Razvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Δευτ 18 Οκτ 2021, 18:53

gika έγραψε:Ξανά λέω ότι πιστεύω ότι ο μόνος λόγος που έγιναν αυτά που περιγράφεις, είναι το ότι οι παίκτες μπήκαν στο γήπεδο στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας το μυαλό τους στο τι θα παραγγείλουν το βράδυ. Όχι γιατί είναι κακοί παίκτες, αλλά γιατί από συγκέντρωση ήταν υπό το μηδέν.

Οι ίδιοι παίκτες που κέρδισαν 4-1 το ένα ημίχρονο, έχασαν 0-3 το άλλο.

Εκεί είναι που ένας προπονητής πρέπει να έχει αντανακλαστικά. Μίλα στους παίκτες σου και καύλωσε τους να βάλουν άλλα 4, ή πες τους να ματώσουν για να μην φάνε ούτε γκολ. Κάνε αλλαγές και βγάλε τους κουρασμένους, τους αφηρημένους και όσους δεν έχουν κίνητρο και βάλε φρέσκα πόδια από παίκτες που διψάνε για μια ευκαιρία.

Οι βοήθειες από τον πάγκο χθες δεν ήρθαν ποτέ.


Μα δεν κυριάρχησε ο Βόλος στο δεύτερο ημίχρονο. Αν είχαν συμβεί αυτα που λες ( με τα οποία σε πολλά συμφωνώ κι εγώ) θα έπρεπε ο Βόλος να είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών. Τέσσερις έκανε κι έβαλε τρία γκολ. Κι εμείς δεν χάσαμε λίγες, συν το χαμένο πέναλτι. Αυτό όμως είναι κι το ποδόσφαιρο η φύση του παιχνιδιού. Κι δεν κάνει να το ξεχνάμε. Ο κουτς δηλαδή γιατί ήταν κακός χθες κι δεν ήταν κακος σε ένα από τα προηγούμενα ματς που κερδίσαμε φέτος οριακά?
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 18 Οκτ 2021, 20:31

Ιάσονας έγραψε:
gika έγραψε:Κατά τη γνώμη μου, όπως είπα και στο άλλο τόπικ

Εγώ στο 45’ και με το σκορ στο 4-1 θα έβαζα Ροντριγκο αντί Βιεϊρίνια αριστερά, Μιχαι αντί Σβαμπ για να βαλω τριάδα πίσω και Καντουρι αντί Μπισεσβαρ για να κρατήσει μπάλα και να πάρει χρόνο. Θα είμασταν κάπως έτσι,
Πασχαλακης
Τειλορ Μιχαι Βαρέλα Μιχαϊλίδης Σοαρες
Εσιτι Αουγκουστο
Ζιφκοβιτς Καντουρι
Ακπομ

Τριάδα στην άμυνα να δέσουμε, γεμάτο κέντρο να κρατήσουμε μπάλα, φρέσκα επιθετικά μπακ για να πλάγιοκοπίσουμε, ταυτόχρονα με καθυστερήσεις και χαζοσπάσιμο ρυθμου.

Θα γινόταν 5-1; Θα γινόταν 4-2;
4-4 δεν θα πήγαινε πάντως.


Βάλε και δυο πιτσιρικάδες στο 75 να τρέξουν και να πιέσουν και τελείωσες.



Εγώ πάντως gika είμαι 40 και κάθε φορά που έβλεπα τον ΠΑΟΚ με 541 έχανα και κάτι μήνες από την ζωή μου. Αν ήθελα να βλέπω την ομάδα μου να παίζει με 541 κάποιον νπσ στην έδρα της θα ήμουν Πανιώνιος, εργοτελης ή Απόλλων καλαμαριας

+++++++
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 9811
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Τρί 19 Οκτ 2021, 23:16

γιατι εχεις σβησει τον τσιγγαρα ετσι?
δε του αξιζει αυτο
με τον βολο θα μας εσωζαν τα χαρακτηριστικα του
γιατι του βαζεις τετοιο φρενο δε το αντιλαμβανομαι
σιγα τα ματια π βγαζει ο εσιτι για τετοια εξαφανιση
ενεργεια εχει αρτιοτητα με τη μπαλα καλυτερη πολυ περισσοτερουσ χωρους παταει
μεγιστη αδικια σ ενα παικτη π ειχε ανοδικο μομεντουμ σε σημειο να γραφουμε για βασικο
ariskatiforos
 

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 19 Οκτ 2021, 23:34

Covid19
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24554
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 20 Οκτ 2021, 12:25

Ο Λουτσέσκου τρέχει μια κάκιστη παράδοση σε ευρωπαικές νύχτες φθινοπώρου και χειμώνα.

1 νίκη: ΜΠΑΤΕ 1-4 ΠΑΟΚ
1 ισοπαλία: ΠΑΟΚ 1-1 Σλόβαν
5 ήττες
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 20 Οκτ 2021, 14:41

Νίκη και με Λίνκολν :mrgreen:
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7673
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τετ 20 Οκτ 2021, 18:59

Πρεπει να αρρωστησες με το 4-4, φανηκε σημερα. Καλα που ειπες πως η ομαδα απεχει απο αυτο που θελεις, προχωραμε προς τα εκει αλλα ΖΗΤΑ ΠΑΙΚΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 9811
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 20 Οκτ 2021, 20:47

Πολυ επιμονα τον ακουσα να αναφερεται στην 2η θεση του ομιλου αποψε και δεν μου αρεσε καθολου θελω να πω!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό blackchaos » Πέμ 21 Οκτ 2021, 20:51

Με τον βόλο μπορεί να κοιμήθηκε ο θεός . Σήμερα όμως πήγες να το χάσεις μόνος σου το παιχνίδι. Δεν βάζεις 3ο χαφ στην θέση του κακού μπίσε μέχρι το 72 να κλειδώσει το ματς. Δεν βγάζεις τον κακό σβίντε που συνέχιζε να σκοτώνει φάσεις μέχρι το 82, βάλε νωρίτερα τον ακπομ να πιέσει την πρώτη πάσα τουλάχιστον . Βάζεις βαρέλα στην θέση του μιχαιλίδη που μάλλον είχε καποιον μικροτραυματισμό, δεν εξηγείτε διαφορετικά . Η ομάδα με παίκτη παραπάνω δεν κατάφερε να κρατήσει μπάλα πάνω απο 10 δευτερόλεπτα ή να αλλάξει 3 σερί πάσες μετά το 1-2. Λογικό το άγχος μετά το 4-4 με τον βόλο , ελπίζω αυτό το αποτέλεσμα να μην δημιούργησε συμπλέγματα σε σένα και στην ομάδα . Αν το γυρνούσαν σήμερα οι δανοί το πιο πιθανό να δημιουργούσε πάντως .
blackchaos
 
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί 24 Ιούλ 2018, 12:51

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 21 Οκτ 2021, 20:56

Εχουμε μπει στη ζωνη του λυκοφωτος...Ομαδα του Λουτσεσκου χωρις καμια αμυντικη ισορροπια,με τεραστιο προβλημα στο να κρατησει μπαλα σε σετ παιχνιδι την ιδια στιγμη που επιθετικα βγαζει φωτιες παρα τις επιπολαιοτητες στη τελικη πασα η σουτ...Τι ζουμε φετος...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Norte » Πέμ 21 Οκτ 2021, 20:57

ο μιχαηλιδης προφανως βγηκε γιατι ειχε καρτα ομως το να βαλεις τον βαρελα σημαινει πως εχεις αποδεχθει πως θα σε πιεσει με σεντρες η κοπεγχαγη στο 0-2(κανεις δεν καταλαβαινει βεβαια γιατι πρεπει να συμβει αυτο) και θελεις εναν δυνατο κορμι για τις μονομαχιες
παντως οσα εγιναν μετα το 65' δεν πρεπει να χαλανε την εξαιρετικη εικονα που ειχαμε στην μεγαλυτερη διαρκει του αγωνα
Άβαταρ μέλους
Norte
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2020, 17:07
Τοποθεσία: Τιχουάνα

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 21 Οκτ 2021, 20:57

Φτιάχνεται ομάδα που θα παίζει ποδόσφαιρο.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό LJCSoG » Πέμ 21 Οκτ 2021, 20:58

joshua έγραψε:Εχουμε μπει στη ζωνη του λυκοφωτος...Ομαδα του Λουτσεσκου χωρις καμια αμυντικη ισορροπια,με τεραστιο προβλημα στο να κρατησει μπαλα σε σετ παιχνιδι την ιδια στιγμη που επιθετικα βγαζει φωτιες παρα τις επιπολαιοτητες στη τελικη πασα η σουτ...Τι ζουμε φετος...

Σοβαρά τώρα? Δηλαδή είναι θέμα του προπονητή αυτό?
Αυτό το ρόστερ 100 χρόνια να το δουλεύει ο Λουτσέσκου, έτσι θα παίζει.
LJCSoG
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2020, 19:31

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Parolos » Πέμ 21 Οκτ 2021, 21:05

Φτιάχνουμε ομάδα μπορεί. Τώρα με ποιον και ποιους παίχτες κανείς δε ξέρει.


Θα έλεγε κανείς πως.. "καλύτερα λίγο οι αποστάσεις να κλείσουν κατά 30 σεντεμετερ, βάζουμε γκολ μόνο με ατομική ποιότητα, τρικυμία άμυνα τρώμε στην πρώτη φαση ε δεν είναι τυχαίο τότε ξέρω γω.."
Όχι?

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 21 Οκτ 2021, 21:07

Ο καθένας με τον πόνο του.
Εσένα δηλαδή σου φαίνεται πως βάζουμε γκολ μόνο με ατομική ποιότητα;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15310
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης