Λευτέρης Δούκας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:06

Πολύ λεπτό το θέμα.

Διαβάζω τολαρο και ανταρκτικα , θυμάμαι και το βιντεο του ζε και συμφωνώ 100% μαζί τους. Τι να πεις , λογικά πράγματα αναφέρουν.
Μετά διαβάζω και αυτό που λέει ο καταραμενος και πάλι συμφωνώ 100% μαζί του. Δε βλέπω παραλογισμό , είναι μια πραγματικότητα αυτό που περιγράφει.

Να είμαι ειλικρινής , δεν ειμαι σίγουρος ότι μια ΠΑΕ μπορεί να παίρνει θέση για την οποιαδήποτε ατομική έκφραση πολιτικοκοινωνικών πεποιθήσεων. Θα μου πει ο ανταρκτικα κι ο τολαρος ( και σωστά) κάπου υπάρχει όριο , δηλαδή αν ο προπονητής σου αποδειχθεί παιδόφιλος θα συνεχίσουμε να πετάμε χαρταετό και να λέμε τον θέλουμε απλά για τη ποδοσφαιρική πτυχή της προσωπικότητάς του ; Δε νομίζω. Υπάρχει αντικειμενικότητα όμως στο πόσο "βαρύ" είναι ένα παράπτωμα ? Νομίζω όχι πάντα. Κάτι που είναι έγκλημα για το μπλαρλου , το τολαρο και τον ανταρκτικα ( η κίνηση του ζε ) , για τον μπερσέκερο μπορεί να είναι πταίσμα. Δεν υπάρχει ζυγαριά δυστυχώς για αυτά τα πράγματα και όσο δεν υπάρχει ζυγαριά δεν είναι ωραίο να είμαστε απόλυτοι στη τοποθετηση μας
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9451
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Gonzyland » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:31

Ο προπονητής ΣΟΥ, που είναι στέλεχος-εργαζόμενος της ΠΑΕ.
Ο Ζε δεν είναι, για συνδεσμίτη μιλάμε.
Πριν από καιρό φυλακίστηκε ένας γνωστός οπαδός μας για κάτι σακούλες με περίεργα μυρωδικά, έπρεπε η ΠΑΕ να βγάλει ανακοίνωση? Να πάρει θέση?
Της ζήτησε κάποιος από τους παραπάνω υπερευαίσθητους, τον λόγο?
Θα απαντήσει κανείς?
Gonzyland
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ 16 Οκτ 2019, 14:49

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:42

Όποιων θέμα κι αν είναι αυτό, που προέκυψε με τον στυγνό ρατσισμό του τυμπανιστή, το βέβαιο είναι ότι δεν πρέπει να ξαναεμφανιστεί στο κέντρο του γηπέδου, χτυπώντας τύμπανο κι αυτό ο εκπρόσωπος τύπου δεν το είπε!

Μπορεί να είναι απόλυτο αυτό που γράφω, αλλά επίσης, απόλυτα δεδομένα, είναι ότι και ο ρατσισμός δεν είναι πολιτική και η αδιαφορία, επ' αυτού, είναι, έστω κάποιου βαθμού, συνενοχή, στην συνέχιση της ύπαρξης του...

Αυτά τα ολίγα και θαρρώ ότι πολύ ασχολήθηκα, ήδη, με τον "κύριο", το όνομα του οποίου έχει το εν λόγω τόπικ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 05 Ιουν 2020, 13:21

Αυτός που χτυπάει το τύμπανο στο κέντρο του γηπέδου πρέπει να μην είναι ρατσιστής;
Αν ναι , επιτρέπεται να το χτυπάει κάπου αλλου ; Πχ μέσα στη θύρα του ;
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9451
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Ιουν 2020, 13:36

Για μένα ούτε στην θύρα του θα πρεπε, φυσικά...
Για την ΠΑΕ και τους τριγύρω του, στη θύρα που κάθεται, δεν ξέρω...
Ας απαντήσει, είτε ο Δούκας, για την πρώτη, είτε κανένα "γειτονάκι" του, για τους υπόλοιπους...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 05 Ιουν 2020, 14:26

10ετια 80 παλι(κολλημενος) οποιος ανυποψιαστος αθηνεζος εκανε βολτα στη παραλια και δεν ηξερε "που πεφτει η Καλαμαρια" πηγαινε για μπανιο στο Θερμαικο. Σ ενα ματς κυπελλου με κουλα εχει φυγει το μισο τσιμεντο απ τις θυρες 5-6 στα κεφαλια ανθρωπων που δε γνωριζαμε καν. Απλα και μονο γιατι ηταν αεκ.Ποσο χειροτερο αυτο που εκανε ο Ζε (ασχετα αν μας γυριζει το μυαλο) καθαρα και μονο σαν πραξη?
Η πολιτικη ταμπελα ειναι που το κανει τοσο αποτροπαιο?
Αν τα μετρουσαμε ολα αυτα που καναμε για τον ΠΑΟΚ με αλλο πρισμα κι οχι το καθαρα οπαδικο ο Μαναβης οπως και πολλοι απο μας δε θα πρεπε να ξαναπερασουν το κατωφλι της τουμπας.
Θα μου πεις πρεπει να αδιαφορησειςγι αυτο που κανε ο Ζε, να το παρεις σαν κατι φυσικο, να το συνηθισεις.? Οχι. Κανε οποια νομιμη ενεργεια κρινεις εσυ καταγγελια, μηνυση οτι γουσταρεις.Στο φιναλε πανε βρες τον και ζητα του το λογο. Απλα ασε τον ΠΑΟΚ εξω απ την εξισωση. Στο γηπεδο αριστεροι, δεξιοι, πρεζακια, gay*, φλωροι ειμαστε ενα. Ο λαος του ΠΑΟΚ


Υγ εξαιρουνται οι gay του μπειραια.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26775
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 05 Ιουν 2020, 14:35

Μην το ψάχνεις Γιάννη.
Ο ποδοσφαιρικός φανατισμός, που λίγο -πολύ έχουμε όλοι μας, οδηγεί πολλές φορές σε μη δημοκρατικές ενέργειες. Κατ' αρχήν είμαστε όλοι εδώ μέσα δημοκράτες όπως ισχυριζόμαστε; Ή μήπως έτσι αυτοαποκαλούμαστε γιατί έτσι μας αρέσει;
Πολλά συνθήματα που βλέπω από αυτοαποκαλούμενος ως δημοκράτες ή προοδευτικούς δεν έχουν ίχνος δημοκρατίας μέσα τους. Πχ: "Τσακίστε τους φασίστες".
Ποιος ορίζει λοιπόν ποιος είναι ο φασίστας και ποιος είναι ο δημοκράτης;
Κατά την δική μου άποψη ο καθένας μας απέχει από την πραγματική δημοκρατία, από λίγο έως πολύ. Ο καθένας όμως πιστεύει για τον εαυτό του ότι είναι ο σωστός δημοκράτης και οι άλλοι ότι είναι φασίστες.
Προφανώς και η ενέργεια του Ζε ήταν άκρως αντιδημοκρατική και κατακριτέα.
Φοβάμαι όμως ότι δεν είναι ο μόνος, καθόλου μάλιστα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90109
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 05 Ιουν 2020, 15:12

Έτσι ακριβώς είναι. Πρέπει να είμαστε αδέκαστοι στην κρίση μας. Όσο φταίνε οι Αμερικανοί πχ που σπέρνουν θάνατο σε λαούς άλλο τόσο φταίνε και οι ίδιοι οι λαοί που δέχονται τον θάνατο μέσω των πολέμων. Διότι πόλεμος χωρις δύο αντιμαχομενους δεν γίνεται.

Και βασικά τώρα που το σκέφτομαι φταίνε και παραπάνω οι λαοί που και μπλέκονται σε πόλεμο αλλά και αποκαλούν τους Αμερικανούς φονιάδες των λαών. Και ποιοι είναι αυτοί που θα ορίσουν ποιοι είναι φονιάδες δηλαδή;
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Ιουν 2020, 15:23

Gonzyland έγραψε:Ο προπονητής ΣΟΥ, που είναι στέλεχος-εργαζόμενος της ΠΑΕ.
Ο Ζε δεν είναι, για συνδεσμίτη μιλάμε.
Πριν από καιρό φυλακίστηκε ένας γνωστός οπαδός μας για κάτι σακούλες με περίεργα μυρωδικά, έπρεπε η ΠΑΕ να βγάλει ανακοίνωση? Να πάρει θέση?
Της ζήτησε κάποιος από τους παραπάνω υπερευαίσθητους, τον λόγο?
Θα απαντήσει κανείς?

Ξέχωρα απ το αν είναι και οι δύο οπαδοί, ο ένας είναι "ο άγνωστος μεταξύ αγνώστων" και ο άλλος είναι πλήρως συνδεδεμένος, οπτικά, δημόσια και πολλάκις, με την εικόνα του οπαδού του Π.Α.Ο.Κ., αυτού που δίνει το έναυσμα σε όλο τον παρόντα λαό μας, μέσα στην Τούμπα, μέσα στο 2ο σπίτι όλων μας, δηλαδή, χτυπώντας το τύμπανο...

Αν για σένα αυτό δεν αποτελεί διαφορά και μάλιστα ειδοποιό, ούτε καν επικοινωνιακά, έχουμε αντίθετη άποψη...

Δεν είναι απαραίτητη καμία ανακοίνωση, αλλά τουλάχιστον η απαγόρευση να ξαναχτυπήσει το τύμπανο, είναι....
Κάτι το οποίο είναι υποχρέωση του ενιαίου οργάνου των συνδέσμων, που όμως δεν ξέρω πόσο σωστά λειτουργεί...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 05 Ιουν 2020, 15:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 05 Ιουν 2020, 15:31

Gonzyland έγραψε:Ο προπονητής ΣΟΥ, που είναι στέλεχος-εργαζόμενος της ΠΑΕ.
Ο Ζε δεν είναι, για συνδεσμίτη μιλάμε.
Πριν από καιρό φυλακίστηκε ένας γνωστός οπαδός μας για κάτι σακούλες με περίεργα μυρωδικά, έπρεπε η ΠΑΕ να βγάλει ανακοίνωση? Να πάρει θέση?
Της ζήτησε κάποιος από τους παραπάνω υπερευαίσθητους, τον λόγο?
Θα απαντήσει κανείς?

Ο αρωνιαδης δεν είναι ΠΑΟΚ και όμως δεν μιλάει κανένας. Άρα με την φοβερή σου συνεπαγωγη αν ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ βγει και πει είμαι συνδεσμιτης του γαβρου δεν πρέπει να μιλήσουμε. Εκτός και αν είμαστε υπερευαισθητοι.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι κάποιες θέσεις χρήζουν διαφορετικής αντιμετώπισης αφού αντιπροσωπευουν
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 05 Ιουν 2020, 18:36

Προφανώς δε ζητάμε τα πολιτικά φρονήματα του καθενός πριν περάσει τις θύρες της Τούμπας και προφανέστατα όταν σκοράρει η ομάδα αγκαλιάζομαι με τόσο κόσμο. Εκείνη την ώρα σε εκείνο το μέρος έχουμε έρθει για τον ΠΑΟΚ, δεν ξέρω τι κάνει ο καθένας σπίτι του και δε με νοιάζει.
ΑΝ κατά κάποιο μαγικό τρόπο ήξερα όμως τι "καπνό φουμάρει ο καθένας", τότε δε θα αγκαλιαζόμουν με ακροδεξιούς ρατσιστές ή με τύπους που χτυπάνε τη γυναίκα τους ή φολιάζουν τα σκυλιά ξέρω γω. Δε θα μου το επέτρεπε η ηθική μου. Δεν είμαι "αδερφός" με τέτοιους τύπους.
Ο Ζε μπορεί να κάνει ότι γουστάρει και εμείς να μην το ξέρουμε. Και φυσικά δεν οφείλει να μας δώσει αναφορά. Έλα όμως ντε που το μάθαμε. Και δεν μπορούμε να κάνουμε τα στραβά μάτια. Γιατί αυτός ο τύπος είναι ο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ μας στο κέντρο του γηπέδου.

Και τα στραβά μάτια δεν επιτρέπεται να κάνει και η ΠΑΕ. Γιατί ο ΠΑΟΚ είναι προσφυγικό σωματείο και πρέπει να διαχωρίσει τη θέση του από υποκείμενα που φέρονται με τέτοιο απεχθή τρόπο σε πρόσφυγες. Τόσο απλά και αναντίρρητα.

Και αν όχι επισήμως, καθώς σέβομαι ότι ολόκληρη ΠΑΕ ότι δεν μπορεί να ασχολείται με κλόουν, τότε οφ δε ρέκορντ. Το οποίο και περιμένω να διαπιστώσω.
Και από το Δούκα, παρ'όλο που με τη σταδιοδρομία του έχει αποδείξει με το παραπάνω ότι πράγματι ασχολείται με κλόουν, δεν περίμενα να κάνει τον Πιλάτο. Περίμενα τουλάχιστον ένα απλό " Ο ΠΑΟΚ θα πράξει ως οφείλει", αλήθεια θα με κάλυπτε.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5590
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 05 Ιουν 2020, 18:41

Η πένα και η φωνή της λογικής! Σε βγάζω το καπέλο Τόλαρε.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9924
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 05 Ιουν 2020, 19:30

https://www.paokmania.gr/stiles/mme/176 ... sismoy-vid

Δεν γνωρίζω αν ρωτήθηκε ο υπεύθυνος επικοινωνίας αν συμφωνεί με αυτό το σποτ
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Παρ 05 Ιουν 2020, 19:31

Αν στη θέση του Πακιστανού ήταν ένας γαύρος θα λέγαμε και μπράβο. Εγω βλέπω ότι κάνουμε θέμα μόνοι μας εκεί που δεν θα έπρεπε να υπάρχει δεν πρέπει να μας ενδιαφέρουν οι πολιτικές πεποιθήσεις δεν είμαστε αριστεροί δεξιοί κεντρώοι ΠΑΟΚ είμαστε

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 05 Ιουν 2020, 19:34

Ο φασισμός δεν είναι πολιτική πεποίθηση.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15517
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες