Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:02

Mitsospaoki4 έγραψε:Την άλλη βδομάδα που ξεκινάω εξεταστική πάλι θα σκάσουν όλες οι μεταγραφές..

Όταν φέρναμε Ολιβειρα ξενύχτησα αντί να διαβάζω και το πρωί δεν έγραψα τίποτα :p


Κάτι με θυμίζει αυτό :roll:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10230
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:09

Μακάρι του Σβι να τελειώσει όσο το δυνατόν συντομότερα (και καλύτερα βέβαια).

Όσες φορές ένα θέμα, έγινε σήριαλ στα μεταγραφικά μας, είτε με συμφωνία είτε άνευ, δεν είχε καλή κατάληξη.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:12

pagotatzis έγραψε:Για 100στη φορά βγαίνει άρθρο στο sdna με τίτλο
«Τα τυπικά Εσιτι με Γκεζτεπε»
:roll:


Αν ισχύουν οι περιγραφόμενοι όροι καθρεφτίζεται μια εικόνα σπρώχνω ότι έχω όπως βρω και όπου βρώ.
Με κάλυψη μόνο μέρους του συμβολαίου και χωρίς ρήτρα αγοράς?
Αν δεν συμφωνήθηκε ρήτρα, για αυτό άργησε. Και είπαμε το ναι έτσι? Δεν ήταν παίχτης εντελώς εκτός επιλογών. Για 200 χιλιάρικα και το καλοκαίρι πάλι στο ίδιο πρόβλημα και τώρα πάλι να μην μπορείς να πάρεις χαφ. Ωραία φάση.
Είπα να αποδεχτώ να πληρώνουμε τα 2/3 του συμβολαίου για να παίζει ο Μπίσε στον Απόλλωνα, αλλά όχι με όλους το ίδιο.
Για εμάς δεν έχει τέτοιες περιπτώσεις? Πραγματικά θα έλεγα ναι για τον οποιοδήποτε που θα ερχόταν με 200Κ μέχρι το καλοκαίρι, υγιής, προπονημένος και που η Ομάδα του τον πληρώνει με 8ΟΟΚ τη χρονιά, δεν τον θέλει και καλύπτει το μισό και παραπάνω συμβόλαιο.
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Τετ 20 Ιαν 2021, 00:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:14

Μπορούσαμε να τους δώσουμε στο Βόλο στην τελική. Αλλά είμεθα και υπεράνω.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6020
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:14

Mitsospaoki4 έγραψε:Την άλλη βδομάδα που ξεκινάω εξεταστική πάλι θα σκάσουν όλες οι μεταγραφές..

Όταν φέρναμε Ολιβειρα ξενύχτησα αντί να διαβάζω και το πρωί δεν έγραψα τίποτα :p


γεια σου ρε μητσαρα !!!πτυχιο θα επαιρνα αν δεν υπηρχαν οι μεταγραφες !!!γμω τα πολυτχνεια μου μεσα !!!
'
Ολα θα γινουν και μεταγραφες θα κανουμε :pano:

Υ.Γ κανενα παοκτσακι πολ.μηχ φοιτητης , γνωστης των μαθηματων οτιδηποτε να βοηθησει ...ΕΚΚΛΗΣΗ για βοηθεια :lol:
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Isi4 » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:15

Mitsospaoki4 έγραψε:Την άλλη βδομάδα που ξεκινάω εξεταστική πάλι θα σκάσουν όλες οι μεταγραφές..

Όταν φέρναμε Ολιβειρα ξενύχτησα αντί να διαβάζω και το πρωί δεν έγραψα τίποτα :p

Πήρες πρωτάθλημα τότε...Οπότε χαλάλι! ;) ;)
Isi4
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Τρί 11 Ιουν 2019, 15:28

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:16

Πού πάτε ρε νέοι.. 9 χρόνια έκανα τη σχολή με τις μεταγραφές και τα σουξουμουξου εδώ μέσα..

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6020
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:17

Δεν μου τα λέει καλά η Μπούντου, θα τη βαλσαμώσω.
Και γιατί μας δούλευαν δέκα μέρες τώρα όλοι οι ΑΡΔ? Είχε κολλήσει η βελόνα για την υποχρεωτική ρήτρα αγοράς των 2.5 εκ.

Μάντης είσαι και τα έκανες χτες 2,5 ευρώ. Και πολλά είπες
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:21

Parolos έγραψε:Πού πάτε ρε νέοι.. 9 χρόνια έκανα τη σχολή με τις μεταγραφές και τα σουξουμουξου εδώ μέσα..

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχαχα έτσι με βλέπω και μένα
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:23

laska4 έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Την άλλη βδομάδα που ξεκινάω εξεταστική πάλι θα σκάσουν όλες οι μεταγραφές..

Όταν φέρναμε Ολιβειρα ξενύχτησα αντί να διαβάζω και το πρωί δεν έγραψα τίποτα :p


γεια σου ρε μητσαρα !!!πτυχιο θα επαιρνα αν δεν υπηρχαν οι μεταγραφες !!!γμω τα πολυτχνεια μου μεσα !!!
'
Ολα θα γινουν και μεταγραφες θα κανουμε :pano:

Υ.Γ κανενα παοκτσακι πολ.μηχ φοιτητης , γνωστης των μαθηματων οτιδηποτε να βοηθησει ...ΕΚΚΛΗΣΗ για βοηθεια :lol:


κατσε διαβασε Πρινο καλα, καποτε μας εκοβε αβερτα
πραγματικα ειναι κριμα αν εφυγε ο Εσιτι δανεικος χωρις οψιον...το καλοκαιρι το ιδιο θεμα θα εχουμε
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό tsaousila » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:34

γεια σου μεγαλε παικταρα Μπισεσβαρ!!! μας χαρισες ωραιες στιγμες ! για μενα τουλαχιστον υπηρξες απ τους μεγαλυτερους παικτες που ειδα ζωντανα για καποιες δεκαετιες στην ομαδα μας. Και Στον ΠΑΟΚ δςεν ειμαστε αγνωμονες και αναγνωριζουμε τους καλους παικτες που περασαν απ την ιστορια του συλλογου και εισαι ενας απ αυτους.
Καλη επιτυχια τζιμυ χεντριξ σολιστα της μπαλλας !! κατι φορτουνηδες ειναι παιδακια μπροστα σου!!
tsaousila
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:50

Mitsospaoki4 έγραψε:
Parolos έγραψε:Πού πάτε ρε νέοι.. 9 χρόνια έκανα τη σχολή με τις μεταγραφές και τα σουξουμουξου εδώ μέσα..

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχαχα έτσι με βλέπω και μένα

Όταν περιμέναμε Ναμπίλ Ελ Ζαρ παικτουρα 31 Αυγούστου τελευταίο δευτερόλεπτο να στείλουν τα χαρτιά για την μεταγραφή και την επόμενη μέρα πήγαινα άυπνος να δώσω μάθημα.. Τι μου θυμίζεις τώρα..
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τετ 20 Ιαν 2021, 00:51

thanos-xanthi έγραψε:
laska4 έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Την άλλη βδομάδα που ξεκινάω εξεταστική πάλι θα σκάσουν όλες οι μεταγραφές..

Όταν φέρναμε Ολιβειρα ξενύχτησα αντί να διαβάζω και το πρωί δεν έγραψα τίποτα :p


γεια σου ρε μητσαρα !!!πτυχιο θα επαιρνα αν δεν υπηρχαν οι μεταγραφες !!!γμω τα πολυτχνεια μου μεσα !!!
'
Ολα θα γινουν και μεταγραφες θα κανουμε :pano:

Υ.Γ κανενα παοκτσακι πολ.μηχ φοιτητης , γνωστης των μαθηματων οτιδηποτε να βοηθησει ...ΕΚΚΛΗΣΗ για βοηθεια :lol:


κατσε διαβασε Πρινο καλα, καποτε μας εκοβε αβερτα
πραγματικα ειναι κριμα αν εφυγε ο Εσιτι δανεικος χωρις οψιον...το καλοκαιρι το ιδιο θεμα θα εχουμε


ενω τωρα τι κανει :lol: ...
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 20 Ιαν 2021, 01:30

Τι έγινε παλικάρια, έλειψα τρεις μέρες και πάμε να παίξουμε με την Κ19 στο υπόλοιπο της χρονιάς;
Τα είχα προβλέψει τα πήγαινε, είχα προβλέψει και τα έλα όμως.
50% επιτυχία,δε το λες και άσχημο. :mrgreen:
Έχω 11 μερούλες ακόμα για το 100%,θα περιμένω.
Ο Γκαρσία είπε ότι η χρονιά είναι μεταβατική,όμως η μετάβαση απαιτεί να μείνει και κάτι στο ροστερ για να μπορέσεις να πατήσεις και να κοιτάξεις το μέλλον.
Μη γράφω τα ίδια,έχουν γραφτεί.
Κυριακή,Τετάρτη έχουμε κούλα,γαύρο,ο Γκαρσία για μένα από εδώ και πέρα μπαίνει στο απυρόβλητο.
Ευτυχώς άνοιξε και η αγορά,να ξελαμπικαρει λίγο το μάτι μας γιατί τα όνειρα μας πέθαναν για φέτος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 20 Ιαν 2021, 01:48

Όπως φαίνεται και με δεδομένο το γεγονός ότι τελικά η φετινή χρονιά είναι μεταβατική εκ του αποτελέσματος, βλέπω ότι ο ΠΑΟΚ του 2021-22 πρέπει να χτιστεί γύρω από το Τζόλη.
Κορμός πρέπει να θεωρηθούν επίσης οι Μιχαηλίδης , Ίνγκασον , Ελ Καντουρί , Σβαμπ , Α.Ζίβκοβιτς , Ουάρντα και ίσως οι έμπειροι Βαρέλα , Κρέσπο , Βιειρίνια. Από εκεί και πέρα Κούτσιας και Κωσταντέλιας που είναι σούπερ ταλέντα και ίσως και οι Τσιγγάρας , Περέιρα , Νινούα. Δεν βλέπω άλλον παίκτη να έχει θέση στο ρόστερ. Γίνεται λοιπόν κατανοητό ότι πέρα από το κέντρο άμυνας θα χρειαστούμε ολική αναδόμηση. Οι επιλογές πρέπει να είναι εύστοχες και αν είναι δυνατόν να ξεκινήσουν από τη χειμερινή περίοδο. Αλλιώς δεν βλέπω πώς γίνεται να μην αποτελέσει και η επόμενη χρονιά μεταβατική...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες