Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 04 Ιουν 2020, 15:52

Ρε Πόρκυ είτε μιλάς για τον Μαυροφρύδη ότι λέγεται πως ήταν ένας από αυτούς που μίλησε προς τα έξω ή εννοείς ότι έρχεται μαύρος με μεγάλες μπάλες και μακρύ φίδι!
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4063
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Πέμ 04 Ιουν 2020, 18:06

makispaspartou έγραψε:Ρε Πόρκυ είτε μιλάς για τον Μαυροφρύδη ότι λέγεται πως ήταν ένας από αυτούς που μίλησε προς τα έξω ή εννοείς ότι έρχεται μαύρος με μεγάλες μπάλες και μακρύ φίδι!

Ε ναι, επιτέλους παλικαρε...!!! Απ' το' 15 τον εδιωξε ο Ιβάν, αλλά αυτουνού δεν του άρεσε! Μάλλον θα τα βρήκε με τους "από κάτω" ο τύπος..!!!
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 04 Ιουν 2020, 18:14

Θα τον ξαναπροσλάβουμε τον Μαυροφρύδη? Μόνο έτσι κολλάει η "είδηση" με μεταγραφές.

Ρε τι τραβάει το τόπικ από την αναδουλειά.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 04 Ιουν 2020, 18:19

Δηλαδή, αυτόν τον "κύριο", τον θεωρούμε τόσο υπεύθυνο, που θα φτάσουμε να τον κάνουμε μήνυση, για διαρροή εσωτερικών θεμάτων μας, περί πεπραγμένων του 2018, ενώ δεν υφίσταται πουθενά στην ΠΑΕ, απ το 2015?
Αυτό είναι πιο παπάς κι απ το ότι έρχονται, από 31 Ιουλίου, Ολιβέιρα, Μενσά και Μπαλοτέλι, για προετοιμασία...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 04 Ιουν 2020, 18:22

Ο Μαυροφρύδης υπήρξε οικονομικός διευθυντής της ΠΑΕ αλλά και διευθυντής της Dimera Ε.Π.Ε. Δεν είναι μόνο αυτός όμως. Ακούγεται πως ήταν άλλος ένας παράγοντας και δύο γυναίκες.. Καλό είναι να μαθευτούν τα καλόπαιδα που μας τη φέρανε...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4063
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Πέμ 04 Ιουν 2020, 19:40

Χωρίς Μητσοτακη και Αυγενάκη δεν θα έπαιζε πάντως το έργο. Τα τρία τελευταία χρόνια κάτω στην Αθήνα ότι παραρτήματα έχασε ο γαύρος τα φορτώνανε τα ΑΡΔ ότι τα αγόρασε ο Σαββίδης. Εδώ μέχρι και για τον Καρυπιδη λέγανε παλιά ότι τον έδινε λεφτά ο Σαββιδης. Το θέμα είναι ότι χωρίς Μητσοτακη και Αυγενάκη ούτε την χορηγία της ΕΡΤ θα σου κόβανε ούτε το έργο με την ΕΕΑ θα έπαιζε ποτέ ούτε για φίδια μέσα στην ΠΑΕ θα μαθαίναμε ποτέ. Από εκεί ξεκινούν όλα.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 05 Ιουν 2020, 11:50

"Τον Γενάρη δεν κάναμε μεταγραφές πρωτίστως λόγω FFP..."

- Μάκης Γκαγκάτσης, Αντιπρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ


Γιατί κάποιοι μας βγάζανε τρελούς όταν πληκτρολογούσαμε τα γράμματα FFP.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:35

Ποιος βγάζει τρελό ποιον δεν ξέρω... :lol: Γιατί μέχρι τον Δεκέμβριο του 2019 έλεγε ότι δεν υπάρχει θέμα για FFP (υπάρχουν λινκς google) και τον Γενάρη μιλούσανε με παίχτες και για αγορά και για πώληση μέχρι την τελευταία στιγμή... Και τώρα λέει ''Είπα για το FFP ότι δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει, τη δεδομένη χρονική στιγμή.''
Αν κάποιον τον πιέζεις να πει εδώ και ένα χρόνο ότι φταίει το FFP που δεν πήραμε τον Μέσι σαν ΑΡΔ στο τέλος θα στο πει ναι αυτό φταίει... για να το κάνεις το χατίρι. :lol:

Θέτετε συνέχεια παραδείγματα Μαντσεστερ Σιτι κτλ με μεγέθοι που παραβίασαν το FFP - 200εκ. Γιατί δεν ρωτάτε ήρθε προειδοποίηση από την ΟΥΕΦΑ ότι ΠΑΟΚ ξεπέρασες το FFP για 5 εκ. π.χ. και θα τιμωρηθείς ή δεν ήρθε? Αν ήρθε ΟΚ αν δεν ήρθε τότε δεν νομίζω να έφαγε κανείς τιμωρία για 5-10εκ + . Οι ομάδες που τιμωρήθηκαν ήταν για τεράστια ποσά.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:45

Invincible, μια ματιά στην περίπτωση της Τραμπζον θα σε πεισει
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:46

Ήρθε προειδοποίηση, για το ffp, απ την UEFA, στην ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:55

Έχει σημασία αν ήρθε; Δεν πρέπει να μαζευτείς πριν έρθει όταν βλέπεις ότι είσαι στα όρια ή ίσως και εκτός αυτών;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Ιουν 2020, 13:03

Ρωτάω, επειδή έτσι μας προέτρεψε να κάνουμε, σε παραπάνω ποστ του, ο συμφορουμίτης μας invincible...

Την απάντηση, όμως, στο ερώτημα σου, νομίζω ότι την έδωσε σήμερα, καθαρά, ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.:

Μεταγραφές θα γίνονται όπως και πωλήσεις. Και όταν γίνονται μεταγραφές θα λαμβάνεται και ένα ρίσκο...».
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 05 Ιουν 2020, 13:09

Λες και υπάρχει ομάδα που δεν κάνει μεταγραφές και πωλήσεις. Φοβερή είδηση.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Παρ 05 Ιουν 2020, 13:13

goran 64 έγραψε:Ήρθε προειδοποίηση, για το ffp, απ την UEFA, στην ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.?


Κοιταξτε και τα φαξ να ειμαστε σιγουροι...Ριξτε και μια ματια στα σπαμ.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 05 Ιουν 2020, 13:18

Τελικά έσκασε η είδηση του ΠΟΡΚΥ;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες