Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Bono. » Κυρ 20 Σεπ 2020, 07:51

gika έγραψε:Τζάμπα τρωγεστε. Η φάση φέτος είναι να βγάλουν τα σπασμένα των τελευταίων ετών. Μπήκαν στην ΠΑΕ πάνω από 100 εκατομμύρια. Ήρθε ένα πρωτάθλημα. Έφυγε η καύλα. Τώρα μοσχοπουλαμε ότι εχουμε. Διώχνουμε όποιον αξίζει να παίρνει πανω από 500. Κλεινουμε ότι καλό βρίσκουμε σε ελεύθερο και καλύπτουμε τρύπες με τζάμπα δανεικούς. 3 Λημνιός, 2 ο Τσούμπα, 6 ο Γιαννούλης, 10+ από Ευρώπη, καμιά 5+ που γλυτώσαμε από Βερνμπλουμ, Στόχ, Βιερίνια, Μαουρίτσιο κι άλλα 8 της Νόβα.

Κι οι αγορές είναι παίχτες που μπορεί να φέρουν περισσότερα στο μέλλον. Όχι παίκτες να μας ανεβάσουν επίπεδο.

Όσοι τρώγονται για το αν κάνει ο μαυρουλης, χάνουν το δάσος.


Νομίζω μία πολύ ακριβής οπτική της κατάστασης.
Εγώ θα πάω λίγο παραπέρα και θα έλεγα ότι μου μοιάζει σαν να έφυγε η καύλα από πλευράς Ιβάν και ότι η ομάδα έχει αφεθεί στον αυτόματο πιλότο.
Μουγκα στη στρούγκα από παντού, ήρθε και
ο μουγκοΡεμπε και δεν μπήκαν καν στον κόπο να μας τον παρουσιάσουν, ο Ιβάν που το δρομολόγιο Ροστόφ Θεσσαλονίκη το έκανε να φαίνεται Νεάπολη Συκιές και τώρα παίζει να έχει ξεχάσει κατά που πέφτει η Τούμπα, η μεταγραφική πολιτική που θυμίζει λίγο Μελισσανίδη.
Το ffp και το covid ήρθαν για να δώσουν το τέλειο άλλοθι σε όλα αυτά.
Καλά η αργοπορία στις αποφάσεις ήταν παντοτινό χαρακτηριστικό μας, δεν είναι κάτι νέο, απλά τώρα η προοπτική εισόδου στο ΤσουΛου, την κάνει να φαίνεται ακόμα πιο εκνευριστικη αλλά και ένδειξη ότι κανένας στόχος δεν μπαίνει πιο πάνω απ' τα οικονομικά.
Αν έρθει, θα έρθει, αλλιώς θα προσπεράσει.
Δεν καιγόμαστε κιόλας.

Μάλλον ένα μήνυμα προς όλους εμάς, να χαλαρώσουμε, για φέτος ο στόχος είναι δεν θέλω ανοίγματα κι από κει και πέρα ότι κάτσει.

Η πώληση Τσούμπα (και σε κάποιο βαθμό ο παραγκωνισμός Μάτος με τον οποίο δεν έγινε η παραμικρή προσπάθεια εύρεσης λύσης από πλευράς διοίκησης), του βασικού σου φορ και ιδανικού για τον τρόπο που παίζεις σε ματς αντεπιθέσεων όπως θα πάμε με Κρασνοντάρ, για μένα είναι εγκληματική. Ξαναλέω εγκληματική στα όρια του στησίματος. Ούτε ο Μαρινάκης δεν θα τον πουλούσε αν αποφασιζε αυτός για εμάς. Τα περί ήθελε ο παίκτης κλπ τα ακούω βερεσε.
Στήσιμο δεν μπορώ να φανταστώ ότι παίζει, αλλά εντάσσεται στην πολιτική του ότι κάτσει.

Προσωπικά και πέρα από παίκτες και αν κάνει ή δεν κάνει ο Τσολακ και ο Μούσα, θα περίμενα τουλ οι βασικές θέσεις του ρόστερ να ήταν έγκαιρα καλλυμενες (κι ας έφερναν ακόμα και τον Κροάτη Αναστασάκο) για να μπορούσε η ομάδα να πάει και να παλέψει αυτήν την ιστορική (για μένα) πρόκριση, αυτό το (δικό μου) απωθημένο, σωστά και συγκροτημένα.
Που πέρα από ιστορίες και απωθημένα (που απ' ότι φαίνεται τα γράφουν στα παπάρια τους) θα σου αποφέρει και σημαντικά οικονομικά οφέλη για τα οποία υποτίθεται καίγεσαι.
Και όχι να κάθομαι να παζαρευω για 200 και 300 χιλ με την Ριέκα, δέκα λεπτά πριν ο διαιτητής σφυρίξει την έναρξη.
Αυτά δεν λέγεται σχεδιασμός αλλά ακροβασια στα όρια της λογικής.
Και όταν ακροβατεις οι πιθανότητες (ειδικά όταν είσαι ο ΠΑΟΚ) να φας τα μούτρα σου είναι μεγάλες.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 20 Σεπ 2020, 07:58

PAOKevolution έγραψε:Εγώ γνωρίζοντας τον παίκτη έχω πολύ θετική άποψη... Αλλά αν δεν τον ήξερα και διάβαζα το φόρουμ, θα νόμιζα ότι φέραμε κράμα Μπουρμπου και κιτσιου...


Πέραν του προβληματισμού για το μονοετή δανεισμό χωρίς οψιον όπως αρχικά ακούγεται θα ήθελα να μου αναφέρεις που ακριβώς γράφτηκε κριτική για τον παίκτη που σε έκανε να πιστεύεις αυτό που έγραψες. Το πρόβλημα στο φόρουμ δεν είναι οποίος τολμάει να γράψει κάτι διαφορετικό από το κλίμα αλλά μια σειρά από τρολ και δεν αναφέρομαι σε σένα που ορμάνε δημιουργώντας κλίμα που καμια σχέση δεν έχει με την πραγματικότητα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:04

Bono. έγραψε:
gika έγραψε:Τζάμπα τρωγεστε. Η φάση φέτος είναι να βγάλουν τα σπασμένα των τελευταίων ετών. Μπήκαν στην ΠΑΕ πάνω από 100 εκατομμύρια. Ήρθε ένα πρωτάθλημα. Έφυγε η καύλα. Τώρα μοσχοπουλαμε ότι εχουμε. Διώχνουμε όποιον αξίζει να παίρνει πανω από 500. Κλεινουμε ότι καλό βρίσκουμε σε ελεύθερο και καλύπτουμε τρύπες με τζάμπα δανεικούς. 3 Λημνιός, 2 ο Τσούμπα, 6 ο Γιαννούλης, 10+ από Ευρώπη, καμιά 5+ που γλυτώσαμε από Βερνμπλουμ, Στόχ, Βιερίνια, Μαουρίτσιο κι άλλα 8 της Νόβα.

Κι οι αγορές είναι παίχτες που μπορεί να φέρουν περισσότερα στο μέλλον. Όχι παίκτες να μας ανεβάσουν επίπεδο.

Όσοι τρώγονται για το αν κάνει ο μαυρουλης, χάνουν το δάσος.


Νομίζω μία πολύ ακριβής οπτική της κατάστασης.
Εγώ θα πάω λίγο παραπέρα και θα έλεγα ότι μου μοιάζει σαν να έφυγε η καύλα από πλευράς Ιβάν και ότι η ομάδα έχει αφεθεί στον αυτόματο πιλότο.
Μουγκα στη στρούγκα από παντού, ήρθε και
ο μουγκοΡεμπε και δεν μπήκαν καν στον κόπο να μας τον παρουσιάσουν, ο Ιβάν που το δρομολόγιο Ροστόφ Θεσσαλονίκη το έκανε να φαίνεται Νεάπολη Συκιές και τώρα παίζει να έχει ξεχάσει κατά που πέφτει η Τούμπα, η μεταγραφική πολιτική που θυμίζει λίγο Μελισσανίδη.
Το ffp και το covid ήρθαν για να δώσουν το τέλειο άλλοθι σε όλα αυτά.
Καλά η αργοπορία στις αποφάσεις ήταν παντοτινό χαρακτηριστικό μας, δεν είναι κάτι νέο, απλά τώρα η προοπτική εισόδου στο ΤσουΛου, την κάνει να φαίνεται ακόμα πιο εκνευριστικη αλλά και ένδειξη ότι κανένας στόχος δεν μπαίνει πιο πάνω απ' τα οικονομικά.
Αν έρθει, θα έρθει, αλλιώς θα προσπεράσει.
Δεν καιγόμαστε κιόλας.

Μάλλον ένα μήνυμα προς όλους εμάς, να χαλαρώσουμε, για φέτος ο στόχος είναι δεν θέλω ανοίγματα κι από κει και πέρα ότι κάτσει.

Η πώληση Τσούμπα (και σε κάποιο βαθμό ο παραγκωνισμός Μάτος με τον οποίο δεν έγινε η παραμικρή προσπάθεια εύρεσης λύσης από πλευράς διοίκησης), του βασικού σου φορ και ιδανικού για τον τρόπο που παίζεις σε ματς αντεπιθέσεων όπως θα πάμε με Κρασνοντάρ, για μένα είναι εγκληματική. Ξαναλέω εγκληματική στα όρια του στησίματος. Ούτε ο Μαρινάκης δεν θα τον πουλούσε αν αποφασιζε αυτός για εμάς. Τα περί ήθελε ο παίκτης κλπ τα ακούω βερεσε.
Στήσιμο δεν μπορώ να φανταστώ ότι παίζει, αλλά εντάσσεται στην πολιτική του ότι κάτσει.

Προσωπικά και πέρα από παίκτες και αν κάνει ή δεν κάνει ο Τσολακ και ο Μούσα, θα περίμενα τουλ οι βασικές θέσεις του ρόστερ να ήταν έγκαιρα καλλυμενες (κι ας έφερναν ακόμα και τον Κροάτη Αναστασάκο) για να μπορούσε η ομάδα να πάει και να παλέψει αυτήν την ιστορική (για μένα) πρόκριση, αυτό το (δικό μου) απωθημένο, σωστά και συγκροτημένα.
Που πέρα από ιστορίες και απωθημένα (που απ' ότι φαίνεται τα γράφουν στα παπάρια τους) θα σου αποφέρει και σημαντικά οικονομικά οφέλη για τα οποία υποτίθεται καίγεσαι.
Και όχι να κάθομαι να παζαρευω για 200 και 300 χιλ με την Ριέκα, δέκα λεπτά πριν ο διαιτητής σφυρίξει την έναρξη.
Αυτά δεν λέγεται σχεδιασμός αλλά ακροβασια στα όρια της λογικής.
Και όταν ακροβατεις οι πιθανότητες (ειδικά όταν είσαι ο ΠΑΟΚ) να φας τα μούτρα σου είναι μεγάλες.


Τα είπες όλα bono.

Υ. Γ. Στα πλαίσια εξορθολογισμου των μισθών με ταβάνια και value for money συμβόλαια,κοιτάμε μόνο ποδοσφαιριστές ή όλο το μισθολόγιο στο αγωνιστικό;
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:12

Θα το έγραψε σίγουρα και κάποιος άλλος αλλά δεν το είδα ότι ο Μούσα έπαιξε και στα 3 παιχνίδια της Σενεγάλης στο Μουντιάλ της Ρωσίας πριν 2 χρόνια. Στα δύο βασικός, στο τρίτο αλλαγή, ενώ έβαλε και ένα γκολ.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:22

joshua έγραψε:
PAOKevolution έγραψε:Εγώ γνωρίζοντας τον παίκτη έχω πολύ θετική άποψη... Αλλά αν δεν τον ήξερα και διάβαζα το φόρουμ, θα νόμιζα ότι φέραμε κράμα Μπουρμπου και κιτσιου...


Πέραν του προβληματισμού για το μονοετή δανεισμό χωρίς οψιον όπως αρχικά ακούγεται θα ήθελα να μου αναφέρεις που ακριβώς γράφτηκε κριτική για τον παίκτη που σε έκανε να πιστεύεις αυτό που έγραψες. Το πρόβλημα στο φόρουμ δεν είναι οποίος τολμάει να γράψει κάτι διαφορετικό από το κλίμα αλλά μια σειρά από τρολ και δεν αναφέρομαι σε σένα που ορμάνε δημιουργώντας κλίμα που καμια σχέση δεν έχει με την πραγματικότητα.

Συγνώμη αλλά γράφτηκε ότι θα είναι η αλλαγή του ροντρίγκο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:27

gika έγραψε:Τζάμπα τρωγεστε. Η φάση φέτος είναι να βγάλουν τα σπασμένα των τελευταίων ετών. Μπήκαν στην ΠΑΕ πάνω από 100 εκατομμύρια. Ήρθε ένα πρωτάθλημα. Έφυγε η καύλα. Τώρα μοσχοπουλαμε ότι εχουμε. Διώχνουμε όποιον αξίζει να παίρνει πανω από 500. Κλεινουμε ότι καλό βρίσκουμε σε ελεύθερο και καλύπτουμε τρύπες με τζάμπα δανεικούς. 3 Λημνιός, 2 ο Τσούμπα, 6 ο Γιαννούλης, 10+ από Ευρώπη, καμιά 5+ που γλυτώσαμε από Βερνμπλουμ, Στόχ, Βιερίνια, Μαουρίτσιο κι άλλα 8 της Νόβα.

Κι οι αγορές είναι παίχτες που μπορεί να φέρουν περισσότερα στο μέλλον. Όχι παίκτες να μας ανεβάσουν επίπεδο.

Όσοι τρώγονται για το αν κάνει ο μαυρουλης, χάνουν το δάσος.
Μοσχοπουλαμε όποιον έχουμε!!????!!!!??

Ο μόνος που έχει φύγει προς το παρόν είναι ο Ακπομ που ήθελε να φύγει και ο Λημνιός (εφόσον ολοκληρωθεί) που θέλαμε ΌΛΟΙ να φύγει!!

Ποιος άλλος;;

Ειλικρινά γιατί κάνετε την τρίχα τριχιά???

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:32

joshua έγραψε:
PAOKevolution έγραψε:Εγώ γνωρίζοντας τον παίκτη έχω πολύ θετική άποψη... Αλλά αν δεν τον ήξερα και διάβαζα το φόρουμ, θα νόμιζα ότι φέραμε κράμα Μπουρμπου και κιτσιου...


Πέραν του προβληματισμού για το μονοετή δανεισμό χωρίς οψιον όπως αρχικά ακούγεται θα ήθελα να μου αναφέρεις που ακριβώς γράφτηκε κριτική για τον παίκτη που σε έκανε να πιστεύεις αυτό που έγραψες. Το πρόβλημα στο φόρουμ δεν είναι οποίος τολμάει να γράψει κάτι διαφορετικό από το κλίμα αλλά μια σειρά από τρολ και δεν αναφέρομαι σε σένα που ορμάνε δημιουργώντας κλίμα που καμια σχέση δεν έχει με την πραγματικότητα.


Όχι τζος, δεν έχω θέμα με την αντίθετη άποψη. Έχω θέμα όταν μιλάνε με σιγουριά για κάτι που δεν γνωρίζουν.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2678
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό klainmein » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:32

Rexaris έγραψε:Οι θέσεις τού δεξιού και του αριστερού μπακ-χαφ είναι κομβικές για το σύστημα τού Φερέϊρα. Εγώ ανησυχώ για το γεγονός οτι δεν έχουμε το απαιτούμενο βάθος πάγκου για να παίζουμε το σύστημά του και να κάνουμε και ροτέισιον. Για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο θα πρέπει να επικεντρώνουμε τις μεταγραφικές μας κινήσεις για 2-3 μεταγραφικές περιόδους ακόμη σε αυτό. Μετά όμως άν αλλάξεις προπονητή, άντε ξανά μανά από την αρχή. Γι αυτό κατά τη γνώμη μου η επιλογέ τού Φερέιρα πέρισυ ήταν λάθος, έπρεπε να βρεθεί προπονητής που να παίζει το ίδιο σύστημα που μας έφερε το νταμπλ, κι ας ήταν πιο άπειρος. Έτσι γκρεμίσαμε ότι είχαμε με κόπο και χρήμα χτίσει και χάσαμε την ευκαιρία να χτυπήσουμε τίτλους και πέρισυ και δυστυχώς και φέτος πιστεύω. Βέβαια αν μπούμε στους ομίλους τού ΤσουΛου αυτό θα κάνει αυτομάτως την φετινή χρονιά επιτυχημένη, αλλιώς θα είναι δύσκολα τα πράγματα, δεν είναι μόνο ο γάβρος πλέον αντίπαλος όπως πρόπερσι αλλά αντίθετα έχεις τρομοκρατημένους διαιτητές, την κυβέρνηση στο πλάι του χωρίς ντροπή, και παραρτήματα που δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα. Επίσης αφήσαμε να προστεθούν τα πλέι-οφ για τον πρωταθλητή που δεν είναι τίποτε άλλο από μια δεύτερη ευκαριία για τον γάβρο, αφού σημαίνει οτι αν μπει έστω και ένα από τα παραρτήματά του σττην εξάδα, έχεις άλλους δύο κάλπικους αγώνες να φτύσεις αίμα εκεί που αυτός θα περνάει σίφουνας.


Αυτό με την ομάδα που έφερε το double κ έπρεπε να μείνει η ίδια αφήστε το ρε παιδιά... Αυτή η ομάδα είναι τώρα 2 χρόνια μεγαλύτερη (σε ηδη μεγάλους και με σοβαρά προβλήματα τραυματισμών παίκτες) και είδαμε ότι κάθε φορά που παίζαμε με νεότερη, αθλητική ομάδα μας κανανε κουδούνια...
Πολύ καλα κάνουν και το πάνε στην ταχυδυναμη γιατί μόνο έτσι παίρνεις αποτελέσματα με ομάδες σαν την Μπενφικα, με ταχύτητα, δύναμη και ποιότητα από κάποιους παίκτες. Εκείνη η ομάδα ηταν για 8 γκολ στους 2 αγώνες αν θυμάστε, αν και αυτοί οι φούστηδες θυμάμαι εκεί μέσα δεν ειχαν ούτε μια λάθος πάσα...
Το μόνο που θα ήθελα να παραμείνει, είναι οι κομπίνες σαν το 1-0 με την Μπενφικα που είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό...
Τελευταία επεξεργασία από klainmein και Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1302
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:34

Όπως για παράδειγμα προχθές που μετά το 1-0 δεν ξαναπεράσαμε την σέντρα ένα πράγμα?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Unpsofable78 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:37

joshua έγραψε:
PAOKevolution έγραψε:Εγώ γνωρίζοντας τον παίκτη έχω πολύ θετική άποψη... Αλλά αν δεν τον ήξερα και διάβαζα το φόρουμ, θα νόμιζα ότι φέραμε κράμα Μπουρμπου και κιτσιου...


Πέραν του προβληματισμού για το μονοετή δανεισμό χωρίς οψιον όπως αρχικά ακούγεται θα ήθελα να μου αναφέρεις που ακριβώς γράφτηκε κριτική για τον παίκτη που σε έκανε να πιστεύεις αυτό που έγραψες. Το πρόβλημα στο φόρουμ δεν είναι οποίος τολμάει να γράψει κάτι διαφορετικό από το κλίμα αλλά μια σειρά από τρολ και δεν αναφέρομαι σε σένα που ορμάνε δημιουργώντας κλίμα που καμια σχέση δεν έχει με την πραγματικότητα.

Τώρα προφανώς αστειεύεσαι έτσι;
Γύρνα λίγο πιο πίσω και δες, υπάρχουν ένα σωρό ποστς που μιλάνε για το πόσο μέτριος είναι και ότι δεν ενθουσιάστηκαν, ο Γιαγκο ήταν καλύτερος κτλπ.
Εδώ κάποιοι τα ισοπέδωσαν όλα λίγο πιο πάνω και ουσιαστικά μας λένε ότι ο Ιβάν παράτησε την ομάδα στον αυτόματο και ακολουθεί πολιτικές καβούρια και βγαίνουν και ένα σωρό άλλοι τον επικροτούν.

Όπως είπα και χθες:
Εάν κάποιος θέλει να χάσει τελείως τα λογικά του και να ξεχάσει οτιδήποτε ξέρει από ποδόσφαιρο, αν θέλει να δει πόση αρρώστια με την κακή έννοια υπάρχει ανάμεσα σε συνοπαδους μας, δεν έχει παρά να μπει να διαβάσει το παρόν τοπικ.
Εγώ προσωπικά είχα καιρό να μπω και να συμμετέχω.Εγραφα και διάβαζα paokmania από την αρχή του με άλλο νικ προφανώς.
Ατομα όμως που δεν σέβονται την ψυχική υγεία αν θες των συνοπαδων τους, το καλό της ομάδας, και γράφουν με τέτοια μιρλα και επιμονή λες και θέλουν να είναι στο επίκεντρο, και παράλληλα ζητούν να μην τους ειρωνεύονται αδιαφορώντας κατά πόσο σπάζουν τα @@ των άλλων, με έδιωξαν όπως φαντάζομαι και πολλούς άλλους.
Μιλάνε για ιστορικά μέλη συνδεσμιτες.
Δηλαδή ο συνδεσμιτης αγαπάει την ομάδα περισσότερο από έναν συνοπαδο του Εξωτερικού ή της μακρινής επαρχίας;
Ή μήπως ξέρει περισσότερα από αυτόν και όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να κάνουν υπομονή σε ότι @@ γράψει;

Το λάθος που κάνετε κάποιοι εδώ μέσα είναι που ασυνείδητα ίσως θεωρείτε πλέον το paokmania το διαδικτυακό σας παρειστικο στέκι.Το καφενείο της γειτονιάς σας όπου γνωριζεστε καλα με τους θαμώνες και μπορείτε να λέτε ότι γουστάρετε, χωρίς να ανησυχείτε αν αυτό κουράζει ή σπάζει τα νεύρα των υπολοίπων.

Αν τυχόν οι αντμινς κρίνουν ότι πρέπει να φάω Μπαν κανένα πρόβλημα.Ετσι κι αλλιώς δεν κάνει διαφορά σε μένα.
Διάλογο πάντως με αυτούς που φωτογράφισα και δεν εννοώ εσένα Joshua, δεν επιθυμώ.

Εδώ μέσα μπαίνουν ΠΑΟΚτσηδες από όλα τα μήκη και πλάτη της γης.Που περιμένουν να διαβάσουν μία πληροφορία που θα δώσει ένας ψαγμενος συνοπαδος μας, μία καλή ανάλυση από τα παιδιά που αποδεδειγμένα το έχουν, έναν καλόγουστο χαβαλε , ακόμη και μία γκρίνια ή μία έκφραση ανησυχίας με επιχειρήματα.
Να χαρούμε ή να μοιραστούμε τις ανησυχίες μας.

Η μιρλα όμως είναι άλλο πράγμα.

ΥΓ: Σαφώς και το να βρυζεις κάποιον παίκτη όπως ο Βιερίνια και ο Μάτος που έχουν προσφέρει είναι απαράδεκτο.
Απαράδεκτο εξίσου όμως είναι να συνεχίζεις να τους αποθεώνεις ενώ όλοι γνωρίζουν πλέον για ποιόν λόγο έχουν απομακρυνθεί ή πρόκειται να απομακρυνθούν.
Τελευταία επεξεργασία από Unpsofable78 και Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Unpsofable78
 
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί 14 Ιαν 2014, 22:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:39

renegade έγραψε:
joshua έγραψε:
PAOKevolution έγραψε:Εγώ γνωρίζοντας τον παίκτη έχω πολύ θετική άποψη... Αλλά αν δεν τον ήξερα και διάβαζα το φόρουμ, θα νόμιζα ότι φέραμε κράμα Μπουρμπου και κιτσιου...


Πέραν του προβληματισμού για το μονοετή δανεισμό χωρίς οψιον όπως αρχικά ακούγεται θα ήθελα να μου αναφέρεις που ακριβώς γράφτηκε κριτική για τον παίκτη που σε έκανε να πιστεύεις αυτό που έγραψες. Το πρόβλημα στο φόρουμ δεν είναι οποίος τολμάει να γράψει κάτι διαφορετικό από το κλίμα αλλά μια σειρά από τρολ και δεν αναφέρομαι σε σένα που ορμάνε δημιουργώντας κλίμα που καμια σχέση δεν έχει με την πραγματικότητα.

Συγνώμη αλλά γράφτηκε ότι θα είναι η αλλαγή του ροντρίγκο


Ενας το εγραψε και στη συνεχεια προσπαθησε να το δικαιολογησει και δικαιωμα του να γραφει οτι θελει αλλα ΜΙΑ αποψη οδηγησε στο συμπερασμα οτι το φορουμ τον εβγαλε Κιτσιου?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:40

Εγω παντως πηγα πισω καμια 20ρια σελιδες και πλην μιας αποψης αυτα που λετε δεν τα βρηκα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό klainmein » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:44

renegade έγραψε:Όπως για παράδειγμα προχθές που μετά το 1-0 δεν ξαναπεράσαμε την σέντρα ένα πράγμα?


Μίλησα εγώ για προχθές; Αν έβρισκες αυτη την ομαδα σε άλλη φάση με διπλούς αγώνες νομίζεις ότι θα περνούσαμε;
Είχαμε και τύχη σε όλη αυτή τη φάση όχι μόνο ικανότητα.
Είχες να παίξεις με ομάδα που έπαιζε τον πρώτο της επίσημο αγώνα, στο γήπεδό σου σε μονό αγώνα και πάλι χρειάστηκες και αρκετή τύχη σε μερικές φάσεις που είτε πηγαν δοκάρι είτε πάνω στον Ζιφκο είτε δεν έκαναν καλά τελειώματα οι παίκτες τους.
Περάσαμε, φτιάχνεται κάτι καλό, αλλά μην τρελαινομαστε κιόλας και δεν βλέπουμε μπροστά μας...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1302
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό shogoon » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:45

Aν δεν διάλεγε ματς ο αγαπημένος σε όλους Λουτσε θα είχαμε και κανένα εκατομμυριακη παραπάνω. Το να έχουμε απαίτηση μόνο να χώνει ο άλλος χρήμα είναι θεμιτό μεν ανέφικτο δε. Πρώτη φορά βλέπω εξορθολογισμο μπάτζετ και όχι πέταμα σε κουβα δίχως πάτο. Δεν συμφωνώ καθόλου με τα ξεπούληματα που ακούω. Με αλλουνού τσέπη και γω θα θελα πολλά άλλα δυστυχώς δεν πάει έτσι το έργο.
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 20 Σεπ 2020, 08:46

Να μείνουμε λίγο οντοπικ παίδες!!!

Αναλύσεις επί αναλύσεων για άσχετα πράγματα βλέπω.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες