Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 09:29

PAOK_Antarctica έγραψε:Διώξε τον


Καταλαβαίνω πως το λες και γιατί, αλλά πρέπει να καταλάβουμε όλοι μας κάτι.
Να το χωνέψουμε βασικά, γιατί όλοι το έχουμε καταλάβει αλλά μάλλον όλοι δεν θέλουμε ή δεν μπορούμε να το αποδεχτούμε.
Δεν δουλεύει τίποτα στην ομάδα, αυτή τη στιγμή, απ την κορυφή της μέχρι τα νύχια.

Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα απ την μη αντίδραση της ομάδας στην παραδοχή της τριγωνικής παρτούζας, γαύρου-σκουληκιών-ερ.αστέρα δεν υπάρχει.
(μη πει κανείς από κάτω ε, sick, δεν ξέρεις αν κάνει κάτι η ΠΑΕ, μπορεί να ετοιμάζει κάτι, δεν θα σε ειδοποιεί για κάθε της κίνηση, θα βριστούμε σας το λέω κι έχω πεντακάθαρη τη συνείδησή μου. ) Θα βριστούμε όχι γιατί θα διαφωνούμε, αλλά γιατί η μαλακiα, τι να κάνουμε, έχει ένα όριο. Όπως και η κοροϊδία.

Αφού λοιπόν δεν δουλεύει τίποτα, πουθενά σε κανένα τμήμα, ο Αμπελ κι ο κάθε Αμπέλ, Λημνιός, Μπίσε, Αντελίνο, Πέλκας (αλήθεια, τι έγινε με τον τραυματισμό του, μήπως κινδυνεύει κι αυτουνού η ζωή όπως του Ζαμπά, θα μάθουμε ποτέ;), και οι άλλοι γνωστοί ηθοποιοί, είναι απλά τροχοί μιας άμαξας που δεν πάει πουθενά, ηθοποιοί σε ένα εργάκι που δεν κυλάει με τίποτα.

Τα κύρια ερωτήματα που πρέπει να απαντηθούν, είναι 1ον τι στον άγιο πούτσο έγινε πέρυσι τέτοιο καιρό και κατά τα φαινόμενα συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο και μοτίβο να γίνεται και φτάσαμε ως εδώ, μια ομάδα νταμπλούχα να διασύρεται απ το κάθε καρναβάλι και 2ον τι γίνεται από εκεί και πέρα.
Για το 1ο, μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν, να αναλυθούν κατά το δοκούν κάποια γεγονότα, αλλά η ουσία δεν αλλάζει. Το 1ο, ουσιαστικά είναι και λίγο να χαμε να λέγαμε με την έννοια, ότι να μάθουν απ τα λάθη τους, κάτι που στην 7ετια Σαββίδη, δεν είναι, ας το πω κομψά, και το φόρτε τους. (να μαθαίνουν απ τα λάθη τους).

Όσον αφορά στο 2ο, το ''που πάμε ωρέ, που πάμε'' καλό θα ήταν να κρατήσουμε όλοι το μικρότερο δυνατό καλάθι που θα βρούμε φέτος, να επιστρέψουμε στο mood ''υπομονή, εδώ αντέξαμε 34 χρόνια'', να μην παίρνουμε στα σοβαρά τον κάθε ηλίθιο δημοσιογράφο που θα μας λέει για ''την καλή δουλειά του Ρέμπε'' ή όποιου άλλου αυτοφωράκια διορίσει η ΠΑΕ, ας ελπίσουμε να ήμαστε τυχεροί να περάσουμε σε κάναν όμιλο Europa League να έχουμε τίποτα να ασχολούμαστε γιατί πρωτάθλημα ε, λολ και βασικά το κυριότερο να μην ανησυχούμε για τίποτα, γιατί ο ΠΑΟΚ δεν χάνεται, άλλοι που νόμιζαν ότι θα ανεβούν στο άρμα του και θα είναι οι πρώτοι μάγκες, τους έφαγε το μαύρο φίδι πολύ πιο γρήγορα απ ότι μπορούσαν να το διανοηθούν. Ο ΠΑΟΚ δεν χάθηκε, αυτοί δεν τους ξανάκουσε κανείς.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 09:32

++++++

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 09:55

Πολύ σωστός Σικ.
Εγώ ποτέ δεν είχα καμία αγάπη στα λεφτά ούτε καυλωνα με τα " Ω ρε πρόεδρε πόσα έδωσες πάλι τι παιχταραδες φερνεις!!". Και τα γαυριστικα, "ο τάδε παίρνει όσο η μισή σας ομάδα". Αστεία πράγματα.

Θέλουν μεγάλο μπάτζετ; Μεγάλο μπάτζετ. Θέλουν μικρό μπάτζετ ; Μικρό μπάτζετ κανένα πρόβλημα.

Αυτήν την εικόνα διάλυσης δεν μπορώ. Το παρατημένο μαγαζί που όποιος θέλει κάνει ότι γουστάρει. Αυτό δεν μπορεί να χωρέσει το μυαλό μου.

Πες θα βάλω Πάμπλο προπονητή και θα ανεβάσω 5 παιδιά από την Κ19 να τα φτιάξω. Αν το κάνεις οργανωμένα, εγώ μαζί σου. Και καθε Κυριακή στην Τούμπα να βγάζω φωνή για να στηρίξω. Κανένα πρόβλημα. Αλλά αυτο το πανάκριβο, διαλυμένο, παρατημένο πράγμα μου φέρνει αηδία.
Τελευταία επεξεργασία από ron-swanson και Πέμ 09 Ιούλ 2020, 10:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 10:09

Σωστά τα επίθετα στην τελευταία πρόταση.
Φάση, Ηλία ριχ το.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tera12tera » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 10:53

Γτ κάτι μου λέει πως σε λίγες μέρες θα εγκαταλείψει κ επίσημα την ομάδα ; :?
Αν όχι τώρα , πότε ;
Άβαταρ μέλους
tera12tera
 
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39
Τοποθεσία: Νεάπολη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 10:53

Εγω προσωπικα αν ημουν Σαββιδης θα περιμενα πρωτα το CAS να με αθωωσει και μετα να τους σκισω. Το να κανουμε κατι τωρα πριν βγει αποφαση, θα ειναι σα να προσπαθουμε να κουκουλωσουμε δικα μας "θεματα". Και σε αυτους τους "ουδετερους" που τοσο πολυ καποιοι εκτιματε την αποψη τους, θα εδειχνε καλυτερο.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6334
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 11:32

tera12tera έγραψε:Γτ κάτι μου λέει πως σε λίγες μέρες θα εγκαταλείψει κ επίσημα την ομάδα ; :?



Ίσως ακούς κάνα Μετρόκωλις;

Δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω λόγω της ερώτησής σου
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13121
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 11:47

Το οποιο μετροπολις τσιμπησε και ενα 20αρικακι χιλιαρικα για να μας "ενημερωνει".
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6334
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:27

Ναι ο τύπος βάζει 10, 10 τα εκατομμύρια στην ομάδα για να σηκωθεί απλά να φύγει ένα πρωί.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17162
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:33

Ή έφερε Γερμανό τεχνικό διευθυντή πριν δεκαπέντε μέρες για να φύγει από τον ΠΑΟΚ.

Γενικά η λογική λέει: Βγήκε ο Κούλης (άρα ο Μαρινάκης), σαν Ιβάν δεν τα πάω καλά με τον Κούλη, ο χοντρός ελέγχει τα πάντα, μου γ@μηθηκε και το ποδοσφαιρικό τμήμα λόγω Λουτσεσκου και κακής επιλογής μετά (Αμπελ). Οπότε ας το πάω χαλαρα, να κοιτάξω να οργανωθω από την αρχή και να κάνω και το γήπεδο. Κάτι τέτοιο καταλαβαίνω εγώ.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:36

Ε ας βγει να μας το πει. "Μαγκες αφήστε τα 70άρια για το ΠΑΟΚ τιβι, και αν θέλετε διαρκείας πάρτε δώρο και κολλύριο. Τα υπόλοιπα τα λέμε σε 2-3 χρόνια". Να ξέρουμε και εμείς τι παίζει.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17162
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:39

Ε το ξέρεις ότι δεν γίνεται αυτό ρε συ. Καμιά επιχείρηση δεν θα βγει να υπονομεύσει τον εαυτό της. Κλασσικά θα μας πουν για νεα πρότζεκτ, τόπο στα νιάτα, γήπεδο, αυτόνομος ΠΑΟΚ και τα γνωστά κλισέ.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:41

tera12tera έγραψε:Γτ κάτι μου λέει πως σε λίγες μέρες θα εγκαταλείψει κ επίσημα την ομάδα ; :?


Και μετά μπορεί να έρθει κάποιος που θα μας ρίξει στη Γ' και εμείς θα πίνουμε νερό στο όνομά του. Σκέφτηκα τώρα στα γρήγορα κι ένα σύνθημα: "ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ" θα λέμε και θα τρέμουν όλοι. Μη το γελάτε! Μπορεί και να συμβεί.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 12:45

Ποιος είπε ότι ο Σαββίδης δεν ξέρει τι γίνεται στον ΠΑΟΚ; Με ποιους μιλάει…

sfinagr

Οι εμφανίσεις του ΠΑΟΚ και τα αποτελέσματα, σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να είναι ικανοποιητικά για κανένα, εκτός από τον προπονητή, ο οποίος σαφέστατα πλέον δείχνει να βρίσκεται στον δικό του κόσμο, με αυτά που δηλώνει μετά από κάθε παιχνίδι…

Πολλοί είναι αυτοί που λένε ότι ο Ιβάν Σαββίδης δεν ασχολείται πλέον με τον ΠΑΟΚ, όπως και ο γιος του, Γιώργος, αλλά είναι βαθιά νυχτωμένοι, γιατί κάθε μέρα ο πρόεδρος της ΠΑΕ έχει επικοινωνία με συγκεκριμένους ανθρώπους στην Θεσσαλονίκη και μαθαίνει τα πάντα!

Μιλάει με Γκοντσαρόβα, Νταβιντιάν, Φωτιάδη, Γκουροβανίδη, οι οποίοι έχουν πάρει νωρίτερα όλα τα στοιχεία που ζητάει ο πρόεδρος, ενώ κατά διαστήματα μιλάει και με στελέχη της ομάδας, όπως έγινε πριν την εκδίκαση της υπόθεσης στο CAS, όταν βρέθηκε σε πολύωρη τηλεδιάσκεψη με νομικούς, τον Γκαγκάτση και τον Κυριάκο Κυριάκο.

Μαθαίνει τα πάντα και θα έχει έτοιμες τις αποφάσεις μόλις επιτραπούν οι πτήσεις από Ρωσία και έρθει στη Θεσσαλονίκη, πιθανότατα στις αρχές Αυγούστου.

Τότε, θα φανεί ποια θα είναι η “επόμενη μέρα” για τον ΠΑΟΚ, από τις αποφάσεις που θα ανακοινώσει ο πρόεδρος της ΠΑΕ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 13:27

Άρθρο της πουτσας, συγγνώμη δηλαδή που το λέω έτσι...


Υπομονή αδέρφια, αυτό.-

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες