20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό skalon » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:17

ron-swanson έγραψε:Το θέμα με τον Βιειρινια είναι ότι αυτά που είπε και αυτά που έκανε έγραψαν στην ιστορία και δεν ξεγραφουν. Και στο ποδόσφαιρο και στην ζωή γενικότερα ελάχιστοι ότι λένε το κάνουν.

Ο Βιειρινια λοιπόν όταν έπαιζε στην Γερμανία και ήταν καβαλα στο άλογο αντι να πει "εγώ Πορτογάλος είμαι ρε παιδιά, τι να ξαναγυρίσω να κάνω στην Ελλάδα;", είπε "θέλω να γυρίσω και να μπορώ ακόμα να βοηθησω, να μπορώ να παίξω, όχι για την σύνταξη". Ε και guess what? Το είπε και το έκανε.

Ήρθε εδώ και όχι απλά έπαιξε καλά, αλλά γάμησε τους πάντες. Από την θέση του αριστερού μπακ κιόλας. Δεν μπαίνει η μπάλα στον τελικό του 2018; Δεν πειράζει είχες Βιειρινια. Εχανες από τους νο παπαραν στο Αγρίνιο; Δεν πειράζει, το έβαλε ο Βιειρινια από το σπίτι του. Ήρθε ο γαύρος στην Τούμπα πέρσι να σου δείξει ότι παίζει την καλύτερη μπάλα στην Ελλάδα; Σε 3 λεπτά τον τελείωσε ο Βιειρινια. Να μην πω κι άλλα τα ξέρετε.

Αυτά έγιναν. Όχι μα και μου, αν γινόταν αυτό και αν γινόταν εκείνο. Έγιναν.

Όχι μόνον έγιναν, αλλά πληρώθηκε ΑΔΡΑ για να τα κάνει, και μπράβο στον ίδιο που τα έκανε, και μπράβο και στον Ιβάν που τον χρυσοπλήρωσε!

Αλλά αυτά ΕΓΙΝΑΝ (χρόνος αόριστος)!
Το ζητούμενο είναι τι θα γίνει από εδώ και πέρα.
Αν (λέω αν) δεν αντιλαμβάνεται ποιος πρέπει να είναι ο ρόλος του (και αντίστοιχα οι αποδοχές του) από εδώ και πέρα στην ομάδα, τι πρέπει να γίνει?
Πρέπει να τον πληρώνουν μία ζωή για αυτά που ΕΚΑΝΕ (πάλι χρόνος παρελθοντικός)?
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:21

Εν τω μεταξύ όλο αυτό το έγραψα για την ατάκα ότι ο Βιειρινια δεν είναι ηγετης. Πουθενά δεν είπα για το αν πρέπει να ανανεώσει με ένα εκατομμύριο ή όχι.
Τελευταία επεξεργασία από ron-swanson και Τετ 12 Αύγ 2020, 12:24, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:22

Αυτό που είναι άσχημο είναι ότι ο παίχτης δέχεται λάσπη,το αν θα ανανεώσει η όχι μικρή σημασία έχει πλέον.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:27

Taseos έγραψε:
ron-swanson έγραψε:Taseos, δεν θα ήταν ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που θα έβαζε την καριέρα του προτεραιότητα. Το 2017 αν ήθελε ανετα έβρισκε καλύτερο συμβόλαιο ή καλύτερο πρωτάθλημα.

Εδώ ο Ίβιτς που τον έκανε ο ΠΑΟΚ προπονητή στην πρώτη ευκαιρία σηκώθηκε και έφυγε και τώρα λέει δεν γυρνάω Ελλάδα, ενώ μένει εδώ η οικογένεια του. Προφανώς δεν τον κράζω, επαγγελματίας είναι ο άνθρωπος ότι θέλει θα κάνει.

Αλλά αυτό που έκανε ο Βιειρινια δεν είναι δεδομένο. Ειδικά στον ΠΑΟΚ που το πουστριλικι και η προδοσία από "δικά μας" παιδιά έχει πάει σύννεφο, αυτό που έκανε ένας Πορτογάλος δεν πρέπει να το θεωρούμε δεδομένο και αυτονόητο.
Ο ιβιτς ειναι βαλκανιος.ειδικη κατηγορια.την προταση που εγινε κ απερριφθη δεν την εχει αρνηθει ο βιερινια ως γεγονος.αλλα ακομη κ να παμε στο ακραιο σεναριο οτι δεν του εγινε προταση και ειπε θα παιξω γιατι ΠΑΟΚ αφου,αλλα να φυγει ο προπονητηςπο μικρο παιδι παλι λαθος ειναι.ποδοσφαιριστης ειναι.οταν με το καλο ανακαβει το αναλογο ποστο θα αποφασιζει ο ιδιος


Ο Ίβιτς δεν έφυγε, τον φυγανε. Ότι κατάλαβαν το λάθος τους δεν αλλάζει τίποτα. Ο Ίβιτς έκανε τον ΠΑΟΚ ομάδα και πληρώθηκε γι'αυτό. Και επειδή είναι Σέρβος που είναι περυφανοι άνθρωποι δεν έκανε τσαλιμακια, δε θέλετε, γεια σας. Τους έδειξε τα προβλήματα και όταν θέλησε να τα λύσει κάποιοι τον φάγανε.
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό skalon » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:36

obanebane έγραψε:Αυτό που είναι άσχημο είναι ότι ο παίχτης δέχεται λάσπη,το αν θα ανανεώσει η όχι μικρή σημασία έχει πλέον.

Γιατί δέχεται λάσπη?
Τι σε κάνει να το λες αυτό?
Το αν δεν θέλει να ανανεώσει με συγκεκριμένο ρόλο και περιορισμένο ποσό θα μας κάνει να ξεχάσουμε όλα αυτά που πρόσφερε στην ομάδα?
Θα μας κάνει να τον μισήσουμε?
Θα μας κάνει να τον διαβάλουμε?

Δεν νομίζω ότι είναι κακό να θέλει να παίξει και άλλο, ή να προσπαθήσει να βρει ένα ακόμα καλό συμβόλαιο.
Μακάρι να το πετύχει.

Θεωρώ ότι η πόρτα του ΠΑΟΚ πάντα θα είναι ανοιχτή γι' αυτόν στο μέλλον.
Θέσεις υπάρχουν, λεφτά υπάρχουν... θέληση πρέπει να υπάρχει.

Απλά, προσωπικά δεν βλέπω ότι αγωνιστικά μπορεί να βοηθήσει πλέον, ειδικά τώρα που έχασε και την προετοιμασία (προσωπική μου άποψη).
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τετ 12 Αύγ 2020, 13:05

Εχω μεγάλη απορία τι πάγια κ τι μπόνους έχει η τελευταία πρόταση
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 12 Αύγ 2020, 13:13

Ειπωθηκε κ δεν διαπσευστηκε οτι ειναι 450 κ με πριμ φτανει τα 800.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 12 Αύγ 2020, 13:59

Το να σκεφτόμαστε αν πρέπει και με ποσά να ανανεώσει ο Βιειρινια είναι ένα ακόμη κατάντημα της χρονιάς αμπελ...οφιλοσοφου... Ο Βιειρινια πρέπει για πολλούς λόγους να μείνει.. δε με νοιάζει πως και με ποσά..αυτή είναι η αποψη μου.. και φυσικά πρωτίστως να φύγει ο Φερειρα που δεν είναι προπονητής.. για παίκτες όπως Ζαμπρανο , Χατσεριντι, Βερνμπλουμ με βαριά βιογραφικά μπορώ να κατανοήσω τις λάθος επιλογές εκ του αποτελέσματος.. αλλά για κάποιον που δεδομένα δεν μπορεί, το βλέπει και ο πιο αδαής έναν ολόκληρο χρόνο, να παραμένει προπονητής του ΠΑΟΚ και να ελπίζω τώρα εγώ ότι αυτός θα γίνει ξαφνικά προπονητής , Ε όχι πάει πολύ..και την ίδια στιγμή να αμφιβάλλω για το αν πρέπει να μείνει ο Βιειρινια η όχι..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Αύγ 2020, 14:58

Τι θα πει δεν σε νοιαζουν τα ποσά? Όσα θέλει το 1.200.000 να τα δώσει? Τον Σαββίδη τον νοιαζουν.....σε εποχή μάλιστα που ψαλιδιζονται τα πάντα λόγω κατάστασης..... Αυτός πληρώνει..... Χτυπάμε το σήμα με πάθος αλλά βάζουμε το χρήμα πάνω από όλα? 800 με μπόνους στόχων δεν είναι άσχημα.... Θέλω να μείνει ο βιερινια κυρίως για μετά αλλά είναι στο χέρι του.....πάντως πως κατάφερες να συνδυάσεις την παραμονή του προπονητή με την παραμονή βιερινια, τι σχέση έχει το ένα με το άλλο.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 12 Αύγ 2020, 15:04

Πανε οι εποχες που το δογμα "τι σε νοιαζει ποσα θα παρει, δεν βγαινουν απο την τσεπη σου" ειχε εστω και την επιφαση ισχυος!
Καποιοι καποτε φωναζαμε για τα ποσα και γινομασταν κακοι...
Πλεον το 1.200.000 μπορει να ειναι 2 συμβολαια 25ρηδων.
Οσο υπαρχει ο βραχνας του ffp το τι κουβαλαει στην τσεπη ο Ιβαν ειναι ασχετο με το τι μπορει να δωσει η ΠΑΕ. και καλα θα κανουμε να συνεχισουμε ετσι και μετα το ffp για να μην ξαναβρεθουμε σ αυτη τη θεση στο μελλον!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10923
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 12 Αύγ 2020, 15:15

eorptol1 έγραψε:Τι θα πει δεν σε νοιαζουν τα ποσά? Όσα θέλει το 1.200.000 να τα δώσει? Τον Σαββίδη τον νοιαζουν.....σε εποχή μάλιστα που ψαλιδιζονται τα πάντα λόγω κατάστασης..... Αυτός πληρώνει..... Χτυπάμε το σήμα με πάθος αλλά βάζουμε το χρήμα πάνω από όλα? 800 με μπόνους στόχων δεν είναι άσχημα.... Θέλω να μείνει ο βιερινια κυρίως για μετά αλλά είναι στο χέρι του.....πάντως πως κατάφερες να συνδυάσεις την παραμονή του προπονητή με την παραμονή βιερινια, τι σχέση έχει το ένα με το άλλο.....



Φυσικά και δεν περίμενα να καταλάβεις εσύ...
Όταν ο Βιειρίνια ήταν να επιστρέψει έβαζες όρους στα ποσά? Σκεφτόσουν ότι με 1,5 εκ τον θέλω πίσω με δύο εκ δεν τον θέλω? Τι θα πει θέλεις να ανανεώσει με 800? Οπαδός του ΠΑΟΚ είσαι ή λογιστής του Σαββίδη? Αν είσαι οπαδός του ΠΑΟΚ θα έπρεπε να θέλεις να μείνει ο Βιειρίνια χωρίς να σε ενδιαφέρει το πώς.. Αυτό θα ήταν δουλειά της διοίκησης..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 12 Αύγ 2020, 15:17

Gospi έγραψε:Πανε οι εποχες που το δογμα "τι σε νοιαζει ποσα θα παρει, δεν βγαινουν απο την τσεπη σου" ειχε εστω και την επιφαση ισχυος!
Καποιοι καποτε φωναζαμε για τα ποσα και γινομασταν κακοι...
Πλεον το 1.200.000 μπορει να ειναι 2 συμβολαια 25ρηδων.
Οσο υπαρχει ο βραχνας του ffp το τι κουβαλαει στην τσεπη ο Ιβαν ειναι ασχετο με το τι μπορει να δωσει η ΠΑΕ. και καλα θα κανουμε να συνεχισουμε ετσι και μετα το ffp για να μην ξαναβρεθουμε σ αυτη τη θεση στο μελλον!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν είναι δουλειά μας νομίζω να κάνουμε τους λογιστές. Κατά τη γνώμη μου θα είναι λάθος να φύγει ο Βιειρίνια. Τ'έλος. Δε θα μου αλλάξει την άποψη η λογιστική ανάλυση.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 12 Αύγ 2020, 15:30

Ποια λογιστικη αναλυση?
Εδω ψαχνομαστε να βρουμε παιχτες ελευθερους του 500αρικου και εσυ μιλας για λογιστικες αναλυσεις και αλλα τετοια!
Δεν ειναι θεμα λογιστικο. Ειναι θεμα ρεαλιστικο.
Σφιξαμε τραγικα σε οικονομικο επίπεδο. Ειτε σε αρεσει ειτε δεν σε αρεσει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10923
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 12 Αύγ 2020, 15:40

Αν βγει η διοίκηση και πει επίσημα ότι τον Βιειρίνια δεν τον ανανεώνουμε για λόγους σφιχτής οικονομικής πολιτικής μαζί σου. Επίσης δεν μπορείς να ζητάς είσοδο στους ομίλους με σφιχτή οικονομική πολιτική , νεαρούς και Αμπέλ. Αν ισχύει η πεποίθησή σου οριοθετείται πλάνο τριετίας στο οποίο δεν έχουμε ουσιαστικά ρεαλιστικούς στόχους απλά προσπαθούμε να κλείσουμε το άνοιγμα. Συνεπώς κακώς φαγωνόμαστε ποιον να φέρει και ποιον να κρατήσει.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 12 Αύγ 2020, 15:53

Θέλουμε παρουσία σε ομίλους cl ή έστω Europa συνέχεια, θέλουμε και πρωτάθλημα και κύπελλο στον πύργο τον λευκό.

Θέλουμε να βγάλουμε ΠΑΟΚτσακια από την Ακαδημία, θέλουμε όμως και 30+ επειδή γκρινιάζουμε για την ποιότητα των Ελλήνων νεαρών.

Θέλουμε τίτλους εδώ και τώρα, θέλουμε και πλάνο τριετίας.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29922
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: George Best, Helias_Pr και 4 επισκέπτες