Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:38

Αφού τα πιάσαμε όλα θεματικά, να βάλουμε στην κουβέντα και τον 25χρονο Πολωνό Αρκάντιους Ρέτσα (διεθνής αριστερός μπακ) που έρχεται ως αντάλλαγμα απο την Αταλάντα, με τη μετακίνηση Γιαννούλη? :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:39

Αν ερθει θα τον πνιξω εγω
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:41

paokmaniak έγραψε:Εντωμεταξει με ποια λογικη δε μπορουμε να δωσουμε 5 ενω εχουμε δωσει 3.5 για εσιτι ενας θεος ξερει....
Μήπως γιατί οικονομικά είμαστε σκατα προς το παρόν πάντα, και δεν έχουμε δώσει ποτέ στην ιστορία μας 5Μ? Λέω εγώ τώρα. Πόσο μάλλον για μπακ.

Εν πάση περιπτώσει ας περιμένουμε μέχρι αύριο που θα γίνουν όλα γνωστά. Μπορεί να έχει 5 , 10 ή και καθόλου ρήτρα θα φανεί.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:48

Τζάμπα τρωγεστε. Η φάση φέτος είναι να βγάλουν τα σπασμένα των τελευταίων ετών. Μπήκαν στην ΠΑΕ πάνω από 100 εκατομμύρια. Ήρθε ένα πρωτάθλημα. Έφυγε η καύλα. Τώρα μοσχοπουλαμε ότι εχουμε. Διώχνουμε όποιον αξίζει να παίρνει πανω από 500. Κλεινουμε ότι καλό βρίσκουμε σε ελεύθερο και καλύπτουμε τρύπες με τζάμπα δανεικούς. 3 Λημνιός, 2 ο Τσούμπα, 6 ο Γιαννούλης, 10+ από Ευρώπη, καμιά 5+ που γλυτώσαμε από Βερνμπλουμ, Στόχ, Βιερίνια, Μαουρίτσιο κι άλλα 8 της Νόβα.

Κι οι αγορές είναι παίχτες που μπορεί να φέρουν περισσότερα στο μέλλον. Όχι παίκτες να μας ανεβάσουν επίπεδο.

Όσοι τρώγονται για το αν κάνει ο μαυρουλης, χάνουν το δάσος.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:49

Ρε σεις τι χαλιεστε? Παικτης απο μπαρτσα ερχεται με παραστασεις κιολας το,παιδι. Καποτε φεραμε ενα ταχυ μαυρουλη απο την τελευταια της Ισπανιας και εκανε πλακα το παιδι στην Ελλαδα. Εκατσε δυο χρονια και μετα εκανε και πλακα στην φιορεντινα. Μακαρι να κλεισει η μεταγραφη. Καιαυτη καιτου σεντερ φορ. Αυριο.
Εγω μια,γκρινια εχω. Χαφ δεν βλεπω. Μακαρι να εχουν σταμπαρει κανενα γιατι μας λειπει,στο,κεντρο,και η ποιοτητα,και η ποσοτητα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:52

Aye4 έγραψε:Αφού τα πιάσαμε όλα θεματικά, να βάλουμε στην κουβέντα και τον 25χρονο Πολωνό Αρκάντιους Ρέτσα (διεθνής αριστερός μπακ) που έρχεται ως αντάλλαγμα απο την Αταλάντα, με τη μετακίνηση Γιαννούλη? :mrgreen:


Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους πρόκειται για εξαιρετικό πλάγιο μπακ. Και ηλικιακά και σαν σωματότυπο αθλητή και από πλευράς τεχνικής και από εμπειρίες και από όλα.

Αίσθησή μου ήταν (πριν φυσικά τις επικές μας προκρίσεις που μετέβαλλαν τα δεδομένα) ήταν ότι τα χρήματα (κοντά στη ρήτρα) που ζητούσαμε για τον Γιανννούλη θα μπορούσαμε να τα πάρουμε μόνο:
α) κασέρι από το Άγιαξ αν πουλούσε τον Ταλιαφίκο (καθώς έχει μάτι και δεν αφήνει ευκαιρίες να χάνονται) &
β) από την Αταλάντα με 5-6 εκ. και την ελευθέρας του Ρέκα, που θα μας έφερνε ικανότατο αντικαταστάτη την ίδια στιγμή. Γράφεται βέβαια ότι ζητάει αύξηση στις ετήσιες αποδοχές του για να έρθει Ελλάδα, αλλά νομίζω ότι και αυτό ξεπερνιέται αν γίνει ένα τέτοιο ντιλ.

Την αίσθησή μου αυτή την έχω αποτυπώσει εδώ, πολύ καιρό πριν.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό mbison » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:02

Aτιθασος χαρακτηρας φαινεται αυτος ο Πολωνος. Ενω εχει τρομερα χαρακτηριστικα, μηπως κοβεται απο την Αταλαντα λογω χαρακτηρα? Εδω βεβαια στη Θεσ/νικη θα τη βρει την Ιθακη του, αλλα θα χει να κανει με τον Αμπελ.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5164
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:04

gika έγραψε:Τζάμπα τρωγεστε. Η φάση φέτος είναι να βγάλουν τα σπασμένα των τελευταίων ετών. Μπήκαν στην ΠΑΕ πάνω από 100 εκατομμύρια. Ήρθε ένα πρωτάθλημα. Έφυγε η καύλα. Τώρα μοσχοπουλαμε ότι εχουμε. Διώχνουμε όποιον αξίζει να παίρνει πανω από 500. Κλεινουμε ότι καλό βρίσκουμε σε ελεύθερο και καλύπτουμε τρύπες με τζάμπα δανεικούς. 3 Λημνιός, 2 ο Τσούμπα, 6 ο Γιαννούλης, 10+ από Ευρώπη, καμιά 5+ που γλυτώσαμε από Βερνμπλουμ, Στόχ, Βιερίνια, Μαουρίτσιο κι άλλα 8 της Νόβα.

Κι οι αγορές είναι παίχτες που μπορεί να φέρουν περισσότερα στο μέλλον. Όχι παίκτες να μας ανεβάσουν επίπεδο.

Όσοι τρώγονται για το αν κάνει ο μαυρουλης, χάνουν το δάσος.


Μέσα πέφτεις, με τα μπούνια.

Και ο Colak από ότι λένε τα Κροατικά μέσα για 3τές με 450Κ ετησίως συμφώνησε.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:05

seaman έγραψε:
Aye4 έγραψε:Αφού τα πιάσαμε όλα θεματικά, να βάλουμε στην κουβέντα και τον 25χρονο Πολωνό Αρκάντιους Ρέτσα (διεθνής αριστερός μπακ) που έρχεται ως αντάλλαγμα απο την Αταλάντα, με τη μετακίνηση Γιαννούλη? :mrgreen:


Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους πρόκειται για εξαιρετικό πλάγιο μπακ. Και ηλικιακά και σαν σωματότυπο αθλητή και από πλευράς τεχνικής και από εμπειρίες και από όλα.

Αίσθησή μου ήταν (πριν φυσικά τις επικές μας προκρίσεις που μετέβαλλαν τα δεδομένα) ήταν ότι τα χρήματα (κοντά στη ρήτρα) που ζητούσαμε για τον Γιανννούλη θα μπορούσαμε να τα πάρουμε μόνο:
α) κασέρι από το Άγιαξ αν πουλούσε τον Ταλιαφίκο (καθώς έχει μάτι και δεν αφήνει ευκαιρίες να χάνονται) &
β) από την Αταλάντα με 5-6 εκ. και την ελευθέρας του Ρέκα, που θα μας έφερνε ικανότατο αντικαταστάτη την ίδια στιγμή. Γράφεται βέβαια ότι ζητάει αύξηση στις ετήσιες αποδοχές του για να έρθει Ελλάδα, αλλά νομίζω ότι και αυτό ξεπερνιέται αν γίνει ένα τέτοιο ντιλ.

Την αίσθησή μου αυτή την έχω αποτυπώσει εδώ, πολύ καιρό πριν.


Συνυπογράφω
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:07

Aye4 έγραψε:Λέω τις προάλλες στον γιό μου (ενεργός συνδεσμίτης) με αφελές ύφος:
-Για ΠΑΟΚ τι διαβάζεις στο ίντερνετ. Εκείνο το paokmania το διαβάζεις καθόλου?
Και απαντά:
-Μπα... κάτι καμένα γράφουν εκεί μέσα
Ξεροκατάπια και άλλαξα κουβέντα.
Επειδή σε βλέπω σοβαρό άτομο γενικά θα το πάρω ως μεμονωμένο το ποστ σου.
Γιατί κάτι τέτοια ειρωνικά ποστ έχουν διώξει κόσμο από εδώ μέσα που ήταν ενεργοί συνδεσμητες και πλέον δεν έχει μείνει κανείς, για να μη μιλήσω για ιστορικά μέλη και πένες.
Και κάπως έτσι έχει βγει αυτή η φήμη για το φόρουμ αυτό, οπότε ρώτα το γιο σου ίσως ξέρει αν είναι μεγάλος, και ξανασκεψου καμια φορά τί γράφεις.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:14

Parolos έγραψε:
paokmaniak έγραψε:Εντωμεταξει με ποια λογικη δε μπορουμε να δωσουμε 5 ενω εχουμε δωσει 3.5 για εσιτι ενας θεος ξερει....
Μήπως γιατί οικονομικά είμαστε σκατα προς το παρόν πάντα, και δεν έχουμε δώσει ποτέ στην ιστορία μας 5Μ? Λέω εγώ τώρα. Πόσο μάλλον για μπακ.

Εν πάση περιπτώσει ας περιμένουμε μέχρι αύριο που θα γίνουν όλα γνωστά. Μπορεί να έχει 5 , 10 ή και καθόλου ρήτρα θα φανεί.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τα 3.5 για αμυντικο χαφ τα ειχαμε ξαναδωσει??

Τα 3.3 που δινουν τωρα για φορ απο την Πολωνια??

Τα 4 που δωσαν για σεντερ μπακ?
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:14

Aye4 έγραψε:Αφού τα πιάσαμε όλα θεματικά, να βάλουμε στην κουβέντα και τον 25χρονο Πολωνό Αρκάντιους Ρέτσα (διεθνής αριστερός μπακ) που έρχεται ως αντάλλαγμα απο την Αταλάντα, με τη μετακίνηση Γιαννούλη? :mrgreen:
Που γράφτηκε ότι δίνεται ως αντάλλαγμα;
Εγώ θυμάμαι ένα άρθρο που έλεγε ότι μάλλον θα φύγει επειδή η ομάδα του ψάχνεται για Γιαννούλη ενώ τη θέση βασικού την έχει καπαρώσει ο Γκοσεν.
Βγήκε κάτι άλλο;
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:17

paokmaniak έγραψε:
Parolos έγραψε:
paokmaniak έγραψε:Εντωμεταξει με ποια λογικη δε μπορουμε να δωσουμε 5 ενω εχουμε δωσει 3.5 για εσιτι ενας θεος ξερει....
Μήπως γιατί οικονομικά είμαστε σκατα προς το παρόν πάντα, και δεν έχουμε δώσει ποτέ στην ιστορία μας 5Μ? Λέω εγώ τώρα. Πόσο μάλλον για μπακ.

Εν πάση περιπτώσει ας περιμένουμε μέχρι αύριο που θα γίνουν όλα γνωστά. Μπορεί να έχει 5 , 10 ή και καθόλου ρήτρα θα φανεί.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τα 3.5 για αμυντικο χαφ τα ειχαμε ξαναδωσει??

Τα 3.3 που δινουν τωρα για φορ απο την Πολωνια??

Τα 4 που δωσαν για σεντερ μπακ?
Αυτά πληρώνουμε τώρα δυστυχώς.

Τώρα κατάλαβα πως καταφέρατε εκεί στο τοπικ του μπάσκετ να βάλετε μέσα την ομάδα με τον τσοχλα. (Αστειεύομαι αδερφέ)

Στα σοβαρά πάντως αυτή τη στιγμή η ρήτρα (αν υπάρχει) θα είναι μη ρεαλιστική. Αν μπούμε ΤσΛ και αν πάει και καλά ο παίχτης μακάρι να αλλάξουν τα δεδομένα.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Parolos και Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:19

MΠα δεν πληρωνουμε αυτα (κατα την αποψη μου) αλλα τα 1.5 μυρια σε Μπερμπατωφ Χατσεριντι Zαμπραο κτλ κτλ γιατι αυτους ηξερε ο κοσμος και τετοιους θελαμε να φερουμε.

Οι παιχτες σε μικρη ηλικια που πληρωθηκαν με μεταγραφη επεφεραν και αγωνιστικο και οικονομικο κερδος

Απο ολσεν, μεχρι Τσουμπα.
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 02:27

anekfrastos έγραψε:
Aye4 έγραψε:Αφού τα πιάσαμε όλα θεματικά, να βάλουμε στην κουβέντα και τον 25χρονο Πολωνό Αρκάντιους Ρέτσα (διεθνής αριστερός μπακ) που έρχεται ως αντάλλαγμα απο την Αταλάντα, με τη μετακίνηση Γιαννούλη? :mrgreen:
Που γράφτηκε ότι δίνεται ως αντάλλαγμα;
Εγώ θυμάμαι ένα άρθρο που έλεγε ότι μάλλον θα φύγει επειδή η ομάδα του ψάχνεται για Γιαννούλη ενώ τη θέση βασικού την έχει καπαρώσει ο Γκοσεν.
Βγήκε κάτι άλλο;


https://www.calcioatalanta.it/2020/09/1 ... iannoulis/
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες