Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Κυρ 24 Ιαν 2021, 16:47

Mitsospaoki4 έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Αύριο λέγαν ότι θα υπάρξει συνάντηση του Ρέμπε με ανθρώπους της Μπολόνια για τον Σβι.
Πιστεύω πάντως μετά και τα τελευταία ότι θα υπάρξει συμφωνία και θα παρουμε και καλά φραγκα

Πιστεύω ότι μέχρι 4 μύρια θα δώσουν οι Ιταλοί + 20% μεταπώληση.
Δεν είναι καθόλου κακη πρόταση


Είναι ασύμφορη πρόταση. Ξεχνάς ότι για κάποιο ανενεργό μέσο οι Ιταλοί ζητάνε 5εκ από σένα και εσύ έναν νεαρό δεινό σκόρερ, ενεργότατο στην ομάδα με ελκυστικά νούμερα, που τους φέρνει σε Πιόντεκ και θα τους λύσει το πρόβλημα του γκολ που καίγονται θα τον δώσεις με πολύ λιγότερα; Η αρχική τους προσφορά ήταν αρχική βάση συζήτησης και σίγουρα πιο κάτω κόβεις κάθε συζήτηση κοιτάς για παραπάνω με ποσοστά μεταπώλησης, μην τραλαθούμε δηλαδή, οι τιμές είναι λογικότατες σύμφωνα με αυτά που βλέπεις από Ιταλία. Ότι κάνεις σήμερα έχει αντίκτυπο και για το μέλλον, θέλετε να μας περνάνε ότι αγοράζουμε ακριβά και πουλάμε όσο νάναι πιο κάτω και από όσα αρχικά μας ζητάνε;

Για δείτε και ωραίες αναλύσεις που γίνονται για μεταγραφικούς στόχους από όσους ενδιαφέρονται να μάθουν για κάποιον παίκτη (από άλλο τόπικ το πήρα) και σουλατσάρουν για λαβράκια:

seaman έγραψε:Μπήκα χτες λίγο στο μπενφικαμάνια και στα σχόλια της abola για να δω τι συζητάνε για τον Κροβίνοβιτς.
Υπάρχουν 4 κατηγορίες posts.
Η πρώτη θεωρεί τον παίχτη τελειωμένο και χωρίς ποδοσφαιρικούς στόχους.
Η δεύτερη είναι των νοσταλγών του, που θεωρούν ότι ακόμα είναι σούπερ και έχει θέση στην Μπενφίκα στη θέση του Τααράμπτ.
Η τρίτη ανήκει και πάλι στους νοσταλγούς, οι οποίοι όμως αντιλαμβάνονται ότι ο τραυματισμός του τον τελείωσε από την Μπενφίκα.
Και υπάρχει και μια τέταρτη κατηγορία που θεωρεί ότι η εγγραφή του στα βιβλία της Μπενφίκα είναι μόνο λογιστική και ότι ο παίχτης ανήκει ουσιαστικά στον Μέντεζ, παρότι εκπροσωπείται από άλλη εταιρία. Εκτιμούν ότι ο δανεισμός στο δάσος είναι προεργασία για τη μετακίνηση του Σεμέδο στη Μπενφίκα σε λογικά οικονομικά πλαίσια, οπότε η φλωρόφατσα θα περάσει μόνιμα μετά στη βούληση του χοντρού.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:07

Totem_pk έγραψε:Μιτσο φιλε εχεις δικιο ετσι ειναι. Απλα με εκνευριζει η εμπαθεια που βγαζουν οι «δικοι» μας δημοσιογραφοι οταν φαινεται να παει να γινει κατι καλο. Οπως λες και εσυ ταμειο στο τελος. Αλλα τα μηνυματα ειναι θετικα. Ειδικα για το γιουσουφακι τον τζορμπα που τον ακουγα στην αθηνα τοσα χρονια ουτε να πιανει,στο στομα την ομαδα μου δεν θελω. Δεν τον κατηγορω μεροκαματο ψαχνει ο ανθρωπος και οι καιροι ειναι δυσκολοι για ηρωες αλλα εγω δεν θελω να τον ακουω.

Και ξαναλεω το τι εχω σουρει εγω στην διοικηση τον τελευταιο χρονο δεν περιγραφεται.


Τον Μιζέρογλου τον είχα πετύχει κάποτε ένα πρωϊνό ημέρας Ευρωπαϊκού μας παιχνιδιού (στο εξωτερικό).
Του έπιασα λοιπόν κουβέντα και πάνω κάτω ο διάλογος ήταν ο εξής:
- Καλημέρα Κώστα. Τι λες για το βράδυ, θα το πάρουμε το Ματσάκι?
- Αδερφέ δεν με λένε Κώστα, με μπερδεύεις.
- Ο Κώστας ο Πετρωτός δεν είσαι?
- Όχι σου είπα.
- Και ποιος είσαι? Ο Κόλκας?
- Έλεος, σου μοιάζω για Κόλκας?
-Χίλια συγγνώμη αδερφέ. Μάλλον σε μπέρδεψα. Νόμιζα ότι ήσουν ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ. Γειά, καλημέρα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:12

Seaman......πως τον πετσοκοψες ετσι ρε? χαχαχαχαχαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1831
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:13

Δηλαδή ρε θαλασσολυκε τον Τσορμπατζογλου τον έλεγες Πετρωτο;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:16

seaman έγραψε:
Totem_pk έγραψε:Μιτσο φιλε εχεις δικιο ετσι ειναι. Απλα με εκνευριζει η εμπαθεια που βγαζουν οι «δικοι» μας δημοσιογραφοι οταν φαινεται να παει να γινει κατι καλο. Οπως λες και εσυ ταμειο στο τελος. Αλλα τα μηνυματα ειναι θετικα. Ειδικα για το γιουσουφακι τον τζορμπα που τον ακουγα στην αθηνα τοσα χρονια ουτε να πιανει,στο στομα την ομαδα μου δεν θελω. Δεν τον κατηγορω μεροκαματο ψαχνει ο ανθρωπος και οι καιροι ειναι δυσκολοι για ηρωες αλλα εγω δεν θελω να τον ακουω.

Και ξαναλεω το τι εχω σουρει εγω στην διοικηση τον τελευταιο χρονο δεν περιγραφεται.


Τον Μιζέρογλου τον είχα πετύχει κάποτε ένα πρωϊνό ημέρας Ευρωπαϊκού μας παιχνιδιού (στο εξωτερικό).
Του έπιασα λοιπόν κουβέντα και πάνω κάτω ο διάλογος ήταν ο εξής:
- Καλημέρα Κώστα. Τι λες για το βράδυ, θα το πάρουμε το Ματσάκι?
- Αδερφέ δεν με λένε Κώστα, με μπερδεύεις.
- Ο Κώστας ο Πετρωτός δεν είσαι?
- Όχι σου είπα.
- Και ποιος είσαι? Ο Κόλκας?
- Έλεος, σου μοιάζω για Κόλκας?
-Χίλια συγγνώμη αδερφέ. Μάλλον σε μπέρδεψα. Νόμιζα ότι ήσουν ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ. Γειά, καλημέρα.

:lol:
Και το χειρότερο είναι να φανταστώ ότι χαλαστηκε κι όλας?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:19

Όντως χαλάστηκε.
Μπάνε στην αρχή τον είπα Κώστα από λάθος δικό μου και όχι σκόπιμα. Αλλά αφού τον είδα να στραβώνει περίεργα, μετά τον πήγα γαζί.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dark Knight » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:23

Πάντως ρε παιδιά, εγώ πιστεύω ότι ο Ιβάν είναι ο πιο άρρωστος ΠΑΟΚτσής από όλους μας! Δεν εξηγείται αλλιώς να επενδύει τόσα χρήματα στην ομάδα και να κάνει μεταγραφές όπως του Καγκάβα, όταν το ελληνικό ποδόσφαιρο βρωμάει και ζέχνει! Δεν είδατε πως πέρασε πάλι η Εγκληματική Οργάνωση από το Περιστέρι; Αηδία!
Άβαταρ μέλους
Dark Knight
 
Δημοσιεύσεις: 894
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν 2017, 16:15

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:28

Dark Knight έγραψε:Πάντως ρε παιδιά, εγώ πιστεύω ότι ο Ιβάν είναι ο πιο άρρωστος ΠΑΟΚτσής από όλους μας! Δεν εξηγείται αλλιώς να επενδύει τόσα χρήματα στην ομάδα και να κάνει μεταγραφές όπως του Καγκάβα, όταν το ελληνικό ποδόσφαιρο βρωμάει και ζέχνει! Δεν είδατε πως πέρασε πάλι η Εγκληματική Οργάνωση από το Περιστέρι; Αηδία!

Σωστος. Μεγαλο δικιο εχεις φιλε.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό grg80 » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:36

Εγω ανησυχώ μην χαλασει αυριο του Ιαπωνα.
Φοβάμαι πιθανη σφήνα του παλετα λογω αδελφοποιησης τους με ντορμουντ
Φοβαμαι μηπως ο Νιτζα ειναι οπαδος του ΟΑρεως
...δεν ειναι ολα ή ασπρο ή μαυρο , απλα ειναι ολα ασπρομαυρα...
Άβαταρ μέλους
grg80
 
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Σάβ 29 Αύγ 2015, 01:33
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά - Κόρινθος

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:36

Το θυμάστε εκείνο που είχε πει ο Ιβάν;
Και την Μπαρτσελόνα να φέρω, πρωτάθλημα δεν παίρνει.
Για άλλη μία φορά, μετά την Αυγενάκεια επιτροπή, μπράβο σε όποιον λέει ότι είναι ΠΑΟΚ και έβαλε το χεράκι του για να φέρει αυτό το καθεστώς στο ποδόσφαιρο.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:37

Έλα ρε συ τώρα, οι κυβερνήσεις δεν παίζουν μπάλα και μπλα μπλα μπλα όλοι ίδιοι είναι μπλα μπλα μπλα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15451
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:51

Θέλω μεταγραφή Αρχιδιαιτητή να μου στήσει παραγκούλα. Όπου πάω να με παίζει όπως πρέπει! 100-0! Θέλω μεταγραφή πρωθυπουργό με κασκόλ ασπρόμαυρο και ολόκληρο μηχανισμό στην ΕΠΟ και στη Σούπερλιγκ. Θέλω να πάρει ο Ιβάν να αγοράσει καμιά 4-5 ομάδες στην κατηγορία που θα παίζουν χωρίς αύριο με τους αντιπάλους μου ναι με εμάς θα δοκιμάζουμε σχήματα και θα ανταλλάσουμε παίχτες δανεικούς κτλ. Θέλω να αγοράσει και μια ομάδα στην Αγγλία, την Νοτς Κάουντι που φοράει και ασπρόμαυρα, να αγοράζουμε/πουλάμε παίχτες να φτιάχνουμε το ffp. Μια μετεγγραφή αρχι ΑΡΔ να κάνει την νύχτα μέρα και ένα μεγάλο κανάλι και εφημερίδες, δικαστές, δικηγόρους ανακριτές και μαγικά καράβια που ξαφανίζονται! Αααα και ένα αμυντικό χαφ ορίστε μας
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:52

Totem_pk έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:μετροσπορτ

Ο Δικέφαλος κατεβαίνει στα ντέρμπι χωρίς να έχει καλύψει το κενό που δημιούργησε η μεταγραφή Γιαννούλη, ενώ δεν έφερε και παίκτη για την θέση που άδειασε με την αποχώρηση Εσίτι. Ο Φεράρι παρότι συμφωνημένος παραμένει στον Βόλο (είναι στην αποστολή που μετέβη στα Γιάννινα και προφανώς θα αγωνιστεί), καθώς ο ΠΑΟΚ έχει παγώσει το θέμα και δεν έχει κάνει την τελική διαπραγμάτευση με την θεσσαλική ΠΑΕ. Το αν σκέφτεται την περίπτωση Μάτος θα φανεί τα επόμενα 24ωρα. Παράλληλα, χθες δεν υπήρξε και εξέλιξη στις επαφές με την Κάλιαρι για τον δανεισμό του Ουρουγουανού μέσου, Κριστιάν Ολίβα.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι με βάση τα βελγικά μέσα ενημέρωσης, ο ΠΑΟΚ έχει ήδη αρχίσει τις προκαταρκτικές επαφές με την Μπριζ ζητώντας να τεθεί πιο χαμηλά η βάση συζήτησης η βάση για την αγορά των δικαιωμάτων του Μάικλ Κρμέντσικ. Προφανώς, ο Δικέφαλος υα στηριχθεί πολύ στην συγκεκριμένη διαπραγμάτευση και στην θέληση του παίκτη να παραμείνει κάτοικος Τούμπας.


Μετα τον γιουσουφ τζορμπα τσογλανογλου ερχονται και αυτοι να δεσει το γλυκο. Εγω τα εχωνα χοντρα στην διοικηση αλλα με αποστομωσε αυτην την μεταγραφικη περιοδο. Και λαθη θα γινουν στις μεταγραφες και αστοχιες και λεφτα θα ξοδευτουν και λεφτα θα ερθουν. Ποιοι ειναι αυτοι που θα κρινουν τις προσπαθειες της διοικησης. Εφεραν τον σεντερ φορ που ψαχναμε 3 χρονια τωρα. Φεραν τον Γκακαβλα. Εφεραν τον πολυ παραγωγικο Ουαρντα πισω (και ελπιζω / πιστευω οτι αυτοι ξερουν να το διαχειριστουν το παιδι.) προσπαθουν να κανουν κατι καλο. Τι να πω με ολους αυτους τους ...... που θελουν πρακτικα να εχει προβληματα η ομαδα γιατι απο αυτα ζουνε.

Αιντα ΠΑΟΚΑΡΑ μου προχωρα μπροστα και μην ακους αυτους τους λιγους....

Γιατι γιουσουφ ο Τζορμπα φιλε; Οσο μετριοπαθης και να ειναι, μπες δες τα αρθρα του στην Γκαζετα που τον βριζουν ολοι οι γαυροι επειδη τους τα λεει στα μουτρα. Ας μην ξεφευγουμε με χαρακτηρισμους
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10284
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:55

Πάντως ο Δουβίκας είναι έτοιμος.

Σβι και Τσόλακ, μπροστά του είναι.... Δεν τους βλέπει καν.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mula4 » Κυρ 24 Ιαν 2021, 17:57

sotos26 έγραψε:Θέλω μεταγραφή Αρχιδιαιτητή να μου στήσει παραγκούλα. Όπου πάω να με παίζει όπως πρέπει! 100-0! Θέλω μεταγραφή πρωθυπουργό με κασκόλ ασπρόμαυρο και ολόκληρο μηχανισμό στην ΕΠΟ και στη Σούπερλιγκ. Θέλω να πάρει ο Ιβάν να αγοράσει καμιά 4-5 ομάδες στην κατηγορία που θα παίζουν χωρίς αύριο με τους αντιπάλους μου ναι με εμάς θα δοκιμάζουμε σχήματα και θα ανταλλάσουμε παίχτες δανεικούς κτλ. Θέλω να αγοράσει και μια ομάδα στην Αγγλία, την Νοτς Κάουντι που φοράει και ασπρόμαυρα, να αγοράζουμε/πουλάμε παίχτες να φτιάχνουμε το ffp. Μια μετεγγραφή αρχι ΑΡΔ να κάνει την νύχτα μέρα και ένα μεγάλο κανάλι και εφημερίδες, δικαστές, δικηγόρους ανακριτές και μαγικά καράβια που ξαφανίζονται! Αααα και ένα αμυντικό χαφ ορίστε μας


+++++++
Ετσι!!!εδω σε δικο σου καναλι open εχεις το καθε τυχαιο αρχιαρδ να κοβει με το ετσι θελω τους δικους σου που εχεις βαλει για να περνανε γραμμη!
Τι να λεμε,θελει πραγματικα πολυ δυνατο στησιμο απ την αρχη η όλη κατάσταση για να σηκώσουμε παλι τα πάντα.
Ειτε αρεσει στους "περηφανους συνοπαδους, είτε όχι,δεν θα ειμαι εγω που θα πηγαινω με τον σταυρο στο χερι.η βοθριλα του Μπειραια,θελει πολλαπλάσια απο εμας.συγνωμη για το οφτοπικ,αλλα γινανε οργια σημερα περιστερι με τα 2 αξια τεκνα
Mula4
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 13:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες