ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλακης
7
6%
Ροντρίγκο
5
5%
Μιχαι
4
4%
Βαρελα
2
2%
Μηχαηλιδης
65
60%
Γιαννούλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Εσιτι
6
6%
Μαουρισιο
11
10%
Μπισεσβαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τζολης
1
1%
Ακπομ
1
1%
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σβιντερφσκι
1
1%
Στοχ
5
5%
 
Σύνολο ψήφων : 108

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 17:51

Προφανως ο γαυρος δε μπορει να κάνει τίποτα απλα κυνηγάει τους διαιτητές ώστε να φανει αδικημένος.
Εγω δε πιστευω οτι ήταν αμέλεια η οποία αλλη βλακεια λενε οταν τα δελτια ήταν ληγμένα απο τέλη Ιουνίου.
Τρυπημα κ μαλιστα επικίνδυνο που πρέπει να ψαχτει καλα.
Δε νομιζω οτι κινδυνεύει ο χοντρός με τα στημένα κ οσοι ελπίζεται καλυτερα ξανασκεφτειτε το. Στο κράτος που κυβερνάει ο ίδιος κ απο αυτα που διάβασα στη δικη με δε ξερω ο ένας δεν ειμαι σιγουρος ο αλλος μια χαρα θα τη βγάλει.
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1776
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 17:57

Μόλις γύρισα από δουλειά, χωρίς καμία ενημέρωση επί του θέματος. Μόνο διάσπαρτα από επισκέπτες/πελάτες.
Παραιτήθηκε ο τάδε, μου είπε ένας
Ένσταση θα κάνει η κούλα, μου είπε ο άλλος.
Δεν θα κάνει ένσταση η κούλα, μου είπε ένας τρίτος.
Τηλεφώνησε ο Σαββίδης στον μελισσανίδη για το θέμα, κάποιος τέταρτος.

Τώρα μπήκα σπίτι και προσπαθώ να ενημερωθώ.
Με 2-3 κουβεντες, μπορεί κάποιος να μου πει τα τελευταία νέα της υπόθεσης.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:01

goran 64 έγραψε:Μόνο ντροπή, πλέον, γι αυτόν τον (ντεμέκ) ΠΑΟΚ, των συμψηφισμών και της επιχειρηματικής διαπλοκής.... :twisted:

Λευτεριά στον Π.Α.Ο.Κ. μας....

:nairepaok:

Αυτή τη στιγμή ο Π.Α.Ο.Κ. είναι εκτός επιχειρηματικής διαπλοκής στο ελλαδισταν
Μόνος του, με όλες τις μαλακίες του αλλά και την περηφάνειά του για την ιστορία του.
Δεν χρωστάει (κυριολεκτικά και μεταφορικά) σε ΚΑΝΕΝΑΝ.
Γήπεδο μόνος του. Ούτε χάρισμα από κράτος ούτε ελεημοσύνες.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:01

Οι τύποι που πήραν στα χαρτιά ένα ολόκληρο πρωτάθλημα, λέγοντας ψέμματα και παριστάνοντας τους τρομοκρατημένους, μας λένε πως θέλουν να παίζονται οι αγώνες στο γήπεδο όταν το διακύβευμα είναι μια δεύτερη θέση της π@@τσας.
Ρε δε γαμιέστε να ασπρίσετε.


Χάρτινοι, ε χάρτινοι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Slayer » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:03

Δεν ξερω αν το καταλαβατε αλλα απ'τη μια καναμε την αεκ να ξεπλυνει σε ενα βαθμο τη ρετσινια της χαρτινης, απ'την αλλη ο γαυρος ειναι οντως αδικημενος αφου του σπασαμε το αηττητο με παικτες που δεν ειχαν δικαιωμα συμμετοχης και δεν ενημερωθηκε για αυτο απο τους διαιτητες που οφειλαν να ελεγξουν.
Μπραβο στους υπευθυνους της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την επικη ξεφτιλα.
Άβαταρ μέλους
Slayer
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 19:22

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:03

Διάβαζα σχόλια για το παιχνίδι. Πραγματικά ή άλλον αγώνα παρακολουθούσα ή για άλλο άθλημα ήταν τα σχόλια.
Κατά τη γνώμη μου ο Μαουρίτσιο ήταν ο κορυφαίος μαζί με Μπίσεσβαρ. Από κοντά και οι Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Μιχάι, Βαρέλα και Ροντρίγκο. Πολύ κακή στις τελικές ενέργειες επιθετικά η ομάδα, αν είχε πιο σωστές επιλογές θα είχε φύγει με διπλό.
Ο Μαουρίτσιο με συμβόλαιο κάτω του εκ για μένα πρέπει να μείνει.
Ο Πασχαλάκης αν διορθώσει την ανασφάλειά του με τη μπάλα και γίνει πιο απλός είναι ο καλύτερος τερματοφύλακας στην Ελλάδα.
Ο πιο δημιουργικός παίκτης του ρόστερ παραμένει έστω και κάτω από τα περσινά στάνταρ ο Μπίσεσβαρ.
Κακό παιχνίδι έκανε ο Εσίτι λόγω πολλών λαθών. Γατί στην πίεση ψηλά ήταν πολύ καλός.
Ο Ροντρίγκο παρά τις εμφανίσεις του δεν με ψήνει ότι έχει την ποιότητα για να είναι μέλος του ρόστερ. Τακτικά σωστός μπορεί να είναι και ο Λύρατζης.
Χρειαζόμαστε προσθήκες ποιοτικές με χαρακτηριστικό την ταχύτητα και την δημιουργικότητα μεσοεπιθετικά.
Αμυντικά είμαστε κομπλέ.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:04

PAOK_Antarctica έγραψε:Οι τύποι που πήραν στα χαρτιά ένα ολόκληρο πρωτάθλημα, λέγοντας ψέμματα και παριστάνοντας τους τρομοκρατημένους, μας λένε πως θέλουν να παίζονται οι αγώνες στο γήπεδο όταν το διακύβευμα είναι μια δεύτερη θέση της π@@τσας.
Ρε δε γαμιέστε να ασπρίσετε.


Χάρτινοι, ε χάρτινοι.

Ακριβώς αυτό. Γιατί πράγματι όλο αυτό γίνεται για μια δεύτερη θέση χωρίς κανένα ουσιαστικά νόημα. Πάλι με Άγιαξ.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:05

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Κυριο Δημητρη Μελ. για την μεγαλοψυχια και την τιμιοτητα του η οποια αλλωστε εχει αποδειχτει πολλακις.


ΥΓ. ΡΕ ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΟΛΟΙ ΣΑΣ
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:14

Προσέξτε τι έγινε φέτος.
Βγάζει μια στημένη και αβάσιμη γνωμάτευση η στημένη εεα, έρχεται η νουδουλα και ψηφίζει τροπολογία που καταργει ως ποινή τον υποβιβασμό και εισάγει την αφαίρεση βαθμών. Μας αφιαιρούνται 7 βαθμοί με αποτέλεσμα να χάνουμε το πρωτάθλημα και βγαίνει το μιντιακό σύστημα και μας βγάζει ΕΥΝΟΗΜΕΝΟΥΣ ενώ δεν θα έπρεπε να επιβληθεί καμία ποινή.
Ο Π.Α.Ο.Κ., ο αιώνια κυνηγημένος από το κράτος Π.Α.Ο.Κ., από τη μια στιγμή στην άλλη, παρουσιάζεται ως ο ευνοημένος (!!!) του συστήματος και του κατεστημένου ενώ εντελώς άδικα είχε χάσει λόγω αφαίρεσης 7 βαθμών έναν τίτλο.
Τώρα, ο μελισσανίδι κάνει τον κιμπάρη και τον άρχοντα όταν πριν δύο χρόνια πανηγύριζε ΑΔΙΣΤΑΚΤΗ ΚΛΟΠΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
Ζούμε την απόλυτη αντιστροφή της πραγματικότητας.
Να πάνε να γ...ν όλοι τους.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:48

Slayer έγραψε:Δεν ξερω αν το καταλαβατε αλλα απ'τη μια καναμε την αεκ να ξεπλυνει σε ενα βαθμο τη ρετσινια της χαρτινης, απ'την αλλη ο γαυρος ειναι οντως αδικημενος αφου του σπασαμε το αηττητο με παικτες που δεν ειχαν δικαιωμα συμμετοχης και δεν ενημερωθηκε για αυτο απο τους διαιτητες που οφειλαν να ελεγξουν.
Μπραβο στους υπευθυνους της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την επικη ξεφτιλα.

"Ο γαύρος είναι όντως αδικημένος".... Ρε φίλε αν το ήξερες θα τους το σφύραγες έτσι ? να μην χάσουν το αήττητο !!!
Καληνύχτα σας.
ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4
 
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2020, 09:35

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:52

"Δεν θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα
σε ξένα αναστυλώματα δεμένο.
Ας είμαι ένα καλάμι, ένα χαμόδεντρο.
Μα όσο ανεβαίνω, μόνος ν’ ανεβαίνω.

Δε θέλω του γυαλιού το λαμπροφέγγισμα,
που δείχνεται άστρο με του ήλιου τη χάρη.
Θέλω να δίνω φως από τη φλόγα μου,
κι ας είμαι κι ένα ταπεινό λυχνάρι".

Αυτοί οι στίχοι του Δροσίνη νομίζω πως θα έπρεπε να εκφράζουν σήμερα το τι αισθανόμαστε οι φίλοι του ΠΑΟΚ, σε τι κατάσταση μας έφερε η άθλια άσκηση καθηκόντων από άτομα αδρά αμειβόμενα, αλλά με νοοτροπία Δ.Υ. που πηγαίνει στις 8 π.μ. στην εργασία του και από τις 8.30 π.μ. κοιτάζει το ρολόι του για το αν πήγε 3 να σχολάσει.
Η επιφαινόμενη έξοδος μας στο Ch.L. δεν πρέπει να κρύψει τα σκουπίδια κάτω από το χαλί, αλλά το τραγικό αυτό συμβάν πρέπει να αποτελέσει αφορμή και αιτία ώστε στο διοικητικό κομμάτι της ΠΑΕ να γίνει σεισμός και να πετάξει έξω αυτούς, οι οποίοι το μόνο που κάνουν είναι το βλέπουν την 30η εκάστου μηνός τον τραπεζικό τους λογαριασμό, προκειμένου να ενημερωθούν αν μπήκε μέσα ο παχυλός τους μισθός.
Πίστευα πως η τελευταία ντροπή στην ομάδα μας θα ήταν αυτή με τον Λιάσο Λουκά το 2004, ειδικά μετά την ανάληψη από τον Σαββίδη, αλλά δυστυχώς σήμερα μας βρήκε ακόμα μεγαλύτερη και δεν ξεπλένεται στα μάτια μου. Περιμένω ριζικές αλλαγές στο εδώ διοικητικό σχήμα και αλλαγή νοοτροπίας, με τεχνοκράτες υπεύθυνους και ποδοασφαιρανθρώπους μέσα στην ομάδα. Ειδάλλως, ο Πρόεδρος θα πετάει το χρήμα σε βαρέλι δίχως πάτο. όπως αρκετές φορές συνέβη.
Με αφορμή αυτό το απαράδεκτο συμβάν: "ας είναι ο θάνατος μικρός, προκειμένου να είναι μεγάλα αυτά που επίκειται να ζήσουμε".
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4990
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 18:57

Σε μια επιχείρηση, όταν γίνει μια χοντρή μ--κία δεν μπορείς να διώξεις όλον τον κόσμο και να ξεκινήσεις ξανά μανά από την αρχή. Κάνεις έρευνα, βρίσκεις τι έφταιξε και το διορθώνεις και αν βρεις οτι είναι σοβαρό λάθος κάποιου υπαλλήλου που έχει γενικά πρόβλημα, τον στέλνεις και φέρνεις άλλον στη θέση του η προωθείς εκ των έσω. Εν θερμώ δεν διοικούνται επιχειρήσεις και ο Ιβάν το ξέρει καλύτερα από όλους.

Ένα θέμα όμως που πρέπει οπωσδήποτε να εξεταστεί είναι αυτοί που δεν κάνουν καλή δουλειά πώς, γιατί και ποιός τους έφερε. Σοβαρή επιχείρηση με φιλαράκια, ξαδέρφες ανιψιούς κλπ δεν στήνεται.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3297
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 19:06

Αυτό που σπάσαμε το αήττητο του γαύρου με 12 παίκτες να παίζουν αντικανονικά και τον γαύρο να μη μπορεί να κάνει τίποτα, μου αρέσει πιο πολύ κι από το ακυρωθέν γκολ στο 95.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17230
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 19:07

Πέμ 16 Ιούλ 2020, 13:35
invincible έγραψε:Σύμφωνα με πληροφορίες από ιαματικές πηγές ο Τιγρης-Καβουριας δεν θα κάνει ένσταση παρ όλη την πίεση που δέχεται από την 21! Οπότε αν δείτε καμία δαγκωνιά ή καμία μασέλα πάνω στον Ιβαν μην απορήσετε! Θα είναι του Τίγρη. :mrgreen: Γιατί ο Καβούριας κορόιδο δεν είναι :mrgreen:


Αυτά που σας λέω εγώ στο ημίχρονο σας τα λέει ο Τιγρης στο τέλος του αγώνα :lol: Το είπε και ο Σαγώνιας που μίλησε με Καβουρα... :mrgreen: Του χρόνου βλέπω με την αναδιαρθωση 16 ομάδες ο Τίγρης θέλει Απόλλων . Ο Ιβαν ήθελε 14 και ο Αλαφούζος 18 με Κομπότη (2 ημίχρονο 1 τελικό) Του χρόνου θα κάνει κουμάντο ο Τίγρης μεγάλο αφεντικό ηθικός πρόεδρος :lol: Πως μας πετσόκοψαν έτσι πάλι φτάσαμε αυτούς που φτυναμε να τους λέμε και ευχαριστώ και τίμιους.

Υ.Γ.1 ο φαλακροκόρακας είπε ότι είναι 2,5 μήνες απλήρωτοι οι παίχτες του ΠΑΟΚ ! θα γίνει καμιά μήνυση ή μήπως λεει αλήθεια και τα λεφτά μπαίνουν σε λάθος λογαριασμό :mrgreen:
Υ.Γ.2 ο φαλακροκόρακας είπε οτι οι γιατροί δεν παραιτήθηκαν είχαν λήξη οι συμβάσεις τους είδη και ξέρανε ότι θα φύγουν... και οι παιχτες δεν ήταν 12 αλλά 16 ! Αλήθεια ? ή θα γίνει καμιά μήνυση
Υ.Γ.3 Ο Μελισανίδης το ήξερε εδώ και μέρες ότι οι κάρτες λήξαν από που άραγε? :mrgreen:

Ιβαν φέρε τον Μπεο γενικό διευθυντή στην ΠΑΕ χθες και άσε τους Γκαγκατζιδες! ;)
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: ΑΕΧ-ΠΑΟΚ 0-0 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Slayer » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 19:10

ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 έγραψε:
Slayer έγραψε:Δεν ξερω αν το καταλαβατε αλλα απ'τη μια καναμε την αεκ να ξεπλυνει σε ενα βαθμο τη ρετσινια της χαρτινης, απ'την αλλη ο γαυρος ειναι οντως αδικημενος αφου του σπασαμε το αηττητο με παικτες που δεν ειχαν δικαιωμα συμμετοχης και δεν ενημερωθηκε για αυτο απο τους διαιτητες που οφειλαν να ελεγξουν.
Μπραβο στους υπευθυνους της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την επικη ξεφτιλα.

"Ο γαύρος είναι όντως αδικημένος".... Ρε φίλε αν το ήξερες θα τους το σφύραγες έτσι ? να μην χάσουν το αήττητο !!!
Καληνύχτα σας.


Αν ηταν στο χερι μου θα τους εδινα νερα σαν αυτα που εδωσαν στην ΤΣΣΚΑ καποτε. Το θεμα ειναι πως τους εδωσες πατημα να φωναζουν δικαια πως δεν ενημερωθηκαν οπως επρεπε για την παρατυπια που καναμε.
Άβαταρ μέλους
Slayer
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 19:22

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης