Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 22 Οκτ 2020, 21:35

Ανεξαρτητα παντως του προπονητη τα χαφ μας πλην του Ελ Καντουρι ειναι ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΑ...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό theodorsalonika » Πέμ 22 Οκτ 2020, 21:45

δεν εχω καταλαβει ακομα!!!!!ειλικρινα τοσα χρονια..

ποιος βλεπει παικτες και προτινει?ας πουμε στην βραζιλια εχουμε καποιον?στην αφρικη εχουμε καποιον?


ποιος ασχολειτε ?δεν το εχω καταλαβει ποτε...αναλωνομαστε σε 10 παικτες σε ολον τον κοσμο καθε χρονο.....αλλοι δεν υπαρχουν?δηλαδη ενας παικτης του μεξικου δεν θα μας κανει?

ενας στην αιγυπτο?ενας στην νοτια αφρικη?


οι σκαουτερ μας τι κανουν?ας δινει εμενα 1000 ευρω το μηνα και θα γυριζω ολον το κοσμο να βλεπω παικτες....ελεος δηλαδη... :redcard:
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
theodorsalonika
 
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 01:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Alastor » Πέμ 22 Οκτ 2020, 21:45

η απολυση του φερευρα θα ταν η καλυτερη μεταγραφη

σκεφτειτε οτι δινουμε δυο εκ. για να βελτιωσουμε την ομαδα,τουλαχιστον να μην ειναι τσιρκο. Αξιζει
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6232
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό denyparxeisalio » Πέμ 22 Οκτ 2020, 22:05

:lol: :lol: :lol:
Proud member of Paokmania forum
Άβαταρ μέλους
denyparxeisalio
 
Δημοσιεύσεις: 1459
Εγγραφή: Παρ 02 Ιαν 2015, 21:27
Τοποθεσία: 7hills

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Πέμ 22 Οκτ 2020, 22:44

joshua έγραψε:Ανεξαρτητα παντως του προπονητη τα χαφ μας πλην του Ελ Καντουρι ειναι ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΑ...


Νομίζω όποιος κλείσει αυτό το τόπικ, θα άξιζε στο τελευταίο ποστ να γράψει μία λέξη μόνο

Χαφ
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica
 
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: Πέμ 02 Απρ 2020, 21:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 22 Οκτ 2020, 22:45

Ηταν τεραστια γκαντεμια αυτο που ετυχε με τον Μισιτς...Βλεπεις το δευτερο γκολ της Μπραγκα,παικτης να κλεβει μπαλα στο χωρο του κεντρου,να μεταφερει καθετα τη μπαλα καποια μετρα να περνα αντιπαλο και να δινει key pass και αναρωτιεμαι πλην του Μισιτς,του Ελ Καντουρι στα καλα του και του Ολιβειρα ποιο αλλο χαφ μας ειχε αυτη την ικανοτητα τα τελευταια χρονια? Δεν ειναι τυχαια τα αποτελεσματα μας τα τελευταια χρονια στην Ευρωπη απεναντι σε ομαδες τυπου Ομονοιας.Δειξε μου τα χαφ αξονα να σου πω τι ομαδα εχεις...Χαφ που το μονο που κανουν ειναι να δινουν πασες στα πλαγια σε χωρους που για πλακα καλυπτει η αντιπαλη αμυνα απλα ΔΕΝ...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:05

Έτσι ακριβώς. Όπως τα λες joshua.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:08

rade paprica έγραψε:
joshua έγραψε:Ανεξαρτητα παντως του προπονητη τα χαφ μας πλην του Ελ Καντουρι ειναι ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΑ...


Νομίζω όποιος κλείσει αυτό το τόπικ, θα άξιζε στο τελευταίο ποστ να γράψει μία λέξη μόνο

Χαφ


:lol:

Όπως στις ταινίες, που ψυχορραγεί ο πρωταγωνιστής, κανει ο σκηνοθετης πλάνο 5 λεπτών με τον ετοιμοθάνατο και στο τέλος βγαίνει χαμηλόφωνα μία λέξη από τα αδύναμα χείλια: Χαφ.

Και τέλος...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:10

Χαφ........Τετέλεσται
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:30

Maximus έγραψε:
rade paprica έγραψε:
joshua έγραψε:Ανεξαρτητα παντως του προπονητη τα χαφ μας πλην του Ελ Καντουρι ειναι ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΑ...


Νομίζω όποιος κλείσει αυτό το τόπικ, θα άξιζε στο τελευταίο ποστ να γράψει μία λέξη μόνο

Χαφ


:lol:

Όπως στις ταινίες, που ψυχορραγεί ο πρωταγωνιστής, κανει ο σκηνοθετης πλάνο 5 λεπτών με τον ετοιμοθάνατο και στο τέλος βγαίνει χαμηλόφωνα μία λέξη από τα αδύναμα χείλια: Χαφ.

Και τέλος...

:lol: :lol: :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό tzoker » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:36

Ένας γρήγορος απολογισμός.

Εχεις περιθώριο λόγω κορονοιου 5 μήνες να σχεδιάσεις το μεταγραφικό πλάνο σε μια ομάδα που πήγε χάλια σε πολλούς τομείς.

Ξεκινάς εξαιρετικά με τον ελεύθερο Σβαμπ, φθηνός κ άψογος ρολιστας.
Συνεχίζεις εξαιρετικά με το κορυφαίο Ζιβκοβιτς.
Λες το πλάνο πάει εξαιρετικά κ πάμε για μεγάλα πράγματα με λίγα.
Κ μετά γίνεται το ανεξήγητο.

Παίρνεις ένα ταλέντο το Νινουα με 850 χιλιάδες που δεν υπολογίζεται άμεσα από την ομάδα.
Μετά φέρνεις ένα ακόμα ταλέντο το Περειρα με 750 χιλιάδες που δν υπολογίζεται γενικά.
Σειρά παίρνει ο Τσολακ με 1,5 καλή σεζόν στη Ριεκα της Κροατίας στα 27 του και δίνεις όσα έδωσαν για το νεαρό Άγγλο Ακπομ που πήρε νταμπλ στην Ελλάδα κ έπαιζε εκείνη τη περίοδο Τσλ.
Μετά κάνεις μια ανεξήγητη κίνηση κ φέρνεις ένα ταλέντο δανεικό χωρίς οψιον ονόματι Ουαγκε.
Κλείνει η μεταγραφικη περίοδος με τον αξιόλογο μέχρι στιγμής Μουργκ.

Εν τω μεταξύ έφυγε ήρθε Ματος, Μπισε, Βιερινια κ παραλίγο Μαουρισιο.

Αν αντί για το Περειρα, το Νινουα, τον Ουαγκε που δν υπολογίζονται άμεσα,
απλα δεν υπολόγιζες αντίστοιχα το Τσιγγάρα, Τσαουση κ το Λυρατζη, θα είχες 1.5+ εκατομμύριο για μεταγραφή κ 1+ εκατομμύριο για συμβόλαιο στα χαφ η στην επίθεση που έχεις τρομερά κενά.

Τώρα δίνεις 1.5 εκατομμύριο για 3 δεξιά μπακ, έχεις 5 αμυντικούς, 1 αριστερό μπακ κ 3 χαφ (Αγκουστο, Σβαμπ κ από μισό Εσιτι - Καντουρι, για διαφορετικούς λόγους.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό markos4 » Πέμ 22 Οκτ 2020, 23:42

Μα είναι και άτυχοι εκεί στην διοικηση.Ληγουν οι μεταγραφές 23 Οκτωβρίου, κάντε το μέχρι τέλος Νοεμβρίου.Στις 27 έχει black Friday όλα μια κάτι καλό θα εμφανιζόταν...

Πάντως η επιστροφή Βιερίνια αυτή την χρονική στιγμή,μου θύμισε εμένα με την γυναίκα μου..
Εχει χαλάσει το πλυντήριο εδώ και δύο μήνες..κάθε μέρα με πρήζει να της πάρω ένα καινούριο που έχει δει για να μην πλένει τα ρούχα στο χέρι και εγώ το τρεναρω μπας και το βρω σε καλύτερη τιμή στην black Friday...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2951
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joss » Παρ 23 Οκτ 2020, 12:06

Και απ' ο, τι βλεπω φευγει Ματος. Λοιπον ψυχραιμα..κυκλοφορουν εξαιρετικες περιπτωσεις ελευθερων κι ας αργησουν να ενταχθουν, γιατι με τους ρυθμους και τις επιλογες της ΠΑΕ αν πανε για Ιανουαριο οι παικτες θα παιξουν Απριλιο. Καλυτερα εστω την τελευταια στιγμη μια χαφαρα ( και παιζει να χτυπουσα και Μαντζουκιτς ). Για Αμπελ ο τυπος εχει φοβερες εμμονες. Ειναι πραγματικα κριμα γιατι με ενα 433 η ομαδα θα ηταν αλλη ( ακομη και 352 αν τοσο θελει τρια στοπερ ).
joss
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιούλ 2008, 02:35

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 12:16

Ορκίζομαι δεν είμαι εγώ που άλλαξα νικ για να γράψω σήμερα πάλι για μεταγραφές... :mrgreen: Ο Καγκαβα αργεί;
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 23 Οκτ 2020, 12:17

αν ειχαμε τοπικ πωλησεις καλοκαιριου 2020 (η και πωκησεις), εκει θα γινοταν ο κακος χαμος
γιατι απο μεταγραφες..
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8161
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες