Ιβάν Σαββίδης V

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gpap » Παρ 23 Ιούλ 2021, 22:37

ο μόνος που έπρεπε σώνει και καλά να εμφανιζεται για βα αποδεικνύει την υπαρξή του, ηταν ο συγχωρεμένος ο Μιχαλάκης ο Τζάκσον.
Αν εκανε καιρό να κάνει δημόσια εμφάνισει, ξεκινούσαν οι φήμες για νέες πλαστικές.

Προς το παρων ο Πρόεδρας γράφει εκεί που πρέπει όσους "αναρωτιούνται".
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ToMousiTouCrespo » Παρ 23 Ιούλ 2021, 22:53

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Δεν υπάρχει Ιβάν Σαββίδης, είναι ηθοποιός.
Τον έχετε δει από κοντά; Εγώ όχι.
Είναι ψέματα της κυβέρνησης για να αποπροσανατολίζει το λαό.


КГБ открой дверь!

Σούκα Μπαρκαρούτσο ξιέρει πολλά
Άβαταρ μέλους
ToMousiTouCrespo
 
Δημοσιεύσεις: 805
Εγγραφή: Τετ 07 Ιουν 2017, 18:20

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό montekristo » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 10:02

Από 26 Μαΐου 2021.
Η γραπτή δήλωση του Ιβάν Σαββίδη:

"Το ποδόσφαιρο είναι γεμάτο έντονα συναισθήματα και δική μου δέσμευση όταν ανέλαβα τον ΠΑΟΚ ήταν να φέρουμε επιτυχίες στο Σύλλογο και χαρά στους φιλάθλους.Το ποδόσφαιρο διοικείται με καθημερινές δύσκολες αποφάσεις που πρέπει να παίρνονται με καθαρό μυαλό κι αυτή τη φορά χωρίς συναίσθημα. Λαμβάνοντας υπ’ όψιν όλα τα δεδομένα, σήμερα ο σύλλογος πήρε μία από τις πιο δύσκολες αποφάσεις. Αυτή αφορά τον Πάμπλο Γκαρσία.

Τον ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για το γεγονός ότι δεν φοβήθηκε, πήρε το ρίσκο κι ανέλαβε την ευθύνη για το Σύλλογο σε μια κρίσιμη για μας στιγμή, τον οδήγησε στη νίκη στο Κύπελλο σ’ έναν από τους πιο κρίσιμους αγώνες και στην πράξη έδειξε τι σημαίνει το DNA του ΠΑΟΚ.

Εμείς πρέπει να θέσουμε στον εαυτό μας νέους στόχους. Ο Σύλλογος έχει ως στόχο την απόλυτη αυτάρκεια, ο Πάμπλο Γκαρσία την ολοκλήρωση της εκπαίδευσης και της αυτοβελτίωσης, ως προπονητής του πιο υψηλού επιπέδου. Παρά την αλλαγή του προπονητικού επιτελείου του ΠΑΟΚ, εγώ πρότεινα στον Πάμπλο Γκαρσία να παραμείνει στη δική μας ασπρόμαυρη οικογένεια από οποιαδήποτε θέση. Οποιαδήποτε απόφασή του θα με βρει συμπαραστάτη και θα τον στηρίξω στον δρόμο που θα επιλέξει.

Από τον Ράζβαν Λουτσέσκου, τον αρχιτέκτονα της μεγαλύτερης ως σήμερα επιτυχίας του Συλλόγου, που επιστρέφει στην οικογένεια του ΠΑΟΚ, περιμένουμε νέες νίκες και τρόπαια. Ο Ράζβαν πρέπει να υπερασπιστεί και να θωρακίσει τον ΠΑΟΚ με την προσωπικότητα και την εμπειρία του. Ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι να γίνει κομμάτι της ευρωπαϊκής ελίτ και να ριζώσει γερά σ’ αυτό το περίπλοκο περιβάλλον. Μας περιμένει δύσκολος, ανηφορικός δρόμος, αλλά εμείς δε σκοπεύουμε να σταματήσουμε.

Ο ένας αιώνας ιστορίας του ΠΑΟΚ θα μας βρει πιο δυνατούς, με νέους τίτλους, τους οποίους θα φέρουμε στο Σύλλογο στο νέο του σπίτι.

Με εκτίμηση,

Ιβάν Σαββίδης".-

Περιμενω με μεγαλη αγωνια να δω τι ουσιαστικο θα αλλαξει στις δομες του οργανισμου για να επιτευχθει αυτο.
Θυμιζω οτι την ημερα που εγινε αυτη η δηλωση μοιραζομασταν την ευρωπαϊκη θεση Νο 100 με 4 ακομα ομαδες.


Το απαισιοδοξο ειναι οτι εκτοτε ο προπονητής δεν μιλησε για τον ιδιο στοχο αλλα μονο περι τιτλων και νταμπλ.



ΥΓ Φανταζομαι οτι "η ευρωπαϊκη ελιτ" αποτελειται απ "το ΤΟΡ 20 σε βαθμολογια των ευρωπαϊκων κλαμπ". Τον "παλιοτερο στοχο" δηλαδη του Προεδρου και μεγαλομετοχου μας κι οχι τις ελληνικες ομαδες με +15 τιτλους π.χ.
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό paok_athens_g4 » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 11:01

Το ότι σε πέντε χρόνια έχεις πάρει σχεδόν τους ίδιους τίτλους με τα προηγούμενα 90, είναι απλά λεπτομέρεια.....
...Κ ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ..................
Άβαταρ μέλους
paok_athens_g4
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2009, 19:33
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 11:18

πληρωμη χρεων,τιτλοι οσο ολοι οι αλλοι τα 90 χρονια ΑΗΤΗΤΟ ΝΤΑΜΠΛ ,var ξενοι διατητες ΕΠΟ,νεα τουμπα ......ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 13:05

Κάποτε η συνομοταξία του μοντεκριστο προέβαλε τη δήλωση του Ιβάν" τα χρέη του ΠΑΟΚ δικά μου χρέη" και έλεγαν " πλήρωσε τα χρέη σου παραμυθά" τώρα το καινούριο επεισόδιο της συνομοταξίας του μοντεκριστο λέει "είπες θα μας βάλεις στο τοπ 20 και ακόμα δεν μας έβαλες" Υπομονή ,ξυδακι και να είστε βέβαιοι πως θα σας ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕΙ πάλι ο Σαββίδης.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 13:59

montekristo έγραψε:Περιμενω με μεγαλη αγωνια να δω τι ουσιαστικο θα αλλαξει στις δομες του οργανισμου για να επιτευχθει αυτο.
Θυμιζω οτι την ημερα που εγινε αυτη η δηλωση μοιραζομασταν την ευρωπαϊκη θεση Νο 100 με 4 ακομα ομαδες.


Το απαισιοδοξο ειναι οτι εκτοτε ο προπονητής δεν μιλησε για τον ιδιο στοχο αλλα μονο περι τιτλων και νταμπλ.



ΥΓ Φανταζομαι οτι "η ευρωπαϊκη ελιτ" αποτελειται απ "το ΤΟΡ 20 σε βαθμολογια των ευρωπαϊκων κλαμπ". Τον "παλιοτερο στοχο" δηλαδη του Προεδρου και μεγαλομετοχου μας κι οχι τις ελληνικες ομαδες με +15 τιτλους π.χ.


Δηλωσε οτι δεν σε νοιαζει να εισαι δευτερος τριτος τα επομενα 5 χρονια και οτι αυτο που θελεις ειναι να εισαι σταθερα στους 16 της ευρωπης (οποτε θα μπεις στην πρωτη 20αδα) και να εισαι σιγουρος οτι αυτο θα βαλουν πρωτο στοχο. Εγω το δηλωνω οτι αυτο θελω...εσυ?
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 14:17

paok_athens_g4 έγραψε:Το ότι σε πέντε χρόνια έχεις πάρει σχεδόν τους ίδιους τίτλους με τα προηγούμενα 90, είναι απλά λεπτομέρεια.....
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 16:27

montekristo έγραψε:Το απαισιοδοξο ειναι οτι εκτοτε ο προπονητής δεν μιλησε για τον ιδιο στοχο αλλα μονο περι τιτλων και νταμπλ.



montekristo έγραψε:μονο περι τιτλων και νταμπλ



Α ρε αχάριστε ΠΑΟΚτσή...

Σε πολλούς αξίζουν γουμενοπαγώνηδες, ξύλο στη Τούμπα και καρέκλες να πετάνε, με απλήρωτους ποδοσφαιριστές και απαιτήσεις για διοίκηση λαϊκής βάσης.


Μιζέρια ολέ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Κυρ 25 Ιούλ 2021, 16:32

Dimg4 έγραψε:
paok_athens_g4 έγραψε:Το ότι σε πέντε χρόνια έχεις πάρει σχεδόν τους ίδιους τίτλους με τα προηγούμενα 90, είναι απλά λεπτομέρεια.....


... και περισσότερους από τον γαύρο
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 883
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό montekristo » Δευτ 26 Ιούλ 2021, 09:01

Γκουερινο έγραψε:
montekristo έγραψε:Περιμενω με μεγαλη αγωνια να δω τι ουσιαστικο θα αλλαξει στις δομες του οργανισμου για να επιτευχθει αυτο.
Θυμιζω οτι την ημερα που εγινε αυτη η δηλωση μοιραζομασταν την ευρωπαϊκη θεση Νο 100 με 4 ακομα ομαδες.


Το απαισιοδοξο ειναι οτι εκτοτε ο προπονητής δεν μιλησε για τον ιδιο στοχο αλλα μονο περι τιτλων και νταμπλ.



ΥΓ Φανταζομαι οτι "η ευρωπαϊκη ελιτ" αποτελειται απ "το ΤΟΡ 20 σε βαθμολογια των ευρωπαϊκων κλαμπ". Τον "παλιοτερο στοχο" δηλαδη του Προεδρου και μεγαλομετοχου μας κι οχι τις ελληνικες ομαδες με +15 τιτλους π.χ.


Δηλωσε οτι δεν σε νοιαζει να εισαι δευτερος τριτος τα επομενα 5 χρονια και οτι αυτο που θελεις ειναι να εισαι σταθερα στους 16 της ευρωπης (οποτε θα μπεις στην πρωτη 20αδα) και να εισαι σιγουρος οτι αυτο θα βαλουν πρωτο στοχο. Εγω το δηλωνω οτι αυτο θελω...εσυ?

Εγω μαζι σου.
Το ιδιο θελω και το δηλωνω.
Οι ελληνικοι τιτλοι δεν με ενδιαφερουν.
Θελω να μας δω οσο ψηλοτερα γινεται στην ευρωπη.
Οχι τρελα πραγματα αλλα απ το 100 να πηγαινουμε στο 80 στο 60 στο 50 στο 45 κ.ο.κ. χρονο με τον χρονο.
Να εχει μια συνεχεια βελτιωσης ο οργανισμος εστω αργη αλλα σταθερη και με βαση τα ευρωπαικα δεδομενα.
Ουτε αχαριστος ειμαι ουτε μιζερος ουτε κομματι καμιας συνομοταξιας (μονο σε φραξια δεν καταταχθηκα).

Δεν μπορω ομως να μην αγωνιω να δω με ποιον μαγικο τροπο θα καταφερουμε να πετυχουμε ταυτοχρονα με την απολυτη αυταρκεια την ευρωπαικη καταξιωση και τους νεους τιτλους που θα βαλουμε στο νεο μας σπιτι μεσα σε 5 μολις χρονια οπως δηλωνει ο Ιβαν. Μηπως μονο φερνοντας πισω τον πιο πετυχημενο προπονητη της ιστοριας μας;
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 26 Ιούλ 2021, 11:06

montekristo σε λάθος τόπικ προσπαθείς να βρεις λύση για το θέμα που σε καίει

Ο ιβάν έχει δηλώσει μερικά πράγματα για το πως θέλει την Ομάδα,πέρα από το προφανές του πρωταθλητή στην Ελλάδα

1) Χωρίς Χρέη
2) Με νέο Γήπεδο
3) Αυτόνομο Οικονομικά
4) Στο τοπ-20 της ευρώπης


Το 1ο ήταν και το 1ο που έλυσε

Το 2ο έχει δρομολογηθεί και τρέχουν για αυτό καθημερινά πολλοί άνθρωποι για τηνεκπλήρωση του στόχου

Για το 3ο έχει φτιάξει τις καλύτερες ακαδημίες στην Ελλάδα που σαρώνουν πρωταθλήματα
Που μπορεί να λυθεί δημιουργώντας παικταράδες χωρίς να χρειαστεί να ξοδέψεις ένα σωρό λεφτά για να αποκτήσεις κάποιον με ανάλογη αξία, ή και τελικά πουλώντας κάποιους

Το οποίο 3ο είναι αλληλένδετο και με το 4ο

Όλα είναι θέματα/προβλήματα που αναζητούμε την λύση τους
Οπότε ούτε αμφισβητούμε τον Ιβάν ούτε επειδή πήραμε 5 τίτλους δεν συζητάμε για την δυναμική που ΕΙΧΑΜΕ για κάτι παραπάνω
Δεν φταίει ο Ιβάν για αυτό

Όμως το τοπ-20 της ευρώπης που έχει τεθεί στόχος,είναι θέμα προς συζήτηση και θέμα προς ΕΠΙΛΥΣΗ
montekristo έχεις να προτείνεις κάτι διαφορετικό που θα μας οδηγήσει στην επίτευξη και αυτού του στόχου;

Έχεις ακούσει ή διαβάσει από κάποιον άλλο προτάσεις και που διαφωνείς ή συμφωνείς;

Οι υπόλοιποι;
Έχετε ακούσει ή διαβάσει από κάποιον άλλο προτάσεις που να διαφωνείτε ή να συμφωνείτε;

Έχει κάποιος άλλος να προτείνει κάτι διαφορετικό που θα μας οδηγήσει στην επίτευξη και αυτού του στόχου;



ΛΑΘΟΣ τοπικ ξαναλέω
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7429
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 26 Ιούλ 2021, 11:10

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
montekristo έγραψε:Το απαισιοδοξο ειναι οτι εκτοτε ο προπονητής δεν μιλησε για τον ιδιο στοχο αλλα μονο περι τιτλων και νταμπλ.



montekristo έγραψε:μονο περι τιτλων και νταμπλ



Α ρε αχάριστε ΠΑΟΚτσή...

Σε πολλούς αξίζουν γουμενοπαγώνηδες, ξύλο στη Τούμπα και καρέκλες να πετάνε, με απλήρωτους ποδοσφαιριστές και απαιτήσεις για διοίκηση λαϊκής βάσης.


Μιζέρια ολέ.


Ειναι τοσο μιζερος ο ΠΑΟΚτσης αληθεια? Οταν ο βανιας λεει να κανουμε χωρο στο Μακ Παλλάς για να βαζουμε τους τιτλους και τα κυπελλα ειναι μιζερος ο ΠΑΟΚτσης που τα περιμενει? Οταν η ηγεσια βαζει τον πηχη ψηλα ειναι μιζερος ο ΠΑΟΚτσης που γκρινιαζει για το περσινο - 26,για το γεγονος οτι τα τελ 2 χρονια ειμασταν οτι ναναι σε επιλογες προπονητων, παικτων και στελεχων? Ειμαστε μιζεροι που θελουμε σταθεροτητα και συνεχεια κι οχι φτου κι απ την αρχη καθε χρονο με αλλα προσωπα, αλλα συστηματα, αλλη φιλοσοφια(νέοι-εμπειροι, ελληνες ξενοι κλπ)?
Ευγνωμοσύνη του χρωσταμε του Βανια για οσα εκανε αυτο ειναι σιγουρο , ο ΠΑΟΚ ομως θα μπορουσε να καταφέρει πολλα περισσοτερα αν καναμε εστω τα βασικα στο σχεδιασμο(αυτα που κανει ο Χατζοπουλος στην ΚΑΕ).Μιζεροι επειδη εχουμε διαφορετικη αποψη?

Υγ Τα λεγα και πριν το βανια. Στα @@@@@ μου οι τιτλοι της βρωμολιγδας. Η ευρωπη ειναι ο καθρεφτης μιας σοβαρης και αξιολογης ομαδας κι αυτο ειναι το ζητουμενο. Αν φτιαξεις ομαδα οι τιτλοι και οι διακρισεις θα ερθουν. Αν οχι θα γιορταζεις καθε 30 χρονια.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 26 Ιούλ 2021, 11:19

kataramenos5 έγραψε:Η ευρωπη ειναι ο καθρεφτης μιας σοβαρης και αξιολογης ομαδας κι αυτο ειναι το ζητουμενο. Αν φτιαξεις ομαδα οι τιτλοι και οι διακρισεις θα ερθουν. Αν οχι θα γιορταζεις καθε 30 χρονια.



Αυτό ακριβώς
Γιατί πολλοί έλεγαν για σίγουρη αυτοκρατορία και σερί πρωταθλήματα μετά του 2019

Φταίει ο Ιβαν για αυτό;
Πως μπορεί να ξέρει ο Ιβαν πως λείπει απ την ΠΑΕ η ανάλυση κάποιων δεδομένων για την Ευρώπη,όταν τα στελέχη λένε "τα ξέρουμε" ενώ μπορεί να είναι ημιμαθείς;
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7429
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Δευτ 26 Ιούλ 2021, 11:48

Εικόνα
---------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Εικόνα

Καλά,δεν χάνουν και όλοι τον ύπνο τους για την Ευρώπη....
Ποια Ευρώπη τώρε μωρέ,τώρα...................
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7429
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες