Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Bono. » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:02

obanebane έγραψε: μας παρουσιάζεται απο το πουθενά (προκριση επι της Μπενφικα) μια τεράστια ευκαιρία και αγωνιστικού και οικονομικού εξορθολογισμού, χωρίς να χάσει καθόλου από τη δυναμική της η ομάδα.
Τετάρτη,κοντή γιορτή.


Αυτό ακριβώς και αν καταφέρουμε και μπούμε ομίλους ΤσουΛου γίνεται μία σημαντική απόσβεση χρημάτων που σπαταλήθηκαν στο παρελθόν λόγω του απωθημένου που είχαμε με το πρωτάθλημα αλλά και μία σημαντική οικονομική ανάσα που μπορεί να επιτρέψει ενίσχυση για το φετινό πρωτάθλημα τουλ. που θεωρώ ότι μας χρειάζεται.
Και αφήνω κατά μέρος το 2ο απωθημένο μας, το γνωστό.
Οικονομικά μιλώντας πάντα.
Όπως έχει ειπωθεί η ευκαιρία αυτή, δεν ξέρω πότε ακριβώς θα μας ξαναπαρουσιαστεί δεδομένου της βαθμολογικής θέσης που έχουμε ως χώρα και μάλλον θα αργήσει πολύ.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:04

tad έγραψε:Δεν ξέρω τι λέτε πολλοί ... αλλά αυτό που φαίνεται φέτος ξεκάθαρα είναι ότι υπάρχει φέτος ποδοσφαιρικό πλάνο ... προφανώς δεν υπάρχουν έτοιμες λύσεις και αυτό το πλάνο βρίσκεται σε συνεχή διαμόρφωση και εξέλιξη ...

βλέπω πχ κάτι που δεν περίμενα ... ότι έχουν πάρει σκούπα για οτιδήποτε θεωρείται περιττό στο πλάνο χωρίς να λαμβάνουν υπόψη αντιδράσεις ... φαίνεται να έχουν προπονητής και ΤΔ την γνώμη τους και να την ακολουθούν ...

βλέπω μεγάλη πίστη σε κάποιους παίχτες μας παλιούς και επίσης σε παίχτες από τις ακαδημίες ... ότι υπάρχει ενδιάμεσα όμως τρώγεται ...

μου αρέσει αυτό ... και πιστεύω ότι θα καλύψουν τα κενά με ποιοτικούς παίχτες που είναι και αυτό που ζητάει η πλειοψηφία των αδερφών εδώ μέσα ... σίγουρα δεν ξέρουμε εάν θα γίνει αυτό αμέσως ή αν θα κρατήσει αυτή η διαδικασία μέχρι τον Ιανουάριο ή του χρόνου.
Φαίνεται όμως πλέον ξεκάθαρα ότι έχει ξεκινήσει κάτι εντελώς διαφορετικό με το παρελθόν ... επομένως το να μαλώνουμε δεν έχει και πολύ νόημα ... γιατί στο τέλος μάλλον όλοι δικαιωμένοι θα είναι και θα λένε στο έλεγα εγώ ... αυτό είναι το θέμα όμως ??? ή το να πηγαίνει καλά ο ΠΑΟΚ ...

υποσ. εμένα μόνο η Τετάρτη με νοιάζει πάντως ... και ασ βάλει τα γκολάκια ο ψώλακ ή ο τζόλης ή ο Εσίτι που είναι και ο αγαπημένος πολλών των μεταγραφών ...
Tad θα συμφωνήσω σε όλα!!


Οχι στο υστερόγραφο όμως!!

Τα θες όλα!!!

Και Σάββατο και τεταρτη και όλα!
ΠΑΟΚ ΕΊΣΑΙ!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:06

Sick Bastard έγραψε:
jibbie έγραψε:συνηθως ειμαι ηρεμο και λογικο παιδι ρε συ απλα με τα μπασταρδα με πιανει το Τουρέτ μου :mrgreen:



Εικόνα


:lol:

<3
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:10




Γαμω τον κορωνοιο και πας πουστη Ολυμπιακό.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό blackchaos » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:19

Η uefa έδωσε προθεσμία για μεταγραφές μέχρι τις 5 οκτωβρίου και η επο μια μέρα μετά έδωσε deadline μέχρι 30 σεπτέμβρι.
blackchaos
 
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: Τρί 24 Ιούλ 2018, 12:51

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Мир » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:21

Σίγουρα θελουμε εναν τίμιο/οικονομικο χαφ έστω, ακομα και αν βγουμε εκτος ch.league.

Να αρχίσουμε να κάνουμε τάματα για να βγάλει την χρονιά χωρις να τραυματιστεί ο Καντουρί.

Όπως και να μαρκάρουν τα χαφ με τα μάτια; για να μην τρώνε κάρτες.

Και εξτρεμ αν οντως φεύγει ο βαφλας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6264
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:22

To θεμα ειναι να προχωρησουν οι πρωτες αποχωρησεις διαφορετικα τι θα πρωτοπρολαβουμε την επομενη εβδομαδα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:37

Πότε είναι η τελευταία μέρα των μεταγραφών τελικά 29-30 Σεπτ ή 5 Οκτ?
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:39

5 Οκτωβρίου
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό SePuLtUrA_4_ » Πέμ 24 Σεπ 2020, 13:58

Bono. έγραψε:Ναι καλύτερα ας το αφήσουμε, συμφωνώ.
Ομως τα γραπτά εδώ είναι και μένουν.
Στο τέλος της σεζόν (μην πω και στο τέλος των μεταγραφών) θα δούμε ποιός έχει δίκιο.


Να είσαι σίγουρος αδερφέ ότι αν μπούμε ομίλους ο ΠΑΟΚ θα εκτοξευθεί αγωνιστικά. Όμως μην μου συγκρίνεις σε παρακαλώ ροστερ με εξασφαλίσαμε α 25 μύρια κάθε χρόνο με ροστερ με 0 μύρια αντε 5 μύρια... Για τα λεφτά που έχουν βγάλει τα μπασταρδα τόσα χρόνια με εξασφαλίσαμενο τσουλου έχουν ροστερ ισοδύναμο με το δικό σου που τόσα χρόνια έχεις το 1/10 των εσόδων τους...

Ακομα και έτσι όμως θα φτυσουν αίμα να μου πάρουν το πρωταθλημα αν μου το πάρουν... Το ματς κλειδί είναι της Τετάρτης... Αν περάσεις τελειώσανε και το ξέρει πολύ καλά ο εσκομπαρ... Ακόμα και έτσι όμως πάλι θα τους γαμησω στο εξοχικό γιατί είμαι ΠΑΟΚ... Τα γραπτά μένουν!!!!
Άβαταρ μέλους
SePuLtUrA_4_
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:06

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 24 Σεπ 2020, 14:00

bersekeros έγραψε:5 Οκτωβρίου


Ε τότε λογικά από τις 30 ως τις 5 θα γίνει χαμός

και φυσικά μέχρι τις 29 πάλι θα χαιρετίσουν πολλοί...
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 24 Σεπ 2020, 14:04

Να πω επισης πως η αναγκη προσθηκης ενος ακομα περιφερειακου επιθετικου ειναι μεγαλυτερη απο αυτη του χαφ.Εκει κουτσα στραβα και με τους παικτες που περιμενουμε ειδικα για την ελλαδα την βγαζουμε,στην επιθεση ομως οχι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 24 Σεπ 2020, 14:10

Δυστυχως ναι...
αντε στα χαφ, εχουμε την ελπιδα ή ψευδαισθηση (οπως θελεις παρτο) οτι ο Νινουα θα αποδειχθει χρησιμος, και οι τραυματιες θα επανελθουν...
μπροστα με την απομακρυνση Ζαμπα ή τον παροπλισμο του, και αριθμητικα δεν θα εχουμε επιλογες!
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 24 Σεπ 2020, 14:15

joshua πιστεύω ότι αν δεν πουληθεί ο Σβιντεφσκι θα δοθεί δανεικός κάπου να παίζει βασικός (μπορεί στην Πολωνία) και σε συνδυασμό με την αποχώρηση Zαμπά θα πάρεις κάποιο ''second striker'' πολυθεσίτη επίθεσης να συμπληρώσει την τριάδα Τσολακ - Κουτσιας.

Επίσης δεν βλέπω κίνηση για ανανέωση Πέλκα?
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 24 Σεπ 2020, 14:16

Στην τελική ευθεία για χαφ! - Δανεισμός για Εσίτι!

Οι μεταγραφές του ΠΑΟΚ δεν... ολοκληρώθηκαν ακόμα, με τους Ασπρόμαυρους να είναι αποφασισμένοι να ενισχύσουν ακόμα περισσότερο το ρόστερ τους με προσθαφαιρέσεις πάντα φυσικά.

Τις τελευταίες ημέρες τα δημοσιεύματα κάνουν λόγο για προσπάθεια του ΠΑΟΚ να δανεισθεί ο Άντερσον Εσίτι, και να αποκτηθεί ένας αντικαταστάτης στην ίδια θέση.

Οι Θεσσαλονικείς, σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, φαίνεται να βρήκαν σύλλογο για να δανείσουν τον Νιγηριανό μέσο, η οποία ομάδα θα πληρώνει, αν όχι όλο, ένα μεγάλο ποσοστό (πάνω από 50%) από τις απολαβές του ποδοσφαιριστή.

Επιπλέον, ο ΠΑΟΚ φαίνεται να έχει πάρει την οριστική απόφαση για το ποια από τις επιλογές που έχει στη λίστα για τα χαφ, θα κινηθεί να φέρει στην Τούμπα, ενώ μάλιστα αναφέρεται πως βρίσκεται ήδη σε διαπραγματεύσεις με την ομάδα και τον ίδιο τον ποδοσφαιριστή.

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο ΠΑΟΚ θα θελήσει να φέρει παίκτη με δανεισμό και μια λογική οψιόν αγοράς στη συγκεκριμένη θέση, ώστε το επόμενο καλοκαίρι να διαπιστώσει τι θα κάνει με τον Μίσιτς και αν θα είναι σε θέση να αγωνίζεται τότε, και το αν θα καταφέρει να πωλήσει τους Εσίτι - Αουγκούστο, για να έρθει στην Τούμπα ένας σταθερός χαφ για τα επόμενα χρόνια.

Μια περίπτωση που απασχόλησε τον ΠΑΟΚ, είναι αυτή του 22χρονου, Κρίστιαν Μπίστροβιτς, ο οποίος ανήκει στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας και έχει συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2022. Για τον Κροάτη τέθηκε θέμα δανεισμού, αλλά η ρωσική ομάδα δεν δέχτηκε να τον παραχωρήσει με δανεισμό, καθώς τον προορίζει ως βασικό της χαφ για αυτή τη σεζόν.

Πηγή: paok-community.blogspot.com

Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες