ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:24

BlackFriday έγραψε:Καλύτερα να γυρίσουν τον Τσαούση πίσω...όπως είχαν κάνει με τον Γιαννούλη. Ή γυρνα Μπαλογιάννη...

Υπάρχει και ο Τάχατος.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90109
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό laska4 » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:25

τον νινουα γιατι δεν τον δωσαμε αφου δεν τον χρησιμοποιουμε ;;

Δημοσιευματα απο τουρκια λενε υπογραφει την πεμπτη ο εσιτι
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:29

Ο Νινούα θα παίξει μεθαύριο (λογικά).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90109
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό dragon » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:30

Επειδή βλεπω οτι ο Γκαρσία είναι κεντρικό χαφ κ οχι αμυντικό κ επειδή δεν τον έχω δει κ ούτε τον ξέρω λογικά στην 3αδα σβαμπ καντουρι Ουάρντα παιρνει την θέση του σβαμπ κ ξεχνάμε 6 όπως με λουτσο ;
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4551
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:32

Πως θα γίνει να πάρουμε τον ναι μένα αχώνευτο αλλά τρομερό γκολκίπερ (ίσως τον καλύτερο Έλληνα αυτή την στιγμή) Διουδη;
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2341
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:33

Ειλικρινά έχω βαρεθεί με τις μετριότητες...
Πουλάμε το project Γιαννούλη... οκ.. έφτασε στο peak του.. Αλλά ο Γιαννούλης ήταν κομβικός παίκτης εντεκάδας. Δεν μπορεί να λέμε ότι θα τον αντικαταστήσουμε με Φεράρι του Βόλου. Για μένα εφόσον θέλουμε να στηρίξουμε νέο project τον Περέιρα , ο μόνος που μπορεί να αντικαταστήσει τον Γιαννούλη και να βοηθήσει και τον Περέιρα είναι ο Σταφυλίδης. Αυτόν παίρνεις γιατί είναι Έλληνας διεθνής και καλός παίκτης. Αλλιώς αν θέλεις όντως να αντικαταστήσεις παίκτη εντεκαδάτο φέρνεις κάτι σαν τον Douglas Santos ή σαν τον Trauco ή σαν τον Mojca. Γιατί ο Γιαννούλης τέτοιας κλάσης είναι.
Επίσης λέμε ότι θέλουμε χαφ. Δεν μπορεί να κυκλοφορούν περιπτώσεις ελεύθερων παικτών όπως οι Γκαρσία και Μέγιερ και δεν ενδιαφερόμαστε. Kαλές ηλικίες με ποιότητα. Δηλαδή το καλοκαίρι πόσους παίκτες θα πάρουμε?
Εν πάσει περιπτώσει εφόσον δεν μπορούμε να κάνουμε μεταγραφές ας ανανεώσουμε τουλάχιστον Καντούρι, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον και βλέπουμε. Ο Σβιντέρσκι κατά τη γνώμη μου πρέπει να πωληθεί φέτος που έχει νούμερα με ένα ποσό λίγο πάνω από 4 εκ.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό GINOLA » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:38

makispaspartou έγραψε:Ειλικρινά έχω βαρεθεί με τις μετριότητες...
Πουλάμε το project Γιαννούλη... οκ.. έφτασε στο peak του.. Αλλά ο Γιαννούλης ήταν κομβικός παίκτης εντεκάδας. Δεν μπορεί να λέμε ότι θα τον αντικαταστήσουμε με Φεράρι του Βόλου. Για μένα εφόσον θέλουμε να στηρίξουμε νέο project τον Περέιρα , ο μόνος που μπορεί να αντικαταστήσει τον Γιαννούλη και να βοηθήσει και τον Περέιρα είναι ο Σταφυλίδης. Αυτόν παίρνεις γιατί είναι Έλληνας διεθνής και καλός παίκτης. Αλλιώς αν θέλεις όντως να αντικαταστήσεις παίκτη εντεκαδάτο φέρνεις κάτι σαν τον Douglas Santos ή σαν τον Trauco ή σαν τον Mojca. Γιατί ο Γιαννούλης τέτοιας κλάσης είναι.
Επίσης λέμε ότι θέλουμε χαφ. Δεν μπορεί να κυκλοφορούν περιπτώσεις ελεύθερων παικτών όπως οι Γκαρσία και Μέγιερ και δεν ενδιαφερόμαστε. Kαλές ηλικίες με ποιότητα. Δηλαδή το καλοκαίρι πόσους παίκτες θα πάρουμε?
Εν πάσει περιπτώσει εφόσον δεν μπορούμε να κάνουμε μεταγραφές ας ανανεώσουμε τουλάχιστον Καντούρι, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον και βλέπουμε. Ο Σβιντέρσκι κατά τη γνώμη μου πρέπει να πωληθεί φέτος που έχει νούμερα με ένα ποσό λίγο πάνω από 4 εκ.


Ο σταφυλίδης που για μένα θα είναι εξαιρετική λύση ως αριστερό back αλλά και ως στόπερ έχει να παίξει από το καλοκαίρι, τώρα επιστρέφει, θα θέλει ένα μήνα να παίξει. Μακάρι να έκλεινε από τώρα και να έρθει για να μη χαθεί μαζί και με τον φερράρι

Ο ΠΑΟΚ δυστυχώς θέλει παίκτη άμεσα εκεί αφού παίζει ανά 3 μέρες και μόνη λύση ένα παιδί άγουρο
GINOLA
 
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Τρί 29 Δεκ 2020, 15:21

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:50

Θα πάρει παιχνίδια ο Περέιρα και μπορεί να παίξει και ο Βιειρίνια μέχρι να επανέλθει ο Στάφυ. Δεξιά δεν έχουμε τίποτα γιατί ο Ροντρίγκο είναι χρυσή μετριότητα και ο Λύρατζης δεν πείθει. Δεν ξέρω βέβαια αν ο δανεισμός Wague έχει σπάσει ή αν συνεχίζουμε να τον πληρώνουμε. Αλλιώς θα ήμουν υπέρ απόκτησης δεξιού μπακ σαν τον Joshua Brenet συν τον Σταφυλίδη.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό tzoker » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:52

Ο Μειερ είναι ο κλασσικός Γερμανός που δύσκολα θα βγει από τη χώρα του αν δεν πρόκειται για τοπ 4 πρωταθλήμα.
Κανονικά το Ρεμπε για τέτοιες περιπτώσεις τον παίρνεις.

Μέχρι την έναρξη του νέου πρωτάθληματος ο βασικός στόχος πρέπει να είναι να έχεις όσο το δυνατόν πιο στημένη κ έτοιμη ομάδα.
Του χρόνου ο γαυρος θα κάνει ριζικές αλλαγές στο ροστερ, κ αν υπολογίσουμε ότι φέτος είναι μετριότατος είναι πολύ μεγάλη ευκαιρία κ κάθε μέρα μετράει.

Από το σημερινό ροστερ ο βασικός κορμός του χρόνου με βάση τα τωρινά δεδομένα απαρτίζεται από Ινγκασον, Μηχαηλιδη, Βαρελα/Κρεσπο, Σβαμπ, Ζιβκο, Τζολη, Ουαρντα, Μουργκ, (Σβιντερσκι). Δηλαδή 4 αμυντικούς, 1 χαφ κ 4 εξτρεμ ας πούμε γενικευμένα. Μετα έχουμε δεύτερες επιλογές-ρολιστες, κάποιους μικρούς ανέτοιμους κ κάποιους συμπληρωματικους, δεν βλέπω άλλη σταθερά.
Πέρα από το ποιοτικό κομμάτι, μιλάμε κ για ποσοτικό κορμού πλεον.
Τελευταία επεξεργασία από tzoker και Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:57, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό GINOLA » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:54

αυτή τη φάση η ομάδα βρήκε μια συνοχή με τον αντρέ δεξί μπακ, δε θέλει ο προπονητής να πειραξει παρά πολλά ώστε να μείνει

Θα μπορούσε να γίνει αυτό που λες, αλλά αν κάνει ο φερράρι στο πάμπλο, τον εμπιστεύομαι, και θα κριθεί στη πορεία.
GINOLA
 
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: Τρί 29 Δεκ 2020, 15:21

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 18 Ιαν 2021, 13:54

Αυτός ο Victor Alvarez τι φάση? Πώς και έχει ξεμείνει χωρίς ομάδα?
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 18 Ιαν 2021, 14:00

Κοίτα Ginola τον Πάμπλο τον έχω για άτομο που κόβει το μάτι του. Προφανώς και για να θέλει Φεράρι κάτι βλέπει στον Περέιρα, ενώ μάλλον δεν εμπιστεύεται και πολύ τις επιλογές που του προτείνονται. Αν τον έβαζες όμως να επιλέξει ένα αριστερό μπακ μόνος του δεν νομίζω να επέλεγε Φεράρι.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 18 Ιαν 2021, 14:01

makispaspartou έγραψε:Αυτός ο Victor Alvarez τι φάση? Πώς και έχει ξεμείνει χωρίς ομάδα?


Έχει κάνει εγχείρηση καρδιάς το 2014 λέει στη Wikipedia.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 18 Ιαν 2021, 14:04

Παίδες για τον Dodo που έμεινε ελεύθερος από την Sampdoria τι γνώμη έχετε; Ξέρει κανείς γιατί έχει τόσο χαμηλή χρηματιστηριακή αξία; Επίσης στα δεξιά μπακ με Marchinho, Francis Guerrero και Julian Korb τι φάση;
Τελευταία επεξεργασία από boogeyman77 και Δευτ 18 Ιαν 2021, 14:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 18 Ιαν 2021, 14:04

Οπότε μάλλον παίζει κάποιο πρόβλημα πάλι.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες