Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:46

Ο Joshua φταίει που θα κλείσουμε πρώτα δεξί μπακ χαφ και όχι επιθετικο!
Χαχαχα!!! Το γκαντέμιασε!!!
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:47

Unpsofable78 έγραψε:Θα πω μία τελευταία φορά
μπας και καταλάβετε πόσο άδικο είναι να επιτίθεστε μαζικά σε συνοπαδο επειδή την είπε σε δύο τρία ενεργά μέλη με αφορμή κυρίως το ντεμαραζ αρνητικών σχολίων του Παρολου.
Εσύ προσωπικά ρε Gospi που θιχτηκες και ένιωσες την ανάγκη να πεις μπράβο στον Μάκη και να κάνεις παράθεση σχόλιο που ούτε καν περιείχε αναφορά προς το πρόσωπο σου;


Μισό λεπτό πριν συμφωνησες ότι εγώ δεν είπα μέτριο και αμπαλο τον παίχτη. Ο Gospi το είπε και βγήκε και υπερασπίστηκε την γνώμη του.
Τώρα λες όχι ο Parolos τα ειπε.
Αποφάσισε λοιπόν ποιος τελικά τα είπε.

Επίσης αυτό που λες το πρώτο, με βρίσκει απολύτως συμφωνώ αν και δε σου έγινε μαζική επίθεση νομίζω, εσύ επιτέθηκες. Επίθεση από 15 άτομα δες λίγο πιο πάνω πως είναι να σου κάνουν για να βγάλουν το άχτι τους όπως έκαναν σε εμένα που προσωποποίησαν κάθε τί αρνητικό που έχει γραφτεί εδώ μέσα σε μένα. Πράγμα που πήγες να κάνεις κι εσύ μαζί.
Δε σε είδα να ευαισθητοποιείσαι εκεί όμως, αντίθετα έριξες κι εσύ ..

Οποια και να είναι η άποψη σου καλή καρδιά αδερφέ.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Parolos και Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6031
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:47

makispaspartou έγραψε:Ο Joshua φταίει που θα κλείσουμε πρώτα δεξί μπακ χαφ και όχι επιθετικο!
Χαχαχα!!! Το γκαντέμιασε!!!


Το ελεγα ρε φιλε γιατι δεν πιστευα οτι υπαρχει περιπτωση να μην αποκτηθει φορ το κερατο μου μεσα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:50

Δηλαδή ρε μ@λ@κες,θέλετε με το ζόρι να με βάλετε σε μια ανούσια συζήτηση ;
Εγώ το μόνο που είπα είναι ότι υπήρξαν σχόλια για μέτριο ποδοσφαιριστή.
Υπήρξαν ναι η οχι ;
Είπα εγώ πουθενά για υποτιμητικά σχόλια ή για αρρώστιες και ψυχασθενειες;
Δηλαδή πρέπει εγώ τώρα να κάτσω να χαλάω ή να κάνω το κέφι του καθενός;
Ληξτε το επιτέλους, δεν οδηγεί πουθενά.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:52

Bane από κινητό γράφω δε ξέρω αν έχει κάνει παράθεση κι εσένα το ποστ δε φαίνεται από Tapatalk.
Στον unpsofable απάντησα.

Προφανώς και λήγει εδώ.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6031
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό soigol » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:52

paok re niamou έγραψε:
Unpsofable78 έγραψε:Μπάνε απλά προσπαθώ να αποδείξω με επιχειρήματα αυτά που έγραψα για τη νοοτροπία κάποιων μελών στο φόρουμ.
ζητώ συγνώμη για την αναφορά μου προς το πρόσωπο σου.


Τζαμπα προσπαθεις.....
Υπαρχουν καποιοι εδω μεσα που θεωρουν τον εαυτο τους φωστηρα και νομιζουν οτι ολοι οι αλλοι κρεμονται απο τα γραφομενα τους για να λαβουν καποια μορφωση.
Την υποψια αντιθετης αποψης την καταγραφουν στα παπαρια τους και την γελοιωποιουν για να αναδειχτουν ακομα περισσοτερο.
Θα συμφωνήσω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
soigol
 
Δημοσιεύσεις: 511
Εγγραφή: Δευτ 10 Σεπ 2018, 15:01

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό soigol » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:54

Unpsofable78 έγραψε:Gospi. "Ρε μεγάλε...Θα μας λείψεις... Πένα" και ένα σωρό άλλα υποτιμητικά χωρίς λόγο.
Χωρίς καν να αναφερθώ σε σένα επειδή έγραψα ότι κάποιοι μίλησαν για μέτριο παίκτη, έχεις εξαπολύσει μία λεκτική επίθεση επειδή δεν γράφω συχνά "και κούνησα δάχτυλο"?

Θα πω μία τελευταία φορά
μπας και καταλάβετε πόσο άδικο είναι να επιτίθεστε μαζικά σε συνοπαδο επειδή την είπε σε δύο τρία ενεργά μέλη με αφορμή κυρίως το ντεμαραζ αρνητικών σχολίων του Παρολου.
Εσύ προσωπικά ρε Gospi που θιχτηκες και ένιωσες την ανάγκη να πεις μπράβο στον Μάκη και να κάνεις παράθεση σχόλιο που ούτε καν περιείχε αναφορά προς το πρόσωπο σου;

Λέγοντας ότι με τον Μπάνε τα έχετε πει πόσες φορές κτλπ απλά επιβεβαιώνεις αυτά που έλεγα περί νοοτροπίας θαμώνων.

Τώρα αν εσύ θεωρείς τον εαυτό σου πένα και μάλιστα καλή, τρέφεις αυταπάτες.

Αν εγώ πάλι θεωρούσα πένα τον εαυτό μου όπως ειρωνικά με αποκαλείς, και είχα σκοπό να γοητευσω τους συνοπαδους με τα γραπτά μου θα έγραφα καθημερινά.

Απέχω λοιπόν γιατί θεωρώ ότι μου λείπει η ευχέρεια λόγου.
Αλλά και τον τελευταίο καιρό σταμάτησα και να διαβάζω εξαιτίας κάποιων συνοπαδων σαν και του λόγου σου.

Αποστόλη δε νομίζω ότι προσπάθησα να επιβάλλω απόψεις.
Θα συμφωνήσω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
soigol
 
Δημοσιεύσεις: 511
Εγγραφή: Δευτ 10 Σεπ 2018, 15:01

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:54

Αυτο το next week δεν καθεται καλα...
Μηπως να δουμε και καμια αλλη περίπτωση? Μη μας βγει Γιανκο κι αυτος...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:54

Ενα τελευταιο οφτοπικ απο εμενα γιατι νομιζω απο δικη μου εκρηξη ξεκινησε το πατιρντι.
Δεν ειχε να κανει το τοστ μου ουτε με το βαγγε ουτε με τσολακ συγκεκριμενα.Επισης δεν εχει να κανει με συγκεκριμενα μελη.Εχει να κανει με ενα γενικοτερο φαινομενο εδω κ πολλες μεταγραφικες που 9 στις 10 υπαρχει μια κατηφια μια κακομοιρια.Δεν εχει να κανει με χρηστες γιατι εναλλασσονται.Κ εγω εχω κραξει.Με πιο προσφατο τον γιανγκο που οπαδοι απο πρωην ομαδες του τον εκραζαν.
Ειπα δεν ξερω γιατι συμβαινει.Με ενοχλει χωρις να θεωρω εαυτον επικεντρο σε οτιδηποτε.Η μονη μυγα που με μυγιασε χωρις να παιρνω ορκο οτι απευθυνοταν σε μενα ηταν του τζοσουα που ειπε κατι περι τρολς.
Δεν τρολαρα.Ουτε ειρωνικα ηταν.Αυθορμητα χιουμορ (κακο ισως) για να το ελαφρυνω.Αναπολω τις εποχες που χαιρομασταν.Δε θα γινουμε αυτοκρατορια με μεταγραφες.Κανεις δεν εγινε διαχρονικο μεγεθος με μεταγραφες
Οβερ εν αουτ βλαχαδερα
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:55

Το πρόβλημα με το Colak πρέπει να ήταν ότι τα θέλανε μετρητά τα λεφτά για αυτό άργησε και όχι το ύψος τόσο. Σαν παίκτη αυτό που κατάλαβα είναι ότι έχει δουλέψει πολύ με το σώμα του ,και αυτό που ψάχνουμε είναι έναν να έχει καλές κινήσεις ,να κρατάει μπάλα ,να μαρκάρει και να βάζει τα αυτονόητα και ο συγκεκριμένος τα έχει σε πολύ καλό σημείο.
Ένα καλό αποτέλεσμα την Τρίτη να έρθει το 8αρι που χρειαζόμαστε να κάνει παρέα με τον Καντουρι .Για μένα 8αρι καθαρό θέλουμε και όχι 6αρο οκταρι. Να δίνει την δυνατότητα στον προπονητή να αλλάζει σύστημα σε 4-4-2 και 4-3-3 όταν θα πρέπει να ρισκάρουμε και να εναλλασετε με τον Καντουρι στο ροτεσιον.
Συνεχίστε την μιρλα.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6904
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:56

Παρατήρησα τι συμβαίνει μόλις βγει καινούργιο όνομα για μεταγραφή.
Την πρώτη ώρα ενθουσιασμός και αισιοδοξία.
Για τις επόμενες 2 ώρες, προβληματισμός και ερωτηματικά για την αξία του παίκτη και το βιογραφικό του!
Την επόμενη ώρα πέφτουν σιχτήρια για τον προγραμματισμό της παε και την έλλειψη πλάνου!
Ακολουθεί απελπισία για την γύμνια στην θέση (οποία και να είναι αυτή) και αλλαγή κατεύθυνσης στο να γίνει η μεταγραφή!
Για τις επόμενες 5 ώρες ακολουθεί αντιπαράθεση κάποιων μελών με προσωπικά μηνύματα!



Αυτό γίνεται σε κάθε περίπτωση που ακούστηκε και θα γίνει σίγουρα και στις επόμενες, γιατί ΠΑΟΚ είσαι!
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1429
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό zoran » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:57

mbison έγραψε:Εχεις τον Ιβαν που εχει πει για δωμάτιο στο Μακ Παλας με τα τρόπαια. Εχει δωσει συμβολαια 1.7 το ετος. Του παρουσιάζεται η ευκαιρια να μπει στους ομιλους με βατό αντίπαλο. Και θα παει με φορ με 450 χιλ.? Αποκλείεται. Κατι το πολυ ωραίο έρχεται.


Μακάρι να έχεις δίκιο !!!

Σκέφτομαι όμως και το άλλο... θα υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτά που παίρνουν οι άλλοι κι αυτό ίσως δημιουργήσει προβλήματα.
πχ ο αντριγια είπαν είχε καλύτερες οικονομικά προτάσεις αλλά διάλεξε εμάς. Θα σκεφτεί με πιάσανε μ@λ@κα ;
Το ίδιο και οι υπόλοιποι που δέχτηκαν πέρυσι μείωση αποδοχών με τον covid.
Αύριο θα θες να ανανεώσεις κάποιον και θα του λες πάμε...σφιχτά.
Κι αν οι τζόλης και πέλκας παίζουν καλύτερα απ αυτόν ;;;

Να μου πεις βέβαια, αυτό συμβαίνει σε όλες τις ομάδες του κόσμου.
Εκεί βέβαια που οι ποδοσφαριστές δεν αισθάνονται συνέταιροι του προέδρου (στις εισπράξεις μόνο) κι ούτε ο οργανισμός παρακαλάει να τους αρέσει ο προπονητής.
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:58

Το αξιωμα των δυο ωρων.Το κατοχυρωνω υποψιν ε?
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Unpsofable78 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:58

Gospi κόψε λίγο το υφακι, τα υποτιμητικά σχόλια και απάντησε επιτέλους.Μεχρι να πεις το μεγαλοπρεπές μπράβο στον Μάκη που μου την είπε και να κάνεις παράθεση σχόλιο μου που ούτε καν περιείχε αναφορά προς εσένα, που ακριβώς θιχτηκες;
Πες μου που να καταλάβω κι εγώ και οι υπόλοιποι.

Μάκη δεν μίλησε περί αρρώστιας αλλά για σχόλια που είναι λες και τα έγραψε κάποιος από το 10.
Αλλά όχι αυτό δεν είναι ενοχλητικό.

Ούτε το σχόλιο του Σερα ότι κάποια μέλη προκαλούν υποψίες με τα σχόλια τους.

Εγώ μίλησα για ισοπεδωτικο αρνητισμο και ήταν ολοφάνερο ότι φωτογράφιζα τον Parolo.
Εσύ για ποιόν λόγο θιχτηκες εφόσον παραδέχεσαι ότι αρρώστια υπάρχει σε κάθε κοινωνία που ανταλλασει απόψεις;
Επίσης στην αρχή μου μίλησες για τα αρνητικά σχόλια των συνοπαδων και όταν ρώτησα γιατί δεν σε ενόχλησε το σχόλιο άλλου μέλους που παρατήρησε τα ίδια αρνητικά σχόλια απεφυγες να απαντήσεις.

Ρε Parole σε καταλαβαίνω αλλά κι εσύ το παρακανες νομίζω χθες με την επιμονή σου.
Τώρα από κει και πέρα το ότι εγώ έκανα μία γενική αναφορά στα αρνητικά σχόλια κάποιων συνοπαδων, τί σημαίνει ότι τους προσεβαλλα και έπρεπε να δεχτώ μαζική επίθεση;
Τελευταία επεξεργασία από Unpsofable78 και Κυρ 20 Σεπ 2020, 13:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Unpsofable78
 
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί 14 Ιαν 2014, 22:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:58

seaman έγραψε:
Εικόνα

Σιγά μην δώσουμε κ@λο και τις γυναίκες μας μαζι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες