20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 12 Αύγ 2020, 09:35

ron-swanson έγραψε:Το θέμα με τον Βιειρινια είναι ότι αυτά που είπε και αυτά που έκανε έγραψαν στην ιστορία και δεν ξεγραφουν. Και στο ποδόσφαιρο και στην ζωή γενικότερα ελάχιστοι ότι λένε το κάνουν.

Ο Βιειρινια λοιπόν όταν έπαιζε στην Γερμανία και ήταν καβαλα στο άλογο αντι να πει "εγώ Πορτογάλος είμαι ρε παιδιά, τι να ξαναγυρίσω να κάνω στην Ελλάδα;", είπε "θέλω να γυρίσω και να μπορώ ακόμα να βοηθησω, να μπορώ να παίξω, όχι για την σύνταξη". Ε και guess what? Το είπε και το έκανε.

Ήρθε εδώ και όχι απλά έπαιξε καλά, αλλά γάμησε τους πάντες. Από την θέση του αριστερού μπακ κιόλας. Δεν μπαίνει η μπάλα στον τελικό του 2018; Δεν πειράζει είχες Βιειρινια. Εχανες από τους νο παπαραν στο Αγρίνιο; Δεν πειράζει, το έβαλε ο Βιειρινια από το σπίτι του. Ήρθε ο γαύρος στην Τούμπα πέρσι να σου δείξει ότι παίζει την καλύτερη μπάλα στην Ελλάδα; Σε 3 λεπτά τον τελείωσε ο Βιειρινια. Να μην πω κι άλλα τα ξέρετε.

Αυτά έγιναν. Όχι μα και μου, αν γινόταν αυτό και αν γινόταν εκείνο. Έγιναν.


Ναι αλλά ο Μανάβης ε΄πε..
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 12 Αύγ 2020, 09:41

Ε οχι και τι να γυρισει να κανει ελλαδα.εδω γνωρισε την γυναικα του ελληνιδα γαρ εδω εκανε την κοριτσαρα του εδω γνωρισε ρους κεφτεδες της πεθερας κ;ινκυριως εδω θα ειναι πρωτος στην πολη εσαει.απλα η δυση της καριερας ειναι γις καθε ανθρωπο δυσκολη.ποσο μαλλον οταν εισαι διασημος
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 12 Αύγ 2020, 09:46

Ας το παρουμε από την αρχή το παραμύθι και ας βρούμε την αρχική πηγή που είπε ότι ο κύριος λογος αρνησης του Βιερίνια για το νεό συμβόλαιο είναι τα λίγα χρήματα ή οτι ο Ιβάν έχει στραβωσει με την πάρτη του...

Βάλτε και έναν δράκο περίπου στην μέση, γιατί εγω αυτο το παραμύθι δεν το πιστευω...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Αύγ 2020, 09:46

Το χειριστηκε τελείως λάθος ο βιερινια και είναι κρίμα.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 12 Αύγ 2020, 09:50

Taseos, δεν θα ήταν ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που θα έβαζε την καριέρα του προτεραιότητα. Το 2017 αν ήθελε ανετα έβρισκε καλύτερο συμβόλαιο ή καλύτερο πρωτάθλημα.

Εδώ ο Ίβιτς που τον έκανε ο ΠΑΟΚ προπονητή στην πρώτη ευκαιρία σηκώθηκε και έφυγε και τώρα λέει δεν γυρνάω Ελλάδα, ενώ μένει εδώ η οικογένεια του. Προφανώς δεν τον κράζω, επαγγελματίας είναι ο άνθρωπος ότι θέλει θα κάνει.

Αλλά αυτό που έκανε ο Βιειρινια δεν είναι δεδομένο. Ειδικά στον ΠΑΟΚ που το πουστριλικι και η προδοσία από "δικά μας" παιδιά έχει πάει σύννεφο, αυτό που έκανε ένας Πορτογάλος δεν πρέπει να το θεωρούμε δεδομένο και αυτονόητο.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 12 Αύγ 2020, 09:56

Η υποθεση δειχνει περιεργη οποτε καλο ειναι να κραταμε πισινη σε ολα οσα λεμε.
Για μενα η μονη ένσταση ειναι το να επιστρεψει τωρα, εχοντας χασει την προετοιμασια.
Αν ηταν να επιστρεψει επρεπε να γινει μεχρι πριν να παμε στον Πηλιο.
Τωρα ειναι αργα.
Ειτε φταιει ο Αντρε ειτε φταιει η ΠΑΕ.
Και νομιζω πως θα αποδειχθει αργα για τον Αντρε γενικοτερα, το οτι εχασε την προετοιμασια.
Ισως το καλυτερο σεναριο ειναι να κανει ενα ετησιο σε εμας με συμφωνια για ποστο στην ομαδα του χρονου. Για να κρεμασει σωστα τα παπουτσια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 12 Αύγ 2020, 10:02

Δεν ξέρω πώς το χειρίστηκε ο Βιερινια ptol,αυτό όμως που γράφει ο ron,είναι όλη η ουσία και εκεί πρέπει να μείνουμε.
Εμένα,από τη στιγμή που δεν έχει βγάλει ανακοίνωση η ΠΑΕ για τον παίχτη, με κάνει ακόμα να ελπίζω ότι θα μείνει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό tsou » Τετ 12 Αύγ 2020, 10:24

ron-swanson έγραψε:Αλλά αυτό που έκανε ο Βιειρινια δεν είναι δεδομένο. Ειδικά στον ΠΑΟΚ που το πουστριλικι και η προδοσία από "δικά μας" παιδιά έχει πάει σύννεφο, αυτό που έκανε ένας Πορτογάλος δεν πρέπει να το θεωρούμε δεδομένο και αυτονόητο.

τί πουστριλίκι και προδοσία έκανε ο αντρέ ρε παιδιά και χάσαμε τόσα επεισόδια;
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 12 Αύγ 2020, 10:35

Μάλλον δεν το έγραψα καλά. Άλλοι έχουν κάνει πουστριλικια στο παρελθόν, όχι ο Αντρέ. Ο Αντρέ είναι ακριβώς το αντίθετο.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Αύγ 2020, 10:45

obanebane έγραψε:Δεν ξέρω πώς το χειρίστηκε ο Βιερινια ptol,αυτό όμως που γράφει ο ron,είναι όλη η ουσία και εκεί πρέπει να μείνουμε.
Εμένα,από τη στιγμή που δεν έχει βγάλει ανακοίνωση η ΠΑΕ για τον παίχτη, με κάνει ακόμα να ελπίζω ότι θα μείνει.
Μακάρι....

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τετ 12 Αύγ 2020, 11:51

Έπρεπε ναχει ανανεωσει ήδη, δεν έπρεπε να σέρνεται αυτο το θέμα. Έπρεπε να χει τελειωσει θετικά η αρνητικά με το που άρχισε η προετοιμασια. Η δευτερη πρόταση με μειωμένα σε σχέση με την πρώτη είναι ότι να'ναι. Αφού βλεπς τον θέλει ο κόσμος γιατί να μην δημιουργησεις κλίμα θετικό κ κάνεις το αντίθετο. Βαλτον ένα σωρό μπόνους συμμετοχων κ στόχων,θες λεφτά περνά μας ομίλους τόσα για τσου Λου τα μισα για ευροπα
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Αύγ 2020, 11:59

Τι θα πει τον θέλει ο κόσμος και τον κλαους τον ήθελε.... Η πρώτη πρότασή 900 χιλιάρικα ήταν πάρα πολύ καλή και σε καιρό κορονοιου που δεν ξέραμε τι μας ξημερώνει και με τον βιερινια να έρχεται από σοβαρό τραυματισμό 34 χρόνων, έκανε μεγάλη ανοησία που την απέρριψε πρώτα πρώτα κακό στον εαυτό του.... Η δεύτερη είναι αυτή με μπόνους, είναι φανερό ότι τον Ιβάν τον πείραξε η άρνηση της πρώτης πρότασης......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:00

ron-swanson έγραψε:Taseos, δεν θα ήταν ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που θα έβαζε την καριέρα του προτεραιότητα. Το 2017 αν ήθελε ανετα έβρισκε καλύτερο συμβόλαιο ή καλύτερο πρωτάθλημα.

Εδώ ο Ίβιτς που τον έκανε ο ΠΑΟΚ προπονητή στην πρώτη ευκαιρία σηκώθηκε και έφυγε και τώρα λέει δεν γυρνάω Ελλάδα, ενώ μένει εδώ η οικογένεια του. Προφανώς δεν τον κράζω, επαγγελματίας είναι ο άνθρωπος ότι θέλει θα κάνει.

Αλλά αυτό που έκανε ο Βιειρινια δεν είναι δεδομένο. Ειδικά στον ΠΑΟΚ που το πουστριλικι και η προδοσία από "δικά μας" παιδιά έχει πάει σύννεφο, αυτό που έκανε ένας Πορτογάλος δεν πρέπει να το θεωρούμε δεδομένο και αυτονόητο.
Ο ιβιτς ειναι βαλκανιος.ειδικη κατηγορια.την προταση που εγινε κ απερριφθη δεν την εχει αρνηθει ο βιερινια ως γεγονος.αλλα ακομη κ να παμε στο ακραιο σεναριο οτι δεν του εγινε προταση και ειπε θα παιξω γιατι ΠΑΟΚ αφου,αλλα να φυγει ο προπονητηςπο μικρο παιδι παλι λαθος ειναι.ποδοσφαιριστης ειναι.οταν με το καλο ανακαβει το αναλογο ποστο θα αποφασιζει ο ιδιος
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:01

Mutasevic έγραψε:Έπρεπε ναχει ανανεωσει ήδη, δεν έπρεπε να σέρνεται αυτο το θέμα. Έπρεπε να χει τελειωσει θετικά η αρνητικά με το που άρχισε η προετοιμασια. Η δευτερη πρόταση με μειωμένα σε σχέση με την πρώτη είναι ότι να'ναι. Αφού βλεπς τον θέλει ο κόσμος γιατί να μην δημιουργησεις κλίμα θετικό κ κάνεις το αντίθετο. Βαλτον ένα σωρό μπόνους συμμετοχων κ στόχων,θες λεφτά περνά μας ομίλους τόσα για τσου Λου τα μισα για ευροπα
Αυτο εκανε η παε.τα εδωσε σε πριμ στοχων.κ αυτο κανει πλεον με ολους.θες λεφτα; Και η παε θελει.φερε και παρε
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τετ 12 Αύγ 2020, 12:12

ron-swanson έγραψε:Αλλά αυτό που έκανε ο Βιειρινια δεν είναι δεδομένο. Ειδικά στον ΠΑΟΚ που το πουστριλικι και η προδοσία από "δικά μας" παιδιά έχει πάει σύννεφο, αυτό που έκανε ένας Πορτογάλος δεν πρέπει να το θεωρούμε δεδομένο και αυτονόητο.


Δεν υπαρχουν 'δικα μας παιδια'.Ουτε πουστριλικια και προδοσιες.Μόνο επαγγελματιες ποδοσφαιριστες.

Κουρασε το θεμα,επρεπε ηδη να εχει βγαλει ανακοινωση η παε.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: iremidynami 4+, Nikos 74 και 7 επισκέπτες