Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 12 Αύγ 2020, 21:51

Μόνο εγώ δεν είδα Γιαννούλη στις φωτογραφίες της προπόνησης?
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Τετ 12 Αύγ 2020, 21:54

renegade έγραψε:
dimitris88 έγραψε:Σύμφωνα με αυτά που έλεγαν σήμερα Τζαντζαράς και Τσορμπα, το γεγονός της κλήρωσης με την Μπεσίκτας, τσίγκλησε τον ΙΒΑΝ ακόμη περισσότερο γιατί θέλει πρόκριση όχι μόνο για την ομάδα αλλά και για εθνικούς λόγους, για λόγους εθνικού πρεστίζ και του συλλόγου.

Οπότε πάρθηκε η απόφαση για αλλαγή πλεύσης τακτικής. Από εκεί που έλεγαν ότι οι κινήσεις θα γίνουν είτε εάν φύγει πρώτα παίκτης, είτε περιμένοντας να δουν πως θα πάει ο πρώτος προκριματικός αγώνας και εάν θα έχουμε εξασφαλίσει τα έσοδα τουλάχιστον του γιουρόπα, τώρα αποφάσισαν να κινηθούν ώστε οι κινήσεις ενίσχυσης να γίνουν άμεσα. Δηλαδή ο φορ και μάλλον ο χαφ, άσχετα εάν πχ πουλήσουμε τον Άκπομ.

Τώρα δεν ξέρω πόσο σοβαρή είναι μια τέτοια τακτική αλλά ο ΙΒΑΝ είναι πάντα παρορμητικός και επηρεάζεται από γεγονότα (πχ η κλήρωση με τους Τούρκους).

Φυσικά για να έχει νόημα και ουσία η ενίσχυση μας, ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει το αργότερο μέχρι την επόμενη Δευτέρα-Τρίτη, για να έχουν τουλάχιστον μια εβδομάδα να ενταχθούν οι καινούργιοι παίκτες, διαφορετικά πάνε για μετά το ματς.

Δεν ξέρω εάν με τις συζητήσεις με την Σπόρτινγκ για το Μίσιτς κάναμε και πάλι κουβέντα μαζί τους για τον Εντουάρντο Ενρίκε, που θέλουμε και αυτόν δανεικό με option.

Αλήθεια το Μπράνταριτς που θέλαμε τόσο πολύ πέρσι και δεν συμφωνούσαν οι Ιταλοί στη ρήτρα, τον ξεχάσαμε, δεν μας κάνει; Πιστεύω εάν επανέλθουμε φέτος οι Ιταλοί δεν θα είναι τόσο αδιάλλακτοι, μετά την αλλαγή δεδομένων στο οικονομικό κομμάτι λόγω covid

Να φανταστώ ότι τα παραπάνω τους τα είπε προσωπικά ο Ιβάν με σκαιπ εκ Ροστόφ.
Τέτοιες μαλακίες γράφουν οι πουλιτζερικοι αρδ της πόλης μας και μετά είναι λογικό οι οπαδοί να τρώνε τον παπά και να την πέφτουν στον Ιβάν και τον Γιώργο.


Ο ΙΒΑΝ επικοινωνεί στα εδώ στελέχη τα θέλω του (Ρέμπε, Γκαγκάτση, Κυριάκο, κτλ) και τα στελέχη κάνουν νύξη στους δημοσιογράφους για το πως θα κινηθεί η ομάδα. Έτσι δουλεύει το πράγμα γιατί υπάρχει σεβασμός και σε αυτό που κάνουν οι δημοσιογράφοι και ξέρουν από την παε ότι πρέπει να τους επικοινωνούν κάποια πράγματα γιατί και αυτοί είναι κομμάτι της ομάδας και πολλές φορές σήκωσαν μεγάλο επικοινωνιακό κομμάτι για λογαριασμό της ομάδας, ιδίως σε περιπτώσεις όπως με την υπόθεση της εεα του αυγενάκη.

Εξάλλου και η νύξη του Γιώργη να μείνουμε συντονισμένοι, σε κάτι τέτοιο παραπέμπει ότι μάλλον κάτι πρέπει να είναι προχωρημένο και κοντά. Συνήθως έτσι ενεργεί ο Γιώργης πριν από μια μεταγραφή.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 12 Αύγ 2020, 22:13

Οι ίδιοι αρδ το πρωί γράφουν άλλα το βράδυ άλλα.
Μάλλον θα κολλάει το σκαιπ, είναι και δύσκολη γλώσσα τα ρώσικα...γάμησε τα

Αλλά όταν γράφεις ότι δεν θα γίνουν μεταγραφές πριν το ευρωπαϊκό παιχνίδι και μετά από λίγες ώρες ανεβάζει στορυ ο Γιώργος... κάτι πρέπει να πεις.

Ας ευχαριστήσουμε τότε την Μπεσίκτας που θα μας φέρει μια ώρα αρχητερα τις μεταγραφές
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14127
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Τετ 12 Αύγ 2020, 22:14

seaman έγραψε:Μόνο εγώ δεν είδα Γιαννούλη στις φωτογραφίες της προπόνησης?

Προφυλάσσεται

Εμένα μου κάνει εντύπωση που ο γαύρος δεν έχει κάνει καμία μεταγραφή ακόμα & πουλάει τους πάντες και αυτή η κυρία από την δεοντολογίας ακόμα να ανακοινώσει τον υποβιβασμό ... Εν το μεταξύ παίζει συνεχεία λουπ το στόρυ των ΑΡΔ over and over ότι αυτός ο Τραυκό όλο κλείνει στον γαύρο... και περιμένουν οι Γάλλοι να τον πουλήσουν για να πάρουν τον Γιανουλη :mrgreen: :lol:

και αυτή η Μπεσίκτας κάνει λέει έρανο να κάνει μεταγραφές από την μία και από την άλλη θέλει τον Μπαλοτελι .... :lol:
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 12 Αύγ 2020, 22:24

Από το νεώτερο βιντεάκι φαίνεται ότι τουλάχιστον στην έναρξη της προπόνησης ήταν. Στα εσωτερικά διπλάκια μετά πάλι δεν τον πήρε το μάτι μου. Ελπίζω να τον έχουμε τουλάχιατον μέχρι το ματσάκι με τη Μπεσίκτας
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τετ 12 Αύγ 2020, 23:09

Από προχθές που ανέβασε στορι ο Γιώργης δεν έχουμε τίποτα... :lol: :lol: :lol:
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Πέμ 13 Αύγ 2020, 03:40

Εχω εμπιστοσύνη στον Ρέμπε ότι θα διαπραγματευτεί σωστά την τιμή του Γιαννούλη. Θεωρώ πώς 5 χαρτιά είναι λίγα, αλλά κάπου εκεί πρέπει να κινούμαστε.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Πέμ 13 Αύγ 2020, 04:19

invincible έγραψε:
seaman έγραψε:Μόνο εγώ δεν είδα Γιαννούλη στις φωτογραφίες της προπόνησης?

Προφυλάσσεται

Εμένα μου κάνει εντύπωση που ο γαύρος δεν έχει κάνει καμία μεταγραφή ακόμα & πουλάει τους πάντες και αυτή η κυρία από την δεοντολογίας ακόμα να ανακοινώσει τον υποβιβασμό ... Εν το μεταξύ παίζει συνεχεία λουπ το στόρυ των ΑΡΔ over and over ότι αυτός ο Τραυκό όλο κλείνει στον γαύρο... και περιμένουν οι Γάλλοι να τον πουλήσουν για να πάρουν τον Γιανουλη :mrgreen: :lol:

και αυτή η Μπεσίκτας κάνει λέει έρανο να κάνει μεταγραφές από την μία και από την άλλη θέλει τον Μπαλοτελι .... :lol:
Ο γαύρος δεν βιάζεται,παίζει αργά προκριματικά
Τέλη Σεπτεμβρίου
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Πέμ 13 Αύγ 2020, 05:44

seaman έγραψε:Η συγκεκριμένη συμφωνία με τους Πορτογάλους για τον Μίσιτς ήταν μονόδρομος και πλήρως αναμενόμενη. Θα ήταν αδιανόητο να πάρουμε όλο το ρίσκο αγοράζοντάς τον και απαλλάσσοντας από αυτό την Σπόρτινγκ, που και αυτή θα πρέπει να είναι ικανοποιημένη από την εξέλιξη της δύσκολης αυτής κατάστασης. Φαντάζομαι ότι και το φετινό του συμβόλαιο θα μοιράζεται μεταξύ των δύο πλευρών και παράλληλα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τον ξαναδούμε με τη φανέλα μας

Ελπίζω να μην ήταν ο Μίσιτς το χαφ που περίμεναν Τζατζαράς κια Τζορμπατζόγλου.

Ορέ, προπόνηση δεν είχαμε σήμερα? δεν μου κάθεται καλά η έλλειψη ενημέρωσης. Iakovidis μου μυρίζει...


Iakovidis μου μυρίζει.. Τι θες να πεις ???
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 13 Αύγ 2020, 07:16

Σιγή ούτε 1 παπάς!
Μόνο η ανακοίνωση μετά του Ninua μεσημερο-απογευμα προφανώς!

Είχαν αρχίσει οι τα ΑΡΔοσάιτ και το σφύριξαν και στο ράδιο ΠΑΟΚτσίδικο πρώτα πρώτα όμως το έγραψε ο Μουστάκιας η Metrosport η εφημερίδα εξώφυλλο πως θα έρθει ο manager του Wernbloom να βρεθεί η χρυσή τομή να λήξη το συμβόλαιο του ακόμα έρχεται....;

Η ομάδα το εξτρεμό-2οΕπιθετικό που χρειαζόμαστε το βρήκα λήγει και το συμβόλαιο του λήγει το 2021 αλλά θα εκεί πρέπει να δώσεις συμβόλαιο 1 χαρτί 1,5 που εδώ τα δίνουμε στον Wernbloom και στον καθένα..

Στη Sporting δανεικός που ήταν έπαιρνε 1χαρτί σαν τον Stoch από όσο λέγαν και σε ράδιο..
Αν του δώσεις και συμβόλαιο ξεφορτωθείς πουλήσεις με το καλό να περάσουμε την Besiktas!
Τρέχωντας θα έρθει... αν έχουμε 1 ματς για να μπoύμε CL

https://www.transfermarkt.com/jese/prof ... ler/134936
Δε το θέλει και τον σέρνει δανεικό για δανεικό και λήγει και το συμβόλαιο το 2021
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 13 Αύγ 2020, 09:03

theo G4 έγραψε:
seaman έγραψε:Η συγκεκριμένη συμφωνία με τους Πορτογάλους για τον Μίσιτς ήταν μονόδρομος και πλήρως αναμενόμενη. Θα ήταν αδιανόητο να πάρουμε όλο το ρίσκο αγοράζοντάς τον και απαλλάσσοντας από αυτό την Σπόρτινγκ, που και αυτή θα πρέπει να είναι ικανοποιημένη από την εξέλιξη της δύσκολης αυτής κατάστασης. Φαντάζομαι ότι και το φετινό του συμβόλαιο θα μοιράζεται μεταξύ των δύο πλευρών και παράλληλα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τον ξαναδούμε με τη φανέλα μας

Ελπίζω να μην ήταν ο Μίσιτς το χαφ που περίμεναν Τζατζαράς κια Τζορμπατζόγλου.

Ορέ, προπόνηση δεν είχαμε σήμερα? δεν μου κάθεται καλά η έλλειψη ενημέρωσης. Iakovidis μου μυρίζει...


Iakovidis μου μυρίζει.. Τι θες να πεις ???


Τίποτα. Απλά άργησαν πολύ να δώσουν από την ΠΑΕ reportγια την προπόνηση και φοβήθηκα ότι θα είχαμε νέο κρούσμα. Όλα καλά.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό constadine » Πέμ 13 Αύγ 2020, 09:20

Το paok24 γράφει σήμερα για τον Νινούα ότι έρχεται με μεταγραφή , θα δώσουμε κάτι στην ομάδα του για να έρθει από τώρα και όχι τον Δεκέμβρη .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 13 Αύγ 2020, 09:35

Καλά κάνουν. Βρήκαν κάτι καλό, ανερχόμενο, το κλείσανε.

Αν το βουταγε κάνεις άλλος θα λέγαμε κακώς δεν το πήραμε.

Ο παίκτης θεωρώ πως θα μπορέσει ακόμα και από τα πρώτα ματς να βρεθεί εντός ομάδας. Μόνο που έχει αρ. Πόδι, πολύ καλά στημένα σου δίνει πολλές επιλογές.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό constadine » Πέμ 13 Αύγ 2020, 09:51

Και εγώ το πιστεύω αυτό .
Ακόμα θα απελευθερωθεί ο Σβαμπ που έχει καλό κεφάλι και καλές τοποθετήσεις μέσα στη μεγάλη περιοχή ,που στα πρώτα ματς τον είχε να βαράει τα στημένα .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 13 Αύγ 2020, 09:58

Εγώ πάλι πιστεύω,ότι δεν είναι έτοιμος για τον ΠΑΟΚ ακόμα, προβλέπω δανεισμό.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες