Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:13

GoMaRoS έγραψε:Τα συμβόλαια στην Ελλάδα πλέον θα κοστίζουν λιγότερο στις ομάδες αφού έχει μειωθεί η φορολογία.

Seaman δεν το είδα για τον Ταμπατα ότι έκλεισε Σπόρτινγκ. Για όσους δεν ξέρουν οι Πορτογάλοι έγραφαν πως τον παίχτη θελουν Σπόρτινγκ, Μπράγκα, ΠΑΟΚ, και μια από το Κατάρ. Η ομάδα του ζητούσε 10εκ ή 5εκ για το 50%

Ωραίος χαφ είναι και από την Ροστόφ ο Νορβηγός, έχουν αποκλειστεί και από Ευρώπη


τον εχω γραψει στον ξερολα (μαλλον στο ποιον θελουμε να αποκτησουμε ) τον συγκεκριμενο τον παρακολουθω εδω και καιρο ..ειναι οτι πρεπει για εμας ...ενδιαφερθηκε καποια στιγμη παλιοτερα και η μαν γιου αλλα μαλλον ηταν χαμηλα στις προτεραιοτητες της
Τελευταία επεξεργασία από laska4 και Τρί 29 Σεπ 2020, 12:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:13

Ένα σωρό άτομα σταμάτησαν να γράφουν και να ασχολούνται με το φόρουμ. Συνάντησα μετά από καιρό έναν παλιό γνωστό συμφορουμίτη με άπειρα ποστ εδώ μέσα και τον ρώτησα γιατί δεν βλέπω ποσταρίσματά του πια. Ειλικρινά το να βγαίνουν αστυνομικοί των απόψεων των μελών και να επιβάλλουν την τάξη έχει κουράσει. Το πιο ακραίο είναι ότι υπονοούν ότι τα παιδιά που εκφράζουν τις απόψεις δεν είναι ΠΑΟΚ και είναι ύποπτοι.. Έλεος. Κουράσατε ρε παίδες. Πλέον την πέφτετε και σε παιδιά που κάθε τους γραπτό είναι σωστά δομημένο και βγάζει νόημα. Αποδοκιμάζω το πέσιμο στον JohnDag ...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:15

obanebane έγραψε:
JohnDag έγραψε:
teod1980 έγραψε:Επειδή εγώ πρώτος απάντησα λίγο ειρωνικά στον johndag, αν και ψιλό στην πλάκα τα έγραφα,
πρέπει να πω έχω δει να γράφεις 4 5 φορές το ίδιο πράγμα. Για αυτό στο έγραψα.
4 5 φορές ρωτάς πράγματα που δεν ξέρει κανείς με σιγουριά εκτός αν είναι ο Ρέμπε.
Τες πα, τα υπόλοιπα τα έχασα, αλλά προφανώς και ο μπάνε βαρέθηκε να το βλέπει, μιας
και αυτός κι εγώ είμαστε αρκετή ώρα και με το F5 στο φόρουμ.
Κι εσύ χαλάρωσε λίγο, δεν σε βρίσαμε.
Βρε και βρισίδια έπεσαν(τα οποία σβήστηκαν) αλλα ΟΚ, δεν είμαστε τίποτα παιδάκια, αντέχουμε.

2 φορές ρώτησα, επαλαμβανω λόγω αγωνίας που υπάρχει. Δεν είστε οι μόνοι με το F5 στο χέρι.

Καταλαβαίνω το άγχος και την τσιτα λόγω του αυριανου παιχνιδιού αλλα επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί ειδικά απέναντι σε μέλη που ούτε προκαλούν, ούτε ειρωνευονται, ούτε βρίζουν.

Το ληγω εδω το θέμα, ας περάσουμε αυριο με το καλό και ας περιμένουμε να δούμε τις κινήσεις που θα γίνουν.



Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Επειδή βλέπω ότι το συνεχίζεις το κλαψομουνικο,είναι προσβλητικό και δεν ξέρω εγώ τι άλλο έγραψες,το κούρασες που σου έγραψα;
Το υπονοούμενο μόλις σου απάντησε ο parolos αυτό που ήθελες να ακούσεις δεν ήταν προκλητικό έτσι;
Αυτό που ρωτας,το ίδιο ακριβώς πράγμα δύο φορές κάπου αποσκοπεί.
Δεν είμαστε τίποτα παιδάκια, ξέρουμε πότε κάποιος υπονοεί κάτι και πότε όχι.
Αυτή την καραμέλα ότι έχουμε κάποιοι ασυλία και λοιπές πίπες,ξέρεις πόσες φορές την έχω ακούσει ;
Τι ήθελες δηλαδή,να μου ρίξουν μπαν,επειδή έγραψα ότι κουρασες;
Πες μου πόσες μέρες θέλεις να λείψω από το φόρουμ και έγινε, πόσες μέρες θα έριχνε εσύ ρε αδερφε σε κάποιον που έγραψε σε μέλος,κούρασες;
Μίλα.
Συνεχίζεις να βγάζεις αδικαιολογητα νεύρα απέναντι σε έναν άνθρωπο που σου μιλάει ήρεμα και χωρίς να σε προσβάλει.

Αδικείς τον εαυτό σου, φιλικά στο λέω.

Και συνεχίζεις να κάνεις λάθος για το κλαψομουνης, το σχόλιο μου περί ασυλίας ήταν γενικό γιατί υπάρχουν παιδιά που δεν ξέρουν να διαχειριστουν τις επιθέσεις και γίνεται το φόρουμ ρδελομπου.

Εγω, προσωπικά, δεν χρειάζομαι προστασία από κανέναν. Δεν νιώθω, όπως βλέπεις, καν την ανάγκη να απαντήσω με βρισιές και ειρωνείες.

Κι αν με ρωτάς προσωπικά, σε θεωρώ από τις καλές φωνές του γκρουπ. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι τα άλλα μέλη (συμπεραλβανομενου και εμου) είναι εδώ ως σακο του μποξ για τα δικά σου νεύρα.

Σου επαναλαμβάνω, δεν έχω θέμα και ούτε παρεξηγιεμαι με ένα βρισιδι.

Πάμε παρακάτω.

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3825
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:19

Το ταβάνι των 500.000 που λενε κάποιοι είναι υπόθεση και όχι γεγονός. Καταρχήν Ελ Καντουρι,Βαρελά,Κρέσπο,Πασχαλακης,Εσιτι, από τους ήδη υπάρχοντες το ξεπερνάνε ήδη. Αυτό που θα προσπαθήσει να κάνει μάλλον η ΠΑΕ είναι να μην ξεφεύγει πολύ στο μπάτζετ λόγω συναισθηματισμό,βιασύνης η ανάγκης κάλυψης μιας θέσης. Λάθη θα γίνουν και πάλι. Αλλά πρέπει να είναι λιγότερα.
Ακόμα και για τον αρχηγό του ΠΑΟΚ (Βιερίνια) και χωρίς να είσαι καν στους ομίλους του champions league, δε γίνεται να κάνεις συμβόλαιο 1.300.000 για τρία χρόνια στα 31-32 για ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ!
Ούτε είναι δυνατόν να δίνεις συμβόλαιο στον Βερνμπλουμ(άσχετα αν ήταν παιχταρας αλλά τραυματίστηκε), 1.300.000 για έναν παίχτη που είναι μόνο κόφτης και το δεκαρι σου να είναι επιπέδου 800.000. Όπως καταλαβαίνουμε αν γίνουν υπερβάσεις πρέπει να είναι προς το ανάποδο.
Δηλαδή να τα σκάσεις για μεσοεπιθετικούς και φορ αν χρειαστεί η για ενα οκταρι επιπέδου Νομποα και Νατχο στα νιάτα τους και όχι να δίνεις 1.000.000 για ένα καλό σέντερ Μπακ(Βαρελά).
Και όλα αυτά ενώ δεν είσαι στους ομίλους
Αν μπεις με την τρέλα που έχει ο Σαββίδης αλλάζει το πράγμα....
Εγώ εν κατακλείδι πιστεύω ότι θα δοθούν και άλλα υψηλά συμβόλαια αλλά για παίχτες που να παίζουν από τη θέση οκτώ και πιο μπροστά.
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:19

anekfrastos έγραψε:Ο Ζομπνιν είναι άρρωστη παιχτούρα.
Απορώ πως δεν έχει φύγει ακόμα για καλύτερο πρωτάθλημα.
Οι Ρώσοι πάντως έχουν θέματα προσαρμογής όταν παίζουν στο εξωτερικό, ελάχιστοι έχουν κάνει σοβαρή καριέρα. Λες και βραχυκυκλώνουν.


Παιχταρας και φιλοΠΑΟΚΙ εδώ και χρόνια ( είχε κάνει το χεράκι στην Τούμπα,μας είχε βοηθησει πολύ στην πρόκριση)
Μακάρι να έρθει αυτός ή κάποιος τέτοιος :mrgreen:
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:30

Πετάς την μπάλα στην εξέδρα,δεν θα ασχοληθώ ξανά μαζί σου.
Έχω γνωρίσει στη ζωή μου πολλούς τύπους που κρύβονται πίσω από τον καθωσπρεπισμό τους.
Γενικό το σχόλιο.
Πάμε παρακάτω.
Ζητάω συγγνώμη από τους υπόλοιπους.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό stravostomis » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:31

Εκείνος ο Βούλγαρος μέσος που ήταν να φύγει από την Λοκομοτίβ σε ποια ομάδα πήγε; Μου διαφεύγει το όνομα του. Πολύ καλός παίκτης, σε καλή τιμή, θα τον ήθελα με χίλια.
Άβαταρ μέλους
stravostomis
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 20 Σεπ 2020, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:34

makispaspartou έγραψε:Ένα σωρό άτομα σταμάτησαν να γράφουν και να ασχολούνται με το φόρουμ. Συνάντησα μετά από καιρό έναν παλιό γνωστό συμφορουμίτη με άπειρα ποστ εδώ μέσα και τον ρώτησα γιατί δεν βλέπω ποσταρίσματά του πια. Ειλικρινά το να βγαίνουν αστυνομικοί των απόψεων των μελών και να επιβάλλουν την τάξη έχει κουράσει. Το πιο ακραίο είναι ότι υπονοούν ότι τα παιδιά που εκφράζουν τις απόψεις δεν είναι ΠΑΟΚ και είναι ύποπτοι.. Έλεος. Κουράσατε ρε παίδες. Πλέον την πέφτετε και σε παιδιά που κάθε τους γραπτό είναι σωστά δομημένο και βγάζει νόημα. Αποδοκιμάζω το πέσιμο στον JohnDag ...



Μετά από τόσο καιρό εδώ μέσα,αυτή την άποψη έχεις διαμορφώσει για μένα;
Διάβασε προσεχτικά τι έχει γράψει ο τύπος στα τελευταία του 4-5 ποστ και τι εγώ.
Και μετά έλα πες μου αν τον προσβαλα η όχι.
Τα χαιρετίσματα μου στον Μανιακό.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:35

Καμια μπαλα στην εξεδρα και κανένας καθωσπρέπεισμος, λάθος με έχεις ζυγίσει.

Απλα, δεν νιώθω καμια να ανάγκη να προσφύγω σε ad hominem για να βγω από πάνω σε μια συζήτηση.

Για να σου απαντήσω, λοιπόν, το ερώτημα σου και να μην σου μείνει απορία.

Όχι, δεν έχω καμία ενημέρωση ότι δεν θα γίνουν μεταγραφές "από μέσα" και ούτε υπονοησα ποτε κάτι τέτοιο. Ουτε το έχω κάνει ποτέ.

Είμαι υπεύθυνος για αυτά που λέω και όχι για αυτά που καταλαβαίνεις.

Στοπ εδώ γιατί πράγματι κουρασαμε.

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3825
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:42

obanebane έγραψε:
makispaspartou έγραψε:Ένα σωρό άτομα σταμάτησαν να γράφουν και να ασχολούνται με το φόρουμ. Συνάντησα μετά από καιρό έναν παλιό γνωστό συμφορουμίτη με άπειρα ποστ εδώ μέσα και τον ρώτησα γιατί δεν βλέπω ποσταρίσματά του πια. Ειλικρινά το να βγαίνουν αστυνομικοί των απόψεων των μελών και να επιβάλλουν την τάξη έχει κουράσει. Το πιο ακραίο είναι ότι υπονοούν ότι τα παιδιά που εκφράζουν τις απόψεις δεν είναι ΠΑΟΚ και είναι ύποπτοι.. Έλεος. Κουράσατε ρε παίδες. Πλέον την πέφτετε και σε παιδιά που κάθε τους γραπτό είναι σωστά δομημένο και βγάζει νόημα. Αποδοκιμάζω το πέσιμο στον JohnDag ...



Μετά από τόσο καιρό εδώ μέσα,αυτή την άποψη έχεις διαμορφώσει για μένα;
Διάβασε προσεχτικά τι έχει γράψει ο τύπος στα τελευταία του 4-5 ποστ και τι εγώ.
Και μετά έλα πες μου αν τον προσβαλα η όχι.
Τα χαιρετίσματα μου στον Μανιακό.


Αντιθέτως.. Έχω πολύ καλή άποψη για σένα και ας μη σε ξέρω. Και επειδή ήσουν εσύ που έκανες το σχόλιο έγραψα γιατί σε εκτιμώ.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:43

Ώρες ώρες εύχομαι να είχε ο ένας το τηλέφωνο του άλλου, να μιλούσαν και σε δύο λεπτά να τελείωναν όλες οι παρεξηγήσεις. Μην πιάνετε την κάθε λέξη που γράφει ο καθένας και κάνετε την τρίχα τριχιά. Όλοι είμαστε εδώ από αγάπη για τον ΠΑΟΚ
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:44

Φίλε μου με την ερώτηση σου και την απάντηση που έδωσες στον teod,αφήνεις να εννοηθεί οτι πιθανόν δεν θα γίνουν μεταγραφές,αυτή την απάντηση πήρες πάνω κάτω από τον parolo και μάλιστα τον ευχαριστησες,επειδή η απάντηση ήταν αυτό που ήθελες να ακούσεις.
Εγώ το μόνο που έκανα ήταν,επειδή αντιλήφθηκα το ύφος της ερώτησης σου να σου γράψω ότι κούρασες και στη συνέχεια σου απάντησα.
Παρόλα αυτά,προσπέρασες εντελώς την απάντηση μου και άρχισες αυτά που λέω εγώ κλαψομουνικα.
Πες μου τι σημαίνει το;
Εγώ ξέρω τι ρωτάω
Πως θα το μετεφραζες εσύ αν το διαβαζες από κάποιον άλλο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:48

laska4 έγραψε:
GoMaRoS έγραψε:Τα συμβόλαια στην Ελλάδα πλέον θα κοστίζουν λιγότερο στις ομάδες αφού έχει μειωθεί η φορολογία.

Seaman δεν το είδα για τον Ταμπατα ότι έκλεισε Σπόρτινγκ. Για όσους δεν ξέρουν οι Πορτογάλοι έγραφαν πως τον παίχτη θελουν Σπόρτινγκ, Μπράγκα, ΠΑΟΚ, και μια από το Κατάρ. Η ομάδα του ζητούσε 10εκ ή 5εκ για το 50%

Ωραίος χαφ είναι και από την Ροστόφ ο Νορβηγός, έχουν αποκλειστεί και από Ευρώπη


τον εχω γραψει στον ξερολα (μαλλον στο ποιον θελουμε να αποκτησουμε ) τον συγκεκριμενο τον παρακολουθω εδω και καιρο ..ειναι οτι πρεπει για εμας ...ενδιαφερθηκε καποια στιγμη παλιοτερα και η μαν γιου αλλα μαλλον ηταν χαμηλα στις προτεραιοτητες της


Θα ήταν ότι το καλύτερο.
Η Ροστόφ όμως παρά τον αποκλεισμό της δεν φαίνεται να έχει πρόθεση ξεπουλήματος.
Σήμερα στα Ρώσικα μέσα γράφεται ότι της έκανε η Γένοβα πρόταση 8 εκ. για τον Ουζμπέκο τον Eldor Shomurodov και δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα πούνε το ναι σε αυτά τα χρήματα.
Μακάρι να είναι στις επιλογές μας ο Νορβηγός.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:48

GoMaRoS έγραψε:Ώρες ώρες εύχομαι να είχε ο ένας το τηλέφωνο του άλλου, να μιλούσαν και σε δύο λεπτά να τελείωναν όλες οι παρεξηγήσεις. Μην πιάνετε την κάθε λέξη που γράφει ο καθένας και κάνετε την τρίχα τριχιά. Όλοι είμαστε εδώ από αγάπη για τον ΠΑΟΚ



Πραγματικά από τα πιο σωστά που έχω διαβάσει εδώ και καιρό! Συμφωνώ απολύτως σε αυτά που λες.
Η μόνη μου ένσταση να μην τσουβαλιάζουμε τους πάντες. Ο bane π.χ. που εκνευρίστηκε είναι από τις πιο καλές φωνές εδώ μέσα. Αλλά και o JohnDag από τις πιο δομημένες πένες. Θέλω να πω ότι το πρόβλημα είτε στο θέμα γκρίνιας είτε στο θέμα αστυνόμευσης το δημιουργούν άτομα - troll. Απλά οι λοιποί που μπορούμε να γράψουμε μία γνώμη, καταλήγουμε να πλακωνόμαστε λεκτικά μεταξύ μας επειδή κάποιοι πέταξαν το τυράκι. Τέλος πάντων.. Σορυ για το οφ τοπικ το σταματάω εδώ.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:50

Ρε συ seaman,αυτός ο παιχταρας του Μπεκαλι, ο Man,πόσο κοστολογείται,μου έχει βγάλει τα μάτια το κωλοπαιδο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες