21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό paok düsseldorf » Παρ 01 Ιούλ 2022, 20:10

To AΓΧΟΣ μικραινει την ζωη.
paok düsseldorf
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2018, 01:13

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Σάβ 02 Ιούλ 2022, 12:03

Παιχταρά μου εύχομαι να κλείσεις την καριέρα σου εδώ
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3323
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Σάβ 02 Ιούλ 2022, 14:41

chri5ti9 έγραψε:Κραζουμε Μπισε ο μόνος που δεν έχει βγάλει μισό μυικό τραυματισμό είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk


Λογικό, πιο πολλή ένταση βγάζει στο χέσιμο παρά στο γήπεδο.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 02 Ιούλ 2022, 15:31

Τα χρονια περασαν, αθλητικος δεν ηταν ποτε αλλα καθηστε να τον δουμε(εστω και για 30 λεπτα) με μια ομαδα που τρέχει κι εχει κινηση στο χωρο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26773
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Мир » Σάβ 02 Ιούλ 2022, 15:34

30 καλά είναι, 90 λεπτα να μην είναι.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6427
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό thios4 » Τρί 05 Ιούλ 2022, 11:04

"Μειώνονται οι πιθανότητες να βρεθεί στην Ολλανδία ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ και όλα δείχνουν πως θα ενσωματωθεί στην Θεσσαλονίκη, μόλις κλείσουν και τυπικά οι εκκρεμότητες της ανανέωσής του.


Προ ημερών, ΠΑΟΚ και Μπίσεσβαρ συμφώνησαν για ανανέωση της συνεργασίας τους για έναν ακόμη χρόνο, ωστόσο, απομένουν εκκρεμότητες που δεν έχουν διευθετηθεί ακόμη... Όλα δείχνουν πως ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ θα ενσωματωθεί στις προπονήσεις, μόλις ανακοινωθεί και επίσημα, στην Θεσσαλονίκη.

Ο Σουριναμέζος είχε ούτως ή άλλως περαιτέρω άδεια λόγω των υποχρεώσεων του στην Εθνική ομάδα της χώρας του, ενώ σε συνδυασμό με την ταλαιπωρία που υπέστη, αναμενόταν να ενσωματωθεί τελευταίος στην προετοιμασία.

Εν τέλει όλα δείχνουν πως θα συμβεί απευθείας στην Ελλάδα δεδομένου πως ο ΠΑΟΚ βρίσκεται ήδη στην δεύτερη εβδομάδα προετοιμασίας του και ετοιμάζεται για το τρίτο φιλικό προετοιμασίας..."



Α ρε Μπίσε... Τί είχες Γιάννη, τί είχα πάντα... Καλά μας κάνεις όμως... Τέτοια κορόιδα που σου έδωσαν συμβόλαιο, πού αλλού θα έβρισκες.... Διακοπούλες 2η σερί χρονιά και άσε τους μ@λ@κες να κάνουν προετοιμασία. Άλλωστε όταν θα γυρίσεις που θα έχεις πάρει τις ανασούλες σου χωρίς την ταλαιπωρία της προετοιμασίας, οι άλλοι με το ζόρι θα παίρνουν τα πόδια τους(όπως όλες οι ομάδες αυτήν την εποχή) και θα ξεκινήσουν τα "πετάει ο Μπίσε", "τρίβει τα χέρια του ο Λουτσέσκου" κλπ κλπ.

Άχ ρε αυτοί οι συναισθηματισμοί...
thios4
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 16:44

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Geor1926 » Τρί 05 Ιούλ 2022, 11:29

Αν μπει γκολ το φαλτσαριστο πλασεδακι, ανανεώνεται αυτόματα το συμβόλαιο για 1 χρόνο.
Ζω για τη στιγμή που θα κωλοκατσει στο χορτάρι σηκωνοντας τα χέρια διαμαρτυρομενος στον διαιτητη.
Αγανακτηση.
41926
Άβαταρ μέλους
Geor1926
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2021, 11:23

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Τρί 05 Ιούλ 2022, 11:57

Ο Ριαν έγραψε!!!!!

Καταλαβαίνω την επιθυμία παραμονής παλαιών, έμπειρων όπως Κρέσπο, Βιεϊρίνια και σβαμπ. Είπα οκ για ζιβκο λόγω άλλων παραμέτρων.
Θα δικαιολογήσω την ανανέωση Καντουρι εφόσον αυτή η χρονιά δεν θα είναι τόσο τραυματική όσο η προηγούμενη.
Ή ανανέωση μπισε για 15λεπτά ή 30 λεπτά μου ακούγεται υπερβολική!
Θα πω, ναι λάθος μου, καλώς έπραξαν αν ο μπισε δώσει προκρίσεις, βαθμούς, νίκες.
Αυτή την στιγμή την κρίνω αναίτια, εσφαλμένη και μάλιστα ίσως αδικήσει μέρος του ροστερ και του πλάνου που παλεύει ήδη ένα μήνα.
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1948
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Miles » Τρί 05 Ιούλ 2022, 12:05

Θαυμάζω τα επιχειρήματά σας!
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5123
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 05 Ιούλ 2022, 12:07

Ε μη μου πειράζετε τον αφάνα.

:mrgreen:

κρίμα παίχτες που πρόσφεραν τόσα πολλά στην ομάδα να τους χαρακτηρίζουμε έτσι επειδή..περνάει ο χρόνος...

για όλους μας περνάει ο χρόνος βασικά... :roll:

τώρα αν το θέμα μας είναι ότι ο μπισε θα πάρει κανα 300αρι ίσως παραπάνω για ένα ακόμα χρόνο που θα είναι στην ομάδα (ίσως και στην ενεργό δράση;) τότε μάλλον ΟΛΑ μας πειράζουν.

Αφήστε τον να χαλαρώσει την κορμάρα του, να γυρίσει και ξέρουμε ότι το πρώτο τρίμηνο θα πετάει. μετά, που θα έχουν προσαρμοστεί και οι νεαροί, ας αράξει :)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Τρί 05 Ιούλ 2022, 12:14

Miles έγραψε:Θαυμάζω τα επιχειρήματά σας!



Επειδή έχω σημειώσει παραπάνω και δεν ξέρω αν τα δικά μου επιχειρήματα πιθανόν σφαλουν.
Γράψε μου την άποψη σου.
Δεν σε ρωτώ για να έρθω σε αντιπαράθεση αλλά για την κουβέντα κι όχι τον αφορισμό.
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1948
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Aspromavros aetos » Τρί 05 Ιούλ 2022, 12:33

Σε κάθε τοπικ που μπαίνω μιζέρια βλέπω
Aspromavros aetos
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τετ 18 Αύγ 2021, 14:11

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Miles » Τρί 05 Ιούλ 2022, 13:31

Maxpaok έγραψε:
Miles έγραψε:Θαυμάζω τα επιχειρήματά σας!



Επειδή έχω σημειώσει παραπάνω και δεν ξέρω αν τα δικά μου επιχειρήματα πιθανόν σφαλουν.
Γράψε μου την άποψη σου.
Δεν σε ρωτώ για να έρθω σε αντιπαράθεση αλλά για την κουβέντα κι όχι τον αφορισμό.


Το έχω ξαναγράψει, απ' όλους τους παλιούς-παλιούς ο Μπίσε (μαζί με Πασχαλάκη) ήταν οι πρώτοι σε προσφορά πέρσι, πάνω από Κρέσπο και αρχηγό που ακολουθούσαν (Καντουρί και Βαρέλα ελάχιστα πράγματα). Γιατί να τον διώξεις αφού ακόμα αντέχει; Συμπληρωματικό τον θέλεις για να βοηθήσει τους μικρούς, που σημαίνει ότι θα πάρει και παιχνίδια βασικός, γιατί οι μικροί δεν είναι σίγουρο ότι θα βγάλουν μάτια με το καλημέρα (δες Σοάρες).
Υπήρχε στην παρακάμερα μέσα στη χρονιά ένα στιγμιότυπο που μιλούσε στον Τσιγγάρα πώς έπρεπε να κινηθεί, δηλαδή το κλασικό που λέμε όλοι για τη βοήθεια των παλιών στους νέους.
Αγωνιστικά, πέρα από το γκολ που δεν το έχει, πολλοί λένε τι προσφέρει, μέχρι που ερχόταν κανένα ματς που δεν μπορούσαμε να φτάσουμε την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή ή να τη κρατήσουμε στο κέντρο και έμπαινε και το έλυνε και ύστερα όλοι αναφωνούσανε "χωρίς Μπίσε δεν" - βέβαια μετά από ένα διάστημα αυτά ξεχνιόντουσαν και άντε πάλι από την αρχή. :mrgreen:
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5123
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό hawklord » Τρί 05 Ιούλ 2022, 13:35

Εγω για Μπισε εχω θετικοτατη γνωμη και θελω να ανανεωσει, αλλα σχετικα με τη μιζερια που εγραψες, δεν τη βγαζουμε επειδη δεν εχουμε κατι αλλο να κανουμε. Οταν βλεπουμε τα στραβα και αυτονοητα σε μεγαλο (Τσολακ, Ζιφκο) ή σε μικροτερο (Ολιβεϊρα, Πασχαλακη) σημειο λογικο ειναι να εκφρασουμε τη διαφωνια μας. Οσο και αν εμενα με χαροποιει να μεινει ο Μπισε, μπορει σε καποιον αλλον να μην κανει. Δικαιωμα του να το γραψει, με τον τροπο που θελει να το γραψει.
Αλλιως ας το κλεισουμε το φορουμ και ας διαβαζουμε τις (οποιες) ανακοινωσεις της ΠΑΕ.
Κοσμια και φιλικα...
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό paok düsseldorf » Τρί 05 Ιούλ 2022, 13:43

Δεν μεταθετω ποτε για αυριο οτι μπορω να κανω μεθαυριο.

Οσκαρ Ουαιλντ
paok düsseldorf
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2018, 01:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης