11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 04 Δεκ 2020, 15:01

Από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ προκύπτει πως ο Λέο Ζαμπά αναχώρησε για την πατρίδα του κατόπιν συνεννόησης με τον Όλαφ Ρέμπε.
Η αναχώρηση του Βραζιλιάνου «άναψε» φωτιές το πρωί της Παρασκευής δεδομένου πως ο Λέο Ζαμπά ταξιδεύει για την πατρίδα του, την ώρα που ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στο δρόμο της επιστροφής από την Κύπρο.

Όπως προκύπτει από τους ανθρώπους του Δικεφάλου, ο Λέο Ζαμπά ήταν σε συνεννόηση με τον αθλητικό διευθυντή της ομάδας, Όλαφ Ρέμπε αλλά και την ομάδα προκειμένου να βρεθεί στη Βραζιλία για να κάνει θεραπείες στο γόνατό του...

Το σίγουρο είναι πως εδώ και καιρό ο Ζαμπά δεν μοιάζει να διάγει και τις καλύτερες ημέρες του στον ΠΑΟΚ, πιέζοντας μάλιστα το προηγούμενο διάστημα για παραχώρηση σε ομάδα της Βραζιλίας, κάτι που δεν κατέστη εφικτό.

Αναμφίβολα, η αναχώρησή του ποδοσφαιριστή -ακόμη και για ιατρικούς λόγους- είναι κάτι που πρέπει να απασχολήσει τους Θεσσαλονικείς δεδομένου πως ο Βραζιλιάνος θέλει διαχείριση και γεννούνται ερωτηματικά για το τι μέλλει γενέσθαι με την υπόθεσή του...


SDNA
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 04 Δεκ 2020, 15:05

Η διαρροή πάντως της ΠΑΕ περί θεραπειών στο γόνατο του στη Βραζιλία αφήνει ένα επιπλέον αναπάντητο ερώτημα. Τι στο διάολο του έκαναν οι γιατροί που αντιμετώπισαν την περίπτωση του; Μην βιάζεστε τόσο εύκολα να ισοπεδώσετε έναν άνθρωπο. Υπάρχουν δεδομένα ευθύνες της ομάδας στη περίπτωση του χωρίς αυτό να αναιρεί τα δικά του λάθη.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Παρ 04 Δεκ 2020, 15:13

Θεωρώ οτι αυτή η διαρρόη απλά προσπαθεί να καλύψει κάπως το θέμα. Δεν αντέχει και αυτό το θέμα στην καμπούρα του σήμερα ο οργανισμός ΠΑΟΚ.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 04 Δεκ 2020, 15:17

PAOK_Antarctica έγραψε:Από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ προκύπτει πως ο Λέο Ζαμπά αναχώρησε για την πατρίδα του κατόπιν συνεννόησης με τον Όλαφ Ρέμπε.
Η αναχώρηση του Βραζιλιάνου «άναψε» φωτιές το πρωί της Παρασκευής δεδομένου πως ο Λέο Ζαμπά ταξιδεύει για την πατρίδα του, την ώρα που ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στο δρόμο της επιστροφής από την Κύπρο.

Όπως προκύπτει από τους ανθρώπους του Δικεφάλου, ο Λέο Ζαμπά ήταν σε συνεννόηση με τον αθλητικό διευθυντή της ομάδας, Όλαφ Ρέμπε αλλά και την ομάδα προκειμένου να βρεθεί στη Βραζιλία για να κάνει θεραπείες στο γόνατό του...

Το σίγουρο είναι πως εδώ και καιρό ο Ζαμπά δεν μοιάζει να διάγει και τις καλύτερες ημέρες του στον ΠΑΟΚ, πιέζοντας μάλιστα το προηγούμενο διάστημα για παραχώρηση σε ομάδα της Βραζιλίας, κάτι που δεν κατέστη εφικτό.

Αναμφίβολα, η αναχώρησή του ποδοσφαιριστή -ακόμη και για ιατρικούς λόγους- είναι κάτι που πρέπει να απασχολήσει τους Θεσσαλονικείς δεδομένου πως ο Βραζιλιάνος θέλει διαχείριση και γεννούνται ερωτηματικά για το τι μέλλει γενέσθαι με την υπόθεσή του...


SDNA


Καλά, μας πείσατε τώρα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 04 Δεκ 2020, 15:48

Περιμενετε εσεις να ενημερωθειτε αξιοπιστα απο την ΠΑΕ αναφορικα με το θεμα...
Η εξελιξη ειναι ενδεικτικη της καταστασης που επικρατει τοσο στο αγωνιστικο οσο και στο διοικητικο κομματι της ΠΑΕ...
Οσο η ΠΑΕ ειναι οργανωμενη σαν περιπτερο αυτα θα εχουμε.
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Παρ 04 Δεκ 2020, 16:09

Κανεις λαθος θεωρώ. Ο Ζαμπα μπετό ήταν και επι Ραζβαν. Μια χαρα ειναι το αγωνιστικο,ή τουλαχιστον προσπαθεί να γίνει καλά. Μπουρδελο παντως τα αποδυτηρια δεν ειναι.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 04 Δεκ 2020, 16:23

Μα δεν αναφερομαι στα αποδυτήρια οταν μιλαω για αγωνιστικο.
Αγωνιστικο σε επιπεδο στελεχων εννοω.
Ποιοι ειναι οι υπευθυνοι του αγωνιστικου τμηματος?
Ποιος ειναι ο γενικος αρχηγος?
Ποιος ασχολειται μς τους ποδοσφαιριστες και με την διασφαλιση οτι τηρουν τα οσα ειναι απαραιτητα για να βρισκονται σε υψηλο επιπεδο αγωνιστικοτητας?
6 μηνες πριν παίξαμε με δελτια π δεν ειχαν θεωρηθεί. 6 μηνες πριν αλλαξανε ιατρικο τιμ ξανα.
Αλήθεια ποιοι ειναι οι διοικητικοι παραγοντες του ΠΑΟΚ? Ποιο το επιπεδο τεχνογνωσιας τους? Ποιο το κυρος τους?
Ποιο το background τους τοσο σε επαγγελματικο όσο και σε μορφωτικο επιπεδο.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Παρ 04 Δεκ 2020, 16:26

Υπάρχει προπονητης και σοβαρο τεχνικό τιμ που γνωρίζουν απο ΠΑΟΚ για αρχή. Για τον γενικο αρχηγο δεν θα διαφωνήσω. Θελουμε ενίσχυση απο ανθρώπους που νιώθουν.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 04 Δεκ 2020, 17:09

Μα ο προπονητης αλλαξε πριν ενα μηνα.
Το θεμα Ζαμπα και ολα τα σχετικα θεματα (πχ. Ουαρντα) δεν ειναι θεμα προπονητη να τα διαχειριστει ουτε να τα προλαβει.
Υποτιθεται οτι υπαρχουν σταθερα στελεχη που θα πρεπε να τα προβλεπουν να τα προλαμβανουν και να τα διαχειριζονται.
Για να μην αναφερθω στο τμημα σκαουτινγκ π θα πρεπε να εχει εντοπισει αυτα τα στοιχεια και τις πιθανοτητες πριν την αποκτηση τους

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 04 Δεκ 2020, 17:17

joshua έγραψε:Η διαρροή πάντως της ΠΑΕ περί θεραπειών στο γόνατο του στη Βραζιλία αφήνει ένα επιπλέον αναπάντητο ερώτημα. Τι στο διάολο του έκαναν οι γιατροί που αντιμετώπισαν την περίπτωση του; Μην βιάζεστε τόσο εύκολα να ισοπεδώσετε έναν άνθρωπο. Υπάρχουν δεδομένα ευθύνες της ομάδας στη περίπτωση του χωρίς αυτό να αναιρεί τα δικά του λάθη.

Ανάμεσα σε ένα 20χρονο παιδί ( γιατί παιδιά είναι και το ξεχνάμε) και έναν οργανισμό όπως ο ΠΑΟΚ,οι ευθύνες σίγουρα είναι δεκαπλάσιες του οργανισμού
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 04 Δεκ 2020, 17:19

Gospi έγραψε:Μα ο προπονητης αλλαξε πριν ενα μηνα.
Το θεμα Ζαμπα και ολα τα σχετικα θεματα (πχ. Ουαρντα) δεν ειναι θεμα προπονητη να τα διαχειριστει ουτε να τα προλαβει.
Υποτιθεται οτι υπαρχουν σταθερα στελεχη που θα πρεπε να τα προβλεπουν να τα προλαμβανουν και να τα διαχειριζονται.
Για να μην αναφερθω στο τμημα σκαουτινγκ π θα πρεπε να εχει εντοπισει αυτα τα στοιχεια και τις πιθανοτητες πριν την αποκτηση τους

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η καλύτερη σου ρε κουφάλα ( σόρρυ για το κουφάλα)
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 04 Δεκ 2020, 18:35

No worries Ρενε!
Και πιστεψε με, καθολου η καλυτερη μου...
Κουραστηκα να γινομαι κακος και να βγαινω ο υποπτος.
Λυπαμαι ειλικρινα τα μυρια που ξοδευει ο Ιβαν (με τα καλα του και τα κακα του ο Ιβαν ειναι σωτηρας) και ακομη δεν καταφεραμε να δημιουργησουμε μια σοβαρη ποδοσφαιρικη και τεχνοκρατικη διοικητικη δομη...
Η σωστη διοικητικη λειτιυργια σημαινει περιορισμος κοστους λειτουργιας και αυξηση διαθεσιμων κεφαλαιων.
Εσυ δλδ θεωρεις οτι ειμαστε καλα σε επιπςδο στελεχωσης?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Δεκ 2020, 21:20

Τελείως αντιεπαγγελματική συμπεριφορά. Αν η ΠΑΕ δεν τον κυνηγήσει για τιμωρία θα ακολουθήσουν κι άλλες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 05 Δεκ 2020, 01:10

Τελος ο κυριος

"Με ένα προσωπικό μήνυμα, ο Λέο Ζαμπά τοποθετήθηκε δημόσια μετά την επιστροφή του στην πατρίδα του.
Από τον ΠΑΟΚ προκύπτει πως ο Βραζιλιάνος εξασφάλισε άδεια από την ομάδα προκειμένου να μεταβεί στην πατρίδα του για ιατρικούς λόγους! Αρκετές ώρες μετά τη δημοσιοποίηση της είδησης, ο Ζαμπά τοποθετήθηκε με ένα προσωπικό μήνυμα: «Είστε λίγοι αυτοί που με βοηθήσατε, σχεδόν κανείς, αλλά δόξα τον Θεό υπάρχετε. Να ξέρετε ότι έχετε έναν καλό φίλο και σε κάθε περίσταση θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να σας ανταποδώσω το καλό που μου κάνατε. Είστε λίγοι, αλλά είστε ξεχωριστοί.

Όσο για αυτούς που έκαναν προσπάθεια να μην ακούσουν τη φωνή μου σας ευχαριστώ και εσάς που μου δίνετε περισσότερη δύναμη να συνεχίσω και με κάνετε να πιστεύω στις δυνατότητες μου. Ο κόσμος γυρίζει και στο τέλος όλοι θερίζουν όσα έσπειραν. Δούλεψε με ανθρώπους που έχουν τους ίδιους σκοπούς με σένα και είναι διψασμένοι να κερδίζουν. Πίστεψε στον εαυτό σου όταν όλοι είναι εναντίον σου. Αν το θες, μπορείς να το κάνεις. Απλά κάνε το με αγάπη και δώσε ότι καλύτερο».
Dimg4
 

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Σάβ 05 Δεκ 2020, 01:13

Dimg4 έγραψε:Τελος ο κυριος

"Με ένα προσωπικό μήνυμα, ο Λέο Ζαμπά τοποθετήθηκε δημόσια μετά την επιστροφή του στην πατρίδα του.
Από τον ΠΑΟΚ προκύπτει πως ο Βραζιλιάνος εξασφάλισε άδεια από την ομάδα προκειμένου να μεταβεί στην πατρίδα του για ιατρικούς λόγους! Αρκετές ώρες μετά τη δημοσιοποίηση της είδησης, ο Ζαμπά τοποθετήθηκε με ένα προσωπικό μήνυμα: «Είστε λίγοι αυτοί που με βοηθήσατε, σχεδόν κανείς, αλλά δόξα τον Θεό υπάρχετε. Να ξέρετε ότι έχετε έναν καλό φίλο και σε κάθε περίσταση θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να σας ανταποδώσω το καλό που μου κάνατε. Είστε λίγοι, αλλά είστε ξεχωριστοί.

Όσο για αυτούς που έκαναν προσπάθεια να μην ακούσουν τη φωνή μου σας ευχαριστώ και εσάς που μου δίνετε περισσότερη δύναμη να συνεχίσω και με κάνετε να πιστεύω στις δυνατότητες μου. Ο κόσμος γυρίζει και στο τέλος όλοι θερίζουν όσα έσπειραν. Δούλεψε με ανθρώπους που έχουν τους ίδιους σκοπούς με σένα και είναι διψασμένοι να κερδίζουν. Πίστεψε στον εαυτό σου όταν όλοι είναι εναντίον σου. Αν το θες, μπορείς να το κάνεις. Απλά κάνε το με αγάπη και δώσε ότι καλύτερο».

Μην ξαναγυρισεις. Μαζεψε λεφτα να αποζημιωσεις την ΠΑΕ.
Αν η ΠΑΕ τον καλυπτει απλα ντροπη.
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 9880
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης