20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"Ι

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Τρί 27 Οκτ 2020, 01:40

Μια απλή λύση είναι να μην ακούτε ραδιόφωνα και μην δίνετε σημασία σε «πολυξερους ακροατές» ραδιοφώνου.

Τώρα τα υπόλοιπα είναι παπαριες.

Δεν βοηθάει η ομάδα και ψάχνουμε μαχαναδες. Ας είχαμε +4 βαθμούς στο πρωτάθλημα και όλα θα πήγαιναν μια χαρά!

Άντε ξεκολλήστε.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 27 Οκτ 2020, 02:28

renegade έγραψε:Μπερσε έδωσε πάτημα να βγάλετε τα προσωπικά σας απέναντι του.
Και το γράφει αυτό κάποιος που έχει κάνει επικούς καβγάδες με τον ρειν.
Στο δια ταύτα, προσωπική μου άποψη το ξαναλέω δεν είπε κάτι κακό.
Καυτηρίασε Το ζήτημα μιας κοινωνίας η οποία μέσα από τα τσιπουράδικα και τα καφενεία έχει γνώμη επί παντός επιστητού.
Στο τέλος βέβαια και εκ του αποτελέσματος βλέπει κανείς ότι ο ριθμός που πάμε προς τα πίσω σε όλους τους τομείς στην πόλη μας είναι με γεωμετρική πρόοδο.


Έ...όχι ρε φίλε. Υπερβολές τώρα.

Τι προσωπικά να έχω εγώ με τον rainmaker;

Τώρα που το λες όμως...

Κάτι μέτρα στα χωράφια θέλει να μου φάει εκεί στο σύνορο...αλλά άμα τολμήσει να πατήσει το ποδάρι του,
θα του τσακίσω το κεφάλι με το παλούκι, άσε που έχω και χράπα χρούπα, άμα πάει να μου ξεφύγει και το βάλει στα ποδια.
Δε γλιτώνει με τιποτα σου λέω άμα πάει να μου φάει μέτρα στα χωράφια.:mrgreen:

Σοβαρά τώρα...???? :lol: :lol: :lol: :lol:

Ψυχραιμία φίλοι μου

ΥΓ Αστειεύομαι φυσικά και κάνω χιούμορ γιατί μπορεί κανένας να νομίζει ότι είναι αλήθεια το παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Τρί 27 Οκτ 2020, 03:09

kataramenos5 έγραψε:Μιλας για την κοινωνια μιας ολοκληρης πολης και μιλας για αδελφιστικα και πισωπλατα μαχαιρωματα?
Ντροπη να γρφονται τετοια πραγματα σε ΠΑΟΚτσηδικο σαιτ.


Ρε αδερφε τι ακριβώς βλεπεις λαθος σ αυτο που γράφει??? Ασχετα αν ειανι λαθος ο χαρακτηρισμός.
Σε ποια Μεγαλη ομάδα βλεπεις τέτοιες κατάρες μίσος σε παιχτες προπονητές διοικηση ακομη κ σε συνοπαδους σε τοσο μεγάλο βαθμό?
Σε οποιο site ραδιο forum μπεις για κάθε μέλος της ομάδας υπάρχουν απίστευτοι χαρακτηρισμοι. Ακομη κ για παιχτες που καποιοι ειδαν 10 λεπτά.
Προφαμως κ το μεγαλύτερο ποσοστό δεν ξερουν αν η μπάλα είναι τετράγωνη η στρογγυλή αλλα αυτο το μονο που κανει ειναι να διχάζει τους παντες.
Εγω πλεον ζω στην Αθήνα που ειναι ένα μπουρδελο κ μισο ομως πουθενα δε βλεπεις να βγάζουν τα μάτια τους σε τέτοιο βαθμό.
Εδω κραζουν τον άνθρωπο που σε εβγαλε απο την αφάνεια αγωνιστικά κ σε εκανε να παρεις τίτλους.
Υ.Γ. Φιλικά στα λεω αδερφε
Υ.Γ sorry αν σας κουρασα
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gpap » Τρί 27 Οκτ 2020, 07:31

Όποιος θέλει να διαβάσει κάτι για Βιερίνια, να πάει 3 δελίδες πίσω.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό falconakis » Τρί 27 Οκτ 2020, 07:56

Και σε λίγο περισσότερες... μπορούμε να ηρεμησουμε;

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1783
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 27 Οκτ 2020, 09:58

renegade έγραψε:Προσωπικά καταλαβαίνω 100% τι ήθελε να πει ο ρειν από το πρώτο ποστ... Και δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να εκφράσεις μία τέτοια άποψη και να την μεταφέρεις έτσι ούτως ώστε να μην γίνει παρεξήγησημη ατομικά.

Η κοινωνία της Θεσσαλονίκης στο μεγαλύτερο ποσοστό της σήμερα που μιλάμε είναι μία κοινωνία του τίποτα με μπόλικο καθόλου. Μία κοινωνία στην οποία βασιλεύουν οι δυνατές φωνές των λίγων ( και ποσοτικά και πνευματικά).

Είναι μία κοινωνία η οποία κατάφερε να έχει χάσει εντελώς την ταυτότητά της.
Μία κοινωνία η οποία πολιτικά, οικονομικά, πολιτιστικά δεν έχει σήμερα να επιδείξει τίποτα.
Και πάλι καλά που σε αυτήν την κοινωνία ήρθε ένας " ξένος " και προσπάθησε και προσπαθεί ακόμα να την αναβαθμίσει.


++++
Νομίζω πως σε αυτό υπάρχει και κάτι ακόμα. Από μία πόλη σαν την Θεσσαλονίκη που αν και πολύ μεγάλη για τα ελληνικά δεδομένα δεν έχει αποκτήσει τα σκληρά χαρακτηριστικά της απρόσωπης Αθήνας (Περιστέρι Πειραιά) που ανέφερε ένας φίλος πιο πίσω, εγώ θα περίμενα να αναδείξει στοιχεία πνευματικά καλλιτεχνικά ακόμα και οικονομικά σε επίπεδο καινοτομίας που απλά δεν εμφανίζονται ή αν υπάρχουν σκεπαζονται από φωνές και απόψεις γραφικές και λαμογιστικες. Πιστεύω σαν εξωτερικός παρατηρητής γιατί Θεσσαλονίκη έρχομαι μόνο για τον ΠΑΟΚ αλλά συγκρίνοντας από όσα έχω ακούσει από τους δικούς μου (ο πατέρας μου ήρθε εκεί στα 13 για δουλειά) ότι ο χαρακτήρας της πόλης αλλοιώνεται επικίνδυνα. Στην Αθήνα δεν υπήρχε χαρακτήρας για να αλλοιωθεί στον Πειραιά πχ υπήρχε επίσης με αποτέλεσμα να αλλοιώνεται και αυτός. Αποτέλεσμα αυτού είναι και η ύπαρξη τύπων σαν τον καράφλα που όχι μόνο δεν έχουν 200 φανερους, αλλά πολλούς κρυφούς, αλλά 1ον διαμορφώνουν την εικόνα της πόλης προς τα έξω με την προβολή που λαμβάνουν και 2ον διαπαιδαγωγουν κόσμο στο να σκέφτονται έτσι.
Και για να είμαι ontopic
Περαστικά Αρχηγέ
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 27 Οκτ 2020, 11:35

Αν για καθε φορα που ακουγα απο ΠΑΟΚτση το "μηπως τελικα καλα μας λεγανε" "μηπως τελικα ειχε ο δικιο ο ταδε" και "ναι αλλα και εμεις" επαιρνα ενα ευρω, θα ειχα αγορασει την ομαδα (μπασκετ :mrgreen: ). Ειναι τρομακτικο ποσο περισσοτεροι απο τους 200 που λετε ακουνε ή διαβαζουνε εχθρους της ομαδας και παντα σε καθε στραβη εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους αυτο που ακουσαν.

Αλλοι το κανουν γιατι ειναι μιζεροι γενικα στη ζωη τους. Αλλοι γιατι φοβουνται για την ομαδα και σκεφτονται παντα τα χειροτερα. Αλλοι γιατι το παιζουν ψαγμενοι και πολλες φορες το παρουσιαζουν και σαν δικη τους σκεψη τρομαρα τους. Παντως σιγουρα δεν ειναι λιγοι.

Ξεχνατε μερικοι οτι τα μεσα που πετανε λασπη για τον ΠΑΟΚ δεν περιοριζονται σε 2-3 αθλητικα ραδιοφωνα ή σαιτ. Ποσα και ποσα δεν εχουν γραφτει σε πολιτικες εφημεριδες, σε "αντικειμενικα" χιουμοριστικα κειμενα σε ασχετα σαιτ, σε δελτια ειδησεων κλπ ωρες να εχω να γραφω αναλυτικα. Οποτε οι δεκτες δεν περιοριζονται μονο στους αρρωστους με τα αθλητικα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 27 Οκτ 2020, 11:40

προσπάθησα να πάω την κουβεντα στο αντίστοιχο τόπικ.


Περαστικά ΑΡΧΗΓΕ
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Τρί 27 Οκτ 2020, 12:49

icue έγραψε:Αν για καθε φορα που ακουγα απο ΠΑΟΚτση το "μηπως τελικα καλα μας λεγανε" "μηπως τελικα ειχε ο δικιο ο ταδε" και "ναι αλλα και εμεις" επαιρνα ενα ευρω, θα ειχα αγορασει την ομαδα (μπασκετ :mrgreen: ). Ειναι τρομακτικο ποσο περισσοτεροι απο τους 200 που λετε ακουνε ή διαβαζουνε εχθρους της ομαδας και παντα σε καθε στραβη εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους αυτο που ακουσαν.

Αλλοι το κανουν γιατι ειναι μιζεροι γενικα στη ζωη τους. Αλλοι γιατι φοβουνται για την ομαδα και σκεφτονται παντα τα χειροτερα. Αλλοι γιατι το παιζουν ψαγμενοι και πολλες φορες το παρουσιαζουν και σαν δικη τους σκεψη τρομαρα τους. Παντως σιγουρα δεν ειναι λιγοι.

Ξεχνατε μερικοι οτι τα μεσα που πετανε λασπη για τον ΠΑΟΚ δεν περιοριζονται σε 2-3 αθλητικα ραδιοφωνα ή σαιτ. Ποσα και ποσα δεν εχουν γραφτει σε πολιτικες εφημεριδες, σε "αντικειμενικα" χιουμοριστικα κειμενα σε ασχετα σαιτ, σε δελτια ειδησεων κλπ ωρες να εχω να γραφω αναλυτικα. Οποτε οι δεκτες δεν περιοριζονται μονο στους αρρωστους με τα αθλητικα.



Όλα αυτά που αναφέρεις είναι χαρακτηριστικά της κοινωνίας που αφορούν γενικά τη στάση απέναντι σε γεγονότα. Ίσως λίγο παραπάνω της ελληνικής. Δες το θέμα Κορωνοϊός για παράδειγμα...
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τρί 27 Οκτ 2020, 21:14

Παιδιά γενικά η κοινωνία της Θεσσαλονίκης είναι άρρωστη. Δεν το έχετε δηλαδή καταλάβει τόσα χρονια; αν θέλετε να το πάμε αθλητικά γιατί σε αθλητικό φόρουμ ήμαστε, απλά δείτε τι απύθμενο κόμπλεξ βγήκε στο ματς γρια-ΠΑΟΚ στο μπάσκετ. Δείτε τι κόμπλεξ και μαζοχισμο βγάζουν οι υπόλοιποι σαλονικεις φίλαθλοι (όχι μόνο ΠΑΟΚτσακια). Το να είσαι κάπου κομπλεξικός δεν είναι επιλεκτικό. Σε διέπει γενικότερα στη ζωή σου. Ήμουν 18, έλεγαν να βγάλεις πτυχίο, είμαι 25, έβγαλα πτυχίο και μεταπτυχιακό σε σχολες εξωτερικού και μου λένε "τα χαρτιά δεν είναι τίποτα". Άνθρωποι που με παίρνουν συνεντεύξεις εδώ στη Θεσσαλονίκη, μου λένε να κάνω το αγροτικό μου σε καφέ και μπαρ αφού μόνο αυτά έχουν ζήτηση από ανειδίκευτους. Και ερωτώ, πως είμαι ανειδίκευτος με τα χαρτιά που δηλώνω; Η κοινωνία λοιπόν όντως είναι να τρελαίνεσαι εδώ στη Θεσσαλονίκη. Ένα "δε γαμεις" και "έλα ρε σιγά τώρα, έχω αμαξι, βγαίνω, ο άλλος ο ταλαιπωρος τι να μας πει που δεν έχει μάρκα μπλούζα " επικρατεί. Όσο και να μην το δέχονται κάποιοι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτό είναι.
ΥΓ: το αγροτικό μου σε μπαρ και καφέ το έκανα. Δούλευα 10-12 ώρες, 6/7. Τελικά πάντα απλήρωτος εμένα για 2-3 μήνες.
Τώρα αν θες ρίξε και το μπαν.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 28 Οκτ 2020, 12:43

Αυτη ειναι η ελλαδα φιλε.η θεσσαλονικη εχει οδηγηθει μετα ρο 12 στην παρακμη με στρατηγικο τροπο. αμα θες να διαβασεις τι ηταν η θεσσαλονικη ακομη και τα χρονια του οθωμανικου ζυγου, διαβασε το θεσσαλονικη πολη φαντασματων.αργα αλλα σταθερα διαλυθηκε οτι παραγωγικο ειχε,διαλυθηκε η πολυ μεγαλη πολιτιστικη της ταυτοτητα.γαλουχηθηκαν γενεες ολοκληρες που χορταιναν υποσχεσεις.καταντησε το 2020 να ερθει ενας ρωσσος να παρει το καλυτερο γεωγραφικα λιμανι της ανατολικης μεσογειου, ενας γερμανος να ερθει να φτιαξει αεροδρομιο.100 χρονια μετα δηλαδη φτιαχνεις λιμανι και αεροδρομιο. ειναι λογικο λοιπον να μην εχει στελεχιακο δυναμικο,οχι συνεντευξη να παρει,οχι ιδεα να κανει πραξη αλλα ουτε μια γραμμη μετρο να σχεδιασει σε μια κολλα χαρτη λαμβανοντας υποψη μιας και ηταν γνωστο οτι η εγνατια στο κεντρο πατα πανω στη βυζαντινη θεσσαλονικη και δυσκολα θα βγει ακρη.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 28 Οκτ 2020, 12:46

Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια έστειλε μήνυμα στον Sergio Oliveira στον λογαριασμό του στο instagram και αυτός του απάντησε:
«Ο αρχηγός μου».
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό malampar » Τετ 28 Οκτ 2020, 16:34

Μεγαλη ειδηση
:D
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό paok düsseldorf » Τετ 28 Οκτ 2020, 17:11

malampar έγραψε:Μεγαλη ειδηση
:D


:D ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ :opaokara:
paok düsseldorf
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2018, 01:13

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 28 Οκτ 2020, 18:23

...ο εστι μεθερμηνευόμενον πως ο παίκτης Σέρζιο θα ακολουθήσει τα χνάρια του προπονητή Σέρζιο...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: mikeblack και 2 επισκέπτες