Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:33

teod1980 έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα..
Ότι και να γίνει η ομάδα θα ενισχυθεί..
Απλά αναλόγως της διοργάνωσης θα κινηθεί και με άλλα οικονομικά δεδομένα...

Εγώ πιστεύω και είμαι σίγουρος ότι αν τα καταφέρουμε Τετάρτη θα ζήσουμε τρελές στιγμές (και στα μεταγραφικά).

Φίλε μου τρελές στιγμές ζήσαμε μεταγραφικά.
Ορθολογικές κ ποιοτικές θελουμε μετά την Τετάρτη.


Ακριβώς
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica
 
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: Πέμ 02 Απρ 2020, 21:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:38

Mακάρι να έρθει αυτός ο Μπιστροβιτς ή όποιο άλλο δημιουργικό χαφ σε αυτή τη θέση γιατί πραγματικά πονάμε. Στο πρωτάθλημα ίσως χρειαστεί να παίξουμε 4-3-3 κάποια στιγμή αν δεν βγει το 3-4-3 με τις μικρές ομάδες.

Όσο για τον Σάκχοφ μπορεί σε πολλούς από εμάς να την έσπαγε που ήταν λίγο αργός αλλά ο Ραζβάν τον εμπιστευόταν σε πολλά ματς και δικαιωνόταν. Σε κάτι τέτοια κωλοματσάκια με ατρομητους και σια, παίκτες που έρχονταν από τον πάγκο όπως ο Σάκχοφ ο Κάνιας την πονάνε τη φανέλα και θα σου δώσουν ότι έχουν γιατί έχουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.Kαι αυτό μπορεί να λείψει φέτος.

Η προσωπικότητα που έχεις στον πάγκο σου (θεωρώ αυτονόητο για την 11αδα) είναι μια ισχυρή ένδειξη σχετικά με τι είδους "πρωταθλητισμό" θα κάνεις. Για αυτό και η κακήν κακώς φυγή των αήττητων νταμπλούχων είναι πολύ κάπως. Γιατί είχαν τη νοοτροπία του νικητή και τέτοιους παίκτες θέλουμε να έρθουν.

Οκ, πάρε ρίσκα καλώς, βάλε πιτσιρικάδες, αλλά φέρε και εμπειρία, παραστάσεις και νικητές. Τη χρονιά του νταμπλ είχαμε Στελάρα Μαλεζά πάγκο, πως θα πάμε για πρωτάθλημα αν δεν έχουμε τέτοιες σημαίες?
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende
 
Δημοσιεύσεις: 1321
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2020, 01:43

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:39

Παντως τετοια ψυχολογικη πιεση εχω να ζησω προσωπικα απο τα τραγελαφικα δικαστηρια προ τριετιας και προφανως ενα διαστημα με σημαντικα παιχνιδια τη χρονια της κατακτησης.Ειμαστε σε απολυτα οριακο σημειο,που η θα ενισχυθουμε οπως πρεπει και το προτζεκτ θα αποκτησει ουσια και προοπτικη, η που θα μεινουμε ως εχει και το προτζεκτ θα εχει αυξημενες πιθανοτητες να παει ακλαφτο...wake me up when september ends...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:44

Πείτε ρε στο mpafo4 να χαλαρώσει το Τζόσουα.
Θα παθει τπτ το παληκάρι από το άγχος.
Βοηθήστε λίγο.

:D
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:45

Η σιγουριά ότι θα γίνουν κι άλλες κινήσεις μεταγραφικά προκύπτει από κάπου;

Εννοώ από κάπου περα από τα ευχολόγια που ανταλλάσουμε όλοι μας εδω μέσα;

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3819
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:46

bersekeros έγραψε:
jibbie έγραψε:κυριακη βραδυ ρε τζος, μη στο χαλασω :D


Εμένα δεν με χαλάς...δεν σου αρέσει ο Bistrovic;
Εσύ τα μελετάς και έχεις και τα ανάλογα στατιστικά scout εργαλεία.

Γιατί εγώ και μερικοί πολύ καλοί συμφορουμίτες, προσευχές κάνουμε για να έρθει ο Bistrovic στον ΠΑΟΚ.


αυτη τη στιγμη καιγομαστε περισσοτερο για παικτη με μεγαλυτερη επιδραστικοτητα στο construction και στο τελευταιο τριτο, ο συγκεκριμενος δεν εχει να προσφερει κατι παραπανω απ τον Εσιτι νομιζω αμυντικα, και επιθετικα ειναι ελαχιστα καλυτερος του. αρα; :D

δε θεωρω οτι υπαρχει θεμα, δε βγαζει νοημα
Τελευταία επεξεργασία από jibbie και Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:47

rade paprica έγραψε:Ρε παιδιά, εκτός από "δε μπορεί", "θα δείτε θα φέρουμε παίκτη", "δε θα μείνουμε έτσι, αποκλείεται" και άλλες, λογικές μεν, απλώς εκτιμήσεις (αν όχι ευχές) δε, κάτι συγκεκριμένο έχουμε;

Δεν εννοώ καν παίχτη αλλά απλώς θέση (π.χ. ψάχνουμε χαφ, φορ, κάτι)

Έχει πέσει νέκρα ή εμένα μου φαίνεται;


K_geo έγραψε:ε δε νομιζω νεκρα.

απλά να...

παίζουμε μεθαύριο μωρέ.

ξες :)


Ελ Καντούρι στην τοποθεσία Έστερσουν στο 70ο λεπτό, dislikes this, :mrgreen:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:48

joshua έγραψε:Παντως τετοια ψυχολογικη πιεση εχω να ζησω προσωπικα απο τα τραγελαφικα δικαστηρια προ τριετιας και προφανως ενα διαστημα με σημαντικα παιχνιδια τη χρονια της κατακτησης.Ειμαστε σε απολυτα οριακο σημειο,που η θα ενισχυθουμε οπως πρεπει και το προτζεκτ θα αποκτησει ουσια και προοπτικη, η που θα μεινουμε ως εχει και το προτζεκτ θα εχει αυξημενες πιθανοτητες να παει ακλαφτο...wake me up when september ends...
Ρε έλεος....
Δεν γίνονται οι μετεγγραφές όπως τις φαντάζεσαι. Δεν είναι μπαμ κι έρχεται ο άλλος.
Έχουμε και τα δικά μας θέματα.
Μην περιμένεις μεταγραφές, στο λέω για να μην πάθεις τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:49

seaman έγραψε:
joshua έγραψε:Δηλαδη για να καταλαβω αν περασουμε θα κανουμε τα ιδια λαθη και θα δωσουμε συμβολαια του 1 και παραπανω μυριου? Δεν το νομιζω...Να παμε απο τις 500 στις 700? Φτασαμε στο σημειο να σκεφτομαστε τις 400.000 διαφορα για 2 παικτες που ειναι μια νικη σε ομιλους Γιουροπα? Αυτο δεν μπορω να δεχτω οταν λεω πως η οποια ενισχυση δεν εξαρταται απο το αποτελεσμα της Τεταρτης.Μονο ισως μια αμεση δαπανη για αγορα και οχι οψιον μπορω να δεχτω.


Joshua δεν είμαι καθόλου σίγουρος (μετά και τον Τσόλακ) ότι, τα οικονομικά μας μπορούν να υποστηρίξουν "δυνατές" αγορές τώρα (ίσως για αυτό μας ήρθε και ο δανεικός Μπαρτσελόνας). Λύσεις δανεισμών που θα μπορούσε η έναρξη αποπληρωμής τους να εκκινήσει του χρόνου το καλοκαίρι ή ακόμα και μετά την είσπραξη από την UEFA (Νοέμβριος 21) των ποσών που θα αναλογούν στη φετινή μας πορεία, εκτιμώ ότι είναι το πιο πιθανό σενάριο. Ο τρόπος που τοποθετήθηκε ο Ιβάν (ιδιωτικά) στην τελευταία αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου έχει προσφέρει μια ρευστότητα στα ταμεία για να χτυπήσουμε στο μεταγραφικό παζάρι. Δεν μπορούμε όμως να γνωρίζουμε μέχρι που...



Κάναμε και τρεις πωλήσεις ρε Θαλασσολυκε,5,5 πήραμε,3 δώσαμε,έχει και ρέστα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:49

joshua έγραψε:Μεταξυ μας ενα αγχος για τη πιθανοτητα να μη γινουν κινησεις σε ενδεχομενο αποκλεισμου,ειδικα για περιφερειακο επιθετικο το εχουμε οι περισσοτεροι.



Μα ρε συ, δεν γίνεται να γίνει αυτό, δεν αποκλειόμαστε την Τετάρτη απ την Ευρώπη.
Αν δεν τα καταφέρουμε θα παίζουμε Πέμπτη, δεν βγαίνει με τίποτα η χρονιά με αυτό το ρόστερ.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:50

pilotos,αυτά ούτε για αστείο να μην τα γράφεις.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:51

Εννοείται ότι όταν λέω για "τρελές στιγμές" δεν εννοώ για κινήσεις τύπου Μπερμπατοφ πανάκριβες με αυξημένο ρίσκο, αλλά κινήσεις όπου σίγουρα δεν τις περιμέναμε όταν ξεκινούσε η μεταγραφική περίοδος.

Το μοτίβο που κινείται πλέον ο Ρεμπε είναι ξεκάθαρο, απλά θεωρώ πως με τα έσοδα του τσλ μπορούν να γίνουν 2-3 υπερβάσεις με συμβόλαια στο μυριο, για παίχτες όπου πραγματικά θα σε ανεβάσουν επίπεδο.

Τεσπά ας προκριθούμε την Τετάρτη και έχουμε μέρες να τα δούμε αυτά..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:52

Ξέχασα Νινουα,Περειρα. :(
Το πολύ ένα μυριο περισσεύει, αλλά θα το έχει κάνει τσίχλες ο Γιώργης. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:52

Πάμε πάλι από την αρχή.... Έχουμε κάποια συμβόλαια που κάθονται ακόμα. Αυτά πρέπει να κλείσουν, αλλά δεν κλείνουν.

Όταν λες στον άλλον που παίρνει πχ400 βρες ομάδα, δεν μου κάνεις, και κάθεται στο συμβόλαιο.... Δεν έχεις λύση και θα στα φάει τα 400. Αυτές τις μλκ πληρώνουν ακόμα. Τα 500000 τα είχαν για πάτωμα σε συμβόλαιο. Δε θα ήθελα να ήμουν στην θέση του Ιβάν και να έπαιρνα ένα μπιλιετο με το πόσα έχει πετάξει στον βροντο, χωρίς αντίκρυσμα.

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 27 Σεπ 2020, 21:54

obanebane έγραψε:pilotos,αυτά ούτε για αστείο να μην τα γράφεις.
Μπάνε όταν έγραφα είμαστε στην τελική υπογραφή για τον φορ, ήμασταν εκεί που έγραψα. Πόσες μέρες μετά ήρθε; Τέλος. Απλά κάντε υπομονή κι ας ελπίσουμε να τον πιάσει η τρέλα.-

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες