21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Πέμ 06 Αύγ 2020, 13:26

Το τρέξιμο είναι για τους άμπαλους όσοι το κατέχουν το τόπι βοηθάνε διαφορετικά
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 06 Αύγ 2020, 13:40

Trilofiotis έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:...
Ο μάγος της δικαιολογίας είσαι ρε σατανά!


Γενικά στο τόπικ του Μπις θα βρεις όλων των λογιών τις δικαιολογίες. Είναι σαν μια μαυρη τρύπα δικαιολογιών, γι αυτό και στου άλλου 10αριού μας δεν μένει καμία δικαιολογία.

Δίκαια πράματα.

O Μπισε έχει παίξει και σε πολύ ψηλότερο από το φετινό επίπεδο. Ο Πέλκας, που βασικά δεν είναι 10ρι, όχι. Η κρίση είναι δική μου και η δική μου κρίση δικαία εστί.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89216
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Πέμ 06 Αύγ 2020, 13:59

Τα πράγματα είναι απλά

Παίκτες που έχουν ποιότητα δεν τρέχουν και δεν κάνουν βρώμικη δουλειά εκτός αν τους εμπνεύσεις κ έχουν ισχυρό κίνητρο

Παίκτες που υστερούν σε ποιότητα το καλύπτουν με το τρέξιμο και την διάθεση τους να βοηθήσουν όπως μπορούν

Παίκτες που και ποιότητα έχουν και διάθεση για τρέξιμο και σκληρή δουλειά δεν παίζουν στην Ελλάδα

Καλή ομάδα στην Ελλάδα δεν μπορείς να φτιάξεις ούτε με 11 άμπαλους φιλότιμους ούτε με 11 ποιοτικούς περπατητες. Θα πρέπει να συνδυάσεις παίκτες και των δύο κατηγοριών στις σωστές αναλογίες και δίνοντας τους τους κατάλληλους ρόλους
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Πέμ 06 Αύγ 2020, 16:07

ΑποστόληςΑ έγραψε:...
O Μπισε έχει παίξει και σε πολύ ψηλότερο από το φετινό επίπεδο. Ο Πέλκας, που βασικά δεν είναι 10ρι, όχι. Η κρίση είναι δική μου και η δική μου κρίση δικαία εστί.


Ο Πέλκας δεν έχει παίξει σε πολύ υψηλότερο από το φετεινό του επίπεδο; ΜΑΛΙΣΤΑ. Σέβομαι την κρίση σου, εστί και ότι αρχαίο θες.

Το topic παραμένει Supermassive..
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Πέμ 06 Αύγ 2020, 17:58

Trilofiotis έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:...
O Μπισε έχει παίξει και σε πολύ ψηλότερο από το φετινό επίπεδο. Ο Πέλκας, που βασικά δεν είναι 10ρι, όχι. Η κρίση είναι δική μου και η δική μου κρίση δικαία εστί.


Ο Πέλκας δεν έχει παίξει σε πολύ υψηλότερο από το φετεινό του επίπεδο; ΜΑΛΙΣΤΑ. Σέβομαι την κρίση σου, εστί και ότι αρχαίο θες.

Το topic παραμένει Supermassive..


Ο Πέλκας έπαιξε σε υψηλό επίπεδο την σεζόν 2017-18 στα επόμενα δύο χρόνια δεν έπιασε καλή απόδοση εκτός από ορισμένες αναλαμπές σε κάποια ματς. Ο Μπισεσβαρ έκανε μια κακή χρονιά φέτος εκτός από ορισμένες αναλαμπές επίσης, βέβαια ήταν μια χρονιά που κανένας δεν έπιασε καλή απόδοση ποτέ γτ η ομάδα δεν τσουλησε σε καμία περίοδο της χρονιάς. Και οι δύο παίκτες έχουν θέση στην ομάδα και ευελπιστούμε να βρούνε τον καλό τους εαυτό. Αν είναι να πουληθεί ένας προφανώς και είναι προς όφελος της ομάδας να πουληθεί ο Πέλκας που είναι σε καλύτερη ηλικία και μπορεί να φέρει έσοδα
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Πέμ 06 Αύγ 2020, 20:09

Ο Πέλκας είναι ιδανικός για το 3-4-3 (που ουσιαστικά στην επίθεση είναι 2 μεσοπειθετικοί πίσω από το φορ, που όμως κάνουν μπούκα και γίνονται δεύτερα φορ). Ο Πέλκας αληθινά είναι 9,5σαρι. Δεν έχει τη μεγάλη τεχνική για δεκάρι, δεν έχει τα σωματικά προσόντα για 9άρι αλλά έχει πολύ καλή μπούκα και ξεπέταγμα. Δυστυχώς με τον τραυματισμό του δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να τον δούμε στα ματς στα palyoffs που η ομάδα έπαιξε το 3-4-3(2-1). Για το Μπίσεσβαρ πιστεύω ότι δεν του ταιριάζει τόσο αυτός ο ρόλος. Κουτί θα ταίριαζε ο Ουάρντα να παίξει σαν δεύτερος μεσοεπιθετικός από αριστερά αλλά ας όψεται το social distancing που δεν μπορεί να κρατήσει ο ντιμπιντάϊ....
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Πέμ 06 Αύγ 2020, 20:34

Ωραίος φίλε, έτσι το βλέπω και γω για τον Πέλκα και τον παλαβιαρη. Πιστεύω οτι θα τους ταιριαζε απόλυτα αυτός ο σχηματισμός.

Και να προσθέσω οτι θα ήθελα να δω κάποια στιγμή, σε αυτό το 3421 και τον Τζολη στην κορυφή που είναι και η φυσική του θέση. Ίσως ακόμη και στο πρώτο ευρωπαϊκό ματς αν είναι εκτός έδρας

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Πέμ 06 Αύγ 2020, 21:05

[quote="thanasakiss4"]Ωραίος φίλε, έτσι το βλέπω και γω για τον Πέλκα και τον παλαβιαρη. Πιστεύω οτι θα τους ταιριαζε απόλυτα αυτός ο σχηματισμός.

Και να προσθέσω οτι θα ήθελα να δω κάποια στιγμή, σε αυτό το 3421 και τον Τζολη στην κορυφή που είναι και η φυσική του θέση. Ίσως ακόμη και στο πρώτο ευρωπαϊκό ματς αν είναι εκτός έδρας

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[

δίκιο έχεις, σχεδόν ξεχάσαμε ότι ο Τζόλης είναι φορ. Βέβαια στο αντρικό επαγγελματικό ποδόσφαιρο είναι τελείως διαφορετικό να παίζεις απ' ότι με συνομήλικους ή το πολύ ένα χρόνο μεγαλύτερους όπως στην Κ-19. Δεν ξέρω εάν σωματικά μπορεί να σταθεί σαν φορ στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Νομίζω ορθά τον χρησιμοποιούν σαν μεσοεπιθετικό, τουλάχιστον για τώρα.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:23

Γιατί να μην μπορέσει να σταθεί σωματικά; 1.75 ύψος έχει, ταυρακι ειναι με πολύ καλή ισορροπία στο σώμα του.Για μένα δεν τίθεται τέτοιο θέμα.
Το ότι τον έβαλε ο Γκαρσία περσι να παίξει στα πλάγια, στο πλαίσιο εξέλιξης του,όντως ήταν σωστό όπως και ότι έπαιξε εκεί και με τους μεγάλους.
Θα τον βοηθήσει πρωτον να δει το τέρμα από πιο μακριά και δεύτερον να διαχειρίζεται το σώμα του σε μια πιο απαιτητική θεση απ' του φορ.
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μονιμοποιηθεί εκεί. Το παιδί έχει το ένστικτο του γκολτζη και παίζει με πολύ θράσος για την ηλικία του. Δεν πρέπει να τον αφήσουμε να τρέχει στις πλευρές.
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 24 Αύγ 2020, 18:24

Λογικα θα ξεκινησεις αυριο. Πονταρω στο οτι διαλεγεις ματς για να δειξεις κατι. Οποτε αυριο ελπιζω στον καλο μπισε
Dimg4
 

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Δευτ 24 Αύγ 2020, 19:05

Σίγουρα θα ξεκινήσει αύριο. Αν σέρνεται πάλι, τι να πω..
Η ποιότητα δεδομένη, αλλά αν δε βγαίνει τι να το κάνω;;
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 24 Αύγ 2020, 19:11

Θέλω να δω πλασεδακι
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 24 Αύγ 2020, 19:28

Ωιμε
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13079
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 24 Αύγ 2020, 21:05

Ακόμη και στις κακές του θα δώσει δύο κάθετες μισά γκολ, αρκεί οι φορ να τις αξιοποιήσουν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89216
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 24 Αύγ 2020, 21:47

Θελω σουταρα οπως με αγιαξ ρε γαμω το φελεκι σου αφανα, απο τοτε ξεσκιστηκες στα χαζοπλασεδακια και τη γκρινια
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες