Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Σάβ 15 Αύγ 2020, 20:55

Διατηρώ τις ελπίδες για τον Εντουάρντο της Σπόρτινγκ (δεν ξέρω κάτι, μη βαράτε, ευχή είναι), ιδίως αν περάσουμε από Μπεσίκτας και κλειδώσουμε Ευρώπη
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica
 
Δημοσιεύσεις: 1125
Εγγραφή: Πέμ 02 Απρ 2020, 21:14

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:01

seaman έγραψε:
Darkm4n έγραψε:
invincible έγραψε:Θέλουν να τον πουλήσουν τον Τραουκό ... Το κακό είναι ότι πιάνει θέση ξένου όπου και αν παει στην Ευρώπη... Θα τον αγόραζε ο γαύρος αλλά προτίμησε να πάρει δύο 35αρης μπακ που θα τους δώσεις ''χυμούς'' και θα τρέχουν και αυτοί λες και είναι 25 χρονών.... Δεν ξέρω αν επηρέασε αυτή η στάση και τον Γιώργο και τον έκανε να έχει δεύτερες σκέψεις για Βιερινια... Βέβαια στον ΠΑΟΚ δεν υπάρχουν χυμοί και φταίνε οι γυμναστές... :mrgreen: Δεν πειράζει θα ζητάμε πάλι ντοπινκ κοντρολ μόνο που αυτοί οι χυμοί δεν ανιχνεύονται εύκολα... :mrgreen:

Θα φανεί τι γίνει 5 μέρες εμειναν ευτυχώς η Μπεσικτας πήρε επιθετικό διαβάζω έναν μαυρουλη 30 χρονών με 40γκολ σύνολο στην καριέρα του... ο Σφιντέφσκι έχει παραπάνω οπότε πάμε με καλύτερο επιθετικό.... :mrgreen:

ο george4 λέει δεν κάναμε πρόταση στον Εντουαρντο της Σπορτινκ... πράγμα που μας απογοητεύει... μπορεί να φέρουν καλύτερο...

:pano: :pano: :pano: :pano:
Τον Rafinha πήραν μόνο σα 34/25του επειδή έφυγε ο άλλος δεξί μπακ στη Galatasaray μπας και τους 'βγει Valbuena
Ο Γιωργάκης χέστηκε στα π@π@ριατου τι κάνει ο gayRos είδες ποτέ να τον ένοιαξε; Την ομάδαμας κοιτάει ήρθε ο Rebe διόρθωσε τα προπονητικά με Galinovic/Αμανατίδη θέλει να μειώσει τα μεγάλα συμβόλαια και καλά κάνει κ εμείς αυτό λέμε!
Μεταγραφή δε θα γίνει ο λόγος; Έχεις μεγάλα συμβόλαια ο Wernbloom παίρνει 1,7χαρτόνια ο Biseswar 1,2 o Stoch 1 o Varela 1,2 o El-Kaddouri o Akpom παίρνει κοντά στο 1 έτσι παίρνεις παίχτες; Το ποδόσφαιρο είναι εταιρία πουλάς/αγοράζεις -βγάζεις..-.

Γλιτώσαμε 2 συμβόλαια μεγάλα του Mauricio 1,6+Vieirinha 1,4 και έφερες τον Schwab& τον Ninua 'αν βάλεις και συμβόλαια του Rey+Moulin+Warda+Mihojevic σου βγαίνει 1,5 χαρτί= 1 μεταγραφή*


Φίλε μου καλέ, η δόμηση και τα έξοδα για το ρόστερ πατούσαν και σε κάποια συγκεκριμένα έσοδα.
Θα έχουμε φέτος έσοδα από εισιτήρια; Χλωμό.
Θα έχουμε το ίδιο ύψος χορηγιών; Χλωμό
Με τα τηλεοπτικά; Και εδώ χλωμή είναι η κατάσταση.
Το μόνο θετικό είναι η ελάφρυνση της εφορία στα νέα συμβόλαια.

--------------------------------------------------------------------------------
Αυτό εννοώ φίλεμου @seaman πως έξοδα γιοκ τι να πουλήσεις ποιος θα τον πάρει; Τον Esiti; 3,5χαρτιά ούτε 650χιλ τον αγοράζουν ότι έγινε αν θυμάσαι πέρυσι αλλά πέρσυσι πουλήσαμε και τον Κουλούρι και δώσαμε 600χιλ που κόστιζε 2χαρτιά τον Henrique και τον Κίτσιου 300χιλ τώρα τι να πουλήσεις πιστεύεις πως δίναν η Besiktas 3 χαρτιά που γράφαν οι αρδ και δεν τον δώσαμε; Ούτε με 700χιλ τον έπαιρναν! κατά εμέ αν +μφωνείς!

2ον για τα τηλεοπτικά πάλι +μφωνώ -> Χλωμό μην πω μαυρίλα
3ον Το μόνο κιαλό είναι η ελάφρυνση στην εφορία με συμβόλαια φύγαν οι 2 Mauricio(1,6χαρτιά)+Vieirinha(1,4χαρτιά) και πήραμε τον Schwab με 450χιλ+το Ninua εκεί γύρο
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:05

rade paprica έγραψε:Διατηρώ τις ελπίδες για τον Εντουάρντο της Σπόρτινγκ (δεν ξέρω κάτι, μη βαράτε, ευχή είναι), ιδίως αν περάσουμε από Μπεσίκτας και κλειδώσουμε Ευρώπη


Nαι ρε ομορφάντρα μου
(για το avatar λέω)...

Αφού οι μπαταχτσήδες,
τα δίνουν όλα για όλα και πληρώνουν με αέρα κοπανιστό για Mensah,

άντε να κάνουμε κάνα ντου old-school, ξέρω γω εντάξει...

να πάρουμε τον Eduardo Henrique,
να το γκρεμίσουμε και το Βιετνάμ ρε Ηλία...

Άντε ρε ΠΑΟΚάρα μου...

ΥΓ Πληρώστε τον Loris Karius ρε μπαταχτσήδες...άι σιχτ**
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:09

Κανένας δεν μας έχει υποχείρια, η πλειοψηφία τους έχει πάρει χαμπάρι.
Εδώ μέσα έχουμε μάθει πολύ περισσότερα από παιδιά που ασχολούνται γιατί τους κάνει κέφι.
Ποιο πρόσφατο παράδειγμα ο seaman,που συνέχεια βγάζει ειδήσεις μόνο και μόνο γιατί ξέρει που να ψάξει και πολλά ακόμα παιδιά.
Για ποιό λόγο να την πέσουμε σε κάποιον,που δεν έχει κανένα οικονομικό όφελος στην τελική,γράφοντας ότι ξέρει, ακόμα και αν είναι μπούρδες;
Όσο για τον Μποκανι και όχι μόνο ,να ξέρεις ότι δεν έχω συκοφαντήσει ποτέ κανένα στη ζωή μου,ότι έγραψα ισχύει και έγινε την εποχή που ήθελε να πάρει τον ΠΑΟΚ ο τύπος με το καπέλο και το μούσι.
Ανταλλάξαμε πολλά μυνήματα τότε και μου έλεγες ότι ο ΠΑΟΚ είναι κοντά και σε αυτόν και στον άλλο τον Σέρβο της Στάνταρ Λιέγης.
Δε θυμάμαι πως τον έλεγαν,αυτον που ειχε δείξει ενδιαφέρον για τον ΠΑΟΚας βοηθήσει κάποιος που θυμάται καλύτερα.
Μικρή σημασία έχει πλέον και δεν με πειράζει που δεν το θυμάσαι ή που πέφτεις από τα σύννεφα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό icue » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:24

Τον Γιοβανοβιτς μαλλον λες.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:24

rade paprica έγραψε:Διατηρώ τις ελπίδες για τον Εντουάρντο της Σπόρτινγκ (δεν ξέρω κάτι, μη βαράτε, ευχή είναι), ιδίως αν περάσουμε από Μπεσίκτας και κλειδώσουμε Ευρώπη



Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτός ο παίχτης είναι τόσο κοντά στον ΠΑΟΚ που είναι θέμα χρόνου η ανακοίνωση του.
Δεν ξέρω κάτι,απλή διαίσθηση.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:26

icue έγραψε:Τον Γιοβανοβιτς μαλλον λες.



Ναι ο Σέρβος παίχτης αυτός ήταν.
Τον ενδιαφερόμενο για την αγορά της ομάδας,τον θυμάσαι;
Ψηλός με Καπέλο και μούσι, έλεγαν ότι είναι μπροστινό του άλλου του φίλου του Τσοχατζόπουλου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:27

Χα χα ιμπισεβιτς της χερτα λέει η παπαρολογος σφήνα..... :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό icue » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:29

obanebane έγραψε:
icue έγραψε:Τον Γιοβανοβιτς μαλλον λες.



Ναι ο Σέρβος παίχτης αυτός ήταν.
Τον ενδιαφερόμενο για την αγορά της ομάδας,τον θυμάσαι;
Ψηλός με Καπέλο και μούσι, έλεγαν ότι είναι μπροστινό του άλλου του φίλου του Τσοχατζόπουλου.


Τον Φλωριδη λες που και καλα ηταν ο επενδυτης και σε ολες τις φωτο κουβαλουσε το σακακι του Σαχπαζιδη. :lol:
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:29

Αν αυτός ο Eduardo Ηenrique είναι τόσο καλός, ώστε να τον περιμένουμε στον ΠΑΟΚ σαν μεσία, προφανώς εκεί στην στην Sporting είναι ηλίθιοι που δεν τον κρατούν.
Θα με πεις το ίδιο ίσχυε και για τον Misic.
Ο Misic βέβαια έχει ένα στυλ που σε κάνει να τον νομίζεις νωχελικό, αλλά ο Βραζιλιάνος υποτίθεται ότι δεν είναι τέτοιος. Επιπλέον εμείς από ξένους έχουμε μπόλικους και πρέπει να σκεφτόμαστε πώς θα τους διώξουμε και όχι να φέρουμε κι άλλους.

Επίσης το να κάνουμε συζητήσεις όπως το να πουλήσουμε Γιαννούλη ή Kaddouri, πριν από τον αγώνα με Besiktas φαντάζομαι ότι είναι για λόγους καθαρά φιλολογικούς και όχι λογικούς. Δεν νομίζω ότι η ΠΑΕ θα προβεί σε τέτοιες ενέργειες. Ακόμη και η ηλιθιότητα έχει όρια.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:33

eorptol1 έγραψε:Χα χα ιμπισεβιτς της χερτα λέει η παπαρολογος σφήνα..... :) :)


Το έχουν τερματίσει...
αυτός είναι 36 χρόνων...

εντάξει είπαμε να βγαίνουν παπάδες αλλά αυτοί το έχουν πάει σε άλλο level.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:33

icue έγραψε:
obanebane έγραψε:
icue έγραψε:Τον Γιοβανοβιτς μαλλον λες.



Ναι ο Σέρβος παίχτης αυτός ήταν.
Τον ενδιαφερόμενο για την αγορά της ομάδας,τον θυμάσαι;
Ψηλός με Καπέλο και μούσι, έλεγαν ότι είναι μπροστινό του άλλου του φίλου του Τσοχατζόπουλου.


Τον Φλωριδη λες που και καλα ηταν ο επενδυτης και σε ολες τις φωτο κουβαλουσε το σακακι του Σαχπαζιδη. :lol:



Ναι ρε φίλε,Φλωριδης,έτσι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:34

Στην χερτα λέει πέρσι 27 ματς 9 γκολ είναι αλήθεια? Γιατί είναι πολύ καλά στατιστικά

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:37

Καλός παίκτης αλλά ηλικία νομίζω μεγάλος...

Υ. Γ. 36 ετων

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό icue » Σάβ 15 Αύγ 2020, 21:42

Για την ηλικια του και για το πρωταθλημα που επαιζε ειχε σχετικα καλη χρονια. Ακομα και στα 36 ειναι πολυ υπολογίσιμος παικτης. Το προβλημα βεβαια σε αυτες τις ηλικιες ειναι οτι ενας τραυματισμος που αλλος θα τον περνουσε σε δεκα μερες, αυτον μπορει να τον κρατησει κανα μηνα και βαλε. Και σε αυτη την ηλικια δεν ψαχνει συνταξη, γιατι θα μπορουσε να βρει πολυ πιο ευκολα λεφτα με λιγοτερο κοπο απο εμας.

Βεβαια απο τη στιγμη που το γραφει η σφινα, τζαμπα το συζηταμε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες