Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:26

Ηρεμήστε όλοι!!!

Επειδή αύριο υπάρχει ματς κατσε καλά, όλοι είμαστε στην τσίτα!!!

Χαλαρώστε λίγο!!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:30

Ο Ζομπνιν είναι άρρωστη παιχτούρα.
Απορώ πως δεν έχει φύγει ακόμα για καλύτερο πρωτάθλημα.
Οι Ρώσοι πάντως έχουν θέματα προσαρμογής όταν παίζουν στο εξωτερικό, ελάχιστοι έχουν κάνει σοβαρή καριέρα. Λες και βραχυκυκλώνουν.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:31

Εγω απλά ρώτησα αν ξερει κάποιος με σιγουριά ότι θα γίνουν κινήσεις.

Προφανως γιατί έχω το ίδιο άγχος που έχουν και οι υπόλοιποι για το θέμα.

Απάντησε ο Parolos και ο Gomaros στην ερώτηση και τελείωσε το θέμα.

Οι ειρωνείες, τα βρισίδια και οι μπηχτές είναι τελείως αχρείαστες πραγματικά και δεν μπορώ να καταλάβω που αποσκοπούν.

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3821
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:33

anekfrastos έγραψε:Ο Ζομπνιν είναι άρρωστη παιχτούρα.
Απορώ πως δεν έχει φύγει ακόμα για καλύτερο πρωτάθλημα.
Οι Ρώσοι πάντως έχουν θέματα προσαρμογής όταν παίζουν στο εξωτερικό, ελάχιστοι έχουν κάνει σοβαρή καριέρα. Λες και βραχυκυκλώνουν.


Λόγω του περιορισμού του αριθμού των ξένων όλες οι Ρώσικες Ομάδες είναι στην σκανδάλη μήπως μπορέσουν να ενισχυθούν με ικανούς γηγενείς παίχτες. Κρα κάνουν, "ανθρωποφαγία" κανονική. Δύσκολο να "αφήσουν" καλό Ρώσο να πάει σε Ομάδα εκτός εγχώριου πρωταθλήματος.

Από αυτούς που ανέβασε ο Gomaros νομίζω ότι ο Γκρούιτς θα μας ανέβαζε επίπεδο.
Πολύ πολύ δύσκολη υπόθεση όμως. Θα πρέπει να μη βρει η Λίβερπουλ Ομάδα να δώσει τα +20 που ζητάει για πώληση, να μην τον κρατήσει (παίζει σοβαρά και αυτή η εκδοχή) και να μπορείς να ανταγωνιστείς σε περίπτωση δανεισμού Ομάδες όπως η Χέρτα που σπαρταράει να τον ξαναπάρει και δίνει (όπως πέρσι) με ευκολία 2 εκ. loan fee + 500K μπόνους + το συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή. Το μόνο θετικό είναι ότι το συμβόλαιό του δεν είναι τεράστιο (780Κ λίρες).
Δε νομίζω πως υπάρχει περίπτωση ο ΠΑΟΚ να δώσει 3+ εκ. για ένα παίχτη για ένα χρόνο.
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Τρί 29 Σεπ 2020, 11:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:34

Επειδή εγώ πρώτος απάντησα λίγο ειρωνικά στον johndag, αν και ψιλό στην πλάκα τα έγραφα,
πρέπει να πω έχω δει να γράφεις 4 5 φορές το ίδιο πράγμα. Για αυτό στο έγραψα.
4 5 φορές ρωτάς πράγματα που δεν ξέρει κανείς με σιγουριά εκτός αν είναι ο Ρέμπε.
Τες πα, τα υπόλοιπα τα έχασα, αλλά προφανώς και ο μπάνε βαρέθηκε να το βλέπει, μιας
και αυτός κι εγώ είμαστε αρκετή ώρα και με το F5 στο φόρουμ.
Κι εσύ χαλάρωσε λίγο, δεν σε βρίσαμε.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:35

joshua έγραψε:Παντως να πηγαινει ο Ζαμπα Πορτογαλια για μικροεπεμβαση απο χλωμο εως πολυ χλωμο.

Υ.Γ Οταν για το βασικο μας επιθετικο δεν ξεπερασαμε το ταβανι των 500.000 για συμβολαιο να ονειρευομαστε παικτες με συμβολαια αρκετα πανω απο μυριο νομιζω ειναι ουτοπικο αν οχι αφελες.


κακό είναι που πιστεύουμε στον αγιο βασίλη;
μπορεί να είναι το κερασάκι στην τούρτα, το γκραν φινάλε, το κόλπο γκρόσο, το λιβινγκ λα βίντα λόκα, το γιόλο, το άει σιχτήρ με πρήξατε θέλω παγωτό θέλω παγωτό, φάτε να σκάσετε του Ιβάν

Ειδικά αν κάτσει και περάσουμε αύριο.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:38

seaman έγραψε:
anekfrastos έγραψε:Ο Ζομπνιν είναι άρρωστη παιχτούρα.
Απορώ πως δεν έχει φύγει ακόμα για καλύτερο πρωτάθλημα.
Οι Ρώσοι πάντως έχουν θέματα προσαρμογής όταν παίζουν στο εξωτερικό, ελάχιστοι έχουν κάνει σοβαρή καριέρα. Λες και βραχυκυκλώνουν.


Λόγω του περιορισμού του αριθμού των ξένων όλες οι Ρώσικες Ομάδες είναι στην σκανδάλη μήπως μπορέσουν να ενισχυθούν με ικανούς γηγενείς παίχτες. Κρα κάνουν, "ανθρωποφαγία" κανονική. Δύσκολο να "αφήσουν" καλό Ρώσο να πάει σε Ομάδα εκτός εγχώριου πρωταθλήματος


ΟΚ κατάλαβα.
Αλλά για να κάνουν έτσι για να τους κρατήσουν, τι συμβόλαια τους δίνουν, ξέρεις;
Στο τράσφερ γράφει ότι του ανανέωσαν το συμβόλαιο το 18, όταν η αξία του ήταν ήδη 8εκ για 6 χρόνια (!) μέχρι το 24... Πόσα να του δίνουν άραγε;
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:46

Επειδή βλέπω μια διαρκή κουβέντα για τα λεφτά και ποιο είναι το ταβανι κτλ κτλ..

Θεωρώ ότι σε παγκόσμιο επίπεδο τα συμβόλαια θα πέσουν και ιδιαίτερα σε χώρες όπως η δική μας που τα τηλεοπτικά είναι συγκεκριμένα και δε θα υπάρχουν εισητηρια, προς το παρόν.

Άρα μια λογική μικρότερων συμβολαίων είναι αυτή λόγω μικρότερων εσοδων.το ότι εμείς βρήκαμε πόρους από Ευρώπη και ίσως ακόμα περισσότερους λόγω πρόκρισης δε σημαίνει ότι στον Τσολακ θα δώσεις 700 χιλιάρικα.

Αν όμως ο Τσολακ ερχότανε πριν 2 χρόνια λογικά θα έπαιρνε παραπάνω από αυτά που παίρνει τωρα.αν πχ τώρα παίρνει 500 πολύ πιθανόν με τα προπέρσινα δεδομένα να έπαιρνε 650-700

Ενας ακόμα λόγος είναι ότι η πολιτική των συμβολαίων άλλαξε ριζικά. Μικρότερα συμβόλαια με μεγαλύτερα μπόνους. Ο τσολακ πχ μπορεί να φτάσει και τα 6500-750 αν πάρεις πρωταθλημα ή κύπελλο ή πρόκριση.

Τυχαία τα νούμερα αλλά έτσι είπανε. Ότι θα ανεβάζουν πολύ τα μπόνους.

Που θέλω να καταλήξω.

Ο ΠΑΟΚ θεωρώ ότι, αν προκριθεί, μπορεί να βρει παίκτη του μυριου και να τον φέρει. Αν καλύπτει τα θέλω της ομάδας και τον κοστολογησουν τόσο θα τον φέρουν.

Το ταβάνι μπορεί να είναι το μυριο.

Και μην ακούσω τ αποδυτήρια και λοιπές αερολογίες.
Ανοιχτή αγορά!!

Βρήκα παίκτη που θεωρώ ότι θα κάνει τη διαφορά, θα τον πληρώσω!





Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:48

teod1980 έγραψε:Επειδή εγώ πρώτος απάντησα λίγο ειρωνικά στον johndag, αν και ψιλό στην πλάκα τα έγραφα,
πρέπει να πω έχω δει να γράφεις 4 5 φορές το ίδιο πράγμα. Για αυτό στο έγραψα.
4 5 φορές ρωτάς πράγματα που δεν ξέρει κανείς με σιγουριά εκτός αν είναι ο Ρέμπε.
Τες πα, τα υπόλοιπα τα έχασα, αλλά προφανώς και ο μπάνε βαρέθηκε να το βλέπει, μιας
και αυτός κι εγώ είμαστε αρκετή ώρα και με το F5 στο φόρουμ.
Κι εσύ χαλάρωσε λίγο, δεν σε βρίσαμε.
Βρε και βρισίδια έπεσαν(τα οποία σβήστηκαν) αλλα ΟΚ, δεν είμαστε τίποτα παιδάκια, αντέχουμε.

2 φορές ρώτησα, επαλαμβανω λόγω αγωνίας που υπάρχει. Δεν είστε οι μόνοι με το F5 στο χέρι.

Καταλαβαίνω το άγχος και την τσιτα λόγω του αυριανου παιχνιδιού αλλα επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί ειδικά απέναντι σε μέλη που ούτε προκαλούν, ούτε ειρωνευονται, ούτε βρίζουν.

Το ληγω εδω το θέμα, ας περάσουμε αυριο με το καλό και ας περιμένουμε να δούμε τις κινήσεις που θα γίνουν.



Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3821
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:51

Το ξέρετε όλοι, έτσι και μπούμε ομίλους, που θα μπούμε ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα...
Ο Μεγάλος Ιβάν Σαββίδης θα κάνει την κίνηση του. Να περάσουμε κι όλα καλά θα πάνε.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 29 Σεπ 2020, 11:57

ΟΚ κατάλαβα.
Αλλά για να κάνουν έτσι για να τους κρατήσουν, τι συμβόλαια τους δίνουν, ξέρεις;
Στο τράσφερ γράφει ότι του ανανέωσαν το συμβόλαιο το 18, όταν η αξία του ήταν ήδη 8εκ για 6 χρόνια (!) μέχρι το 24... Πόσα να του δίνουν άραγε;[/quote]

Δεν είναι εύκολο να βρεις αξιόπιστα οικονομικά στοιχεία για το Ρώσικο πρωτάθλημα.
Στα sites, που ασχολούνται, για τον Ζόμπνιν υπάρχουν αναφορές για αμοιβή μεταξύ 2.2 & 2.5 εκ. ετησίως.
Η Σπαρτάκ συμφώνησε με τους ποδοσφαιριστές της πέρσι, λόγω covid, οριζόντιο ψαλίδι 40% στις αμοιβές τους.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:00

Τα συμβόλαια στην Ελλάδα πλέον θα κοστίζουν λιγότερο στις ομάδες αφού έχει μειωθεί η φορολογία.

Seaman δεν το είδα για τον Ταμπατα ότι έκλεισε Σπόρτινγκ. Για όσους δεν ξέρουν οι Πορτογάλοι έγραφαν πως τον παίχτη θελουν Σπόρτινγκ, Μπράγκα, ΠΑΟΚ, και μια από το Κατάρ. Η ομάδα του ζητούσε 10εκ ή 5εκ για το 50%

Ωραίος χαφ είναι και από την Ροστόφ ο Νορβηγός, έχουν αποκλειστεί και από Ευρώπη
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:04

JohnDag έγραψε:
teod1980 έγραψε:Επειδή εγώ πρώτος απάντησα λίγο ειρωνικά στον johndag, αν και ψιλό στην πλάκα τα έγραφα,
πρέπει να πω έχω δει να γράφεις 4 5 φορές το ίδιο πράγμα. Για αυτό στο έγραψα.
4 5 φορές ρωτάς πράγματα που δεν ξέρει κανείς με σιγουριά εκτός αν είναι ο Ρέμπε.
Τες πα, τα υπόλοιπα τα έχασα, αλλά προφανώς και ο μπάνε βαρέθηκε να το βλέπει, μιας
και αυτός κι εγώ είμαστε αρκετή ώρα και με το F5 στο φόρουμ.
Κι εσύ χαλάρωσε λίγο, δεν σε βρίσαμε.
Βρε και βρισίδια έπεσαν(τα οποία σβήστηκαν) αλλα ΟΚ, δεν είμαστε τίποτα παιδάκια, αντέχουμε.

2 φορές ρώτησα, επαλαμβανω λόγω αγωνίας που υπάρχει. Δεν είστε οι μόνοι με το F5 στο χέρι.

Καταλαβαίνω το άγχος και την τσιτα λόγω του αυριανου παιχνιδιού αλλα επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί ειδικά απέναντι σε μέλη που ούτε προκαλούν, ούτε ειρωνευονται, ούτε βρίζουν.

Το ληγω εδω το θέμα, ας περάσουμε αυριο με το καλό και ας περιμένουμε να δούμε τις κινήσεις που θα γίνουν.



Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Επειδή βλέπω ότι το συνεχίζεις το κλαψομουνικο,είναι προσβλητικό και δεν ξέρω εγώ τι άλλο έγραψες,το κούρασες που σου έγραψα;
Το υπονοούμενο μόλις σου απάντησε ο parolos αυτό που ήθελες να ακούσεις δεν ήταν προκλητικό έτσι;
Αυτό που ρωτας,το ίδιο ακριβώς πράγμα δύο φορές κάπου αποσκοπεί.
Δεν είμαστε τίποτα παιδάκια, ξέρουμε πότε κάποιος υπονοεί κάτι και πότε όχι.
Αυτή την καραμέλα ότι έχουμε κάποιοι ασυλία και λοιπές πίπες,ξέρεις πόσες φορές την έχω ακούσει ;
Τι ήθελες δηλαδή,να μου ρίξουν μπαν,επειδή έγραψα ότι κουρασες;
Πες μου πόσες μέρες θέλεις να λείψω από το φόρουμ και έγινε, πόσες μέρες θα έριχνε εσύ ρε αδερφε σε κάποιον που έγραψε σε μέλος,κούρασες;
Μίλα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:10

JohnDag έγραψε:Εγω ξέρω τι ρωτάω και ειρωνεία από μέρους σου δεν χρειάζεται.

Parolos, ευχαριστώ για την απαντηση.

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Αφού ξέρεις τι ρωτας πες μας και εμάς να μάθουμε, σε ξανά ρώτησα,όπως εσύ επανέλαβες ακριβώς την ίδια ερώτηση.
Λέγε λοιπόν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Τρί 29 Σεπ 2020, 12:11

Λίστα CM μέχρι 26 χρονών αξίας 600000 και κάτω που το συμβόλαιο του λήγει ή το 20 ή το 21 ή το 22,κάποιον από αυτούς θα πάρουμε.
https://www.transfermarkt.com/detailsuc ... e/23950667
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6904
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες