30. Nicolás Quagliata

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό NikLiverpool » Δευτ 26 Σεπ 2022, 10:56

Την πέταξε την σπόντα indeed o Pablo.
Αν θα βγει σε καλό ή σε κακό για τον παίκτη θα δούμε....

Πάντως πραγματικά πόσο χειρότερος θα ήταν απο Μπίσε δεν ξέρω. Όσον αφορα για τον Αουγκούστο και την χρησιμοποίηση του στο 10 γιατί ντεμέκ δίνει και αμυντικά στοιχεία, αν όντως αυτό είναι που ζητάει ο προπονητής τότε η απόκτηση του Νικόλα ήταν λάθος εξαρχής.
Άβαταρ μέλους
NikLiverpool
 
Δημοσιεύσεις: 1221
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ 2020, 17:44

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Δευτ 26 Σεπ 2022, 11:44

Θα ήθελα να τον δω να παίζει με τον βάζελο. Νομίζω του ταιριάζει ως αντίπαλος ο βάζελος.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό dragon » Δευτ 26 Σεπ 2022, 11:46

Είπε κ αλλα ο παμπλο όμως που χαλάνε το αφήγημα για τον κομπλεξικο ραζβαν


Μάλιστα, απάντησε και για τον Κουαλιάτα, τον οποίο -γνωρίζει- πλέον σχετικά καλά, αποκαλώντας τον «φίλο μου» δεδομένης της γλώσσας αλλά και της καταγωγής και φυσικά της χρησιμοποίησης του από τον ΠΑΟΚ Β, κάνοντας λόγο για πίστωση χρόνου:«Έχω δουλέψει μαζί του για λίγο. Όταν ένα παιδί φεύγει από την πατρίδα του σε μικρή ηλικία, υπάρχουν δυσκολίες. Το έζησα και εγώ αυτό που έφυγα από την Ουρουγουάη στα 19 μου και μέχρι τα 25 ζορίστηκα αρκετά. Έτσι και ο Κουαλιάτα έφυγε πολύ μικρός από την πατρίδα του και ίσως χρειάζεται λίγο χρόνο προσαρμογής. Από εκεί και έπειτα, από την στιγμή που τον απέκτησαν τον παίκτη, σίγουρα θα ξέρουν τους λόγους που τον απέκτησαν. Θα χρειαστεί τον χρόνο του να δείξει ποιος είναι, χρειάζεται υπομονή, συγκέντρωση και σκληρή δουλειά από τον ίδιο για να δείξει αυτά που θέλει στο γήπεδο. Τον είχα σε δυο φιλικά, είμαστε φίλοι, δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει στην θέση του. Ίσως με τον καιρό παίξει στην θέση του και δείξει τις ικανότητες που έχει...»
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Δευτ 26 Σεπ 2022, 11:55

NikLiverpool έγραψε:Την πέταξε την σπόντα indeed o Pablo.
Αν θα βγει σε καλό ή σε κακό για τον παίκτη θα δούμε....

Πάντως πραγματικά πόσο χειρότερος θα ήταν απο Μπίσε δεν ξέρω. Όσον αφορα για τον Αουγκούστο και την χρησιμοποίηση του στο 10 γιατί ντεμέκ δίνει και αμυντικά στοιχεία, αν όντως αυτό είναι που ζητάει ο προπονητής τότε η απόκτηση του Νικόλα ήταν λάθος εξαρχής.

ο Μπισε παιζει;
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11698
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Δευτ 26 Σεπ 2022, 12:01

Мир έγραψε:Ο Παμπλο πεταξε την σπόντα του παντος.
Ειπε ότι ο Κουελιατα ειναι 10αρι και τον βάζουν σε θέση στα εξτρεμ.
«Ισως με τον καιρο παιξει στην θεση του και να δειξει τις ικανοτητες που εχει»



....tον είχα σε δυο φιλικά, είμαστε φίλοι, δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει στην θέση του. Ίσως με τον καιρό παίξει στην θέση του και δείξει τις ικανότητες που έχει...


γιατι τα μεταφερεις οπως σε βολευει....
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Δευτ 26 Σεπ 2022, 12:12

Από εκεί και έπειτα, από την στιγμή που τον απέκτησαν τον παίκτη, σίγουρα θα ξέρουν τους λόγους που τον απέκτησαν


Οπως και το παραπανω ειπε. Επισης δεν πολυβολευει.
Δεν το λες και οτι ειπε "ο παικτης @@@ει και δερνει και απορω που δεν παιζει"
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11698
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 26 Σεπ 2022, 12:30

... δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει στην θέση του. Ίσως με τον καιρό παίξει στην θέση του και δείξει τις ικανότητες που έχει...

Η πλέον πιθανή "μετάφραση" αυτού είναι το "δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει στην θέση του που είναι το 10 και έπαιξε ως τώρα-δύο ημίχρονα-αριστερό εξτρέμ". Με τον καιρό=όταν παίξει στην θέση του θα δείξει τις ικανότητες που έχει.
Να συμπληρώσω, ποιες ικανότητες έχει και να ανταποκρίνονται στις ανάγκες της ομάδας. Ας παίξει στο 10 αν και όταν κρίνει ο προπονητής για να δούμε το value for money και το value for team-το τελευταίο είναι που καίει.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό Мир » Δευτ 26 Σεπ 2022, 12:49

Κώδικας: Επιλογή όλων
«Έχω δουλέψει μαζί του για λίγο. Όταν ένα παιδί φεύγει από την πατρίδα του τόσο μικρός, όπως είναι ο Κουαλιάτα, τότε υπάρχουν δυσκολίες. Το έζησα και εγώ αυτό, καθώς έφυγα από την Ουρουγουάη σε ηλικία 19 ετών και μέχρι τα 25 μου ζορίστηκα αρκετά. Έτσι και ο Κουαλιάτα έφυγε πολύ μικρός από την πατρίδα του και ίσως χρειάζεται λίγο χρόνο προσαρμογής.

Από εκεί και μετά, από την στιγμή που τον απέκτησαν τον παίκτη, σίγουρα θα ξέρουν τους λόγους που το έκαναν. Θα χρειαστεί τον χρόνο του να δείξει ποιος είναι, χρειάζεται υπομονή, συγκέντρωση και σκληρή δουλειά από τον ίδιο για να δείξει αυτά που θέλει στο γήπεδο.

Τον είχα σε δυο φιλικά παιχνίδια, είμαστε φίλοι, δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει στην θέση του, γνωρίζουμε όλοι ότι είναι δεκάρι. Ίσως με τον καιρό παίξει στην θέση του και να δείξει τις ικανότητες που έχει».

Πιστευω οτι το περιμεναμε ολοι οτι δεν ειναι ετοιμος και θελει χρόνο για να παιξει(αν πιασει) στην Ευρώπη.

Παρεθεσα τη δηλωσε για την θεση γιατι ολοι ειμαστε μπερδεμενοι αν ειναι εξτρεμ ή 10αρι.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό dragon » Δευτ 26 Σεπ 2022, 13:55

Αμέτρητοι ποδοσφαιριστές που παίζουν κ τις 2 θέσεις έτσι κ αυτός

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό Мир » Δευτ 26 Σεπ 2022, 14:06

Τα καλα νουμερα παντος ως επιτελικο χαφ τα γραφει στο γράφημα που παρεθεσες.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Δευτ 26 Σεπ 2022, 14:33

Δεν έχει
Ο παίκτης δεν έχει το ένας με έναν.
Δεν έχει καλή τρίπλα (Σίγουρα όχι για αριστερά γραμμή)
Δεν έχει πολύ καλή σέντρα.
Αμυντικά φαίνεται κακός.
Στα φιλικά και στα δύο επίσημα, φαίνεται ένα πρόβλημα στην τοποθέτηση στην θέση του.
Όχι δυνατός σωματικά.
Δεν έχει το πέταγμα/κίνηση που έχει ο Ναρεη.

Έχει
Ο παίκτης δίνει και κόβει μέσα.
Ο παίκτης παίρνει την μπάλα λίγο αριστερά κόβει δεξιά και σουτάρει ή δίνει πάσα.
Έχει αρκετές ασσιστ και βρίσκει τον παίκτη μπροστά με πάσα κάθετη.
Κάνει γκολ απο το ύψος της περιοχής κεντρικά στο τέρμα.

Άρα
Μόνο στο 10 μπορεί. Δεν κάνει για αριστερό εξτρεμ.

Για να παίξει εξτρέμ στον ΠΑΟΚ, πρέπει να έχει κλειστή τρίπλα, να έχει το ένας με έναν, να έχει σέντρα πάνω στην κίνηση, να έχει δύναμη, να έχει σουτ, γκολ και να είναι καλός αμυντικά με βάση αυτά που θέλει ο Ραζβαν. Τίποτα από αυτά δεν έχει.

Ο Παίκτης έχει μυαλό, βλέπει την πάσα στον μπροστά, έχει να παίξει το 1με1 και να τρέξει, και ένα καλό σουτάκι από τον κεντρικό άξονα.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 26 Σεπ 2022, 14:53

iasoiako έγραψε:Για να παίξει εξτρέμ στον ΠΑΟΚ, πρέπει να έχει κλειστή τρίπλα, να έχει το ένας με έναν, να έχει σέντρα πάνω στην κίνηση, να έχει δύναμη, να έχει σουτ, γκολ και να είναι καλός αμυντικά με βάση αυτά που θέλει ο Ραζβαν. Τίποτα από αυτά δεν έχει.


Πες μου τι από αυτά έχει ο Μπίσεσβαρ (που στα 3+ χρόνια του Λουτσέσκου είναι το βασικό αριστερό μας εξτρέμ) και θα δεχτώ ότι ο Κουαλιάτα πρέπει να παίξει στο 10.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Δευτ 26 Σεπ 2022, 14:59

gika έγραψε:
iasoiako έγραψε:Για να παίξει εξτρέμ στον ΠΑΟΚ, πρέπει να έχει κλειστή τρίπλα, να έχει το ένας με έναν, να έχει σέντρα πάνω στην κίνηση, να έχει δύναμη, να έχει σουτ, γκολ και να είναι καλός αμυντικά με βάση αυτά που θέλει ο Ραζβαν. Τίποτα από αυτά δεν έχει.


Πες μου τι από αυτά έχει ο Μπίσεσβαρ (που στα 3+ χρόνια του Λουτσέσκου είναι το βασικό αριστερό μας εξτρέμ) και θα δεχτώ ότι ο Κουαλιάτα πρέπει να παίξει στο 10.


Ντρίπλα που δεν χάνει την μπαλά, σέντρα στην κίνηση, περνάει πάντα σχεδόν στο 1 με 1 και καλή πάσα.
Γκολ δεν έχει και μέτριο σουτ και δεν μαρκάρει σχεδόν ποτέ.
Θεωρώ ότι ο Μπίσεβαρ παίζει γιατί κρατάει μπάλα χωρίς να την χάνει και ανεβάζει όλη την ομάδα.
Και επειδή είχαμε το Πέλκα στο 10 βασικούρα, που είχε τα πάντα εκτός από τέλειωμα φάσεων.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 26 Σεπ 2022, 15:19

iasoiako έγραψε:
Για να παίξει εξτρέμ στον ΠΑΟΚ, πρέπει να έχει κλειστή τρίπλα, να έχει το ένας με έναν, να έχει σέντρα πάνω στην κίνηση, να έχει δύναμη, να έχει σουτ, γκολ και να είναι καλός αμυντικά με βάση αυτά που θέλει ο Ραζβαν. Τίποτα από αυτά δεν έχει.
.



:lol: :lol: Μπα σε καλο σου μεσημεριατικα.
Ποτε ειχαμε τετοιο εξτρεμ στον ΠΑΟΚ?
Ποσοι να ναι σ ολοκληρο τον κοσμο?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 30. Nicolás Quagliata

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Δευτ 26 Σεπ 2022, 15:50

kataramenos5 έγραψε:
iasoiako έγραψε:
Για να παίξει εξτρέμ στον ΠΑΟΚ, πρέπει να έχει κλειστή τρίπλα, να έχει το ένας με έναν, να έχει σέντρα πάνω στην κίνηση, να έχει δύναμη, να έχει σουτ, γκολ και να είναι καλός αμυντικά με βάση αυτά που θέλει ο Ραζβαν. Τίποτα από αυτά δεν έχει.
.



:lol: :lol: Μπα σε καλο σου μεσημεριατικα.
Ποτε ειχαμε τετοιο εξτρεμ στον ΠΑΟΚ?
Ποσοι να ναι σ ολοκληρο τον κοσμο?


Σίγα ρε εσύ. Πρόχειρα
ΓΧ, Σαμπρι, Βιερίνια, Sergio Concecao, Djalma Campos, Ναρεη, Ζιβκοβιτς (πρώτη χρονιά)

O Kougliata δεν έχει σχέση με αυτους
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Miles, paokkerkir, papwolf, renegade, wickerman, Λεμεσος4 και 13 επισκέπτες