Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:52

Ενα χαφ σαν τον βαλβερδε τις Ρεαλ πολλα ζηταω. Ο Zobnin θα ειναι φοβερη λυση box to box χαφ παντως
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:53

Bane, ευχαρίστησα, όμως, και το Gomaro που ειπε ότι θα γίνουν σε άλλο ποστ.

Κακώς παρεξηγήθηκες με τα γραφόμενα μου, είναι κι αυτός ο γραπτός λόγος που είναι εύκολα παρεξηγήσιμος.

Πραγματικά, δεν ξέρω τι θα γίνει και ούτε άφησα υπονοούμενα ότι ξέρω.

Εχω έναν φόβο ότι μπορεί να μην γίνουν ή να μην γίνουν οσες περιμένουμε ή υπολογίζουμε.

Αλλα αυτή είναι προσωπική μου εκτίμηση και είναι πολύ πιθανό να κάνω λάθος.

Τελειώνω ξεκαθαριζοντας ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου και ότι σε θεωρώ από τις καλές φωνές του φόρουμ.

Προχωράμε.

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3819
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:53

Είναι μέσα στους παίχτες της Στεάουα που βρέθηκαν με κορονοιο
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:58

obanebane έγραψε:Ρε συ seaman,αυτός ο παιχταρας του Μπεκαλι, ο Man,πόσο κοστολογείται,μου έχει βγάλει τα μάτια το κωλοπαιδο.


Δεν ξέρω Μπάνε. Το σίγουρο είναι ότι η Στεάουα είχε οικονομικά ζόρια που αυξήθηκαν με τον αποκλεισμό τους. Συνήθως ο Μπεκάλι πουλάει, καθαρίζει και επαναεπενδύει. Διάβασα αρκετά δημοσιεύματα ότι ένας τουλάχιστον από την 3άδα των αστεριών τους θα πρέπει να πωληθεί για να βγει η χρονιά.

@Gomaros και ποιος δεν κόλλησε εκεί. Του σκασε του Μπεκάλι τη χειρότερη στιγμή η covid. Τον τσάκισε
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:01

riegel έγραψε:Ιδέα δεν έχω για δαύτον αλλά παίκτης που μένει ελεύθερος στα 23 του δε μου κάθετε καλά .. είτε δε θα είναι κάτι φοβερό, είτε θα είναι μπλεγμένος με μανατζεροδουλειες θεωρώ.

Σαν τον Zivkovic ένα πράγμα;
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:03

seaman έγραψε:Λόγω του περιορισμού του αριθμού των ξένων όλες οι Ρώσικες Ομάδες είναι στην σκανδάλη μήπως μπορέσουν να ενισχυθούν με ικανούς γηγενείς παίχτες. Κρα κάνουν, "ανθρωποφαγία" κανονική. Δύσκολο να "αφήσουν" καλό Ρώσο να πάει σε Ομάδα εκτός εγχώριου πρωταθλήματος.


Αν λέω, αν, η Σπαρτάκ θέλει να τον δώσει, το νορμάλ πιστεύω είναι, να θέλει να τον δώσει εκτός Ρωσικού πρωταθλήματος για να μην ενισχύσει τους ανταγωνιστές της. Οπότε δεν βλέπω πως μπορεί να ισχύει αυτό που γράφεις.
Ωραίο χαφ θυμάμαι ότι ήταν, δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι σήμερα και αν και γιατί να θέλουν να τον δώσουν.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:03

@ boogeyman :lol: :lol: :lol:

@Bono έχει λογική αυτό που γράφεις, αλλά δεν βρίσκω ουσία να δοθεί παίχτης που αξίζει χωρίς να μπορεί να αντικατασταθεί από την εγχώρια αγορά. Και μιλάμε για νέο και εν ενεργεία διεθνή ποδοσφαιριστή (είναι μέσα και στις χτεσινές κλήσεις).
Δεν το έχω πάντως ψάξει το θέμα ειδικά για τον Ζόμπνιν και αν υπάρχουν λόγοι που επιθυμεί να φύγει ή να τον φύγουν ή αν στέκει πιθανό ενδιαφέρον μας για αυτόν
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:11

obanebane έγραψε:Ρε συ seaman,αυτός ο παιχταρας του Μπεκαλι, ο Man,πόσο κοστολογείται,μου έχει βγάλει τα μάτια το κωλοπαιδο.

Έχει μια πολύ καλή τριάδα μπροστά η Steaua με Coman-Mann και Tanase και αν ισχύουν τα οικονομικά της προβλήματα θα ήταν ενδιαφέρον να κινηθούμε
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:11

Άρα ή θα τον κρατήσουν οι ίδιοι ή αν τον έχουν για διώξιμο, πιστεύω θα φροντίσουν να τον στείλουν εκτός Ρωσίας.
Τεσπα, μάλλον κάνουμε κουβέντα για την κουβέντα
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:23

JohnDag έγραψε:Bane, ευχαρίστησα, όμως, και το Gomaro που ειπε ότι θα γίνουν σε άλλο ποστ.

Κακώς παρεξηγήθηκες με τα γραφόμενα μου, είναι κι αυτός ο γραπτός λόγος που είναι εύκολα παρεξηγήσιμος.

Πραγματικά, δεν ξέρω τι θα γίνει και ούτε άφησα υπονοούμενα ότι ξέρω.

Εχω έναν φόβο ότι μπορεί να μην γίνουν ή να μην γίνουν οσες περιμένουμε ή υπολογίζουμε.

Αλλα αυτή είναι προσωπική μου εκτίμηση και είναι πολύ πιθανό να κάνω λάθος.

Τελειώνω ξεκαθαριζοντας ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου και ότι σε θεωρώ από τις καλές φωνές του φόρουμ.

Προχωράμε.

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ούτε εγώ έχω κανένα πρόβλημα, νευρίασα πολύ όταν έγραψες ότι κάποιοι έχουν ασυλία,με έχει κουράσει πολύ αυτό και γίνεται κατά κόρον, το έγραψε και ο makis,μετά από εσένα.
Ο καθένας εδώ μέσα που έχει αποστασιοποιηθεί για λίγο καιρό ή και μόνιμα,το έχει κάνει για τους λόγους του,όχι γιατί δέχεται πεσιματα από αυτούς που υπονοείτε.
Ο μανιακός δηλαδή η ο che4 γιατί χάθηκαν, ποιος τους την έπεσε και προσπάθησε να τους φιμώσει;
Γιατί αυτό καταλαβαίνω, ότι γίνεται προσπάθεια φίμωσης,καταλαβαίνω λάθος;
Ανοίγω μεγάλη κουβέντα που δεν έχει τελειωμό.
Τέλος εδώ,Κουρασαμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:25

seaman έγραψε:
obanebane έγραψε:Ρε συ seaman,αυτός ο παιχταρας του Μπεκαλι, ο Man,πόσο κοστολογείται,μου έχει βγάλει τα μάτια το κωλοπαιδο.


Δεν ξέρω Μπάνε. Το σίγουρο είναι ότι η Στεάουα είχε οικονομικά ζόρια που αυξήθηκαν με τον αποκλεισμό τους. Συνήθως ο Μπεκάλι πουλάει, καθαρίζει και επαναεπενδύει. Διάβασα αρκετά δημοσιεύματα ότι ένας τουλάχιστον από την 3άδα των αστεριών τους θα πρέπει να πωληθεί για να βγει η χρονιά.

@Gomaros και ποιος δεν κόλλησε εκεί. Του σκασε του Μπεκάλι τη χειρότερη στιγμή η covid. Τον τσάκισε




Αυτός ο Τανασε,δε με ψήνει, ο man είναι ότι καλύτερο έχουν, με διαφορά,.
Εχει δύο χρόνια ακόμα συμβόλαιο όμως,δύσκολη περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:30

Έχει και πολλές ομάδες που θα μείνουν εκτός Ευρώπης και από την Παρασκευή και μετά θα γίνει πανηγύρι
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:32

Bono. έγραψε:Άρα ή θα τον κρατήσουν οι ίδιοι ή αν τον έχουν για διώξιμο, πιστεύω θα φροντίσουν να τον στείλουν εκτός Ρωσίας.
Τεσπα, μάλλον κάνουμε κουβέντα για την κουβέντα


Φυσικά κουβέντα για την κουβέντα κάνουμε και άμα πετύχουμε και τίποτα μεταγραφικό χαιρόμαστε. Τι άλλο να κάνουμε.
Έκανα μια μικρή έρευνα στα ρωσικά sites για Ζόμπνιν. Αυτό που βγαίνει είναι ότι δεν υπάρχει πρόθεση της Σπαρτάκ να τον δώσει. Προσπαθούν να ενισχυθούν για να μην χρειάζεται ο Τεντέσκο να τον αξιοποιεί δεξιά (δεν το πολυγουστάρει αυτό ο Ζόμπνιν) και να επιστρέψει στη κλασσική του θέση ως κεντρικός μέσος. Υπάρχουν δηλώσεις του ΤΒ της Σπαρτάκ Gazizov στις 20 του μήνα, που λέει ότι γνωρίζει για το ενδιαφέρον Ευρωπαϊκών συλλόγων για τον Ζόμπνιν, αλλά η Ομάδα θα μπει σε διαπραγματεύσεις μεταγραφής μόνο αν είναι επιθυμία του ποδοσφαιριστή να αποχωρήσει και η πρόταση θα είναι ενδιαφέρουσα για τη Σπαρτάκ. Επίσης απέφυγε να απαντήσει σε ερώτηση για το αν η ρήτρα αποχώρησης είναι 30 εκ
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:34

Bono. έγραψε:
seaman έγραψε:Λόγω του περιορισμού του αριθμού των ξένων όλες οι Ρώσικες Ομάδες είναι στην σκανδάλη μήπως μπορέσουν να ενισχυθούν με ικανούς γηγενείς παίχτες. Κρα κάνουν, "ανθρωποφαγία" κανονική. Δύσκολο να "αφήσουν" καλό Ρώσο να πάει σε Ομάδα εκτός εγχώριου πρωταθλήματος.


Αν λέω, αν, η Σπαρτάκ θέλει να τον δώσει, το νορμάλ πιστεύω είναι, να θέλει να τον δώσει εκτός Ρωσικού πρωταθλήματος για να μην ενισχύσει τους ανταγωνιστές της. Οπότε δεν βλέπω πως μπορεί να ισχύει αυτό που γράφεις.
Ωραίο χαφ θυμάμαι ότι ήταν, δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι σήμερα και αν και γιατί να θέλουν να τον δώσουν.



Θεωρώ ανέφικτη την περίπτωση του,από που προκύπτει ρε συ gomaros.
Aπό όπου και να το πιάσεις φαντάζει αδύνατο να έρθει αυτός ο παίχτης.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 29 Σεπ 2020, 13:36

Νομίζω για τα μεταγραφικά τα είπε όλα σε ένα λεπτό ό Αbel.
Αφοπλιστικός πολύ ο κερατάς. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ ότι θα μπορούσαμε να κάνουμε μεταγραφές με το πρόβλημα που είχαμε με το ffp. Τον Γενάρη δεν κάναμε καμία και τώρα έπρεπε και κάναμε πωλήσεις για να διασφαλίσουμε τη βιωσιμότητά μας. Πιθανή πρόκριση στους Ομίλους του CL θα μας θέσει ερωτήματα που δεν τα είχαμε σκεφτεί. Θα τα δούμε όλα μετά το παιχνίδι με την Κράσνονταρ. Αν διασφαλιστούν έσοδα θα χρειαστεί να αγοράσουμε "εμπειρία" για να είμαστε ανταγωνιστικοί σε όλες τις διοργανώσεις
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Τρί 29 Σεπ 2020, 13:52, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες