Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:17

Καλούτσικα τα πήγε αυτή η 500άρα σελίδες του τόπικ.
Σε 3 εβδομάδες έφερε Ζίβκοβιτς, Γουαγκέ, Τσόλακ και πούλησε Ακπομ. Not bad.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:18

Αν θελουμε αλλα 500 για χαφ και μεσοεπιθετικο, αντε λιγοοοο


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:23

Akpom says he went to Greece a boy and has returned a man.
https://www.gazettelive.co.uk/sport/foo ... s-18978782

μας είπε μπουρδέλο, καλά κατάλαβα; :lol:
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό laska4 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:24

μαγκες καλησπερα !!αν φυγει ο ζαμπα φυσιολογικα δεν θα παμε και για αλλον μεσοεπιθετικο ;;
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:25

joshua έγραψε:Εγώ τα ίδια έγραφα για αυτό και προτιμούσα Ακπομ. Τον Σφιντερφσκι μόνο ως τρίτο φορ αλλαγή όταν γεμίζεις περιοχή και ψάχνεις γκολ τον έβλεπα και τον βλέπω από τη στιγμή που δεν έχει δουλέψει δυστυχώς τίποτα άλλο 2 χρόνια.

Και επειδη την ειδα kat ''από joshua » Τετ Φεβ 27, 2019 11:54 pm

Δεν είναι φορ περιοχής ειδικά για ένα πρωτάθλημα όπως το ελληνικό που με τόσα λεωφορεία απαιτεί φορ κολώνα. Είναι όμως χαρισματικός παίκτης με αίσθηση του γκολ και πρέπει να βρεθεί τρόπος να παίξει μαζί με Ακπομ από την αρχή. Πρέπει να δουλευτεί ως εξτρεμοφορ διαφορετικά απλά θα γίνει ο Σαλκσιερ του ΠΑΟΚ.''

Ρε συ Τζόσουα έχεις κάνει σχόλια για τον πριγιοβιτς λες και ήταν παίκτης της σειράς και του 500ου... άστο να πέσει κάτω.
Ούτε εγώ θα σε αλλάξω άποψη ούτε εσύ εμένα.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό laska4 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:27

anekfrastos έγραψε:Akpom says he went to Greece a boy and has returned a man.
https://www.gazettelive.co.uk/sport/foo ... s-18978782

μας είπε μπουρδέλο, καλά κατάλαβα; :lol:


η Αγγλια ειναι το ''nba '' του ποδοσφαιρου ..τουλαχιστον ετσι το βλεπουν οι ποδοσφαιριστες ..αυτος πηγε στην αντιστοιχη g league με την προυποθεση να παιξει στο καλυτερο πρωταθλημα
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Norte » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:34

ειναι λιγο υπερβολη να λεμε οτι ο σβιντερσκι δεν κανει τιποτα σε ροη παιχνιδιου, σιγουρα δεν ειναι ακπομ ουτε εχει τα στοιχεια ενος συγχρονου φορ ομως οταν ειναι σε καλη κατασταση και με πλατη παιζει ωραια και καλες επαφες εχει με την μπαλα.
απλα η αθλια περσινη χρονια σε ολα τα επιπεδα σε συνδυασμο με τον διαφορετικο τροπο παιχνιδιου απο λουτσεσκου σε αμπελ δημιουργουν την εντυπωση οτι ο παικτης ειναι για πεταμα, μην ξεχναμε οτι ειναι μονο 23 ετσι? ο πριγιο ηρθε στα 27 στον ΠΑΟΚ και ο χασαν που γραφτηκε πριν στα 26 δεν ειναι στο ιδιο σημειο η ποδοσφαιρικη καριερα τους.
οσο για αυτους που λενε να παει δανεικος ο σβιντερσκι η να πουληθει και να παρουμε αλλον, μακαρι να ηταν τοσο απλα τα πραγματα οπως στο football manager που μπορεις να κανεις 15+ αλλαγες παικτων σε μια μεταγραφικη περιοδο αλλα δυστυχως στο πραγματικο ποδοσφαιρο θα πρεπει να συμβιβαστουμε στο οτι φετος ΔΕΝ θα καταφερουμε ολα οσα θελουμε σε επιπεδο αλλαγων στο ροστερ.
οι αλλαγες φετος ειναι ηδη τεραστιες, εχουμε αλλον τερματοφυλακα βασικο(ζιφκοβιτς) και θελουμε να παρουμε και ακομα εναν.
δεξια αντι του ματος πηραμε βαγκε.
αριστερα ηρθε ο περειρα και μπορει να παρουμε και αλλον αν πουληθει ο γιαννουλης.
στα χαφ ηρθε ο σβαμπ και ο νινουα ενω μπορει να φυγει ο εσιτι η ο ελ καντουρι και να ερθει ακομα ενας...
στους μεσοεπιθετικους εφυγαν λαμπρου,λημνιος,στοχ, ο μπισεσβαρ ειναι 4-5 επιλογη πλεον και ο ζαμπα χαιρεταει και αυτος ενω πηραμε ζιφκοβιτς και μπορει να παρουμε και εναν ακομα...
στα φορ ηρθε ο τσολακ αντι του ακπομ.
μεσα σε ολα εχουμε και τους μιχαιλιδη,τζολη που ουσιαστικα εμφανιστηκαν τον ιουνιο στα πλειοφ και ειναι πλεον βασικοι...
ο σβιντερσκι λοιπον φετος θα ειναι στην δυαδα τον φορ με τσολακ και 3ο τον κουτσια και αναλογα με το τι θα δειξει μεσα στην χρονια θα δουμε τι θα κανουμε με αυτον το επομενο καλοκαιρι
Τελευταία επεξεργασία από Norte και Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Norte
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2020, 17:07
Τοποθεσία: Τιχουάνα

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:36

gika έγραψε:Ο Μπαλαφίνιο έπαιρνε κόκκινη στα πεναλτυ. Ούτε στα όνειρα του ο Εσίτι.



Αφού το έβαλε το πέναλτι , ο Π.Α.Ο.Κ. ούτε στα όνειρα του
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:39

renegade έγραψε:
joshua έγραψε:Εγώ τα ίδια έγραφα για αυτό και προτιμούσα Ακπομ. Τον Σφιντερφσκι μόνο ως τρίτο φορ αλλαγή όταν γεμίζεις περιοχή και ψάχνεις γκολ τον έβλεπα και τον βλέπω από τη στιγμή που δεν έχει δουλέψει δυστυχώς τίποτα άλλο 2 χρόνια.

Και επειδη την ειδα kat ''από joshua » Τετ Φεβ 27, 2019 11:54 pm

Δεν είναι φορ περιοχής ειδικά για ένα πρωτάθλημα όπως το ελληνικό που με τόσα λεωφορεία απαιτεί φορ κολώνα. Είναι όμως χαρισματικός παίκτης με αίσθηση του γκολ και πρέπει να βρεθεί τρόπος να παίξει μαζί με Ακπομ από την αρχή. Πρέπει να δουλευτεί ως εξτρεμοφορ διαφορετικά απλά θα γίνει ο Σαλκσιερ του ΠΑΟΚ.''

Ρε συ Τζόσουα έχεις κάνει σχόλια για τον πριγιοβιτς λες και ήταν παίκτης της σειράς και του 500ου... άστο να πέσει κάτω.
Ούτε εγώ θα σε αλλάξω άποψη ούτε εσύ εμένα.


Μα ουτε για τον Πριγιοβιτς τρελαινομουν και για αυτο δεν το θελω πισω.Συγκεκριμενα χαρακτηριστικα ειχε και ο Σερβος και ο Λουτσεσκου εστησε ολη την ομαδα γυρω του και πηρε το 100% του παικτη.Καπως ετσι τωρα ψαχνει ομαδα και δεν μπορει να βρει.Στο συγχρονο ποδοσφαιρο περισσοτερο απο το γκολ μετρανε αλλα πραγματα ακομα και για το φορ, τα οποια ο Φερειρα φαινεται οτι τα θελει.Ακομα και με Λουτσεσκου παιξαμε καλυτερο ποδοσφαιρο οταν εφυγε ο Σερβος.Παντως δεν ειναι κακο ποτε ποτε να λεει καποιος οκ ηταν υπερβολικο αυτο που εγραψα παρα να επιλεγει να πεταει τη μπαλα στις εξεδρες για να μην χαλασει το εγω του.Και επειδη ξερω πως θα απαντησεις ναι εχω ζητησει ουκ ολιγες φορες συγνωμη για λαλακιες που εχω γραψει ,οποιος διεκδικει το αλαθητο τον λες και λαλακα και το λεω γενικα οχι για σενα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 16:54

Που τα βρισκετε ρε παιδες τοσα πραματα και αναλυετε τοσον καιρο.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:00

Κακώς αντιδρατε τόσο σε αυτό που έγραψε ο Ρενε, δεν έχει άδικο άσχετα αν μιλάει κάπως υπερβολικά ως προς τους παίκτες αυτούς.

Πάντα ήμουν της άποψης ότι ο Πριγιοβιτς ΔΕΝ είναι τόσο πλήρης επιθετικός. Φοβερός παστελωτης ναι αλλά όχι πλήρης.
Και για αυτό άλλωστε δε δίστασε να τον αφήσει πάγκο ο Λουτς.

Μην κρεμεστε τόσο απ' τα επιφανειακά στατιστικά και από το κλίμα που επικρατεί.

Τι στυλ και τι σύστημα έπαιζε η ομάδα τότε και τι τώρα;

Θα μπορούσε ο Πριγιο να τρέχει πάνω κάτω ντιρεκτ Γκειμ; Καταφανώς όχι. Ούτε καν θα προσπαθούσε.

Ο σφιντερσκι έχει μείνει στάσιμος παρότι νέος και εργατικός.

Αλλά έχει στοιχεία. Τεχνική, μυαλό και καλό πόδι.

Σε ένα γκρουπ που όσο περνούσε ο καιρός έπαιζε χειρότερα, μη κρίνετε μεμονωμένα το σφιντερσκι.






Αν δεν πιάσει και ο καινούργιος παίκτης που τόσο κυνηγήσαμε, να το κλείσουμε το μαγαζί. Τρία διαφορετικά μεταξύ τους φορ και κανείς δεν θα έχει αποδώσει καλά.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13119
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Banksy » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:01

anekfrastos έγραψε:Καλούτσικα τα πήγε αυτή η 500άρα σελίδες του τόπικ.
Σε 3 εβδομάδες έφερε Ζίβκοβιτς, Γουαγκέ, Τσόλακ και πούλησε Ακπομ. Not bad.


500 σελίδες σε 3 βδομάδες!! wooow :shock:

anekfrastos έγραψε:Akpom says he went to Greece a boy and has returned a man.
https://www.gazettelive.co.uk/sport/foo ... s-18978782

μας είπε μπουρδέλο, καλά κατάλαβα; :lol:


:lol: μάλλον το φανταριλίκι του..
Τελευταία επεξεργασία από Banksy και Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:02

Δεν διαφωνώ σ αυτό που λες για τον πριγιοβιτς και γω μπορεί να το έχω γράψει πάνω από δέκα φορές ότι αν ο ΠΑΟΚ θέλει να γίνει μοντέρνος χρειάζεται πιο ολοκληρωμένους φορ. Δυστυχώς με τα λεφτά μας θα φέρνουμε τσολακιδες.

Το πόιντ μου εξ αρχής ήταν ( θα το πω για τελευταία φορά) ότι ο σβιντερσκι δεν είναι τόσο κακός ποδοσφαιριστής όσο γράφεται εδώ μέσα, απλά σε αυτό που παίζουμε φέτος όλα του τα μειονεκτήματα έρχονται στην φορα.
Εγώ δεν θα ανησυχιυσα τόσο για τον Πολωνό όσο για τον Κροάτη.

Υγ και ναι άποψη μου είναι ότι ο Πολωνός είναι καλύτερος παίκτης από το αγγούρι τον Χασάν και δεν πετάω καθόλου την μπάλα στην κερκίδα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:03

Αν γίνει το θαύμα και επιτέλους μπούμε ομίλους προβλέπω να χρειαστούμε και 4ο topic ;)
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10815
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:26

Η διαφορα του Χασαν με τον Σφιντερφσκι ειναι οτι ο πρωτος ειναι κανονικο φορ,μετριο ισως,αλλα ειναι φορ,εχει κεφαλι,σπρωχνει,βαραει,κανει αισθητη τη παρουσια στη περιοχη.Ο Πολωνος αν με ρωτησεις ποια ειναι η κανονικη του θεση θα σου πως δεν ξερω.Εγω απο την αρχη ηλπιζα οτι θα γινει second striker,ειτε ακομα και εξτρεμ αλλα μεχρι τωρα δεν εχει εξελιξει κατι προς οποιαδηποτε κατευθυνση.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες