουμε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό serres60 » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:57

PAOK_Antarctica έγραψε:Τον έθαψε στα 2 παιχνίδια που τον είχε στη διάθεσή του με την μεταγραφή συμφωνημένη;
Αυτά που έλεγε. Δεν είναι έτοιμος, και μενταλιτι και τα γνωστά καραγκιοζιλικια. Θα μας πει ο μέγας προπονηταρας αν είναι έτοιμος.

Ήρεμα με τους χαρακτηρισμους!
Mod team
serres60
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Πέμ 22 Ιούλ 2021, 10:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Τρί 16 Αύγ 2022, 12:57

Θυμαται κανείς αν ο Ζαμπα ήταν στην Elenko και μετά άλλαξε μάνατζερ . Όπου έμπλεξε και με τον Νέτο του Άρεως που τότε αρχίσανε και οι στραβες.
Η Elenko έχει ένα δεκαρακι που έπαιζε στην Γκρονζυ ελεύθερος στα 24 συμπαθητικο παικτακι 1.80 ύψος .
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6883
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες