Razvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 05 Αύγ 2021, 11:03

750000 είχε γραφτεί για Καντουρί όχι 900.

Από πλευράς Λουτσεσκου η επιλογή να ανανεώσουμε Καντουρι κ να έχει μαζί του όσο πιο πολλούς απ τα 'παιδιά του', που θα του εξασφαλίσει κ ηρεμία στα αποδυτήρια αλλά κ πιο ομαλή γρήγορη μετάβαση στον τρόπο παιχνιδιού που θέλει να ξαναπαιξει η ομάδα, φαίνεται λογική.

Από πλευράς της ομάδας μας βέβαια η επιλογή να ανανεώσουμε Καντουρι δεν είναι σωστή. Αντε 1 +1 χρόνο να το καταλάβω ακόμα κ με αυτά τα λεφτά. Αλλά 2 +1 χρόνια μου φαίνεται πολύ. Μπισεσβαρ είναι στην ίδια κατηγορία κ δεν έληγε το συμβόλαιο του οπότε δεν βρίσκω κάτι παραλογο στο να προσπαθεί να τον ενσωματώσει κ να προσφέρει όσο μπορεί. Εσιτι κ Καγκαβα θέλω να πιστεύω ότι απλά τους κρατάει ενεργούς γι αυτά τα πρώτα ματς μέχρι να ετοιμαστούν οι ανέτοιμοι κ να έρθουν καινούριοι. Για Σβαμπ επιμένω ότι δεν ταιριάζει στο πως θέλει να παίξει ο Ραζβαν κ η' θα προσαρμοστεί η' θα περιθωριοποιηθει
Τελευταία επεξεργασία από Luigi Vampa και Πέμ 05 Αύγ 2021, 11:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Karabinas » Πέμ 05 Αύγ 2021, 11:14

προχθες ο καντουρι σε μια φαση που βρεθηκε στο κεντρο με την μια εβγαλε παρε βαλε στον ολιβειρα, ειναι εγκλημα να εχεις τετοια ποδια και να τον καταστρεφεις στα εξτρεμ, τετοιο παιχτης πρεπει να βλεπει γηπεδο κατι που δεν μπορει να κανει απο αριστερα, εκει ειναι για τρεχαλαδες τυπου γκαρι
Karabinas
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Κυρ 18 Ιούλ 2021, 21:18

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 05 Αύγ 2021, 11:17

Εστω...
Ο ανθρωπος δεν ειναι αριστερο χαφ εξτρεμ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10922
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 05 Αύγ 2021, 11:37

Gospi έγραψε:Εστω...
Ο ανθρωπος δεν ειναι αριστερο χαφ εξτρεμ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ούτε πριν 3 χρόνια ήταν, αλλά τον έβαζε εκεί κ κερδίζαμε. Ούτε σε εμένα αρέσει. Σε μένα δεν αρέσει καν το στυλ παιχνίδιου που παίζει ο Λουτσεσκου. Αλλά άλλο τι μας αρεσει άλλο τι μπορεί να είναι λειτουργικό για κάθε προπονητή, τι δουλεύει στα χέρια του. (Πχ έχει τον Τζολη κ δεν ξέρει τι να τον κάνει με τα χαρακτηριστικά του). Άλλο τι θα μας φέρει τελικά νίκες
.
Όταν υποστηρίζεις μια ομάδα θέλεις να εξελίσσεται να γίνεται ομάδα του προπονητή της κ να παίρνει αποτελέσματα. Αν θες να βλέπεις το ποδόσφαιρο που σου αρέσει πας κ βρίσκεις τις ανάλογες ομάδες που παίζουν κάθε χρονιά το ποδόσφαιρο που σε εκφράζει.

Για να επανέλθω στο αν είναι αριστερό εξτρεμ. Δεν είναι. Αυτό που κάνει όμως, είναι ότι είναι παίκτης που θέλει να ακουμπάει τη μπάλα συνέχεια. Έστω κ μικρές επαφές που σιγά σιγά ανεβάζουν όλη την ομάδα στο γήπεδο, όχι βιαστικά, όπως κάνει ο Σβαμπ πχ, η' όπως ο Τζολης που παίρνει τη μπάλα κ θελει αμεσα να βρει χώρο κ να σουτάρει. Αυτό έμενα μπορεί να με ενθουσιάζει αλλά τον Λουτσεσκου τον τρελαίνει. Πολύ ρισκαδορικο. Χάνουμε γρήγορα την κατοχή κ ο αντίπαλος έχει πιο πολύ την μπάλα στα πόδια. Πιο πιθανό να φάμε φάση, πιο πιθανό να φάμε γκολ. Τον βάζει στα αριστερά γιατί όταν παίζει πιο πίσω στα χαφ με περισσότερο χώρο, δεν έχει καλές αντιδράσεις όταν χάνουμε τη μπάλα. Μαρκάρει άτσαλα, δίνει φάουλ σε επικίνδυνες θέσεις, παίρνει κάρτες. Έτσι το βλέπω εγω
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Πέμ 05 Αύγ 2021, 13:42

Luigi Vampa έγραψε:
Gospi έγραψε:Εστω...
Ο ανθρωπος δεν ειναι αριστερο χαφ εξτρεμ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ούτε πριν 3 χρόνια ήταν, αλλά τον έβαζε εκεί κ κερδίζαμε. Ούτε σε εμένα αρέσει. Σε μένα δεν αρέσει καν το στυλ παιχνίδιου που παίζει ο Λουτσεσκου. Αλλά άλλο τι μας αρεσει άλλο τι μπορεί να είναι λειτουργικό για κάθε προπονητή, τι δουλεύει στα χέρια του. (Πχ έχει τον Τζολη κ δεν ξέρει τι να τον κάνει με τα χαρακτηριστικά του). Άλλο τι θα μας φέρει τελικά νίκες
.
Όταν υποστηρίζεις μια ομάδα θέλεις να εξελίσσεται να γίνεται ομάδα του προπονητή της κ να παίρνει αποτελέσματα. Αν θες να βλέπεις το ποδόσφαιρο που σου αρέσει πας κ βρίσκεις τις ανάλογες ομάδες που παίζουν κάθε χρονιά το ποδόσφαιρο που σε εκφράζει.

Για να επανέλθω στο αν είναι αριστερό εξτρεμ. Δεν είναι. Αυτό που κάνει όμως, είναι ότι είναι παίκτης που θέλει να ακουμπάει τη μπάλα συνέχεια. Έστω κ μικρές επαφές που σιγά σιγά ανεβάζουν όλη την ομάδα στο γήπεδο, όχι βιαστικά, όπως κάνει ο Σβαμπ πχ, η' όπως ο Τζολης που παίρνει τη μπάλα κ θελει αμεσα να βρει χώρο κ να σουτάρει. Αυτό έμενα μπορεί να με ενθουσιάζει αλλά τον Λουτσεσκου τον τρελαίνει. Πολύ ρισκαδορικο. Χάνουμε γρήγορα την κατοχή κ ο αντίπαλος έχει πιο πολύ την μπάλα στα πόδια. Πιο πιθανό να φάμε φάση, πιο πιθανό να φάμε γκολ. Τον βάζει στα αριστερά γιατί όταν παίζει πιο πίσω στα χαφ με περισσότερο χώρο, δεν έχει καλές αντιδράσεις όταν χάνουμε τη μπάλα. Μαρκάρει άτσαλα, δίνει φάουλ σε επικίνδυνες θέσεις, παίρνει κάρτες. Έτσι το βλέπω εγω


Όχι δεν είναι ακριβώς έτσι. Ο καντουρι έπαιζε κι στη αρχή της πρώτης έλευσης του Λουτσεσκου στα έξω αριστερά κι είχαμε τεράστια προβλήματα. Στο κομβικό ματς απέναντι στην Ξάνθη που ο Λουτσεσκου έπαιζε το κεφάλι του τον έκανε αλλαγή , πέρασε τον Πέλκα κι η ομάδα άλλαξε πρόσωπο. Από τότε ουσιαστικά ο Ομάρ ήταν μια αλλαγή πολυτέλειας. Ο προπονητής σίγουρα ψάχνει να βρει σταθερές κι θα τις αναζητήσει πρωτίστως σε ανθρώπους που έχει ξανασυνεργαστεί. Δεν υπάρχει τίποτα το περίεργο κι λάθος εδώ . Όσο όμως το συντομότερο δει ότι η προχθεσινή αρχική ενδεκάδα δεν μπορεί να λειτουργήσει στις υπάρχουσες συνθήκες, τόσο θα μεγαλώσουν οι ελπίδες μας για πρόκριση. Η ρεβάνς είναι ένας αγώνας χωρίς αύριο για την ομάδα.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 05 Αύγ 2021, 14:22

Αυτό το ματς στην Ξάνθη που λες, τραυματιστηκε κ βγήκε στο 12, κ τον αντικατεστησε ο Μακ. Ο Πελκας είχε ξεκινήσει ήδη. Τέλος πάντων. Δεν κατάλαβα σε πιο σημείο διαφωνείς. Δεν είπα εγώ ότι θα ναι αναντικαταστατος κ βασικός. Είπα όταν παίζει γιατί παίζει έξω αριστερα επί Λουτσεσκου.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Πέμ 05 Αύγ 2021, 16:11

Για το ίδιο ματς μιλάμε, απλά εγώ αναφέρθηκα πιο γενικά για την μερα που είχε ξεκινήσει ο Πέλκας. Απλά εσύ είσαι ποιο συγκεκριμένος και ποιο σαφής. Εγώ αναφέρομαι ότι κι επί λουτσεσκου ο καντουρι έπαιζε έξω αριστερά αλλά προκοπή δεν βλέπαμε.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 05 Αύγ 2021, 17:54

Razvan, πάρε σκούπα. Η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό lamosas » Πέμ 05 Αύγ 2021, 18:17

Καλά όλα τα μπαλανς και τα χιουτζ κουαλιτι αλλα πως γίνεται να παίζουμε σύστημα με εξτρέμ και να μην έχουμε ούτε ένα;

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3608
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Πέμ 05 Αύγ 2021, 22:23

Τι εγινε τελικα ??
Τωρα φταιει το ροστερ ??
Δεν ειναι το 2ο καλυτερο της Ελλαδας,πλεον ???
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 05 Αύγ 2021, 22:40

The hour of reckoning.

Η στιγμή της αλήθειας.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Παρ 06 Αύγ 2021, 07:51

Με τα ταμπλετ στο χερι μην μεινουμε Ραζβαν.
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 06 Αύγ 2021, 13:28

Amsterdamer_87 έγραψε:Τι εγινε τελικα ??
Τωρα φταιει το ροστερ ??
Δεν ειναι το 2ο καλυτερο της Ελλαδας,πλεον ???


Χωρίς Μπαμπα, Ουαρντα, και Τζολη, με την μισή 11αδα να προσθέτει σιγά σιγά άλλο ένα καθοριστικό έτος στην καμπούρα της, με Ινγκασον έξω για σημαντικό χρονικό διάστημα, με μόνη προσθήκη τον Κουρτιτς που είναι ανέτοιμος, με ΑΕΚ και Άρη άκρως ενισχυμένους, τότε δεν ξέρω. Είμαστε ακόμα το 2ο καλύτερο ρόστερ της χώρας? Θα φανεί σε λίγους μήνες.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 06 Αύγ 2021, 13:43

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:........


..........., με ΑΕΚ και Άρη άκρως ενισχυμένους, .........





ακρως ενισχυμενους??

οντως το πιστευεις αυτο ε??

ο ιρτουμπε και ο μισελεν :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6008
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Razvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 06 Αύγ 2021, 14:17

Γιατί πέρσι ποιους είχαν, τον Καφού και τον Αζάρ? Αν είχαν μια φορά καλύτερο ρόστερ από μας όπως λένε οι Γκαρσιακοι, φέτος έχουν δύο.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες