Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:11

barlow4 έγραψε:Παιδια μας δημιουργει προβλημα ο ΠΑΟΚ.
Στην τριετία με Ίβιτς Λουτσεσκου που είχα ηρεμία και πήγαιναν όλα τρένο στην ομάδα, ανέβηκα επαγγελματικά και στα προσωπικά όσα δεν είχα κάνει 10 χρόνια. Ειλικρινά δε ξέρω αν έτυχε ή όχι.

Είναι μεγάλη υπόθεση παίδες ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη αρρώστια χωρίς καμία πλάκα. Γι αυτό κανείς δε μπορεί να καταλάβει τι σημαίνει ΠΑΟΚ από τους αλλόθρησκους. Επηρεάζει όλη τη ζωή μας.
Καλό ή κακό δε ξέρω, αλλά αυτό συμβαίνει.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό maceio » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:13

Nikos 74 έγραψε:Στις φήμες του SDNA γράφει για το Ζαμπά ότι μπήκε στην μαύρη λίστα λόγω απουσίας από μια προπόνηση πριν τα ματς με Μπενφικα και Αελ.

ειχε ειπωθει και στο ραδιο χθες οτι ο κυριος λογος απομακρυνσης ηταν πειθαρχικο παραπτωμα ...
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:22

Parolos έγραψε:
barlow4 έγραψε:Παιδια μας δημιουργει προβλημα ο ΠΑΟΚ.
Στην τριετία με Ίβιτς Λουτσεσκου που είχα ηρεμία και πήγαιναν όλα τρένο στην ομάδα, ανέβηκα επαγγελματικά και στα προσωπικά όσα δεν είχα κάνει 10 χρόνια. Ειλικρινά δε ξέρω αν έτυχε ή όχι.

Είναι μεγάλη υπόθεση παίδες ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη αρρώστια χωρίς καμία πλάκα. Γι αυτό κανείς δε μπορεί να καταλάβει τι σημαίνει ΠΑΟΚ από τους αλλόθρησκους. Επηρεάζει όλη τη ζωή μας.
Καλό ή κακό δε ξέρω, αλλά αυτό συμβαίνει.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έλα ρε συνάδελφε, μπράβο!! Καθόλου δεν έτυχε, όλα αλληλένδετα είναι!!
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:23

Eμενα παντως ο Μενσα στο ματς με τη Μπεσικτας δε μου εκανε καμια ιδιαιτερη εντυπωση.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:28

Parolos έγραψε:Στην τριετία με Ίβιτς Λουτσεσκου που είχα ηρεμία και πήγαιναν όλα τρένο στην ομάδα


Να υποθεσω οτι βγαζεις εξω το οτι σε στησανε δυο φορες μεσα στη Τουμπα και σου κλεψανε ενα πρωταθλημα? Γιατι εμενα παντως τα συναισθηματα που μου προκαλεσαν εκεινα τα γεγονοτα μονο ως "ηρεμια" δε μπορω να τα περιγραψω.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:29

bersekeros έγραψε:
dimitris88 έγραψε:Η Μπεσίκτας αποκλείστηκε χθες και από το γιουρόπα. Εμένα δε μου βγαίνει από το μυαλό αυτός ο χάφαρος ο Μενσά που ήταν και η πρώτη επιλογή του Αμπέλ για τα χαφ. Είχε γίνει προεργασία, ο Αμπέλ είχε μιλήσει μαζί του και του εξήγησε το ρόλο που τον προορίζει στην ομάδα και ήταν θετικός αλλά δυστυχώς δεν μπορούσαμε τότε να κινηθούμε γιατί δεν ξέραμε που θα είμαστε οικονομικά με το ffp και τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Εάν με το καλό περάσουμε στο τσουλου, νομίζω αξίζει να κάνουμε μια προσπάθεια να τον πάρουμε (δανεικός είναι στη Μπεσίκτας από την Καϊσέρι, δεν τον έχει αγοράσει). Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση στο μεταξύ μας ματς, 26 χρονών, ταχύτατος και με κάθετο παιχνίδι, πιστεύω θα ανεβάσει το κέντρο μας κατευθείαν επίπεδο.


Πόσο δίκιο έχεις. Μεγάλη παικτούρα.
Πρώτο παιχνίδι του έπαιξε με εμάς (στη νέα ομάδα) και όταν τον έβγαλε ανακουφίστηκα.

Είχα ακούσει τότε ότι έχει 1,5 Μ ετήσιο συμβόλαιο.
Μακάρι να βρούμε τέτοιο χάφαρο αν και δεν θυμάμαι πολύ καλά τις ανασταλτικές του ικανότητες.


δεν είναι το φόρτε του το αμυντικό κομμάτι αλλά λόγω ταχύτητας είναι καλός στα κλεψίματα. Είναι κυρίως οχτάρι και όχι εξάρι. Αλλά γι' αυτό που παίζει φέτος ο Φερέϊρα δηλαδή από φάση άμυνας αστραπιαία επίθεση είναι ιδανικός, μαζί με τους τρεις της επίθεσης (γι' αυτό ήταν και ο εκλεκτός του)
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:31

CCCP έγραψε:
Parolos έγραψε:Στην τριετία με Ίβιτς Λουτσεσκου που είχα ηρεμία και πήγαιναν όλα τρένο στην ομάδα


Να υποθεσω οτι βγαζεις εξω το οτι σε στησανε δυο φορες μεσα στη Τουμπα και σου κλεψανε ενα πρωταθλημα? Γιατι εμενα παντως τα συναισθηματα που μου προκαλεσαν εκεινα τα γεγονοτα μονο ως "ηρεμια" δε μπορω να τα περιγραψω.
Προφανώς και η θλίψη ήταν τεράστια.
Η ιστορία όμως μας δικαίωσε με το αήττητο νταμπλ.
Όλοι καταβαθος ξέρουν ότι πήραμε και το άλλο νταμπλ.
Οι δικαιώσεις ήρθαν πολύ γρήγορα πρώτα με το κύπελλο με την κουλα βέβαια. Ναι ένιωθα ηρεμία γιατί ήξερα και ήξεραν όλοι ότι μου το έκλεψαν.
Το τί έγραψε επάνω το χαρτί.. είναι για χάρτινους..!

Επίσης κάτι τέτοιο ισχύει και τώρα αν το σκεφτείς.
Αν περάσουμε την Κρασνοντάρ πίστεψέ με θα ξεχάσουμε μια για πάντα το παραλίγο 3-3 με τον Άγιαξ, το 10εκατοστα άουτ του Στοχ. Θα θυμάσαι πάντα το χαρούμενο κομμάτι του ΤσΛ. Ότι μετά από σφαγή πέρσυ με τον Άγιαξ κι όλο αυτό, μπήκες από το παράθυρο απροσκλητος στο πάρτυ τους.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:51

CCCP έγραψε:Eμενα παντως ο Μενσα στο ματς με τη Μπεσικτας δε μου εκανε καμια ιδιαιτερη εντυπωση.

Η Besiktas θα ζητήσει τουλ 5 μύρια. Αξίζει να τα δώσουμε γι αυτόν;
Edit: Δανεικός είναι, άρα δύσκολο να σπάσουμε το συμβόλαιο δανεισμού του.
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Παρ 25 Σεπ 2020, 20:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:52

Παντως πρεπει να πιστωσουμε στον Φερειρα οσα και να ειπαμε για αυτον, οτι με μισό παιχτη μεταγραφη(Σβαμπ) και με δεκα μερες τον Ζιφκοβιτς(ολοκληρος παιχταρας), χωρις Βιειρινια, Μαουρισιο, Ματος, Πασχαλακη, Μισιτς, Αουγκουστο, Ζαμπα, Λημνιο, Ακπομ (πλεον), Μπισεσβαρ σε δυσμενεια, Σφιντερσκι αστα να πανε, αποχωρηση Λαμπρου, Στοχ, Ρευ εκτος, ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΧΑΛΑΡΑ ΤΗΝ ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ, ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΜΠΕΝΦΙΚΑ!!!, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ ΦΕΡΝΟΝΤΑΣ ΜΑΣ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ!!!
Σιγουρα εχει κανει πολλα λαθη και εχει κολληματα, αλλα δεν ειναι τυχαιος προπονητης....
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Мир » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:55

Παντος αύριο θέλουμε να κάνουμε ροτεϊσιον και στα χαφ ήμαστε Εσιτι και τα πιτσιρικια, εξτρέμ και φορ τελείως άδειοι μετά τον αποκλεισμό σβι, μπισε και ζαμπα.

Θα έχουμε πελκα, τζολη, ζιφκο, σβαμπ και καντουρι στα κόκκινα την Τετάρτη.

Μόνη λύση η επανενεργοποιηση Ουαρντα και μεταγραφη Σικαμπάλα!!!
Να μάθει επιτέλους ο Ριβάλντο λίγη μπάλα!
Και να έχει λίγο σασπενς στα αποδυτήρια γιατί ο Φερεϊρα δελασαλ θα μας τα κάνει ετσι οπως το παει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6364
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:02

ο Ουαρντα μπορει να μεινει για να κανει την μαζορετα στο ημιχρονο.
Ετσι για να κανουμε και λιγη πλακιτσα!!!
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:17

Δεν ξερω αν υπαρχει ηδη , αλλα θα ηταν ωραιο να ανοιχτει καπου ενα poll για τον μεγαλυτερο ποδοσφαιριστη-προσωπικοτητα-ηγετη-ανθρωπο στην ιστορια του ΠΑΟΚ καθώς και τον καλύτερο αντικειμενικά παίχτη. Τον Κουδα δεν τον εζησα για να τον ψηφισω , τουλαχιστον στην δευτερη κατηγορία(αν κρινω απο τον χαμενο τελικο με την ΑΕΚ το 82 στο ΟΑΚΑ, που ηταν 34-35 χρονων) μιλαμε για ενα θαυμα που σημερα η τιμη εκκινησης αγορας θα ηταν στα εικοσι του, τουλαχιστον 70 εκατομυρια και στα 23 αν επαιζε στο εξωτερικο θα ξεπερνουσε τα 100. Από τους νεότερους παντως σαν ποδοσφαιριστη-προσωπικοτητα-ανθρωπο-ηγετη με διαφορα (και απο τον Κουδα) ο Παμπλο νομιζω με ετη διαφορας απο τον δευτερο (αν υπαρχει). Σαν καλυτερο αντικειμενικα παιχτη, εκτος απο τους παλιους(δεκαετια 70) , με διαφορα τον Ματος(τρια υπεροχα χρονια), ενα μετριο, αδιαλειπτη παρουσια, ατελειωτη προσφορα, απιστευτη αντοχη, αψογος αθλητης, μπαλαδορος, πανεξυπνος τακτικα,καλυτερος game changer, ασυληπτη προσφορα σε επιθεση παροτι επαιζε ως αμυντικος, χωρις γκρινια, χωρις δικαιωματα, δε μπορω να φανταστω τι θα προσφερε αν δεν ειχε αδικηθει τοσο και επαιζε σαν δεξι εξτρεμ............
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:19

ΑΜΠΑΛΑΕΑ έγραψε:Δεν ξερω αν υπαρχει ηδη , αλλα θα ηταν ωραιο να ανοιχτει καπου ενα poll για τον μεγαλυτερο ποδοσφαιριστη-προσωπικοτητα-ηγετη-ανθρωπο στην ιστορια του ΠΑΟΚ καθώς και τον καλύτερο αντικειμενικά παίχτη. Τον Κουδα δεν τον εζησα για να τον ψηφισω , τουλαχιστον στην δευτερη κατηγορία(αν κρινω απο τον χαμενο τελικο με την ΑΕΚ το 82 στο ΟΑΚΑ, που ηταν 34-35 χρονων) μιλαμε για ενα θαυμα που σημερα η τιμη εκκινησης αγορας θα ηταν στα εικοσι του, τουλαχιστον 70 εκατομυρια και στα 23 αν επαιζε στο εξωτερικο θα ξεπερνουσε τα 100. Από τους νεότερους παντως σαν ποδοσφαιριστη-προσωπικοτητα-ανθρωπο-ηγετη με διαφορα (και απο τον Κουδα) ο Παμπλο νομιζω με ετη διαφορας απο τον δευτερο (αν υπαρχει). Σαν καλυτερο αντικειμενικα παιχτη, εκτος απο τους παλιους(δεκαετια 70) , με διαφορα τον Ματος(τρια υπεροχα χρονια), ενα μετριο, αδιαλειπτη παρουσια, ατελειωτη προσφορα, απιστευτη αντοχη, αψογος αθλητης, μπαλαδορος, πανεξυπνος τακτικα,καλυτερος game changer, ασυληπτη προσφορα σε επιθεση παροτι επαιζε ως αμυντικος, χωρις γκρινια, χωρις δικαιωματα, δε μπορω να φανταστω τι θα προσφερε αν δεν ειχε αδικηθει τοσο και επαιζε σαν δεξι εξτρεμ............

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ OFF TOPIC
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mattias_g4 » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:40

Πτήση από Λονδίνο για Θεσσαλονίκη;
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2018
Άβαταρ μέλους
Mattias_g4
 
Δημοσιεύσεις: 1006
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:07
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:43

Τώρα όντως ξέρεις κάτι ή μας κοροϊδεύεις;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10817
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες