ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλακης
3
2%
Ροντρίγκο
30
24%
Ινγκασον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρελα
5
4%
Μηχαηλιδης
3
2%
Γιαννούλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ελ Καντουρι
8
6%
Μαουρισιο
40
31%
Μπισεσβαρ
3
2%
Τζολης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ακπομ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Εσιτι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
1
1%
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σβιντερφσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μιχαι
34
27%
 
Σύνολο ψήφων : 127

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 23:47

εσπασε το αηττητο,
χανει ο gay
δικαιωνεται ο Λουτσε
ο ΠΑΟΚ διατηρει ενα μοναδικο ιστορικο στατιστικο
δεν ξερω ποση σημασια εχει αυτο

πλακα εχει που εσπασε το αηττητο του γαυρου
βρηκε ο φερεηρα αλλοθι
η ομαδα μετρια
χρειαζομαστε δουλεια και αλλαγες
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 23:49

BlackFriday έγραψε:Επέστρεψε η κανονικότητα...
Νίκη στο Καραϊσκάκη :D :D


Σαν το εξοχικό δεν έχει. :lol:
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 23:50

Θα φανει στα επομενα δυο ματς ποσο τελικα επαιξε ρολο η ψυχολογια στην εικονα απο Γεναρη και μετα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 23:55

Καμία σχέση μπανε η φάση της Ξάνθης και το τι πιστεύω για την υπόθεση. Στα καθαρά ποδοσφαιρικά πράγματα, σήμερα έπαιζε ένας ΠΑΟΚ που χαλαρά ως εμφάνιση θα την έβαζα στις 3-4 χειρότερες της περσυνης χρονιάς στο πρωτάθλημα. Σαφώς καλύτερος από τη κλινικά νεκρή εικόνα που δείχνει στα play off φέτος , αλλά ως εκεί. Και είχε απέναντί του μια ομάδα που βαριόταν να παίξει και είναι αναμενόμενο - 20 βαθμούς μπροστά είναι και έχει 2 τελικούς. Σαφώς και ήθελαν το αήττητο αλλά ήταν τόσο για το πούτσο η εικόνα μας το τελευταίο καιρό που ο γαύρος πίστεψε ότι θα το έπαιρνε σβηστά το ματς. Αλλά για αυτό είναι ωραία η μπάλα.
Ε , δε το πήρε το ματς σβηστά και τους γαμήσαμε τη ψυχολογία.

Καύλα να τους παίρνεις το αήττητο , αλλά δε βλέπω πως αλλάζει κάτι στη γενική εικόνα και προοπτική της επόμενης χρονιάς. Την ίδια ανηφόρα έχουμε να ανέβουμε . Και είναι μεγάλη η ρημάδα

Τώρα για τα συμπεράσματα αλλά και τη γλώσσα ( ποδοσφαιρικά μιλώντας) που πάει να βγει , να με συμπαθάς αλλά
εγώ προτιμάω να μιλάω με αποτελέσματα. Και στα αποτελέσματα φέτος είμαστε μεταξεταστέοι με άθλια εικόνα ομάδας, είτε βγούμε 2οι , είτε 3οι
Τελευταία επεξεργασία από giapas και Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:00, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9431
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 23:57

Οι 2 φετινες εμφανισεις στο τηγανι για το πρωταθλημα, ειναι πολυ καλύτερες απο την περσινη νικη.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Κυρ 12 Ιούλ 2020, 23:59

Ωρε κλαρίνο σήμερα !!! Μπραβο Π.Α.Ο.Κ. !!!
Τελευταία επεξεργασία από Eagle1980 και Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2693
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:02

rainmaker έγραψε:
Alastor έγραψε:ο γαυρος δεν επαιξε κατι διαφορετικο απο τα περισσοτερα ματς,αυτο ειναι το αστειο





Από τα πιο σωστά σχόλια

Ο γαύρος, τουλάχιστον σε όσα ματς παίξαμε μεταξύ μας φέτος, πάντα την ίδια προσέγγιση είχε.

Εμείς είχαμε τεράστια σκαμπανεβάσματα και λάθη.



Σε σύνολο 6 αγώνων:
1 Χ
2 δικές μας νίκες
3 του γκέι που συνοδεύτηκαν κ με κραυγαλέες πατατιές στην άμυνα κ διαιτητικό σμπρώξιμο.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6101
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:08

Πολλά συγχαρητήρια, στους άλλους παίχτες του ΠΑΟΚ, που είδαμε απόψε, με άλλον προπονητή, φυσικά... :opaokara:

Μεγάλη νίκη-δικαίωση και για την διοίκηση του οργανισμού ΠΑΟΚ, η αποψινή ταπεινωτική ήττα της ΕΟ..... :opaokara:

:pano:

Αφιερωμένη, εξαιρετικά, στον Γιόζιπ Μίσιτς....

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:13

giapas έγραψε:Καμία σχέση μπανε η φάση της Ξάνθης και το τι πιστεύω για την υπόθεση. Στα καθαρά ποδοσφαιρικά πράγματα, σήμερα έπαιζε ένας ΠΑΟΚ που χαλαρά ως εμφάνιση θα την έβαζα στις 3-4 χειρότερες της περσυνης χρονιάς στο πρωτάθλημα. Σαφώς καλύτερος από τη κλινικά νεκρή εικόνα που δείχνει στα play off φέτος , αλλά ως εκεί. Και είχε απέναντί του μια ομάδα που βαριόταν να παίξει και είναι αναμενόμενο - 20 βαθμούς μπροστά είναι και έχει 2 τελικούς. Σαφώς και ήθελαν το αήττητο αλλά ήταν τόσο για το πούτσο η εικόνα μας το τελευταίο καιρό που ο γαύρος πίστεψε ότι θα το έπαιρνε σβηστά το ματς. Αλλά για αυτό είναι ωραία η μπάλα.
Ε , δε το πήρε το ματς σβηστά και τους γαμήσαμε τη ψυχολογία.

Καύλα να τους παίρνεις το αήττητο , αλλά δε βλέπω πως αλλάζει κάτι στη γενική εικόνα και προοπτική της επόμενης χρονιάς. Την ίδια ανηφόρα έχουμε να ανέβουμε . Και είναι μεγάλη η κλίση

Τώρα για τα συμπεράσματα αλλά και τη γλώσσα ( ποδοσφαιρικά μιλώντας) που πάει να βγει , να με συμπαθάς αλλά
εγώ προτιμάω να μιλάω με αποτελέσματα. Και στα αποτελέσματα φέτος είμαστε μεταξεταστέοι με άθλια εικόνα ομάδας, είτε βγούμε 2οι , είτε 3οι



Θέλεις να βλέπεις τα πράγματα καθαρά ποδοσφαιρικά,δε θα διαφωνούσα σε τίποτα αν όλα όσα αναφέρεις είχαν γίνει χωρίς την Ιστορία που μας εφτιαξαν φέτος.
Δε γίνεται φίλε μου να το παραβλέψουμε, εδώ επηρέασε εμάς και μας έβαλε την αμφιβολία στο κεφάλι, δεν θα επηρέαζε αυτούς που είναι οι πρωταγωνιστές;
Ο ΠΑΟΚ κατέρρευσε μετά την επίσημη απόφαση για -7
Όσο για το αήττητο,πιστεύω ότι κάνεις μεγάλο λάθος,το ήθελαν πάρα πολύ,θεωρώ ότι τους ενδιέφερε περισσότερο ακόμα και από το κύπελλο.
95 χρόνια το ψάχνουν και δεν το έχουν πετύχει άλλα κυρίως για να απαντήσουν στο περσινό δικό μας.
Όσο για την επόμενη χρονιά,σίγουρα υπάρχει μια ανησυχία άλλα με τίποτα δε συμμερίζομαι τη γνώμη σου,ότι δηλαδή θα μας πάρει ο διάολος,γιατί κάτι τέτοιο βγάζω από τα γραφόμενα σου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:21

ΜΠΑΝΕ H ιστορία σίγουρα μας επηρέασε. Δυστυχώς δε μπορούμε να το βάλουμε σε ζυγαριά και να πούμε αξίζαμε τόσο , μειον τόσο που μας στοίχισε το εξωαγωνιστικό , άρα έχουμε τόσο καθαρό αποτέλεσμα. Ξέρεις , ήμασταν κακοί όλη τη χρονιά , ζήτημα αν κάναμε 3-4 πραγματικά καλά ματς φέτος. Πριν ξεσπάσει η ιστορία, παραπατούσε η ομάδα. Κι από τη στιγμή που δε μπορώ να υπολογίσω την επιρροή των "απ'εξω" αλλά ούτε και να το αλλάξω , προτιμώ να τα αφήσω εκτός εξίσωσης και να μιλήσω για ποδόσφαιρο μόνο. Δικαιολογημένα , ξεδικαιολογογημένα φέτος στη ποδοσφαιρική ζυγαριά βρεθήκαμε λειψοί. Τις δικαιολογίες ας τις αξιολογήσει ο καθένας σύμφωνα με τη δική του κοσμοθεωρία. Εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να μην έχω δικαιολογία για τίποτα στη ζωή μου , γιατί είναι ο μόνος τρόπος να πας μπροστά.

Επίσης δεν είπα ότι ο γκει δεν ήθελε το αήττητο. Το ήθελε , σαν πούστης που είναι. Απλά και εγώ να ήμουν στη θέση των παικτών τους , το ματς με τον ΠΑΟΚ θα πίστευα ότι θα το πάρω περπατώντας. Και έκατσαν στο παγωτό.

Τέλος για του χρόνου μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε. Εγώ απαισιόδοξες , εσύ αισιόδοξες. Κατά το φθινόπωρο να μαστε καλά , θα το ξαναδούμε ανάλογα και με τις κινήσεις τις δικές μας και των αντιπάλων μας.
Τελευταία επεξεργασία από giapas και Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9431
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:25

Λογικά μιλάς, πάντα το κάνεις,δε με ενδιαφέρει να διαφωνώ ή να συμφωνώ μαζί σου,τα έχω κάνει και τα δύο,μου αρκεί που ξέρω με ποιον έχω να κάνω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:27

Μιχαι αρρωστο παοκτσακι. Καντουρι εισαι οαση στο 8. Μαου εισαι παοκι γιατι παιζει οσο μπορεις παντα ενω ισως εχεις κλεισει αλλου. Ροντριγκο ειδαμε ποσο μπορει τωρα;;; Αντε μπραβο. Ετοιμη ολη ομαδα για ανανεωση του χρονου. Μιχαι Μιχαϊλίδης Τζολης μεγαλα αλανια
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10294
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:37

Μαουρίτσιο και Ελ Καντουρί πήραν για πλάκα το κέντρο στο 1ο ημίχρονο μαζί με τις κινήσεις του Μπίσεσβαρ και την αρχοντική άμυνα του Βαρέλα. Πόσο πολύ αδίκησε αυτή η ομάδα την ίδια της την ποιότητα.. Πόσο μα πόσο κακός προπονητής είσαι ρε Φερέιρα που με αυτό το ρόστερ είσαι 20 βαθμούς πίσω από αυτόν τον γάβρο.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4063
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:39

makispaspartou έγραψε:Μαουρίτσιο και Ελ Καντουρί πήραν για πλάκα το κέντρο στο 1ο ημίχρονο μαζί με τις κινήσεις του Μπίσεσβαρ και την αρχοντική άμυνα του Βαρέλα. Πόσο πολύ αδίκησε αυτή η ομάδα την ίδια της την ποιότητα.. Πόσο μα πόσο κακός προπονητής είσαι ρε Φερέιρα που με αυτό το ρόστερ είσαι 20 βαθμούς πίσω από αυτόν τον γάβρο.

Ακριβως Μακη. Ακομα και με την δικαιολογια οτι επηρεαστηκαν απο τα δικαστικα δεν δεχομαι ολη αυτην την αγωνιστικη κατρακυλα. Αν ειχε διπλο στον ΟΦΗ και ασο με ΠΑΟ ημασταν ηδη δευτεροι. Δεν θα το ξεχασουμε με ενα διπλο στο τηγανι. Ευχαριστουμε πολυ αλλα ας μας άδειασει την γωνια
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10294
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: ΕΟ-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panta » Δευτ 13 Ιούλ 2020, 00:39

Επιτέλους νίκη !
Αήττητο μόνο εμείς!
Θα κοιμηθώ ήρεμα σήμερα.
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης