Ιβάν Σαββίδης V

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 19 Αύγ 2022, 00:11

Dimitrisou έγραψε:Αν μπει και δει κανείς τα σχόλια κάτω από την ανακοίνωση στο φέισμπουκ της ΠΑΕ θα καταλάβει την κατάντια του λαου του ΠΑΟΚ …ειρωνία χλευασμός μάγκες όλοι στην απέξω …αρχίσαμε και εμείς τα ρώσος και τα Τσετσένος και τα λοιπά ωραία …τα λέγανε για τον Γιώργο που πολλοί αναρωτιέστε γιατί ξενέρωσε τώρα πιάσανε τον Ιβαν…βλάχο χωριάτες είναι πλέον ο λαός του ΠΑΟΚ σας αρέσει δεν σας αρέσει …μόνο θλίψη για αυτήν την κατάντια..



Λοξύ, τσαπού και καράτε σε κάθε ραγιά αλλοτριωμένο ΠΑΟΚτσή της πούτσας, που ακούει τους αρδ και όχι αυτό που βλέπει μπροστά του, που δεν αγαπάει την ομάδα και τονώνει το εγώ του πληγώνοντας την ομάδα, πολλές φορές με επιχειρήματα των αλλόθρησκων.

Τον ΠΑΟΚ είμαστε εδώ για να τον υποστηρίζουμε και όχι για ανάλυση και αφʼυψηλού κριτική.
Άντε μαμηθείτε στην τελική και μακριά από το μπάσκετ και τον ΑΣ!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Παρ 19 Αύγ 2022, 03:19

Θα ήθελα να σας πω πώς κατάλαβα εγώ τα λόγια τού Ιβάν και πώς αλλάζουν τις δικές μου απαιτήσεις από την ΠΑΕ:

Εμείς λοιπόν νομίζαμε οτι γαμούσαμε και δέρναμε από έσοδα λόγω των μεγαλοπρεπών πωλήσεων. Όμως μια επιχείρηση δεν έχει μόνο έσοδα αλλά και έξοδα. Ο Ιβάν μας ξηγιέται οτι όχι μόνο δεν πάμε καλά από έσοδα αλλά πρέπει να έχουμε και παράπονο από πάνω.

Αυτό δεν σημαίνει οτι ο άνθρωπος θέλει να βγάλει κέρδος. Απλά σου λέει (κατά τη γνώμη μου) οτι αν θες να ξοδέψεις περισσότερα από αυτά που βλέπουμε τώρα, θα πρέπει να βγάζεις και αντίστοιχα περισσότερα. Δηλαδή μας επιβεβαιώνει οτι αυτά που βλέπουμε ως τώρα οικονομικά (πωλήσεις vs αγορές) είναι βάσει πλάνου.

Επιβεβαιώνει τα λεγόμενα περί αυτάρκειας και μας λέει οτι δεν έχουμε ακόμη φτάσει εκεί δηλαδή όχι μόνο δεν ξοδεύουμε οτι μας αναλογεί σε σχέση με τις πωλήσεις αλλά ήδη κάνουμε υπέρβαση με τον ίδιο να καλύπτει την διαφορά μέχρι να έρθει αυτή η ισορροπία.

Λέει βέβαια οτι οι μεταγραφές δεν τελείωσαν, άρα κάτι υπάρχει σίγουρα στα σκαριά αλλά απότι καταλαβαίνουμε από άλλες πηγές εντός και εκτός φόρουμ, η μόνη ποιοτική προσθήκη που μπορεί να γίνει το καλοκαίρι είναι ένα δεκάρι.

Εμείς βέβαια μπορούμε να ασκήσουμε την κριτική μας σε τρία θέματα.

- Σε κακή διαχείρηση των χρημάτων για αγορές (αλλά ας περιμένουμε 2-3 μήνες για να δούμε την ομάδα αλλιώς είναι άδικο)

- Σε κακό τάιμιγκ πωλήσεων (βλέπε Κράσνονταρ και τώρα με Τσόλακ)

- Στο να σώζει η ομάδα λεφτά χάνοντας πολύ περισσότερα από πρόωρους αποκλεισμούς.

Επίσης ανησυχώ για το πώς θα αυξήσει η ομάδα τα έσοδά της ωστε να ανέβει επίπεδο. Καταλαβαίνω οτι ο Μπότο κυνηγάει παίκτες που θα μοσχοπωλούνται κάθε χρόνο (ελπίζω όχι παραμονές κρίσιμων προκριματικών). Αλλά εδώ δεν έχουμε αγωνιστικά βρακί να φορέσουμε (δηλαδή δεν έχουμε βασικό κορμό) θα πουλάμε ότι ποιοτικό βγαίνει; Από το περίσσευμα πρέπει να πουλάς και όχι από αυτά που δεν έχεις. Επίσης τι μπορούμε να κάνουμε εμείς ώς οπαδοί. Ο ΠΑΟΚ έχει τον τρίτο μεγαλύτερο λαό στην Ελλάδα, στηρίζουμε αρκετά την ομάδα; Διάφοροι αρδ διαβρώνουν την αγάπη τού κόσμου για την ομάδα από το πρωι ως το βράδυ. Μήπως θα πρέπει οι υπεύθυνοι επικοινωνίας και τού νομικού τμήματος να αρχίσουν να κάνουν την δουλειά τους; Κι εμείς ως οπαδοί τι κάνουμε για να στηρίξουμε οικονομικά την ομάδα; Παίρνουμε αρκετά τις ευθύνες μας; Κάνουμε ότι μπορούμε για την πολυτιτλούχο πια ομάδα μας που ονειρεύεται νέο γήπεδο και νέους τίτλους στην ερχόμενη δεκαετία;

Τροφή για σκέψη, για όλους μας, καλό βράδυ.

Υ.Γ. - Δεν υπάρχει τίποτε το χειρότερο από το να συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους άλλους. Ξεχάστε τί κάνουν οι αντίπαλοι, ας δούμε τι μπορούμε να κάνουμε εμείς για να ανέβει επίπεδο ο ΠΑΟΚ.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό japanalcohol1 » Παρ 19 Αύγ 2022, 11:49

Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους πως μετέφρασαν τα μηνύματα του Ιβάν Σαββίδη, 15_50 ο Μπότο κατα την γνώμη μου έχει τις περισσότερες ευθύνες. Η ομάδα χρειάζεται παίκτες και όχι μεγάλα λόγια.

Πάντως, διακρίνω μια τάση κριτικής προς στελέχη της ΠΑΕ απο οπαδούς, οι οποίοι δεν γνωρίζουν πως "τρέχει" μια εταιρεία. Προς απογοητεύση τους, μπορεί ο πρόεδρος να ασκεί πιεση και κριτική, τους στηρίζει απόλυτα. Επιπλέον, επειδή αναφέρουν ό,τι πληρώνονται απο την ΠΑΕ. Ξέρετε κάποιον που κάνει κάτι δωρεάν; Αν σας πει κάποιος ό,τι ξέρει κάποιον που έκανε μια δουλειά για κάποιον δωρεάν, απλά σας έχει πει ψέματα. Δεν υπάρχουν τέτοιοι.
japanalcohol1
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ 18 Αύγ 2022, 22:11

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 19 Αύγ 2022, 16:19

Rexaris έγραψε:Επίσης ανησυχώ για το πώς θα αυξήσει η ομάδα τα έσοδά της ωστε να ανέβει επίπεδο.


4000 φορές το χω πει
4001 τωρα

Συνεχής Ευρωπαϊκή παρουσία---->Είσοδος στους ομίλους C.L

Συνεχής Ευρωπαϊκή παρουσία---->Είσοδος στους ομίλους C.L

Συνεχής Ευρωπαϊκή παρουσία---->Είσοδος στους ομίλους C.L







Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι. Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα






Για να μην έχει κανείς αυταπάτες πως "ίσως έγινε για καλό"
Πισωγύρισμα είναι και τίποτε άλλο




ΔΕΝ θα έκανε την συγκεκριμένη δήλωση αν δεν υπήρχαν ΠΟΛΛΟΙ με αυταπάτες πως "ίσως έγινε για καλό"
ΔΕΝ θα έκανε την συγκεκριμένη δήλωση αν ΟΝΤΩΣ δεν υπήρχαν ΑΡΚΕΤΟΙ χαρούμενοι με ένα παιχνίδι την εβδομάδα
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7715
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 19 Αύγ 2022, 17:02

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος, ας πούμε στο 75%, που βγήκε αυτή η ανακοίνωση έστω και γραπτή.

Σε περίπτωση που δεν έβγαινε τίποτα απολύτως έως 15 Σεπτέμβρη θα έχανα κάθε ελπίδα για το μέλλον του συλλόγου.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 19 Αύγ 2022, 18:04

ρε...

96 χρόνια κάναμε να δούμε τέτοιο πρόεδρο.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό famagusta72 » Παρ 19 Αύγ 2022, 18:48

Taseos έγραψε:Ότι κάποια στιγμή θα φύγει ρε φιλε.λες να ζήσει 150 χρόνια? Προς το παρόν είπε για τα 100 χρόνια του συλλόγου.


Καλά αν πάρει το λιμάνι της Αλεξανδρούπολης που γράφτηκε παραπάνω (κι εγώ νόμιζα ότι δεν θα το χτυπήσει λόγω Αμερικανικού παράγοντα), δεν το κουνάει η οικογένεια από εδώ με τίποτα. Ειδικά για το συγκεκριμένο λιμάνι τα συμφέροντα είναι τεράστια και όχι μόνο από τους 2 μεγάλους. Και αν το χάσει, το πολύ-πολύ να κάτσει κανας Κοπελούζος :D
famagusta72
 
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2021, 18:55

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό perikliskalamaras79 » Παρ 19 Αύγ 2022, 20:15

Αδέρφια, στήριξη στην ομάδα και κυρίως στον προπονητή μας Λουτσέσκου, πρέπει ο πρόεδρος να του φέρει τους παίκτες που ζητάει και να του δώσει τα κλειδια, μαζί με τα άξια στελέχη θα πάνε την ομάδα ψηλά... Ο Μπότο μου φαίνεται μυρωδιάς. :nairepaok: :nairepaok:
perikliskalamaras79
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ 2022, 20:37

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό iremidynami 4+ » Παρ 19 Αύγ 2022, 20:27

K_geo έγραψε:ρε...

96 χρόνια κάναμε να δούμε τέτοιο πρόεδρο.



+++++++++++++

Πες τα ρε φιλε γιατι μερικοι ξεχνανε ευκολα!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ: Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ Η ΨΥΧΗ.
Άβαταρ μέλους
iremidynami 4+
 
Δημοσιεύσεις: 999
Εγγραφή: Παρ 04 Μαρ 2022, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Παρ 19 Αύγ 2022, 20:42

Όλα καλά με τον πρόεδρο και τον ευχαριστούμε αλλά με τον τρόπο που διοικείται ο ΠΑΟΚ αυτή τι στιγμή απο τον Ιβαν, ποιο πολύ τον βραχυκυκλωνει και μακροπρόθεσμα του κάνει κακό (του συλλόγου)
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Παρ 19 Αύγ 2022, 20:49

Τι λε ρε παιδι μου, τι κακο μας βρηκε

Ε καντε ενα σχημα με κανεναν κλωνο του καρι να αγορασετε την ομαδα να προλαβετε το βραχυκυκλωμα
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10294
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Παρ 19 Αύγ 2022, 21:54

Άλλο πουλί αυτό.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό mastra4 » Παρ 19 Αύγ 2022, 21:54

Εμένα η γνώμη μου είναι η εξής: Ο Ραζβάν Λουτσέσκου κάνει ζημιά στον σύλλογο απο πολλές απόψεις, και θα το λέω και ας μας πάρει και φέτος το πρωτάθλημα, το πρώταθλημα του 2019 είναι έργο στο μεγαλύτερο ποσοστό ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ, με το πλάνο που ξεκίνησε το 2017 επι Ίβιτς. Αν δεν υπήρχε ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ο ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια το πολύ ένα κύπελλο να κατακτούσε, ο ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗΣ πήρε την ομάδα απο το χέρι και την οδήγησε στο αήττητο πρωτάθλημα, κάτι που δεν θα καταφέρει ΠΟΤΕ κανείς. Γιαυτό λέει όπου ασχολούμαι βγαίνω πρώτος.

Εγώ τον ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ μόνο για ένα πράγμα τον κατηγορώ, έχει πάρει την ομάδα απο το 2012, και δεν βλέπει ή αντιλαμβάνεται πράγματα γύρω του, και όποιος κατάλαβε - κατάλαβε, και σε αυτό πλέον θα ρίχνω ευθύνες και στον Γιώργη.
Άβαταρ μέλους
mastra4
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Τρί 16 Αύγ 2022, 17:01

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Παρ 19 Αύγ 2022, 22:49

Ησυχαστε λιγο βρε τρολακια
Παιζουμε αυριο
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10294
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Σάβ 20 Αύγ 2022, 00:08

Ένας ένας
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες