20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 12 Αύγ 2020, 22:17

malampar έγραψε:Στην περιπτωση του Μαου η ΠΑΕ δεν εκανε καμια προταση τον χαιρετησε κ τον ευχαριστησε όπως οφειλε..Στον Βιερι εκανε συγκεκριμενη προταση την οποια ο ποδοσφαιριστης δεν την αποδεχθηκε..τι ανακοινωση να βγαλει?

Αφού δεν την αποδέχτηκε την πρόταση, γιατί δεν βγάζει μια ευχετήρια ανακοίνωση για την προσφορά του στο σύλλογο?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14359
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό malampar » Τετ 12 Αύγ 2020, 22:26

renegade έγραψε:
malampar έγραψε:Στην περιπτωση του Μαου η ΠΑΕ δεν εκανε καμια προταση τον χαιρετησε κ τον ευχαριστησε όπως οφειλε..Στον Βιερι εκανε συγκεκριμενη προταση την οποια ο ποδοσφαιριστης δεν την αποδεχθηκε..τι ανακοινωση να βγαλει?

Αφού δεν την αποδέχτηκε την πρόταση, γιατί δεν βγάζει μια ευχετήρια ανακοίνωση για την προσφορά του στο σύλλογο?

Προφανως γιατι ισχυει ακομη το πρόβλημα δεν το εχει η ομαδα αλλα ο Βιερι μαλλον αυτος πρεπει να βγαλει ανακοινωση
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό shogoon » Τετ 12 Αύγ 2020, 22:57

Dimg4 έγραψε:με αγιαξ δεν εφταιγε?

100% μαζί σου. Είσαι πιο ρομαντικός ΠΑΟΚτσης είμαι πιο λογιστής ΠΑΟΚτσης (είναι που λένε τι σε νοιάζει ρε εσύ τα πληρώνεις?) Έτσι λέγανε και για το δημόσιο τι σε νοιάζει ρε και μετά είδαμε την βούρτσα που ακολούθησε. Για να το κλείσω χρειάζεται εξορθολογισμος είτε λέγεσαι Μεσι είτε Τζαλακωστας. Ο ΠΑΟΚ και ο Βιερινια έπρεπε να τα βρούνε σε μισό δευτερόλεπτο. Με ένα ευρώ συμβολαιο καθώς ο Ιβάν μόνο άδικος και αχάριστος δεν φαίνεται να είναι.
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1345
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τετ 12 Αύγ 2020, 23:20

Εγω νομίζω οτι αυτό που γίνεται μέχρι σήμερα εχει να κάνει πρώτα απο όλα με τον προπονητή. Στο παιχνιδι με το σκουλίκι ο προπονητής δεν μπορεσε να κερδίσει μια ομάδα ανάγκης, με παίκτες που μαζεύτηκαν για να συμπληρώσουν ίσα ίσα ενδεκάδα, και με μισθό κάνα χιλιάρικο το μήνα...
Πάνω στον πανικό του τον βαζει το τελευταίο δεκάλεπτο σε άσχετη θέση ( κεντρικο αμυντικο...) και εκεί είναι που γύρισε το μυαλό του Αντρέ και πήρε και την κόκκινη.
Φαντάζομαι οτι δεν υπαρχει σεβασμος και εμπιστοσυνη πλεον μεταξυ Φερέιρα και Αντελίνο.
Το πιθανότερο για μένα ειναι να είπε ο Αντρέ, κοιτάξτε, εγώ και με δέκα εκατομμύρια, με αυτόν τον προπονητή (sic) στο τιμόνι της ομάδας δεν μπορώ να λειτουργήσω. Με κανονικό προπονητή παίζω και τζάμπα εάν θέλει η ομάδα.
Ίσως το κομβικό σημείο για το μέλλον είναι η πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ. Πιστευω
οτι σε πιθανη αποτυχία, ο προπονητης εχει φύγει και εχει αντικατασταθεί σε χρόνο ρεκόρ.
Εάν όμως τα καταφέρει, μπορεί ο Αντρέ να αλλάξει μυαλό, ίσως καί πόστο μέσα στην ομάδα.
Θέλω να πω πως κάπως έτσι φαντάζομαι οτι έγινε και σίγουρα έχουν γίνει και πράγματα που δεν μπορούμε να γνωρίζουμε...
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 12 Αύγ 2020, 23:25

Jairo έγραψε:Εγω νομίζω οτι αυτό που γίνεται μέχρι σήμερα εχει να κάνει πρώτα απο όλα με τον προπονητή. Στο παιχνιδι με το σκουλίκι ο προπονητής δεν μπορεσε να κερδίσει μια ομάδα ανάγκης, με παίκτες που μαζεύτηκαν για να συμπληρώσουν ίσα ίσα ενδεκάδα, και με μισθό κάνα χιλιάρικο το μήνα...

Υπάρχει και αντίλογος. Στα p.o. παίξαμε καλά και περάσαμε χωρίς να δεχθούμε γκολ από γαύρο και ΑΕΧ και εξασφαλίσαμε τη δεύτερη θέση κι έτσι με τον Άρη δεν είχαμε ιδιαίτερο κίνητρο. Άλλωστε στου Χαριλάου τους είχαμε πάρει τα σώβρακα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 13 Αύγ 2020, 03:51

Αποστόλη, αυτό δεν ισχύει, διότι με νίκη η χάρτινη μας περνούσε...
Υπήρχε κίνητρο.
Απλά η ομάδα δεν βλεπεται, βαζει γκολ με το σταγονομετρο και ένας προπονητής που κάνει τα αυτονοητα, μπορεί άνετα να πάρει το Χ από τον μάγο μας... Δες το και έτσι.
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 13 Αύγ 2020, 03:57

Jairo έγραψε:Εγω νομίζω οτι αυτό που γίνεται μέχρι σήμερα εχει να κάνει πρώτα απο όλα με τον προπονητή. Στο παιχνιδι με το σκουλίκι ο προπονητής δεν μπορεσε να κερδίσει μια ομάδα ανάγκης, με παίκτες που μαζεύτηκαν για να συμπληρώσουν ίσα ίσα ενδεκάδα, και με μισθό κάνα χιλιάρικο το μήνα...
Πάνω στον πανικό του τον βαζει το τελευταίο δεκάλεπτο σε άσχετη θέση ( κεντρικο αμυντικο...) και εκεί είναι που γύρισε το μυαλό του Αντρέ και πήρε και την κόκκινη.
Φαντάζομαι οτι δεν υπαρχει σεβασμος και εμπιστοσυνη πλεον μεταξυ Φερέιρα και Αντελίνο.
Το πιθανότερο για μένα ειναι να είπε ο Αντρέ, κοιτάξτε, εγώ και με δέκα εκατομμύρια, με αυτόν τον προπονητή (sic) στο τιμόνι της ομάδας δεν μπορώ να λειτουργήσω. Με κανονικό προπονητή παίζω και τζάμπα εάν θέλει η ομάδα.
Ίσως το κομβικό σημείο για το μέλλον είναι η πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ. Πιστευω
οτι σε πιθανη αποτυχία, ο προπονητης εχει φύγει και εχει αντικατασταθεί σε χρόνο ρεκόρ.
Εάν όμως τα καταφέρει, μπορεί ο Αντρέ να αλλάξει μυαλό, ίσως καί πόστο μέσα στην ομάδα.
Θέλω να πω πως κάπως έτσι φαντάζομαι οτι έγινε και σίγουρα έχουν γίνει και πράγματα που δεν μπορούμε να γνωρίζουμε...


Δεν θα μπορούσα να μην συμφωνήσω.

Φυσικά αν ισχύει αυτό το σενάριο, θα ξανατονίσω ότι η διοικηση έχει κάνει εγκλημα να αφήσει στον πάγκο εναν προπονητή, για τον οποίο οι παίχτες ξέρουν, ότι σε περιπτωση αποτυχίας, έχει φύγει... Πιστευω καταλαβαινουμε όλοι τις ψυχολογικές ισορροπίες που έχουν δημιουργηθεί.
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Αύγ 2020, 06:44

Plot twist: Η ΠΑΕ προτείνει πόστο ΤΔ στον Αντρένα μάθει δίπλα στον Γερμανό.. Ο Αντρέ συμφωνεί και την άλλη μέρα ο Fereira είναι ελεύθερος! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 13 Αύγ 2020, 08:52

Και αν δεν αρέσει του Αντρέ και ο ρεμπε τι γίνεται φεύγει και ο ρεμπε :) :) :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 13 Αύγ 2020, 09:12

Εγώ νομίζω, φαντάζομαι, πιστεύω ότι μέχρι να επιστρέψει από τον τραυματισμό του, η ομάδα ήταν καλύτερη.
Επίσης νομίζω, φαντάζομαι, πιστεύω ότι υπάρχει μια στο εκατομμύριο για την άσχημη κατάληξη της σχέσης να φταει ο παίκτης. Δεν υπάρχει? Λέτε να μην ξέρουν αυτοί που κράτησαν τον ένα και δεν ανανέωσαν τον άλλον? Ξέρω, ξέρω, η αποζημίωση...
Τέλος νομίζω, φαντάζομαι, πιστεύω ότι δεν είμαστε τόσο χωριό να του πούμε τώρα που τον ήπιαμε από τους Τούρκους και τον διώξαμε γύρνα να κάνεις τον αρχηγό.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4926
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Πέμ 13 Αύγ 2020, 11:55

Ακούστηκε για βελτιωμένη πρόταση μαλλον έβαλε Ο Ιβάν το χεράκι του
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:13

Maximus έγραψε:Αποστόλη, αυτό δεν ισχύει, διότι με νίκη η χάρτινη μας περνούσε...
Υπήρχε κίνητρο.
Απλά η ομάδα δεν βλεπεται, βαζει γκολ με το σταγονομετρο και ένας προπονητής που κάνει τα αυτονοητα, μπορεί άνετα να πάρει το Χ από τον μάγο μας... Δες το και έτσι.

Έπρεπε να κερδίσει η ΑΕΧ στο Καραϊσκάκη (ούτε μία το μύριο) και να χάσουμε κι εμείς από τον Ο.Α.Ρ.Η.Σ. που δεν συμπλήρωνε 13 παίκτες. Αυτά ούτε ο Σπήλμπεργκ!
Στο θέμα μας όμως: Υπάρχει αντιπαλότητα μεταξύ αρχηγού και Άμπελ ή το θέμα είναι μόνο οικονομικό;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό praman » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:13

Βελτιωμένη σε σχέση με την αρχική, ή με την τελευταία που ακούστηκε;
Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος. [Paulo Coelho].
Άβαταρ μέλους
praman
 
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2014, 14:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:13

O γάβρος γράφεται ότι κοιτάει για αντικαταστάτη του 29χρονου Ομάρ τον Ραφίνια.. Ποιοτικός παίκτης αλλά 34 στα 35. Κι εμείς μαλώνουμε για το αν οι Μάτος και Βιειρίνια μπορούν να παίξουν...Η απάντηση είναι ότι αν ο ρόλος τους είναι δεξιά στόπερ στην τριάδα τότε σίγουρα δεν μπορούν. Αν τους προορίζει σαν φουλ μπακ τότε ναι μια χαρά μπορούν..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4063
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:58

Καλοκαιρινή κωμωδία με τον αρχηγό. Ταχύτητα τα non paper για Βιερίνια, μουγγα από την ΠΑΕ για την υπόθεση. Πόσο ποιο ξεφτιλισμενη διαχείριση για ένα τόσο μείζον θέμα. Άσε που χρειαζόμασταν τον Αντρέ για το ευρωπαϊκό ματς τώρα είμαστε μείον ένας παίκτης. Και τι παίκτης!!!!
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Adamandad, Doomlord4, Ettien26, Jairo, Miles, scarsick, VfB v2 και 13 επισκέπτες