Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:06

dimitris88 έγραψε:Αυτός ο Αβονίγι ξέρετε γιατί δε δέχτηκε να έρθει στον ΠΑΟΚ τελικά; Είδα χθες τη φωτογραφία του με τη φανέλα της Ουνιόν Βερολίνου που έκλεισε τελικά και κατάλαβα. Πήρε το #14. Μόλις έμαθε ότι αυτό το νούμερο δεν είναι διαθέσιμο στον ΠΑΟΚ (το πήρε ο Ζίβκοβιτς), αμέσως δήλωσε ότι δεν θέλει να έρθει. Άρε μεγάλε Σάλπι, ιερή την έκανες την φανέλα με το #14.....χαχα!!!





Χαχαχαχαχα ωραίος. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Unpsofable78 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:07

Μπάνε απλά προσπαθώ να αποδείξω με επιχειρήματα αυτά που έγραψα για τη νοοτροπία κάποιων μελών στο φόρουμ.
ζητώ συγνώμη για την αναφορά μου προς το πρόσωπο σου.
Άβαταρ μέλους
Unpsofable78
 
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί 14 Ιαν 2014, 22:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό DamoN » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:09

Εγώ πάλι νομίζω ότι η κοσμοτε η νόβα και το γιουτιουμπ μας έχει χαζέψει... υπερβολική πληροφόρηση και νομίζουμε ότι εαν δεν είναι ο άλλος ρομπερτσον ή νευμαρ δεν κάνει. Παιχτη από την μπαρτσα πήρες προφανώς για να τον πήραν στην Ελλάδα θα είναι κομπλέ ακόμα και αν δεν είναι που δεν το πιστεύω έχεις ροντριγκο ...για αλλαγή του ροντριγκο προφανώς θα κάνει....Τώρα για το ματς με τους Ρώσους στο εκτός τουλάχιστον έχεις και ΚΡΕΣΠΟ για εκεί . Ούτως η άλλως άμυνα θα παίξουμε.... ούτε μια βδομάδα δεν έχει που πέρασες την μπενφικα ήρεμα λίγο.... όσο για το Σέντερ φορ οποίος και να έρθει για μένα δεν πρέπει να παίξει ακόμα και αν προλάβουμε να τον δηλώσουμε....μέχρι τη ρεβάνς μακάρι να είναι έτοιμος και να βοηθησει....για το εκτός έδρας γκολ μην μασάτε έχω ζιβκο και τζολη....
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:10

Μα προφανως αγωνιουμε για το δευτερο παιχνιδι οχι το πρωτο,εκει θα παμε οπως ειμαστε.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Bono. » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:11

Αποκτήσαμε ακόμα έναν λόγο να μας γίνουν αερόστατα, πέρα από τις μεταγραφές.....
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:11

Unpsofable78 έγραψε:Ρε συ Joshua βαριέμαι να ψάχνω αλλά ξέρω σίγουρα ότι γράφτηκε από κάποιους ότι είναι μέτριος και δεν ενθουσιάστηκαν, ότι πιθανότατα ο Γιάγκο ήταν καλύτερος, ότι ο Ροντρίγκο θα παίζει βασικός.
Ειδικά με το τελευταίο εγώ καταλαβαίνω ότι πήραμε παίκτη πολύ χαμηλής ποιότητας.

Ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να γράφει την άποψή του, όσο και ακραία μπορεί να φαίνεται αυτή σε κάποιους από εμάς.
Εμείς από την άλλη δεν υπάρχει λόγος να απαντάμε σε κάθε άποψη αντίθετη. Μάλιστα αν αυτή είναι μία ή δύο ανάμεσα σε εκατό δεν υπάρχει λόγος να γενικεύουμε λέγοντας ότι "εδώ μέσα γράφηκε" ...κλπ
Απαντάμε στην συγκεκριμένη άποψη, χωρίς να προσπαθούμε να επιβάλουμε την άποψή μας.
Δεν είμαστε όλοι ίδιοι και δεν βλέπουμε όλοι τα πάντα από την ίδια οπτική γωνιά.

ΥΓ: Το έχω κάνει κι εγώ πολλές φορές αυτό το λάθος, περιέργως όμως δεν το πιάνω σ' εμένα, αλλά μόνο στους άλλους...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:13

Unpsofable78 έγραψε:
obanebane έγραψε:
joshua έγραψε:Εγω παντως πηγα πισω καμια 20ρια σελιδες και πλην μιας αποψης αυτα που λετε δεν τα βρηκα...



Υπάρχουν τρια τέσσερα ποστ διαφορετικών μελών που θεωρούν τον παίχτη μέτριο και κάτω του μετρίου, δεν είναι εκεί το θέμα,το θέμα είναι ο τρόπος που γράφει κάποιος την άποψη του.
Όταν κάποιος είναι κατηγορηματικός και το ύφος του παραπέμπει σε σχόλιο αλλόθρησκου στο 10 του χοντρού, κάποιους που δεν μπορούν να το διαχειριστούν,τους ανεβάζει λίγο την πίεση και ακολουθεί λογομαχία.
Συνηθισμένο φαινόμενο,δε χρειάζεται να δίνουμε συνέχεια σημασία.


Και εσύ κάποιες φορές βλέπω ότι απολογεισαι θεωρώντας τον εαυτό σου στο ένα άκρο,πιστεύω ότι όλο αυτό δεν έχει βάση,γιατί δεν είσαι ούτε στο ένα ούτε στο άλλο άκρο, οι απόψεις σου είναι πάντα τεκμηριωμένες και κινούνται κάπου στη μέση.
Προφανώς στην προσπάθεια σου (προς τιμήν σου) να υπερασπιστείς το δικαίωμα στην άποψη ( ελευθερία λογου) όλων,δημιουργείς κάποιες αντιπάθειες και ο λόγος δεν είναι η έλλειψη δημοκρατίας του φόρουμ,αλλά γιατί το φόρουμ είναι οπαδικο.
Πάμε παρακάτω.

Μάκη αυτό όμως δεν σε ενοχλησε.
Ούτε τον Gospi φυσικά.
Γιατί αρχικά στην αναφορά μου για τα αρνητικά σχόλια για τον παίκτη εστιάσατε.Μην μου τα γυρνάς τώρα περί άρρωστων απόψεων γιατί ήδη το είχα εξηγήσει στον Bono.
Και φυσικά ούτε το πολύ σωστό ποστ του Σερα σας ενόχλησε.
Ελπίζω να μην το συνεχίσουμε γιατί οι υπόλοιποι δεν φταίνε σε τίποτα.
Τι να με ενοχλησει ρε μεγαλε? Με τον Μπανε εχουμε ανταλλαξει αποψεις πολλες φορες και δεν εμφανιστηκε απλα για να μας κανει υποδειξεις! Αλλο να μπεις και να επιχειρηματολογησεις γιατι διαφωνεις με τις αρνητικες αποψεις κι αλλο να εμφανιζεσαι σαν κομήτης για να μας μαλωσεις που διαφωνουμε και εκφραζουμε αρνητικες αποψεις!
Γραψε την αποψη σου και ασχολησου με την παρτη σου. Εχει καταντησει κουραστικο να εμφανιζεται καθε τρεις και λιγο καποιος που κανει υποδειξεις στα υπολοιπα μελη για το πως θα εκφραζονται, και τους κραζει επειδή θεωρει τις αποψεις τους λαθος.
Εδω μεσα εχω διαβασει πολλες φορες αποψεις που με εβγαλαν απο τα ρουχα μου και τις βρηκα αμπαλες, αλλα αποφευγω συστηματικα να επιτεθω σε οποιονδήποτε για τις θεσεις του οσο κι αν με ενοχλουν. Αν εχω να αντιπαραθεσω επιχειρήματα καλως, αν όχι το προσπερναω...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Bono. » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:15

Αστο ρε συ Gospi, να χαρείς δλδ...
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:16

Unpsofable78 έγραψε:Μπάνε απλά προσπαθώ να αποδείξω με επιχειρήματα αυτά που έγραψα για τη νοοτροπία κάποιων μελών στο φόρουμ.
ζητώ συγνώμη για την αναφορά μου προς το πρόσωπο σου.


Τζαμπα προσπαθεις.....
Υπαρχουν καποιοι εδω μεσα που θεωρουν τον εαυτο τους φωστηρα και νομιζουν οτι ολοι οι αλλοι κρεμονται απο τα γραφομενα τους για να λαβουν καποια μορφωση.
Την υποψια αντιθετης αποψης την καταγραφουν στα παπαρια τους και την γελοιωποιουν για να αναδειχτουν ακομα περισσοτερο.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:18

obanebane έγραψε:
joshua έγραψε:Εγω παντως πηγα πισω καμια 20ρια σελιδες και πλην μιας αποψης αυτα που λετε δεν τα βρηκα...



Υπάρχουν τρια τέσσερα ποστ διαφορετικών μελών που θεωρούν τον παίχτη μέτριο και κάτω του μετρίου, δεν είναι εκεί το θέμα,το θέμα είναι ο τρόπος που γράφει κάποιος την άποψη του.
Όταν κάποιος είναι κατηγορηματικός και το ύφος του παραπέμπει σε σχόλιο αλλόθρησκου στο 10 του χοντρού, κάποιους που δεν μπορούν να το διαχειριστούν,τους ανεβάζει λίγο την πίεση και ακολουθεί λογομαχία.
Συνηθισμένο φαινόμενο,δε χρειάζεται να δίνουμε συνέχεια σημασία.
Και εσύ κάποιες φορές βλέπω ότι απολογεισαι θεωρώντας τον εαυτό σου στο ένα άκρο,πιστεύω ότι όλο αυτό δεν έχει βάση,γιατί δεν είσαι ούτε στο ένα ούτε στο άλλο άκρο, οι απόψεις σου είναι πάντα τεκμηριωμένες και κινούνται κάπου στη μέση.
Προφανώς στην προσπάθεια σου (προς τιμήν σου) να υπερασπιστείς το δικαίωμα στην άποψη ( ελευθερία λογου) όλων,δημιουργείς κάποιες αντιπάθειες και ο λόγος δεν είναι η έλλειψη δημοκρατίας του φόρουμ,αλλά γιατί το φόρουμ είναι οπαδικο.
Πάμε παρακάτω.
Συμφωνώ με μπανε. Το πρόβλημα είναι αφενός μεν οι ακραίες κ ισοπεδωτικες απόψεις (διαβάσαμε πχ χθες ότι ο Σαββίδης έγινε Μελισσανιδης...ότι το πρώταθλημα το πήρε ήδη ο γαυρος και άλλα ωραία ) αλλά και η επανάληψη ξανά και ξανά. Αυτό δεν είναι "άλλη άποψη" αλλά ο ορισμός της γκρίνιας και είναι και κουραστικό και εκνευριστικό.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό tsalis » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:20

Ρε μάγκες φτάνει δηλαδή, ήμαρτον! Μπαίνουμε εδώ μέσα να διαβάσουμε για τις μεταγραφές και το μόνο που βλέπουμε είναι προσωπικά μηνύματα ο ένας στον άλλο! Αν έχετε θέματα να τα λύσετε μεταξύ σας.
tsalis
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2019, 01:57

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:24

jibbie έγραψε:ο Ακακιος Miskovic βγηκε και ειπε οτι απερριψε 3 μυρια για Τσολακ και ενδιαφερονται αλλες ομαδες για τον παικτη. προφανως κινηση τακτικης. να πω την αμαρτια μου, προτιμω να μη δηλωσω στη λιστα φορ για τα παιχνιδια με τους κομραντς και να παμε σε μια καλυτερη επιλογη, εστω και δανεικου με μια λογικη οψιον, για τη θεση του φορ. δε μου γεμιζει καθολου το ματι ο Ψολακ.

Κι εγώ προτιμώ να μην τον δηλώσουμε και να πάμε με τους φορ που έχουμε. Όποιους έχουμε. Αν δέχεται τα 2,8 + bonus έχει καλώς, αλλά αυτές τις εκβιαστικές που@#$ές δεν τις γουστάρω με τίποτε. Θα πάμε για άλλη λύση:
1. Καλύτερη εφόσον μπούμε Ch.L.
2. Iσάξια εφόσον μπούμε E.L.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:27

bersekeros έγραψε:Καρπουζά το ανέλυσε ο Ζαρατούστρα το θέμα της ρήτρας πιο πίσω και έχει δίκιο.
Γίνεται και έχουν δίκιο τα παιδιά (Ζαρατούστρα και Μπάφαλομπιλ).

Αν πάρει υπεραξία ο παίκτης, η Μπαρτσελόνα μπορεί να ζητάει πολύ περισσότερα χρήματα από ότι εμείς.



αδερφε δεν υπαρχει αυτο....

ποσο να παει δηλ. η αξια του....και απο που να παρει υπεραξια απο τα 6 παιχνιδια που θα παιξουμε στο τσου λου και απο αλλα 2 στην ελαχιστη στο εουροπα?? η νομιζεις οτι θα παρει υπεραξια απο την σουπερ λιγκ...

δεν πηρε αξια απο την ιδια την μπαρτσα δεν πηρε αξια απο το σαμπιονα και θα παρει νομιζεις απο εμας??
και εαν παρει αξια θα τον κρατησει η μπαρτσα απλα ειναι τα πραγματα
οπως εγραψα και ποιο πανω πιστευω οτι η μπαρτσα τον δινει σε εμας λογο του 3-4-3

αδερφε συγνωμη αλλα εγω αυτο που λετε λεω οτι δεν μπορει να γινει...
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5992
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Unpsofable78 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:27

Gospi. "Ρε μεγάλε...Θα μας λείψεις... Πένα" και ένα σωρό άλλα υποτιμητικά χωρίς λόγο.
Χωρίς καν να αναφερθώ σε σένα επειδή έγραψα ότι κάποιοι μίλησαν για μέτριο παίκτη, έχεις εξαπολύσει μία λεκτική επίθεση επειδή δεν γράφω συχνά "και κούνησα δάχτυλο"?

Θα πω μία τελευταία φορά
μπας και καταλάβετε πόσο άδικο είναι να επιτίθεστε μαζικά σε συνοπαδο επειδή την είπε σε δύο τρία ενεργά μέλη με αφορμή κυρίως το ντεμαραζ αρνητικών σχολίων του Παρολου.
Εσύ προσωπικά ρε Gospi που θιχτηκες και ένιωσες την ανάγκη να πεις μπράβο στον Μάκη και να κάνεις παράθεση σχόλιο που ούτε καν περιείχε αναφορά προς το πρόσωπο σου;

Λέγοντας ότι με τον Μπάνε τα έχετε πει πόσες φορές κτλπ απλά επιβεβαιώνεις αυτά που έλεγα περί νοοτροπίας θαμώνων.

Τώρα αν εσύ θεωρείς τον εαυτό σου πένα και μάλιστα καλή, τρέφεις αυταπάτες.

Αν εγώ πάλι θεωρούσα πένα τον εαυτό μου όπως ειρωνικά με αποκαλείς, και είχα σκοπό να γοητευσω τους συνοπαδους με τα γραπτά μου θα έγραφα καθημερινά.

Απέχω λοιπόν γιατί θεωρώ ότι μου λείπει η ευχέρεια λόγου.
Αλλά και τον τελευταίο καιρό σταμάτησα και να διαβάζω εξαιτίας κάποιων συνοπαδων σαν και του λόγου σου.

Αποστόλη δε νομίζω ότι προσπάθησα να επιβάλλω απόψεις.
Τελευταία επεξεργασία από Unpsofable78 και Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:31, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Unpsofable78
 
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί 14 Ιαν 2014, 22:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό sourdos4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 12:28

Διαβάζοντας τα νούμερα του Moussa θεωρώ μεγάλο του προσόν τις σωστές μεταβιβάσεις.
Στο 3-4-3 τα άκρα παίζουν σημαντικό ρόλο στην ανάπτυξη του παιχνιδιού. Ειδικότερα σε ομάδες που θα πιέζουν στο δικό μας τέταρτο, βγάζοντας την μπάλα σωστά, δημιουργείται ευκαιρία να βρεις την αντίπαλη άμυνα ανοργάνωτη.
Επίσης πατάει περιοχη :D :D :D
Άβαταρ μέλους
sourdos4
 
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:04
Τοποθεσία: Θ5 Σ13 Θ76

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες