Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 05 Αύγ 2021, 13:05

Μπαμ κάνει ότι μπήκε ο Μυτιληναίος στο ληκι…. :D
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 05 Αύγ 2021, 13:22

από DamoN » 16 Ιουν 2021 00:36

Αδέρφια μαλακιες. Εγώ το ξέρω κανα μήνα το λένε σκουλήκια μεταξύ τους και χαίρονται.απλά επειδή σήμερα κάποιος μ είπε ότι είναι σίγουρο έγραψα πρώτος εγώ μπας και ξέρει κανένας παραπάνω . Μην δινετε σημασία....το στορυ είναι και καλά ότι θέλουν να πετάξουν τον ιβαν από το λιμάνι και ότι μαζί με αυτό θα μπει και στον οαρης..


Έμαθες κάτι παραπάνω από τότε που έγραψες το παραπάνω (γιατί και τότε το ίδιο έγραψες για το Μυτιληναίο) ;

Ή το έγραψες αστειευόμενος το σημερινό post;

Εγώ λέω ότι μόνο ο χοντρός παίζει με αυτούς.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 05 Αύγ 2021, 13:29

Όχι για πλάκα το γραψα
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Σάβ 07 Αύγ 2021, 14:02

Ο ινδός επιχειρηματίας αυτής της επιχείρησης Taizun Korakivala γράφεται ότι ενδιαφέρεται να μπει σε ομάδα της σούπερ λιγκ: https://www.switzgroup.com/page/view/6/about.html, https://www.switzgroup.com
Δεν έχει διεθνή παρουσία Ελλάδα, έχει Τουρκία και τα κεντρικά στο Ντουμπάι: https://www.switzgroup.com/page/view/15 ... sence.html

Ο ιρανοκαναδός που μεγάλωσε Τουρκία Alex Haditaghi και γράφτηκε ότι έχει περιουσία 250εκ πήρε την Καβάλα.

Τι φάσεις; :?
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 07 Αύγ 2021, 14:10

Taizoon Khorakiwala

Γιατί επενδύει στους «Κουλουράδες» ο Ινδός δισεκατομμυριούχος Taizoon Khorakiwala
Η αλυσίδα διαθέτει 154 καταστήματα στην Ελλάδα, ενώ στόχος τριετίας είναι να έχει ανοίξει ένα κατάστημα σε κάθε μεγάλη πόλη της χώρας - Ποιος είναι ο όμιλος SwitzGroup, που συνεχίζει να επενδύσει στην Ελλάδα

Μέσα στον Μάιο αναμένεται να ανακοινωθεί η είσοδος του Ινδού δισεκατομμυριούχου Taizoon Khorakiwala, μέσω του ομίλου SwitzGroup, στη γνωστή αλυσίδα κουλουριών Θεσσαλονίκης και ειδών άρτου «Κουλουράδες».

Πληροφορίες θέλουν τον ινδικό όμιλο να αποκτά πλειοψηφική συμμετοχή στην εταιρεία που δημιούργησε ο Δημήτρης Γρίβας με βασικό στόχο την επέκταση των «Κουλουράδων» εκτός Ελλάδας.

Μάλιστα, εντός των προσεχών εβδομάδων αναμένεται να ανοίξει το πρώτο κατάστημα «Κουλουράδες» στην Ισπανία. Η εταιρεία θα κοιτάξει ακόμη ανοίγματα σε αγορές που το ελληνικό στοιχείο είναι έντονο όπως είναι π.χ. οι ΗΠΑ, η Αυστραλία, η Γερμανία, το Ηνωμένο Βασίλειο και η Κύπρος, αλλά και πιθανόν σε Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα (δεδομένου ότι η έδρα του SwitzGroup βρίσκεται στο Ντουμπάι) αλλά και αγορές όπου έχει παρουσία ο ινδικός όμιλος (π.χ. Σαουδική Αραβία, Φιλιππίνες κ.ά.).

Έμφαση στην περιφέρεια
Στην Ελλάδα, αυτή τη στιγμή η αλυσίδα διαθέτει 154 καταστήματα, ενώ στόχος τριετίας είναι να έχει ανοίξει ένα κατάστημα σε κάθε μεγάλη πόλη της Ελλάδας. Γενικότερα η εταιρεία δίνει έμφαση στην επέκταση του δικτύου στην επαρχία, καθώς στην Αθήνα υπάρχουν αρκετά καταστήματα.

Η ιστορία των «Κουλουράδων»
Η αρχή έγινε από τον Πειραιά και την οδό Ναυαρίνου. Εμπνευστής της αλυσίδας είναι ο αρτοποιός Δημήτρης Γρίβας, έχοντας θητεύσει μεταξύ άλλων στην αλυσίδα αρτοποιείων Βενέτη, όπου άντλησε σημαντικό μέρος της εμπειρίας του για τη συνέχεια.

Το πρώτο κατάστημα των Κουλουράδων άνοιξε από τον αρτοποιό Δημήτρη Γρίβα (ο οποίος μεταξύ άλλων είχε θητεύσει στην αλυσίδα Φούρνος Βενέτη) στην οδό Ναυαρίνου στον Πειραιά, ενώ ακολούθησε και δεύτερο στον Πειραιά, επί της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου.

Το καλοκαίρι του 2017 ξεκίνησε να λειτουργεί το πρώτο franchise κατάστημα στη Νέα Ιωνία, για να ακολουθήσει λίγο αργότερα το δεύτερο στον Άλιμο. Η ανάπτυξη του δικτύου της επιχείρησης πραγματοποιείται αποκλειστικά μέσω franchise.

Παρουσία στην Ελλάδα από το 2017
Αναφορικά με τον όμιλο SwitzGroup, επενδυτικό βραχίονα για τον κλάδο των τροφίμων του Khorakiwala, δεν είναι άγνωστος στην Ελλάδα, καθώς έχει παρουσία από το 2017 επενδύοντας σε εταιρείες, όπως είναι η Olympic Foods, η CSM Hellas, αλλά και η Κρητών Άρτος.

Οι επενδύσεις της στην Eλλάδα αφορούν στη στρατηγική συμμετοχή, με τη μορφή joint venture, στην Olympic Foods και την εξαγορά της CSM Hellas Bakery Solution, που δραστηριοποιείται στη διάθεση πρώτων υλών αρτοποιΐας και ζαχαροπλαστικής.

Ο Taizoon Khorakiwala ανέλαβε την εταιρεία το 1980, ξεκινώντας από μία επιχείρηση 12 ατόμων στην Σαουδική Αραβία (την οποία δημιούργησε ο πατέρας του, Fakhruddin Khorakiwala), ενώ πλέον καταγράφει έσοδα άνω των 0 εκατ. και απασχολεί περίπου 4.500 υπαλλήλους σε επιχειρήσεις σε εννέα χώρες (Ινδία, Σαουδική Αραβία, Κατάρ, Φιλιππίνες, Τουρκία κ.ά.). Δραστηριοποιείται σε τέσσερις βασικούς επιχειρηματικούς άξονες: αυγοπαραγωγής, πρώτων υλών αρτοποιίας, βιομηχανικών επιχειρήσεων παραγωγής αρτοποιημάτων και φούρνων λιανικής. (imerisia.gr)
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Σάβ 07 Αύγ 2021, 14:16

ο ρούλης φέτος θα διεκδικήσει άνετα δεύτερη θέση και κύπελλο.
Έχει καλούς μέσους, τρεχαντήρια, ο κεντρικός αμυντικός που πήραν (Φαμπιάνο κάπως) φαίνεται καλός, πήρε ένα καλό αριστερό μπακ (από Σπόρτινγκ Λισσαβόνας) και μάλλον κλείνει αριστερό εξτρέμ (Ιτούρμπε).

Στα αρνητικά τους ο ένα χρόνο μεγαλύτερος Γκάμα που χρειάζεται ανάσες για να βγάλει όλη τη σεζόν, η έλλειψη καθαρού επιθετικού και ο φανερά αρνητικός Ματίγια.

Σε σχέση με την κούλα, ο ρούλης είναι 2 κλάσεις ανώτερος.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Σάβ 07 Αύγ 2021, 14:24

Τώρα που πέφτει ο χοντρός από κυβέρνηση να τον δούμε τον ρουλη
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Σάβ 07 Αύγ 2021, 14:27

gpap έγραψε:ο ρούλης φέτος θα διεκδικήσει άνετα δεύτερη θέση και κύπελλο.
Έχει καλούς μέσους, τρεχαντήρια, ο κεντρικός αμυντικός που πήραν (Φαμπιάνο κάπως) φαίνεται καλός, πήρε ένα καλό αριστερό μπακ (από Σπόρτινγκ Λισσαβόνας) και μάλλον κλείνει αριστερό εξτρέμ (Ιτούρμπε).

Στα αρνητικά τους ο ένα χρόνο μεγαλύτερος Γκάμα που χρειάζεται ανάσες για να βγάλει όλη τη σεζόν, η έλλειψη καθαρού επιθετικού και ο φανερά αρνητικός Ματίγια.

Σε σχέση με την κούλα, ο ρούλης είναι 2 κλάσεις ανώτερος.


Φως φανάρι ότι στον ρουλη έχει πέσει μαύρο ή... "άσπρο" χρήμα από τρίτους διότι ο παλέτας είναι καθαρός. Όμως να μην παραγνωρίζουμε ότι τους κόβει παικτικα και κάνουν καλές κινήσεις
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Σάβ 07 Αύγ 2021, 16:05

Θελει η τανα να κρυφτει κι η χαρα δεν την αφηνει...
Ο αρουλης βγαινει ανετα δευτερος !!! τι λε ρε μαγκες !!! ρε τι διαβαζουν τα αμυγδαλωτα μου ματια,ρε !!!
Αν σας αρεσει ο αρουλης και οι μεταγραφαρες του παρτε διαρκειας στο Βισκουλικιδης...
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 3900
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Σάβ 07 Αύγ 2021, 16:29

Amsterdamer_87 έγραψε:Θελει η τανα να κρυφτει κι η χαρα δεν την αφηνει...
Ο αρουλης βγαινει ανετα δευτερος !!! τι λε ρε μαγκες !!! ρε τι διαβαζουν τα αμυγδαλωτα μου ματια,ρε !!!
Αν σας αρεσει ο αρουλης και οι μεταγραφαρες του παρτε διαρκειας στο Βισκουλικιδης...


εσυ την αεχ να δεις ... ανετα πρωτη...

πηρε και τον μισελεν
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Мир » Σάβ 07 Αύγ 2021, 16:35

Amsterdamer_87 έγραψε:Θελει η τανα να κρυφτει κι η χαρα δεν την αφηνει...
Ο αρουλης βγαινει ανετα δευτερος !!! τι λε ρε μαγκες !!! ρε τι διαβαζουν τα αμυγδαλωτα μου ματια,ρε !!!
Αν σας αρεσει ο αρουλης και οι μεταγραφαρες του παρτε διαρκειας στο Βισκουλικιδης...

Εύστοχη η ιδεα για διαρκειας.
Εμένα μου αρέσει να τον βλέπω, αλλά με το αγροτικό.
Στην Β ή Γ εθνικη, να παιζει με όλα τα χωριά, νεο ΑΦΜ, νέο όνομα.
Λογικα το επομενο θα είναι με αφμ Τρικαλων και ονομασία «η Αρς».


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Σάβ 07 Αύγ 2021, 17:32

abc_o_ karpouzas έγραψε:
Amsterdamer_87 έγραψε:Θελει η τανα να κρυφτει κι η χαρα δεν την αφηνει...
Ο αρουλης βγαινει ανετα δευτερος !!! τι λε ρε μαγκες !!! ρε τι διαβαζουν τα αμυγδαλωτα μου ματια,ρε !!!
Αν σας αρεσει ο αρουλης και οι μεταγραφαρες του παρτε διαρκειας στο Βισκουλικιδης...


εσυ την αεχ να δεις ... ανετα πρωτη...

πηρε και τον μισελεν

Αυτον που βαζει τα αστερια στα εστιατορια ??? :lol:
Τελευταία επεξεργασία από Amsterdamer_87 και Σάβ 07 Αύγ 2021, 17:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 3900
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Σάβ 07 Αύγ 2021, 17:35

Мир έγραψε:
Amsterdamer_87 έγραψε:Θελει η τανα να κρυφτει κι η χαρα δεν την αφηνει...
Ο αρουλης βγαινει ανετα δευτερος !!! τι λε ρε μαγκες !!! ρε τι διαβαζουν τα αμυγδαλωτα μου ματια,ρε !!!
Αν σας αρεσει ο αρουλης και οι μεταγραφαρες του παρτε διαρκειας στο Βισκουλικιδης...

Εύστοχη η ιδεα για διαρκειας.
Εμένα μου αρέσει να τον βλέπω, αλλά με το αγροτικό.
Στην Β ή Γ εθνικη, να παιζει με όλα τα χωριά, νεο ΑΦΜ, νέο όνομα.
Λογικα το επομενο θα είναι με αφμ Τρικαλων και ονομασία «η Αρς»

Αμα του μπουν η Αρς,θα παρου κι γω,να παρς κι συ,αντι να κατς να μαλωις :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 3900
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Σάβ 07 Αύγ 2021, 17:57

Aye4 έγραψε:.... Όμως να μην παραγνωρίζουμε ότι τους κόβει παικτικα και κάνουν καλές κινήσεις


μεταγραφές που κάνουν οι ίδιοι είναι όντως ποιοτικές.
μεταγραφές που τους επιβάλουν οι γαύροι, ως επί το πλείστον είναι άνευ ουσίας προσθήκες.

Amsterdamer_87 έγραψε:Θελει η τανα να κρυφτει κι η χαρα δεν την αφηνει...
Ο αρουλης βγαινει ανετα δευτερος !!! τι λε ρε μαγκες !!! ρε τι διαβαζουν τα αμυγδαλωτα μου ματια,ρε !!!
Αν σας αρεσει ο αρουλης και οι μεταγραφαρες του παρτε διαρκειας στο Βισκουλικιδης...


διαρκείας παίρνουμε στον ΠΑΟΚ εδώ και δεκαετίες.
Και επειδή δεν χάνουμε αγώνα, κάτι σκαμπάζουμε από μπάλα.
Και αν σκαμπάζεις από μπάλα, μπορείς να αναγνωρίσεις και τις δυναμικές των αντιπάλων σου.
Από εμένα 3άρες και 4άρες στην μπυραρία, δεν θα διαβάσεις.
Αν η μεταγραφή του Λουμόρ είναι ''μεταγραφάρα'', ας τρέχουμε αεροδρόμια για Τέιλορς.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 08 Αύγ 2021, 08:01

ανακοινώθηκε Ιτούρμπε στον ρούλη.
Αριστερό εξτρέμ.
Με αριστερό πόδι, καλύπτει την αριστερή πλευρά από κέντρο και μπροστά.
Αριστερό εξτρέμ.

Στο Βιλαμπάχο, ακόμη τρίβουν....
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες