Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:36

Πιστεύω ότι το πρόβλημα του ΠΑΟΚτση δεν είναι το Χ.
Και με τη Λάρισα θα μπορούσε να χτυπήσει η μπάλα στο πόδι του ινγκι και αντί για κόρνερ να πάει παράθυρο... δεν θα έλεγε κανείς σοβαρός άνθρωπος τίποτα... αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Αλλά όταν βλέπεις αυτό που είδες σήμερα δεν μπορείς να είσαι αδιάφορος.
Μετά από έναν χρόνο στην Ελλάδα ο προπονητής δεν έχει βρει τρόπο ,όταν ομάδες σοβαρές θα τον πρεσαρουν σωστά τα στοπερ να βγάλει όμορφα και γρήγορα την μπάλα μπροστά.

Δηλαδή η μιάμιση φάση σε 90 λεπτά με τον Ατρόμητο δεν είναι καμπανάκι?
Στα @@ μου το πρωτάθλημα. Με τον Κούλη ξέρω ότι δεν θα το πάρω, αλλά δεν θα τους το χαρίσω.
Κλέψτε το μου,βάλτε τις μαρουπες να κοιτάξουν -10 προς όφελος του αφεντικού... αλλά όχι να το χαρίσω τόσο φτηνά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14072
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:36

Εχουμε πυ δρομο ακομα για να φτασουμε σε επιπεδο παραγωγης κ σωστης διαχειρισης.Αλλα τουλαχιστον μετα απο τοσα χρονια φαινεται πως για εκει παμε.Ουτε χατσεριδηδες ουτε εσιτι με την πλατη στον τοιχο να ερθει για να ερθει.Καθε χρονο κ καλυτερα.
Κ αν μπουμε τσ.λ. ειμαι σιγουρος πως ο ιβαν δε θα φερνει συνταξιουχους κ ελευθερους για να τσεπωνει.Αλλα ας γινει με λογικη ολο αυτο.Οχι με μαφιες.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:40

Renegade.Περιμενα να τελειωσει η χρονια κ τον εθαψα πατοκορφα τον αμπελ.Μια δεν τον παω.Ζω ενα ντεζαβου οπως κ με το λουτσεσκου.
Πριν λιγες μερες ο ΠΑΟΚ εβγαζε κ τη μπαλα μπροστα ομορφα κ φωτιες.Σε δυο τρεις μερες εχει ραντεβου με την ιστορια.Κ ενδιαμεσα ατρομητο.Απο τους 1000 σφυγμους οι παικτες πανε στον ατρο.ητο κ μετα παλι στους 1000 σφυγμους.Δε δικαιολογω τις επιλογες του Αμπελ ουτε πιστευω ξαφνικα οτι ειναι καλος.Αλλα δυο φορες μεχρι στιγμης με τουμπεκιασε πολυ ασχημα.Περιμενω.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:46

Μα σε αυτό είναι καλός.
Και πέρσι θα μπορούσε να κάνει μεγαλύτερο θαύμα αν δεν ήταν η αγγλοπουστα και να απέκλειε τον Άγιαξ.
Το ποδόσφαιρο που έπαιξε με Άγιαξ και στα δύο παιχνίδια ήταν πολύ ανώτερο από αυτό με την Μπενφίκα.
Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να προσαρμοστεί στις ελληνικές απαιτήσεις... και το χειρότερο απ' όλα είναι ότι δείχνει ότι δεν τον νοιάζει
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14072
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:49

Aφου αποφασισαν να τον κρατησουν κ αφου φετος φτιαχνει την ομαδα αυτος, ας περιμενουμε.Κ αν αποτυχει εδω ειμαστε.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:50

Όλοι βλέπουμε ότι η ομάδα έχει πλάνο. Νομίζω πως αυτό είναι που μετράει πάρα πολύ. Άλλος θα μου πει ότι αργήσαμε σε κάποιες θέσεις. Ναι! Συμφωνώ! Αλλά, από το να φέρουν άλλον έναν παίκτη που σε 1-2 χρόνια θα ψάχνω τρόπο να τον διώξω, ε καλύτερα να κάνω υπομονή και να φέρουν έναν παίκτη που θα πετύχει. Ας κάνουμε υπομονή όλοι μας φέτος καθώς βλέπουμε ότι τα πράγματα οδεύουν στην σωστή κατεύθυνση. Ο προπονητής θα κριθεί, όπως και όλοι. Αλλά μην βγάζουμε αρνητισμό. Κι εγώ τον έκραξα (τον προπονητή) και βαριές κουβέντες είπα. Αλλά αφού αυτός είναι και στηρίζεται ποιος είμαι εγώ να πάω κόντρα; Υπομονή από όλους μας και εγώ προσωπικά είμαι αισιόδοξος!
Και κάτι τελευταίο. Όταν θέλουμε έναν παίκτη, δεν παίζουμε μόνοι μας υπάρχουν κι άλλες ομάδες που διεκδικούν. Άρα, λογικό κάποιες περιπτώσεις να καθυστερούν.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2579
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Σάβ 19 Σεπ 2020, 00:54

barlow4 έγραψε:Gospi ας πεσουμε κ κατηγορια που λεει ο λογος.Δε με ενδιαφερει ρε φιλε.Δεν ειναι ο τιτλος αυτοσκοπος.Η υγεια ειναι.Αν μια χρονια δε δεσει το γλυκο θα κανεις ηττες κ ισοπαλιες.Αυτος ειναι ο αθλητισμος.Θα ψαξεις να δεις τι εφταιξε κ οτι μπορεις θα το διορθωσεις.
Ο ΠΑΟΚ πλεον δε χρωσταει πουθενα.Μονο στην ιστορια του χρωσταει.Η οποια δεν εχει να κανει με τιτλους.
Υγεια χρειαζομαστε κ ενα πλανο αειφορου αναπτυξης.
Θα βγουμε στο τσ.λ. κ τι θα κανουμε?
Τους δημοσιους υπαλληλους της ευρωπης σαν το γαυρο.Τον κλασσικο κομπαρσο με μια ψιλοαναλαμπη τη δεκαετια?Μακαρι να μπουμε για το μπαγιοκο αλλα για να γινουμε regulars χρειαζεται αναπτυξη.Χρειαζεται να βγαζουμε τους δικους μας ντε γιονγκ.
Ανάμεσα στο να βγάλουμε τους δικούς μας Ντε Γιονγκ και από το πετάω μέσα 6 της Κ19 υπάρχει απόσταση. Χαώδης. Βλέπεις πουθενά υγεία?

Επίσης το ταλέντο στο ελληνικό DNA είναι περιορισμένο, τι να κάνουμε δεν το κατέχουμε το τόπι σε σχέση με Λατίνους, Άγγλους, Κεντροευρωπαιους κλπ... Οπότε για την εκτόξευση χρειάζεσαι και Πριγιοβιτσηδες που τους αγοράζεις 2Μ και τους πουλάς 10Μ.
Εν πάση περιπτώσει δε νομίζω ότι το να γίνουμε selling club (σήμερα έπαιξε πολύ ο όρος εδώ μέσα κι είπα να τον πω κι εγώ) είναι υγεία ή σκοπός του ΠΑΟΚ γενικά και δε μας ταιριάζει. Πάντα θέλαμε μια ομάδα να νικάει τους πάντες και τα πάντα και προπάντων να σκυλιαζει μέσα στο γήπεδο.. αν πρέπει να πουλάει για να συντηρηθεί ναι.. αλλά ξεφεύγουμε πολύ από το dna μας..

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό tzoker » Σάβ 19 Σεπ 2020, 01:00

barlow4 έγραψε:Aφου αποφασισαν να τον κρατησουν κ αφου φετος φτιαχνει την ομαδα αυτος, ας περιμενουμε.Κ αν αποτυχει εδω ειμαστε.


Όταν φτιάχνεις ομάδα τι θεωρείται επιτυχία;
Πάντως όχι να κάνεις πρωτάθλητισμο, πρωτάθλητισμο κάνεις έτοιμος.
Άρα ξεκινάμε από λάθος βάση εξαρχής.

Το προπονητή το στηρίξαμε στα λόγια. Καμία στήριξη στη πράξη. Γυμνός αγωνιστικά κ έρμαιο των ορέξεων μας. Τον εκθέτουμε. Και είναι πολύ άδικο τόσο για τον ίδιο όσο και για την εικόνα του συλλόγου.

Πιθανότητα επιτυχίας με βάση την υπάρχουσα κατάσταση πολύ μικρή.

Για μένα οι μεταγραφές είναι δευτερεύον ζήτημα κύριο είναι τι ζητάς από αυτόν τον άνθρωπο.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό trelopaoki444 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 01:24

Το λεω απο την ωρα που τραυματιστηκε ο Κρεσπο περσι. Ηταν κ ειναι ο πιο σημαντικος μας παιχτης. Ειναι ο μοναδικος μας μπακ (εξαιρεση ο Μιχαηλιδης αλλα ακομα ειναι απειρος) που ξερει να βγαζει τη μπαλα απο την αμυνα. Απο τοτε που τραυματιστηκε κατερρευσε το πλανο του Αμπελ. Οποιος δεν το καταλαβαινει ας ξαναδει το σημερινο ματς κ ποσο δυσκολευεται ο Βαρελα να προωθησει τη μπαλα στα χαφ. Υπηρχαν στιγμες που εκλειναν τις επιλογες του δεξια κ αριστερα, του αφηναν το χωρο μπροστα του ελευθερο κ αντι να προωθηθει μονος με τη μπαλα εκανε γιομα.

ΥΓ Δε μπορω να κατανοησω τις ενστασεις μερικων για τον Τσολακ. Θα θυμισω μονο (και οποιος δε θυμαται ας γυρισει πισω στο παρον τοπικ) τις αντιστοιχες για τον Πουκι...
Άβαταρ μέλους
trelopaoki444
 
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 16:27
Τοποθεσία: Λαρισα-Αθηνα-ΠΑΟΚ ΠΑΝΤΟΥ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 01:29

Parolos έγραψε:
barlow4 έγραψε:Gospi ας πεσουμε κ κατηγορια που λεει ο λογος.Δε με ενδιαφερει ρε φιλε.Δεν ειναι ο τιτλος αυτοσκοπος.Η υγεια ειναι.Αν μια χρονια δε δεσει το γλυκο θα κανεις ηττες κ ισοπαλιες.Αυτος ειναι ο αθλητισμος.Θα ψαξεις να δεις τι εφταιξε κ οτι μπορεις θα το διορθωσεις.
Ο ΠΑΟΚ πλεον δε χρωσταει πουθενα.Μονο στην ιστορια του χρωσταει.Η οποια δεν εχει να κανει με τιτλους.
Υγεια χρειαζομαστε κ ενα πλανο αειφορου αναπτυξης.
Θα βγουμε στο τσ.λ. κ τι θα κανουμε?
Τους δημοσιους υπαλληλους της ευρωπης σαν το γαυρο.Τον κλασσικο κομπαρσο με μια ψιλοαναλαμπη τη δεκαετια?Μακαρι να μπουμε για το μπαγιοκο αλλα για να γινουμε regulars χρειαζεται αναπτυξη.Χρειαζεται να βγαζουμε τους δικους μας ντε γιονγκ.
Ανάμεσα στο να βγάλουμε τους δικούς μας Ντε Γιονγκ και από το πετάω μέσα 6 της Κ19 υπάρχει απόσταση. Χαώδης. Βλέπεις πουθενά υγεία?

Επίσης το ταλέντο στο ελληνικό DNA είναι περιορισμένο, τι να κάνουμε δεν το κατέχουμε το τόπι σε σχέση με Λατίνους, Άγγλους, Κεντροευρωπαιους κλπ... Οπότε για την εκτόξευση χρειάζεσαι και Πριγιοβιτσηδες που τους αγοράζεις 2Μ και τους πουλάς 10Μ.
Εν πάση περιπτώσει δε νομίζω ότι το να γίνουμε selling club (σήμερα έπαιξε πολύ ο όρος εδώ μέσα κι είπα να τον πω κι εγώ) είναι υγεία ή σκοπός του ΠΑΟΚ γενικά και δε μας ταιριάζει. Πάντα θέλαμε μια ομάδα να νικάει τους πάντες και τα πάντα και προπάντων να σκυλιαζει μέσα στο γήπεδο.. αν πρέπει να πουλάει για να συντηρηθεί ναι.. αλλά ξεφεύγουμε πολύ από το dna μας..

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειπα πουθενα να γινουμε selling club.Ειπα πρεπει να απεξαρτηθουμε απο το πρωταθλημα της μπανανιας προκειμενου να προοδευσουμε.Κ αυτο γινεται μονο μεσω υποδομων κ αναπτυξης.Το αν θα τους πουλαμε κ ποσο ειναι αλλο θεμα.Κατα τα αλκα ολες οι ομαδες που εχουν στοχους κατα καποιον τροπο ειναι selling clubs.καπιταλιστικο playground ειναι το ποδοσφαιρο.
Οσο για την υγεια εγω βλεπω υγεια.Πως ηθελες δλδ να μπουν οι μικροι? Στο 3-0. Αν υπαρχει συνεργασια αξαδημιων κ πρωτης ομαδας ξερεις τι χρησιμοποιεις.Ο τζολης πως μπηκε δλδ.σιγα σιγα?Σε ολον τον κοσμο πως βαζουν 18χρονους κ εικοσαχρονους?τους πετανε στα βαθια.Αν εμπιστευεσαι τη δουλεια που γινεται στις υποδομες τους παιρνεις για να παιξουν.
Υγ.το dna ξεχασα να σχολιασω.Βασικα ασχολιαστο.
Υγ.Φε θελαμε να νικαει τους παντες κ τα παντα.Θελαμε να σκυλιαζει στο γηπεδο.Κ θελαμε να τιμωρει τους κοπανους.Ποτε δε νικουσαμε τους παντες κ τα παντα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Σάβ 19 Σεπ 2020, 01:38

Σε όλο τον κόσμο βάζεις έναν Τζολη, άντε κι έναν ακόμη σε μια χρονιά και τους μπολιαζεις.
Το να πετάξεις μέσα 6 μικρούς είναι πλάνο Αλαφούζος.

Για το DNA τι ακριβώς σε πείραξε.. τεσπά.
* Τώρα είδα ότι το απάντησες το ίδιο είπαμε. Δε νικούσαμε αλλά αυτός ήταν ο απώτερος στόχος πάντα. Και το σκυλιαζουν στο γήπεδο επίσης (βλ προπάντων). Δεν είπα κάτι διαφορετικό.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 01:51

Πλανο αλαφουζου ειναι να βαζεις μεσαοτι ναναι μικρους.Οχι ταλενταρες που δεν εχουν αφησει τιτλο για τιτλο απο τα 13 τους.Σε ακαδημιες που καθε χρονο επενδυονται εκατομμυρια.
Ο τζολης κ ο μιχαηλιδης ειναι ηδη βασικοτατοι.Ο βρακας κ ο κουτσιας μπηκαν στο τελος.Κ ορθα εκανε κ τους εβαλε κατα τη γνωμη μου.Αντι να φαρδαινουν οι κωλοι τους στους παγκους καλυτερα να σφιξουν κ να ειναι ετοιμοι.
Να παιρνουν παραδειγμα κ οι επομενες φουρνιες.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Σάβ 19 Σεπ 2020, 02:14

Μπερμπατοφ,Χατσεριδι,Βερνμπλουμ:το να σκορπίζουμε εκατομμύρια σε ονόματα που ποτέ δεν σε ανέβασαν επίπεδο δεν αποδίδει. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να αοτελείται από παίκτες από τις ακαδημίες, δεύτερον από παίκτες 20-25 πρώην ταλέντα που θέλουν να σώσουν την καριέρα τους (Ζιβκοβιτς,.Μισιτς κλπ) και τέλος 25-30 χρόνων παίκτες από πρωταθλήματα σαν το δικό μας( Σβαμπ, Τσολακ). Που πρωταγωνιστούν.. Θέλουμε παίκτες που θα δουν τον ΠΑΟΚ σαν το σύλλογο που θα τους εκτοξεύσει.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3769
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Max » Σάβ 19 Σεπ 2020, 03:01

Στέκομαι στις αναρτήσεις των φίλων Μπάρλοου και Γέρου. Συμφωνώ σε πολλά με τους δύο φίλους. Έγραψαν με επιχειρήματα και δείχνουν υπομονή. Και βέβαια ξεκίνησαν και οδεύουν με αυτό το πλάνο το οποίο είναι ξεκάθαρο. Ανανέωση, αλλάζεις την ομάδα προωθείς μικρούς και για μεταγραφές ανάλογα που θα είμαστε. Πουλήσαμε; Απαλλαγηκαμε από συμβόλαια; Περάσαμε Μπεσίκτας; Περάσαμε Μπενφίκα; Μπήκαν λεφτά; Κοιτάμε ανάλογα και την αγορά. Άλλο παίκτη κοιτούσαν σε μια θέση πριν την πρώτη πρόκριση άλλο παίκτη μετά την πρώτη και δεύτερη πρόκριση. Και φυσικά η απόκτηση ενός παίκτη δεν είναι όπως μια αγορά ενός πχ αυτοκινητου, που γυρίζεις δύο τρεις μέρες τα μαγαζιά και το πολύ σε μια εβδομάδα έχεις αποφασίσει ποια κλειδιά θα πάρεις.
Max
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 00:22

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Σάβ 19 Σεπ 2020, 07:36

Μια ερωτηση προς την παε, γιατι δεν βοηθάτε τον προπονητη που σε εφτασε 2 ματς πριν τους ομιλους?ειστε απαραδεκτοι
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης