Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 18 Σεπ 2020, 10:46

Γράφεται και ξαναγράφεται για την έλλειψη πλάνου. (ηθελημένο το -αι)

Εάν το πλάνο λέει να φτιαχτεί ομάδα με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και να στοχευθούν συγκεκριμένες επιλογές παικτών βάσει των θέλω του προπονητή, τότε να ακολουθηθει είτε έρθει φορ για Κράσνονταρ είτε όχι.

Κι εγώ θα ήθελα μία παραπάνω επιλογή, αλλά όχι σε βάρος του γενικότερου πλάνου. Αλλιώς θα έχουμε άλλον ένα Στοχ, άλλον έναν Εσίτι και πεταμένα μερικά μύρια πάνω που πας να στρώσεις το πράμα στο οικονομικό.

Η Κράσνονταρ δεν είναι πανάκεια ούτε είναι θέμα τελευταίας ευκαιρίας. Ας έρθουν οι παίκτες που χρειάζεται ο προπονητής και ας παίξουν και στο EL να μαζέψουν βαθμούς. Πέρσι την πατήσαμε γιατί η ομάδα στήθηκε για να μπει ομίλους και να περάσει τον Άγιαξ. Ας μη γίνει και φέτος το ίδιο.

Ιδανική κατάσταση δεν είναι, αλλά δεν τελειώνει η χρονιά και το όποιο πλάνο στα δυο ματς με τους Ρώσους.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4100
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Apostath84 » Παρ 18 Σεπ 2020, 10:46

Καλησπέρα σας, παρακολουθώ εδώ και χρόνια το forum αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

Σχετικά με τον Akpom και όλα όσα ακούγονται μπορώ να πω ότι ο τύπος είναι χασογκόλης, αλλά έκανε τρελή δουλειά και χαμαλίκια με αποτέλεσμα να το καλύπτει.

Σχετικά με τη συμπεριφορά του, σαφώς και θεωρώ ότι φέρθηκε σωστά και σε αντάλλαγμα και η ομάδα του φέρθηκε σωστά. Νοοτροπίες του τύπου αυτό είναι και άμα δε σου αρέσει καθαρίζεις τον πάγκο και σε καίω μακροπρόθεσμα κα νουν τρελή ζημιά και ανήκουν στο παρελθόν. Δε μπορείς από τη μια να επικροτείς συμβόλαια χωρίς ρήτρα (που συνεπάγονται ότι η ομάδα δεν θα σταθεί εμποδιο στην καριέρα του παίκτη) και από την άλλη να μιλάμε για κρέμασμα δελτίου. Μετά και ο παίκτης αποκτά φιλοσοφία τύπου Λούκας με τα γνωστά αποτελέσματα.

Τελος για να είμαι και λίγο στο τοπικ έχουμε λιώσει όλοι να διαβάζουμε στατιστικά... Αλλα αυτά λένε μισή προς καθόλου αλήθεια. Παράδειγμα: Αν με βάση στατιστικά, video κλπ πήγαινες να αγοράσεις τον Κλάους το 17 πόσα μύρια θα έδινες (Αγαπάω Κλάους και θεωρώ ότι κάηκε χωρίς λόγο και έκαψε και αυτός με τη σειρά του την καριέρα του).

Αυτά από μένα, σορρυ για το σεντόνι.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
Apostath84
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2020, 16:45

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 18 Σεπ 2020, 10:51

Bono. έγραψε:
rainmaker έγραψε:4. Για μένα είναι πλέον βέβαιο οτι δεν θα έρθει παίκτης για τα επερχόμενα παιχνίδια. Δεν το βρίσκω καταστροφή, αλλά ουτε και θετικό.


Μπορείς να κάνεις καριέρα στο διπλωματικό σώμα άνετα.


Εικόνα
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 18 Σεπ 2020, 10:52

Και πανάκεια είναι η Κρασνονταρ και πιθανότατα η τελευταία ευκαιρία,φίλε μου bane,αυτό είναι που δε μπορούμε να καταλάβουμε, πιθανή πρόκριση αλλάζει όλη μας την ιστορία,όχι απλά ένα πλάνο-πλακάκι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 18 Σεπ 2020, 10:53

Δλδ ποσους μηνες προεργασια χρειαζεται για να βρεις ενα ταχυδυναμικο χαφ?
Γιατί κουραστηκα να ακουω οτι δεν κανουμε μεταγραφες γιατί ψαχνουμε τις καλύτερες δυνατες λυσεις εδω και 2 χρονια...
Δεν μιλαμε για αναγκες π προεκυψαν χθες.
Εδω και ενα 2μηνο ξερουμε οτι ο Ματος δεν τπολογιζεται και πως θελουμε να δωσουμε λημνιο γτ τελειωνει το συμβολαιο του...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 18 Σεπ 2020, 10:56

obanebane έγραψε:Τι να πω ρε παιδιά,αν μιλάμε όντως (εκτός απο το μεγάλο κίνητρο της για πρώτη φορά συμμετοχής μας στους ομίλους cl) για έξτρα 17 μύρια αν περάσουμε τους ρώσους (τα διπλά δηλαδή από όσα είχα εγώ στο μυαλό μου) τότε όλη η διαχείριση είναι τραγική.
Τώρα ζοχαδιαστηκα,ας μη το συνεχίσω.


να πω την αμαρτια μου μπανε, οποιο κι αν ειναι το νουμερο, οσο σημαντικο και ευνοικο και αν ειναι το μομεντουμ, εγω δεν το θεωρω το μοναδικο κριτηριο ληψης αποφασεων σε αυτη τη φαση. το πλανο θα επρεπε να ειναι μακροπροθεσμο και να ειναι πλανο ουσιας και οχι εντυπωσεων. το να κανεις μια κινηση τωρα που θα προσφερει ουσιαστικα με τους κομραντς ειναι πιθανο, περισσοτερο πιθανο ομως ειναι αν ειναι επιπεδου Ζιφκοβιτς - το ειδαμε ολοι αυτο με το γκολ μιση προκριση που εβαλε. τετοιες λυσεις ομως στα φορ δεν ειναι τοσο απλες διαπραγματευτικα, και εχουμε μπει σε μια λογικη που δεν ρισκαρουμε οικονομικα παρεκκλινοντας απο το οποιο πλανο. γκρινιαζουμε και κραζουμε γιατι μπορουμε, δεν παιρνουμε εμεις τις αποφασεις. λες και ο Ρεμπε π.χ. δε θα θελε να χει φορ και δεξι μπακ ηδη να προπονουνται. μας λειπει ενας σκασμος πληροφοριες, απο χρονοδιαγραμματα, οικονομικα στοιχεια κτλ, αλλα ναι, κοτσαρουμε ενα νουμερο που θα κερδισουμε και go home go village Olaf δλδ. δεν παει ετσι. λιγη υπομονη και ταμειο στο τελος.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:03

Ρε συ jibbie ποιος μίλησε για go home Olaf και τέτοια;

Και υπομονή κάνουμε και ταμείο θα κάνουμε στο τέλος αλλα υπάρχει και ένας προβληματισμος ρε συ, πως να το κάνουμε;

Φόρουμ οπαδών είμαστε, ούτε φορουμ τεχνικών διευθυντών, ούτε φόρουμ οικονομικών διευθυντών.

Αν δεν εκφράσουμε τους προβληματισμούς μας σε φόρουμ των οπαδών του ΠΑΟΚ που θα τους εκφράσουμε;

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3819
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:05

Τζιμπαρε,προσωπικα πιστεύω ότι θα προκριθουμε και με τον Μιχαι τερματοφύλακα,δεν έχει σημασία όμως τι πιστεύω εγώ.
Συμφωνώ με όσα γράφεις και έχω την αίσθηση κιόλας ότι στο τέλος θα έχουμε +2 παίχτες στον επαναληπτικό.
Αυτό που δεν δικαιολογώ με τιποτα όμως ,είναι ότι δεν έχουν βρει ακόμα δεξί μπακ,για να μην παίξουμε με αλχημείες στη θέση για δεύτερη συνεχόμενη φορά.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:05

Με 2 κλικ φερνω παιχταραδες στο μανατζερ και ο γερμαναρας που παριστανει τον τεχνικο διευθυντη δεν μπορει να φερει τιποτα.Πού τους βρισκεις ρε Ιβαν...Ξυπνα,σου τρωνε τα λεφτα.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:09

obanebane έγραψε:Τζιμπαρε,προσωπικα πιστεύω ότι θα προκριθουμε και με τον Μιχαι τερματοφύλακα,δεν έχει σημασία όμως τι πιστεύω εγώ.
Συμφωνώ με όσα γράφεις και έχω την αίσθηση κιόλας ότι στο τέλος θα έχουμε +2 παίχτες στον επαναληπτικό.
Αυτό που δεν δικαιολογώ με τιποτα όμως ,είναι ότι δεν έχουν βρει ακόμα δεξί μπακ,για να μην παίξουμε με αλχημείες στη θέση για δεύτερη συνεχόμενη φορά.


συμφωνω. βεβαια, μην εκπλαγεις αν στο τελος δεν παρουμε δεξι μπακ ή παρουμε αναπληρωματικο του Ροντριγκο. εχουμε κι ενα πολυ ακριβο συμβολαιο στη θεση, εκτος πλανων.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:10

obanebane έγραψε:Και πανάκεια είναι η Κρασνονταρ και πιθανότατα η τελευταία ευκαιρία,φίλε μου bane,αυτό είναι που δε μπορούμε να καταλάβουμε, πιθανή πρόκριση αλλάζει όλη μας την ιστορία,όχι απλά ένα πλάνο-πλακάκι.


Δεν θα σου πω οτι διαφωνώ πλήρως. Αλλά δέχομαι οτι η ανησυχία ή υιοθέτηση της άποψης μπορεί να ποικίλλει σε βαθμίδες.

Νομίζω οτι ως τελευταία ευκαιρία στέκει γιατί από του χρόνου δεν θα στέλνουμε ΤΣΛ; Δεν έχω παρακολουθήσει τις ομολογουμένως αναλυτικότατες περιγραφές Doomlord, Tzelas.

Υπομονή. Δεν ξέρουμε τι γίνεται. Μπορεί εμείς εδώ να μαλλιοτραβιόμαστε και το βράδυ να ανακοινωθεί παίκτης. Και τελικά να μην παίξει καν την Τρίτη. Μην ξεχνάμε οτι σε μια διαπραγμάτευση με πολλούς παράγοντες (πχ άλλες ομάδες), δεν παίζουμε μόνοι μας, ούτε αποφασίζουμε μόνοι μας, ούτε περνάνε πάντα τελεσίγραφα.

Δηλαδή εάν σου έχει πει ομάδα θα σου απαντήσω για τον παίκτη (που είναι Νο1 στόχος σου) μέχρι Παρασκευή, τι κάνεις; Περιμένεις ή κλείνεις άλλον;

Η Κράσνονταρ δεν ήταν πανάκεια ούτε once in a lifetime history changing opportunity μέχρι την Τρίτη που πέρασε, γιατί δεν ήξερες καν (και δεν το πολυπίστευες) οτι θα περνούσες τον πορτογάλο γαύρο. Να είχε γίνει δηλαδή πλάνο έτοιμο για το 10-15% του να περάσουμε;

Σίγουρα δεν είναι για πλάκα η ευκαιρία. Αλλά παίζουν πολλά. Εδώ μπορεί να περάσουμε και το σίχαμα ο υπαλληλίσκος να προκαλέσει Grexit για να μην αλλάξει ακριβώς η ιστορία μας (και η διάμετρος του πρωκτού τους).
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4100
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:12

Sekeris έγραψε:Με 2 κλικ φερνω παιχταραδες στο μανατζερ και ο γερμαναρας που παριστανει τον τεχνικο διευθυντη δεν μπορει να φερει τιποτα.Πού τους βρισκεις ρε Ιβαν...Ξυπνα,σου τρωνε τα λεφτα.
Χαχαχχαχχα σωστός [FACE WITH TEARS OF JOY]
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:13

Εδώ τα μπερδεύεις λίγο, αντί Λημνιο ψάχνουμε όχι αντι Ματος.
Από τα playoffs κιόλας,αυτόν είχε προκρίνει για τη θέση με αναπληρωματικό τον Ροντριγκο.
Άρα θεωρητικά, ψάχνουν βασική επιλογή.
Μια τέτοια,δεν ήταν και ο Γιανγκος;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:16

joshua έγραψε:Nα δω τι θα γραψουμε ακομα...Τη μια γραφαμε κατσε να περασουμε τη Μπενφικα να παμε για κατι καλυτερο γιατι και 5 μυρια θα παρουμε και κινητρο ομιλων θα προσφερουμε και τωρα μονο που δεν γραφουμε ρε γμτ περασαμε και ζητανε περισσοτερα... :shock:
Και μετά θα λέμε, να αυτοί μας πέρασαν, να φέρω άλλους να τους καπελωσουν;


Στάλθηκε από SM-N975F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:18

obanebane έγραψε:Εδώ τα μπερδεύεις λίγο, αντί Λημνιο ψάχνουμε όχι αντι Ματος.
Από τα playoffs κιόλας,αυτόν είχε προκρίνει για τη θέση με αναπληρωματικό τον Ροντριγκο.
Άρα θεωρητικά, ψάχνουν βασική επιλογή.
Μια τέτοια,δεν ήταν και ο Γιανγκος;


βρε αντι Λημνιο ψαχνουμε αλλα εχουμε κι ενα 800ρι του Ματος στο μπατζετ στην ιδια θεση που ειναι εκτος πλανων, αυτο λεω, δε λεω κατι διαφορετικο. δεν υπολογιζεται ο Ματος στη θεση αλλα το συμβολαιο του γραφει. θεωρητικα ψαχνουμε καποιον να μοιραζεται τη θεση με Ροντριγκο. αν μπορουσες να φερεις καποιον θεωρητικα καλυτερο αποδεσμευοντας τον Ματος και χρησιμοποιωντας το μπατζετ για τη θεση, θα περιμενες; ναι θα ελεγα. αν δεν καταφερνες να αποδεσμευσεις τον Ματος μπορει να σκεφτοσουν να τον ξαναβαλεις στα πλανα; δεν το αποκλειω, αν και δινω ελαχιστες πιθανοτητες. και σε αυτη την περιπτωση γιατι να παρεις τριτο; πρακτικα πιστευω οτι θα παρουμε μπακ πριν λυθει το συμβολαιο του Ματος με μια νορμαλ επιλογη για τη θεση.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες