Λευτέρης Δούκας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 04 Ιουν 2020, 10:21

Δυστυχώς μεγάλο πισογυρισμα η πρόσληψη του.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15492
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Gonzyland » Πέμ 04 Ιουν 2020, 10:31

[quote="Trilofiotis"]Gonzyland και Berserkeros,
μπορείτε να φανταστείτε ότι ο renegade (και μαζί του πέντε, δέκα, εκατό, χίλιοι, δεν ξέρω άλλα ΠΑΟΚτσάκια που δεν μιλάμε), ΔΕΝ είμαστε ικανοποιημένοι από έναν άνθρωπο τέτοιου επιπέδου να μιλάει για την ομάδα επίσημα;

Άμα σας αρέσει βάλτε τον στο repeat σαν τον Κιμ στην Κορέα σπίτι σας να τον ακούτε όλη μέρα. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ

Δε νομίζω ότι έχετε το δικαίωμα όμως να ειρωνεύεστε για Ζε και γεροΜάπετς, γιατί εκτός από τον renegade, η ειρωνεία σας πάει και σε εμένα και σε όλους όσους συμφωνούμε (ειδικά για το θέμα του Ζε που είναι ΤΡΑΓΙΚΗ κατ εμε η προσέγγιση του από τον Δούκα).

Επειδή έχετε άλλη άποψη, δεν σας κάνει ούτε σωστούς, ούτε και σας δίνει κανένα δικαίωμα να κόβετε την απέναντι άποψη. Για μια γραμμή, απαντήσατε με 2 ποστς+1 resume post, ούτε η μαμά του Δούκα με διπλά ακάου να ήσασταν :lol:[/q

Δικαίωμα σας να μην είστε ικανοποιημένοι, γι αυτο ρώτησα ΤΙ ΔΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ, απάντηση όμως δεν πήρα.
Όπως και δεν κατάλαβα, ποιο λάθος έκανε στην υπόθεση του Ζε. Επειδή δεν άλειψε βούτυρο στο ψωμί των δήθεν διεθνιστών?
Άρα έχετε κόμπλεξ, όσο μπορεί να είμαι η μαμά του, άλλο τόσο εσείς μπορείτε να είστε Καραπαπάδες με fake προφίλ
Gonzyland
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ 16 Οκτ 2019, 14:49

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 04 Ιουν 2020, 12:26

Gonzyland έγραψε:
renegade έγραψε:Σε ακούω και δεν μπορώ να πιστέψω ότι είσαι επικοινωνιακό στέλεχος σε μια εταιρεία όπως ο ΠΑΟΚ


Μπορείς να εξηγήσεις τι δε σου άρεσε?
Μια χαρά τα είπε.
Θυμίζεις αυτούς του Μάπετ σόου, που γκρίνιαζαν για να γκρινιάζουν

Ο άνθρωπος είναι υπεύθυνος επικοινωνίας στην ομάδα και εχθές που μιλούσε στον τζατζαρα είχε 40 εεεεεε το λεπτό.
Ποιος ζε και μαλακίες?
Το τι είναι ο δούκας το ξέρουμε χρόνια τώρα, αλλά προσωπικά δεν τον κρίνω για αυτό που είναι αλλά για το έργο του.
Όσο για την περίπτωση Ζε αποκλειστικος υπεύθυνος για το αν ξαναμπεί στο Κέντρο του γηπέδου είναι η ΠΑΕ και αυτήν θα κραξω.

Υγ το πιο ωραίο που είπε χθες, ήταν στην ερώτηση του τζατζαρα ότι πολύς κόσμος αντιδράει στην πιθανότητα να γίνει το ΠΑΟΚ γάβρος χωρίς κόσμο αλλά να παίξουμε στο Καραϊσκάκη με κόσμο. Η απάντηση του αφοπλιστική...ναι αλλά εμείς παίξαμε στο κύπελλο με κόσμο και θα γίνει η ρεβάνς είτε χωρίς είτε με ελάχιστους φιλάθλους. :roll:
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Πέμ 04 Ιουν 2020, 13:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14443
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 04 Ιουν 2020, 12:27

Τον κυρ κυρ θέλουμε αλλά και αυτόν όταν λείπει από τον σύλλογο όταν είναι, είναι πολύ soft..... Φυσικά και τον δούκα τον θέλουμε όταν είναι εκτός ομάδας..... Τώρα που ήρθε δεν ταιριάζει με την αισθητική μας..... Όπως δεν ταιριάζει ο Γιώργος ο Ιβάν με το παλιόμοδιτικο σακάκι κλπ κλπ..... Μαπετ κανονικό όμως πολύ σωστή επισήμανση......

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Πέμ 04 Ιουν 2020, 12:49

Δεν ταιριάζουν στην αισθητική σου οι Σαββιδηδες; γιατί βλέπω βάζεις "στην αισθητική μας".
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Πέμ 04 Ιουν 2020, 13:05

Gonzyland έγραψε:...
Δικαίωμα σας να μην είστε ικανοποιημένοι, γι αυτο ρώτησα ΤΙ ΔΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ, απάντηση όμως δεν πήρα.
Όπως και δεν κατάλαβα, ποιο λάθος έκανε στην υπόθεση του Ζε. Επειδή δεν άλειψε βούτυρο στο ψωμί των δήθεν διεθνιστών?

Άρα έχετε κόμπλεξ, όσο μπορεί να είμαι η μαμά του, άλλο τόσο εσείς μπορείτε να είστε Καραπαπάδες με fake προφίλ


Καραπαπάς επειδή δεν μου αρέσει ο υπεύθυνος επικοινωνίας να καλύπτει (με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε) εξωφρενικά ακροδεξιά γλοιώδη άτομα σε δημόσιο εξευτελισμό των αξιών του ΠΑΟΚ και της προσφυγιάς.

Μα αν ήμουν Καραπαπάς (ή η μαμά του) θα τον κάλυπτα... Ακριβώς όπως κάνεις εσύ. Θα ήθελα τον ΠΑΟΚ γεμάτο από τέτοια άτομα.

Αν και πάλι δεν κατάλαβες, δε ξέρω πόσο πιο λιανά να το κάνω, μην με καναπείς Καραπαπά μόνο σε παρακαλώ γιατί αναγουλιάζω.
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Gonzyland » Πέμ 04 Ιουν 2020, 14:55

Το ΄΄πιο λιανά΄΄ δεν το κατάλαβα, το έκανες έστω και λίγο?
Δείξε ένα σημείο των λόγων του που να παραπέμπουν σε ακροδεξιά και θα κάνω απεργία πείνας μέχρι να φύγει από την ΠΑΕ.
Συγκεκριμένα θέλω να μου πεις, όχι αόριστα και αυθαίρετα συμπεράσματα.
Να σαι καλά που επιβεβαίωσες πάντως, πως το πρόβλημα σας αυτό είναι, ότι δηλαδή δεν χάιδεψε τα αυτιά σας στην περίπτωση Ζε.
ΥΓ. Εννοείται πως η ίδια πρόσκληση-πρόκληση ισχύει και για τους υπόλοιπους ομοϊδεάτες σου εδώ μέσα:
Παραθέστε ένα σημείο ακροδεξιού λόγου που βγήκε από το στόμα του. Μια λέξη έστω...
Gonzyland
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ 16 Οκτ 2019, 14:49

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 04 Ιουν 2020, 17:23

Αυτό που έκανε ο Ζε ήταν καθαρά ακροδεξιό.
Οποιοσδήποτε τον καλύπτει/δικαιολογεί/νίπτει τας χείρας του, πράττει ακροδεξιά.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15492
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Gonzyland » Πέμ 04 Ιουν 2020, 18:13

Δε συζητάμε γι αυτό που έκανε ο Ζε (συμφωνώ μαζί σου), αλλά αν ο Δούκας είπε κάτι φασιστικό ή ακροδεξιό.
Αν ρωτήσω πάλι ΄΄που είδες την κάλυψη, την δικαιολογία΄΄ θα πετάξεις αετό όπως οι προηγούμενοι.
Ο Δούκας απ΄όσο διάβασα, είπε ΄΄η ΠΑΕ δεν ασχολείται με συμπεριφορές εκτός γηπέδου, σε εκδηλώσεις που δεν την αφορούν, από ανθρώπους που δε σχετίζονται με την εταιρία΄΄
Τι πιο καθαρό? Που είναι το ακραίο?
Τις προάλλες έγινε ένα σκηνικό τον Εύοσμο, λογικά το κάλυψε και αυτό επειδή δεν έβγαλε ανακοίνωση, σωστά?
Gonzyland
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τετ 16 Οκτ 2019, 14:49

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 04 Ιουν 2020, 19:55

Αυτό ήταν ο ορισμός του "νίπτω τας χείρας μου".
Τώρα αν συγκρίνουμε τον Ζε με κάτι αόριστους τύπους στον Εύοσμο, οκ...
Εκτός κι αν θα με αφήσει και μένα η ΠΑΕ να μπω στο κέντρο του γηπέδου πριν από κάθε ματς.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15492
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό gpap » Πέμ 04 Ιουν 2020, 21:29

Πολλές φορές, το να μην παίρνεις θέση, είναι σαν να παίρνεις θέση.
Άρα, όταν σε ένα τόσο εξόφθαλμα σκατόψυχο περιστατικό, δεν παίρνεις θέση, στην ουσία παίρνεις την θέση ''ας το ρίξουμε κάτω από το χαλάκι να μην φαίνεται''.

Αυτό νομίζω πως προσπαθεί να πει ο φίλος παραπάνω.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 04 Ιουν 2020, 21:55

PAOK_Antarctica έγραψε:Αυτό που έκανε ο Ζε ήταν καθαρά ακροδεξιό.
Οποιοσδήποτε τον καλύπτει/δικαιολογεί/νίπτει τας χείρας του, πράττει ακροδεξιά.



PAOK_Antarctica έγραψε:Αυτό ήταν ο ορισμός του "νίπτω τας χείρας μου".
Τώρα αν συγκρίνουμε τον Ζε με κάτι αόριστους τύπους στον Εύοσμο, οκ...
Εκτός κι αν θα με αφήσει και μένα η ΠΑΕ να μπω στο κέντρο του γηπέδου πριν από κάθε ματς.


Χαρά στο (διαρκές) κουράγιο σου να κάνεις τόσο λιανα τα πράματα. Και εδώ και στο άλλο τοπικ
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5567
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 05 Ιουν 2020, 11:11

PAOK_Antarctica έγραψε:Αυτό που έκανε ο Ζε ήταν καθαρά ακροδεξιό.
Οποιοσδήποτε τον καλύπτει/δικαιολογεί/νίπτει τας χείρας του, πράττει ακροδεξιά.
Αρα εξω οι ακροδεξιοι απο τα γηπεδα
Με την λογικη των δεξιων εξω οι ακροαριστεροι απ τα γηπεδα
Με τη λογικη καποιων αλλων εξω τα πρεζακια οι καπνιστες κι οι ομοφιλοφιλοι. Με τη δικη μου, εξω οσοι περναν με κοκκινο στο φαναρι γιατι ειναι εγκληματιες που δε σεβονται τη ζωη των αλλων. Ποιοι θα μεινουν τελικα?
Σαφως κατακριτεα κι αξιοποινη η πραξη του Ζε αλλα αυτη ειναι δουλεια καποιων αλλων, οχι της ΠΑΕ.


Καπου εκει στα 80s τραγουδουσα στην 4 το "Ζουμε για τον ΠΑΟΚ λα, λα, λα, λαλα κανουμε σαπουνια...." γνωριζοντας φυσικα την προελευση του τραγουδιου. Το βραδυ εβγαινα γι αφισοκολληση και κυνηγιομουν με τους κενταυρους και τους ρειντζερς του Ντεπω. Δε τα πολυσκεφτομουν ολα αυτα , δε τα μπερδεψα ποτε μου. Ισως βεβαια να μαι και διχασμενη προσωπικοτητα.

Υγ Με ποσους ακροδεξιους, αναρχικους, κλπ εχετε κατσει διπλα διπλα κι εχετε αγκαλιαστει μετα απο γκολ. Με ποσους απ αυτους εχετε τραγουδησει μαζι για την ΠΑΟΚΑΡΑ? Η μηπως ζητατε πρωτα πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 05 Ιουν 2020, 11:52

Κατ, θα ξεκινήσω από το τελευταίο που είπες. Όπως δεν ξέρεις τα φρόνηματα του διπλανού σου έτσι δεν ξέρεις και την ομάδα του. Μπορεί να έχεις αγκαλιαστει και με γαβρο/βαζελο/χανουμι.

Δεύτερον, προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τις πολιτικες πεποιθησεις κανενός. Έχω τις δικές μου έχεις τις δικές σου όλα καλά. Δεν πάμε στο γήπεδο για πολιτική ανάλυση. Ο φασισμός και ο ρατσισμός δεν είναι πολιτικές πεποιθησεις. Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο πρέπει να συντηρούμε μια επιπλαστη θεωρία δύο άκρων.

Τρίτον, η ίδια η παε και η ιδιοκτησία κάνει λόγο κατά του ρατσισμού.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 05 Ιουν 2020, 12:03

Το γηπεδο ειναι χώρος που εχει κοσμο απο ολα τα κοινωνικα στρώματα, ατομα διαφορετικης ιδεολογιας, σεξουαλικης προτιμησης, θρησκειας κοκ. Ολοι αυτοι συνυπηρχαν απο παλια, και συνυπαρχουν ακομα γιατι τους ενωνει η αγαπη τους για τον ΠΑΟΚ. Καλως ή κακως στην Ελλαδα του 2020, αυτο αρκει για να μπεις στο γηπεδο. Η αγαπη σου για την ομαδα.

Ωστοσο, υπαρχουν καποιες φιγουρες που ξεχωριζουν. Ο προεδρος στα επισημα, ο οργανωτής στην 4, ο ζε που χτυπαει το τυμπανο, οι παικτες κλπ. Οπως και σε οποιαδηποτε ομαδα, αθλητικη και μη, ο ηγετης ειναι αυτος που εκπροσωπει την πλειοψηφια, αυτος που οριζει σε μεγαλο βαθμο τον χαρακτηρα και τη νοοτροπια του συνολου. Το αν εκφραζει την πλειοψηφια με τις πραξεις του φαινεται απο το αν θα μεινει στο ποστο του.

Οι συμπολιτες εχουν προεδρο εναν γαυρο. Αυτο δε γινεται να υπαρξει στον ΠΑΟΚ. Ομως συμβαινει σχετικα ευκολα στον αρη. Αυτο λεει πολλα και για τον κοσμο του, και για τον χαρακτηρα της ομαδας. Οταν ο ηγετης σου ειναι υπαλληλος του Μαρινακη και εσυ δεν κανεις τιποτα.

Στη Λατσιο, οταν ο ντι κανιο χαιρέτησε φασιστικα, η διοικηση σφυριξε αδιαφορα και το γυρισε στο απολιτικ. Η πλειοψηφια των λατσιαλι δεν ειχε κανενα προβλημα. Η Λατσιο θεωρειται ομαδα που επικροτει τον φασισμο, αν και θα βρεις οπαδους της που πολιτικα ειναι αντιθετοι.

Οταν στον ΠΑΟΚ δεχεσαι πραξεις σαν αυτες του ζε ως κατι το φυσιολογικο ή εστω αδιαφορο, οταν συνεχιζεις να του δινεις free pass στον αγωνιστικο χωρο, τοτε δεν απεχεις πολυ απο το να αλλαξεις αξιες που υπάρχουν στην ομαδα απο καταβολης της. Ο χαρακτηρας μιας ομαδας δεν ειναι φιξ, αλλα χτιζεται και αλλαζει απο τις πραξεις και την ανοχη των ηγετων της.

Υπαρχουν χρυσαυγιτες στην αεκ; σιγουρα. Οταν ομως ο Κατιδης χαιρέτησε φασιστικα, αποχαιρέτησε την επομενη στιγμη. Ειναι στον χαρακτηρα της αεκ. Δε νομιζω να γινοταν το ιδιο στον ολυμπιακο.

Προσωπικα, αυτη η απολιτικ απαντηση του Δουκα δε μου αρεσε καθολου. Θα δεχομουν την "προστασια" του ζε δημοσια, αλλα υπο το σωστο πρισμα. Κατι του στυλ "το θεμα θα λυθει εκ των εσω" και αποπομπή του απο την ιεροτελεστια με το τυμπανο, πιστευω πως θα ηταν αρκετά fair και θα κρατουσε τις ισορροπιες εντος ομαδας χωρις να αλλοιωσει τον χαρακτηρα της.

Γενικα ο Δουκας εχει μακρα πορεία στα του ΠΑΟΚ. Δεν ειναι χθεσινος, και ειδικα οι Θεσσαλονικεις τον εχετε ζησει περισσοτερο. Την αγαπη του για τον ΠΑΟΚ δεν την αμφισβητει κανείς, το αν ειναι το σωστο ατομο για τη θεση, πιστευω πολλοι. Εγω προσωπικα προτιμω τον κυρ κυρ οσο soft κι αν ειναι.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες