Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:10

Gospi έγραψε:Χωρις να συμφωνω με τον Prax, αυτα τα "οποιος δε γουσταρει εξω κλπ" μου φαινονται πολυ πιο τραγικα απο μια μαυρη, μιζερη και απαισιοδοξη τοποθετηση.
Σιγα μην περασουμε κι απο φεις κοντρολ τους οπαδους της ομαδας.
Ολοι μας εχουμε τον νταλκα μας και τα προβληματα μας!
Και στην τελικη φετος κανενας δεν μπορει να ακουστει ακραιος μετα απο αυτα π ζήσαμε και ειδαμε.
Οταν ριξουμε λοιπον στο σκουλικι 4 γκολ με ανεση να βγειτε να κραξετε ολοι μαζι τον Prax που δεν ξερει απο μπαλα και τα βλεπει ολα μαυρα.
Αλλα μεχρι τοτε η ιστορια εγραψε μια ντροπιαστικη ηττα και ενα ματς π επαιζε με ενδεκαδα αναγκης και δεν καταφεραμε να κανουμε φαση...
Και οχι δεν συμφωνω οτι το σκουλικι θα κάνει καλυτερη ομαδα και ουτε θεωρω οτι ειχε καλυτερη ομαδα. Απλα εχει εναν προπονητη που εκανε τα βασικα και βρηκε απεναντι του τον Φερειρα.
Αλλα για ονομα του Θεου, σταματηστε να ορματε σε οποιον δεν βλεπει τα πραγματα οσο αισιοδοξα οσο εσεις. Να κρατατε παντα 1% πιθανοτητα στο κεφαλι σας οτι μπορει να τα βλεπει κ πιο καθαρα απο σας.
Αν εχει αδικο μικρο το κακο, ολοι μαχι θα πανηγυριζουμε στο τελος. Αν δικαιωθει αλιμονο μας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Που ειπώθηκαν αυτά;; γιατί το να πιάνεις μια έκφραση και να την ξεχειλωνεις μέχρι εκεί που δεν πάει δε βγάζει νόημα.

Ο prax είπε αυτά που είπε και είπα ότι όποιος δεν αντέχει ας κάτσει απ έξω.

Αυτός είπε δε θα πάρω διάρκειας με αυτά που βλέπω και όσα (δε) γινονται.

Ποιο face control Και κολοκύθια τούμπανα;;

Άλλο μίζερη άποψη και άλλο δεν παιρνω διάρκειας επειδή δε γίνονται καλές μεταγραφές. Καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Ηρεμήστε λίγο όλοι γιατί κάθε μέρα πιάνεστε απ οτιδήποτε μπορείτε να πιαστεί τε για να αρπαχτουμε.

Όσον αφορά το σκουλήκι, λειαν επιοικως χεστηκαμε για το ατιτλο φερεφωνο του γαβρου.

Θα σπαταλησουμε και ώρα για το συνοικιακο μαγαζί.
Θέλω να χάνω κάθε χρόνο 4-0 ή 5-0 και να κερδίζω το πρωτάθλημα.

Αυτες είναι νοοτροπίες της πλάκας. Ας πάρω το πρωτάθλημα και ας κοκορευονται που νίκησαν τον ΠΑΟΚ.

Όσο ο ΠΑΟΚ ασχολιόταν με το σκουλήκι ήταν ένας 3-4ος κομπάρσος. Όταν ασχολήθηκε με το ΠΟΚ καθάρισε 2 νταμπλ και ένα κύπελλο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:12

Εγω σταθηκα πιο πολυ στο θεμα του σκουλικιου.
Και στο οτι θεωρω πως η ολη τοποθετηση δείχνει ενταση και εντονο εκνευρισμο.
Δεν ειναι τοποθετηση νηφαλια που εκφραζει πραγματικη σταση.
Αν οντως βλεπει την ομαδα σαν πελατης και οχι σαν οπαδος, τοτε ναι εχεις δικιο.
Απλα ειπα να δωσω το πλεονεκτημα της αμφιβολιας στον συγκεκριμενο γιατι οσες τοποθετησεις του εχω διαβασει μ βγαζουν ενταση και αγανακτιση και οχι συνειδητη τοποθετηση.
Αλλα ναι εχεις δικιο. Οποιος βλεπει τον ΠΑΟΚ ως εταιρια και τον εαυτο του ως πελατη δεν εχει θεση εδω μεσα


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:15

sourmenetes έγραψε:
Gospi έγραψε:Χωρις να συμφωνω με τον Prax, αυτα τα "οποιος δε γουσταρει εξω κλπ" μου φαινονται πολυ πιο τραγικα απο μια μαυρη, μιζερη και απαισιοδοξη τοποθετηση.
Σιγα μην περασουμε κι απο φεις κοντρολ τους οπαδους της ομαδας.
Ολοι μας εχουμε τον νταλκα μας και τα προβληματα μας!
Και στην τελικη φετος κανενας δεν μπορει να ακουστει ακραιος μετα απο αυτα π ζήσαμε και ειδαμε.
Οταν ριξουμε λοιπον στο σκουλικι 4 γκολ με ανεση να βγειτε να κραξετε ολοι μαζι τον Prax που δεν ξερει απο μπαλα και τα βλεπει ολα μαυρα.
Αλλα μεχρι τοτε η ιστορια εγραψε μια ντροπιαστικη ηττα και ενα ματς π επαιζε με ενδεκαδα αναγκης και δεν καταφεραμε να κανουμε φαση...
Και οχι δεν συμφωνω οτι το σκουλικι θα κάνει καλυτερη ομαδα και ουτε θεωρω οτι ειχε καλυτερη ομαδα. Απλα εχει εναν προπονητη που εκανε τα βασικα και βρηκε απεναντι του τον Φερειρα.
Αλλα για ονομα του Θεου, σταματηστε να ορματε σε οποιον δεν βλεπει τα πραγματα οσο αισιοδοξα οσο εσεις. Να κρατατε παντα 1% πιθανοτητα στο κεφαλι σας οτι μπορει να τα βλεπει κ πιο καθαρα απο σας.
Αν εχει αδικο μικρο το κακο, ολοι μαχι θα πανηγυριζουμε στο τελος. Αν δικαιωθει αλιμονο μας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Που ειπώθηκαν αυτά;; γιατί το να πιάνεις μια έκφραση και να την ξεχειλωνεις μέχρι εκεί που δεν πάει δε βγάζει νόημα.

Ο prax είπε αυτά που είπε και είπα ότι όποιος δεν αντέχει ας κάτσει απ έξω.

Αυτός είπε δε θα πάρω διάρκειας με αυτά που βλέπω και όσα (δε) γινονται.

Ποιο face control Και κολοκύθια τούμπανα;;

Άλλο μίζερη άποψη και άλλο δεν παιρνω διάρκειας επειδή δε γίνονται καλές μεταγραφές. Καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Ηρεμήστε λίγο όλοι γιατί κάθε μέρα πιάνεστε απ οτιδήποτε μπορείτε να πιαστεί τε για να αρπαχτουμε.

Όσον αφορά το σκουλήκι, λειαν επιοικως χεστηκαμε για το ατιτλο φερεφωνο του γαβρου.

Θα σπαταλησουμε και ώρα για το συνοικιακο μαγαζί.
Θέλω να χάνω κάθε χρόνο 4-0 ή 5-0 και να κερδίζω το πρωτάθλημα.

Αυτες είναι νοοτροπίες της πλάκας. Ας πάρω το πρωτάθλημα και ας κοκορευονται που νίκησαν τον ΠΑΟΚ.

Όσο ο ΠΑΟΚ ασχολιόταν με το σκουλήκι ήταν ένας 3-4ος κομπάρσος. Όταν ασχολήθηκε με το ΠΟΚ καθάρισε 2 νταμπλ και ένα κύπελλο.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν πηγαινε σε σενα το φεις κοντρολ ουτε πηρα απο σενα αφορμη.
Εγω θεωρω τραγικη την νοοτροπια "ας χανω απο το σκουλικι κι ας παιρνω πρωταθλημα, γιατι πολυ απλα ειναι μια νοοτροπια που δ3ν θα φερει ποτε πρωταθλημα. Εγω θελω το σκουλικι και το καθε χωριο στην ελλαδα να το ξεφτιλιζω. Δεν θελω τιτλους με μισο μηδεν και κατα τυχη. Θελω υπεροχη. Δεν γιναμε ΠΑΟΚ για τους τιτλους. Θελω να χαιρομαι να βλεπω την ομαδα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:18

Δε νομιζω οτι υπάρχει ένταση απλα εκφράζουμε κ εμεις όπως κ αυτος την αποψή μας..
Οποτε όταν ακούω για το ροστερ του αρουλη να χαρακτηρίζεται καλυτερο επειδη πηρε ένα ρουμανικό σκεπαρνι τοτε τον θεωρώ επικίνδυνο για να μη πω αμπαλό.
Αποψη μου είναι φυσικά, εσυ μπορεις να θεωρείς ότι ο Αρουλης θα παρει και πρωτάθλημα με αυτές τις μεταγραφές
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1775
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:23

aivas19 έγραψε:
laska4 έγραψε:Μάλλον αυτό που λένε τα παιδιά θα έχουμε πολλές προσθαφαιρέσεις .....η παλιά ομάδα αλλάζει έρχονται νέοι στα θέλω του ρεμπε και του προπονητή...μην έχουμε και εκπλήξεις με μπισε καντουρι λέω γω

Αν φυγουν Μπισε Καντουρι θα παω αεροδρομιο ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΠΡΟΒΟΔΙΣΩ!

Αν μαζί τους δε,φορτωθούν και οι Wernbloom-Esiti ,θα τους κάνω και τα εισιτήρια!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:24

Darkm4n έγραψε:
Hermann έγραψε:Μπερδεύτηκα! Για ποιόν Εντουάρντο μιλάμε; Νόμιζα αναφερόμαστε σε αυτόν της Σπόρτινγκ

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Της ομάδας του Lucesku -> Al Hilal για αυτόν: https://en.wikipedia.org/wiki/Carlos_Ed ... eira_Alves

Αν ισχύει γι'αυτόν τότε λογικά ο Biseswar χαιρετάει
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:28

Σουριναμέζος έγραψε:
thanos-xanthi έγραψε:αν φυγει ο Γιαννουλης για Γαλλια, ξεμειναμε και απο αριστερο μπακ


Ας φύγει ο Γιαννούλης με ένα ικανοποιητικό ποσό και θα την βρούμε την άκρη μετά

Αν φύγει ο Γιαννούλης πας και παίρνεις αυτή την αλητόφατσα https://www.transfermarkt.com/gaston-si ... ler/189452 που πιο ΠΑΟΚ πεθαίνεις και είσαι μια χαρά!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:32

Σέντερ μπακ αγωνίζεται κυρίως αυτός. Και πριν μερικές μέρες ως τέτοιον τον έδινε και το τρανσφερμαρκτ.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:38

75 παιχνίδια λέει ως αριστερό μπακ και 55 ως στόπερ.Τεσπα δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας για τέτοια πράγματα.Απλως τον ανέφερα επειδή έχει ενδιαφέρον βιογραφικό, ηλικία και κυρίως σουλουπι.Θελουμε λίγο σκληρά στην ομάδα
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:40

Ενδιαφέρουσα περίπτωση, αλλά να τον κλέψουμε από τον ρούλη της καρδιάς μας?
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:42

WestBlock4 έγραψε:Δε νομιζω οτι υπάρχει ένταση απλα εκφράζουμε κ εμεις όπως κ αυτος την αποψή μας..
Οποτε όταν ακούω για το ροστερ του αρουλη να χαρακτηρίζεται καλυτερο επειδη πηρε ένα ρουμανικό σκεπαρνι τοτε τον θεωρώ επικίνδυνο για να μη πω αμπαλό.
Αποψη μου είναι φυσικά, εσυ μπορεις να θεωρείς ότι ο Αρουλης θα παρει και πρωτάθλημα με αυτές τις μεταγραφές

Ποιος γαμει τον Ρουλη και τα λιμα του!
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:52

Όσο με παίρνει οικονομικά να παίρνω διαρκείας χωρίς να στερω τα χρήματα αυτά από τα παιδιά μου θα το κάνω ακόμα και αν η ομάδα βγεί τελευταία .
Είμαι πρώτα από όλα οπαδός. Φανατικός ή όχι δεν έχει σημασία. Αρκετά οπαδός πάντως για να βλέπω κάθε παιχνίδι της ομάδας, ακόμα και όταν ξέρω εκ των προτέρων ότι αυτό που θα δω δεν θα βλέπεται.
Το να εξαρτησω όμως την αγορά διαρκείας από την ομάδα που θα φτιάξουμε είναι μια λογική που προσωπικά πιστεύω ότι στηρίζεται σε ένα dna διαφορετικό, εντελώς ξένο με την ιστορία της ομάδας.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:54

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο - όποιος - prax έγραψε ότι το σκουλήκι θα κάνει καλύτερη ομάδα από εμάς.
Με τέτοιες απόψεις δεν μπορείς να συνομιλήσεις. Εγώ τουλάχιστον εκνευρίζομαι. Εδώ είναι ΠΑΟΚτσήδικο φόρουμ και όχι κέντρο έκφρασης αφηρημένης τέχνης.
Όποιος μετά από όλα όσα γίνονται στον ΠΑΟΚ συμπεραίνει ότι οι ασπόνδυλοι φτιάχνουν καλύτερη ομάδα από εμάς,, ή τα γράφει για να προκαλέσει.

Ήρεμα με τις εκφράσεις
Sourmenetes
Αφού εκνευρίστηκε και ο Αποστόλης.... Προφανώς για να προκαλέσει τα ειπε σίγουρα δεν τα πιστεύει αυτά που λεει για Ρούλη....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 11 Αύγ 2020, 22:57

Gospi έγραψε:Εγω σταθηκα πιο πολυ στο θεμα του σκουλικιου.
Και στο οτι θεωρω πως η ολη τοποθετηση δείχνει ενταση και εντονο εκνευρισμο.
Δεν ειναι τοποθετηση νηφαλια που εκφραζει πραγματικη σταση.
Αν οντως βλεπει την ομαδα σαν πελατης και οχι σαν οπαδος, τοτε ναι εχεις δικιο.
Απλα ειπα να δωσω το πλεονεκτημα της αμφιβολιας στον συγκεκριμενο γιατι οσες τοποθετησεις του εχω διαβασει μ βγαζουν ενταση και αγανακτιση και οχι συνειδητη τοποθετηση.
Αλλα ναι εχεις δικιο. Οποιος βλεπει τον ΠΑΟΚ ως εταιρια και τον εαυτο του ως πελατη δεν εχει θεση εδω μεσα


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ε ναι ρε φίλε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Τρί 11 Αύγ 2020, 23:02

Άμα πουληθεί ο Γιαννούλης, έχει μείνει ελεύθερος από την Σπαρτάκ Μόσχας ο
https://www.transfermarkt.com/lorenzo-m ... ler/127822
παίζει όλη την αριστερή πλευρά
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1752
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες