Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:19

δεν ειναι γεγονος ουτε οτι μας καταδικασε το CAS, ουτε οτι ο Γιωργης εκανε το ποστ για τους αχαριστους/πεινασμενους εννοωντας εμας. ειναι δικα σου υποθετικα σεναρια.

δε θελω να σε αδικησω γιατι δε σε γνωριζω. αυτο που προσπαθω να σου πω ειναι οτι η πολεμικη (και οχι κριτικη) απεναντι στην οικογενεια στη δικη μου αντιληψη δε δικαιολογειται. η διαχειριση μιας εταιρειας ειναι κατι εξαιρετικα δυσκολο, με πολλα και πολυπλοκα ρισκα, εσωτερικα και εξωτερικα, που καποιος πρεπει να διαχειριστει. και ναι, more often than not, καποια στιγμη θα γαμηθει ο Διας. το ζητουμενο ειναι το resilience και αυτο θα κριθει μακροπροθεσμα. ισως η ουσια των επιχειρηματων σου αδικειται απο τη γλωσσα που επιλεγεις, τι να σου πω. δεν εχω καμια διαθεση να σου κανω κηρυγμα :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:27

Να φανταστώ, εννοείς ότι ο Sick γράφει λόγια και με ακαδημαϊκό ύφος οπότε δυσκολεύεσαι να συλλάβεις τις λεπτές νύξεις του λόγου του :D
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15450
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:29

giapas έγραψε:Τίμιος - ηθικός και ταυτόχρονα δισεκατομμυριούχος , δε νομίζω ότι είναι ρεαλιστικός συνδυασμός... :)
Τι ρατσισμος ειναι αυτος? Τι σου χει κανει η συμπαθης ταξη των πλουσιων πλην τιμιων δισεκατομμυριουχων και τους τσουβαλιαζεις ετσι?




jibbie έγραψε: το ζητουμενο ειναι το resilience


Να γινουμε ρεζιλι δηλαδη δηλαδη?Τι ν αυτα που γραφετε ναουμ
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:44, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:29

PAOK_Antarctica έγραψε:Να φανταστώ, εννοείς ότι ο Sick γράφει λόγια και με ακαδημαϊκό ύφος οπότε δυσκολεύεσαι να συλλάβεις τις λεπτές νύξεις του λόγου του :D


ναι, αυτο :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:37

Έχει κλείσει περίπου 8 χρόνια η οικογένεια Σαββίδη στον ΠΑΟΚ. Μπορείς να μας πεις φίλε sick, στο πλαίσιο του συγκεκριμένου περιβάλλοντος που καλείται να λειτουργήσει, τι ακριβώς ηθικά επίμεμπτο έχει κάνει; Ας περιμένουμε και την απόφαση του CAS για την περίφημη "πολυϊδιοκτησία". Μέχρι σήμερα όμως τι είναι αυτό που θα μπορούσε έναν οπαδό/φίλαθλο της ομάδας να τον κάνει να κρατά τόσο μικρό καλάθι για το ήθος του Ιβάν; Μιλάμε για 8 χρόνια ήδη, όχι για 8 μέρες, βδομάδες ή μήνες. Για το ποδοσφαιρικό ας διατυπώνει όποιος θέλει ενστάσεις, υπάρχει έδαφος. Που γράφονται και υπερβολές του κερατά αρκετές φορές, αλλά, άντε πες, μπορεί να δικαιολογηθεί από την υπέρμετρη καψούρα για την ομάδα σε κάποιες, μη εμπαθείς, περιπτώσεις. Για το ηθικό κομμάτι της παρουσίας τους μέχρι σήμερα, που είναι και το πεδίο που επιχειρούν ανελέητα να τον σπιλώσουν τον Ιβάν οι αρδοπαδοχολέρες των άλλων με προφανή στόχο και για πρόδηλους λόγους, δεν μπορώ, προς ώρας, να δικαιολογήσω ούτε τα ... ΑΝ, ούτε τα "πατήματα", ούτε τα "έκανε μαλακία" κοκ
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:42

Navi σου βγάζω το καπέλο...που απαντάς για τα πλέον αυτονόητα, που προφανώς δεν είναι τελικά και τόσο αυτονόητα...
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:53

Δεν νομίζω ότι μπορείς να του προσάψει κάνεις ότι γενικά δεν είναι ένας καλό άνθρωπος η ότι κινείται σε ανήθικα μονοπάτια. Άγιος όμως δεν είναι και δεν πρέπει να γίνουμε προσωπολατρες.

Έχει κάνει περιστατικά ο Ιβαν όπως η απόλυση Δώνη .

Τον λαγό όπως είπε για τα τηλεοπτικά , και κάποιες συνεργασίες με σκουπίδια όπως Μπεος.

Για το ζήτημα τη Ξάνθης δεν μπορούμε ακόμα να σχηματίσουμε άποψη.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:55

Νοτοριους αυτό που λες με τον λαγό για τα τηλεοπτικά είναι η μεγαλύτερη μαλακια που έχει ειπωθεί ποτέ

Και δεν το λέω για σενα, απλά εσύ την αναπαράγεις


Κάτσε δες το ΠΛΗΡΕΣ βίντεο των δηλώσεων του όταν βγήκε απ' τον χώρο εκείνο του διαγωνισμου και πες μου που μιλάει για εξυπηρέτηση τρίτων.

Ξεκάθαρα λέει ότι εφόσον δεν πήρα αυτό που ήθελα στο τίμημα που ήθελα και εφόσον οι τιμές ξέφυγαν σε γελοία επίπεδα , ήθελα να δω τους ανταγωνιστές μου να ξηλώνονται


Αυτό λαγός για τρίτους δεν είναι. Για τον εαυτό του κάνει ότι θέλει.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13123
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ΠΑΟΚΤΣΗΣ-4 » Παρ 10 Ιούλ 2020, 10:56

Sick Bastard έγραψε:Θέλω να πω, δεν αμφισβητώ τους καλούς τους σκοπούς, ούτε τις προθέσεις τους, ούτε τις εξαγγελίες τους, ούτε τα πάθη και την αγάπη τους για το σύλλογο, αλλά δεν χρειάζεται να τους αναγάγουμε σε επίπεδα ιερών αγελάδων


Εχεις δίκιο και στα δύο.Ολοι είμαστε άνθρωποι και θα κάνουμε και λάθη και αστοχίες και πράγματα που
θα μετανιώσουμε πικρά.Το θέμα είναι να μετανιώνουμε.
Γιατί υπάρχουν και πολλοί που όχι μόνο δεν μετανιώνουν, αλλά συνειδητά και αδίστακτα και αμετανόητα χρησιμοποιούν εγκληματικές μεθόδους.

Ναι ο Σαββίδης έχει κάνει πολλά ποδοσφαιρικά λάθη.Και σε ένα περιβάλλον σαπίλας και διαφθοράς
που έχει να αντιπαλέψει, μας στοίχισαν πολλά.Ακόμα και με αυτά όμως σε ένα ευνομούμενο κράτος
θα είχε κερδίσει πολύ περισσότερους τίτλους.

Τον τιμώρησαν με τρία χρόνια απαγόρευση από τους ελλ.αγώνες και ο άνθρωπος
ΑΥΤΟΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ μη πηγαίνοντας ούτε στα ευρωπαϊκά.Και ταπεινώνεται περιμένοντας
σαν τον καντινιέρη έξω από το γήπεδο, για να χαιρετήσει και εμψυχώσει την ομάδα.

Πλήρωσε μετρητά 11 εκατομμύρια για τα χρέη και τότε λέγαμε ότι αυτό αξίζει για δέκα πρωταθλήματα.

Πλήρωνε από την τσέπη του το VAR αναγκάζοντας τελικά την ΕΠΟ να το εγκαταστήσει.
Οποιος θέλει το VAR, δεν έχει να κρύψει τίποτα.Ισα ίσα επιβεβαιώνει την δίψα του για ισονομία.
Που τα είδαμε και που τα ακούσαμε όλα αυτά ποτέ, στη χώρα της διαφθοράς και της αλητείας.

Και,και,και...τόσα πράγματα που επιβεβαιώνουν τις προθέσεις αυτού του ανθρώπου.
Και όταν βρω άνθρωπο με καλές προθέσεις σ'αυτό το κόσμο, του τα συγχωρώ όλα και τον
στηρίζω όσο μπορώ στο έργο του.Γι αυτό και είμαι περήφανος που βρέθηκε αυτός ο άνθρωπος
στο διάβα της ιστορίας του συλλόγου μας, γιατί ταιριάζει τόσο πολύ στις αξίες του.
Άβαταρ μέλους
ΠΑΟΚΤΣΗΣ-4
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ 30 Σεπ 2015, 10:26

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 10 Ιούλ 2020, 11:11

@ Navi
Tίποτα ιδιαίτερο για να πω την αλήθεια, στη βρώμα του ελλ.ποδοσφαίρου. Οι εναγκαλισμοί με Αλαφούζους, Μελισαν, Μπέους και Κούγιες ίσως θα μπορούσαν να λείπουν ειδικά με κάποιους δεν χρειάζονταν καν, αλλά its in the game και σίγουρα δεν κρίνεται σαν χαρακτήρας απ αυτά.
Δεν μου άρεσε που μπήκε με το πιστόλι, αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα. Είχε όλο το δίκιο του κόσμου ο ΠΑΟΚ και το χασε απ την ενέργεια του Ιβάν. Και να σου πω και κάτι άλλο, πιστεύω ότι ο ίδιος ο Ιβάν το έχει μετανιώσει. Ο Γιωργάκης, απ την άλλη νομίζω ότι είναι υπερήφανος για αυτό που έκανε ο πατέρας του. Έτσι πιστεύω. Δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά δεν το βάζω σαν παράγοντα κριτικής, its their own shit.

Όπως έχει αποδείξει η ιστορία, καλό θα είναι να περιμένουμε πρώτα να κλείσει ο κύκλος για να αποδώσουμε χαρακτηρισμούς ηθικού μεγαλείου σε κάποιον. Το λέω για 3η ή 4η φορά αν δεν κάνω λάθος.
Όπως επίσης για πολλοστή φορά σήμερα και γενικά, ότι δεν αμφισβητώ τις προθέσεις τους.
Να υπογράψω κάπου, κάτι να τελειώνουμε;


jibbie έγραψε:δεν ειναι γεγονος ουτε οτι μας καταδικασε το CAS, ουτε οτι ο Γιωργης εκανε το ποστ για τους αχαριστους/πεινασμενους εννοωντας εμας. ειναι δικα σου υποθετικα σεναρια.

δε θελω να σε αδικησω γιατι δε σε γνωριζω. αυτο που προσπαθω να σου πω ειναι οτι η πολεμικη (και οχι κριτικη) απεναντι στην οικογενεια στη δικη μου αντιληψη δε δικαιολογειται. η διαχειριση μιας εταιρειας ειναι κατι εξαιρετικα δυσκολο, με πολλα και πολυπλοκα ρισκα, εσωτερικα και εξωτερικα, που καποιος πρεπει να διαχειριστει. και ναι, more often than not, καποια στιγμη θα γαμηθει ο Διας. το ζητουμενο ειναι το resilience και αυτο θα κριθει μακροπροθεσμα. ισως η ουσια των επιχειρηματων σου αδικειται απο τη γλωσσα που επιλεγεις, τι να σου πω. δεν εχω καμια διαθεση να σου κανω κηρυγμα :mrgreen:


Γεγονότα είναι η χρονιά που τρέχει κι ο ΠΑΟΚ τρώει τον ένα μπουλκουμέ μετά τον άλλο.
Προφανώς και δεν είναι το CAS και τα διφορούμενα ινστα του Γιωργή, είναι προφανές λοιπόν ότι δεν κατάλαβες σε τι αναφέρομαι.
Δεν διαφωνεί κανείς ότι η διαχείριση μιας εταιρείας είναι δύσκολο πράγμα, με προκλήσεις κτλ. Αλλά δεν είναι και τάμπουλα ράζα κι αχαρτογράφητα νερά. Ειδικά όταν κάποιος βλέπει να γίνονται τα ίδια λάθη για χρόνια ε κάπου λες ,ρε παιδιά, είστε τελείως ζώα ή το κάνετε επίτηδες για κάποιο λόγο ή κάτι άλλο συμβαίνει τέλος πάντων. Δεν υπάρχει καμία πολεμική από μέρους μου. Δεν τους πολεμάω, δεν θέλω το κακό τους.
Απ την άλλη ιερές αγελάδες, μόνο στην Ινδία.

Το ξαναματαλέω. Όσο γαμάτοι είναι για τον περυσινό θρίαμβο ισόποσα τρόμπες είναι για το φετινό φιάσκο.
Μας αρέσει δεν μας αρέσει αυτό είναι το γεγονός και δεν αλλάζει.
Γιατί το φετινό δεν είναι ρίσκο, δεν είναι bump in the road όπως έχω πει, είναι φιάσκο.
Εφόσον δεν μπορεί να υπάρχει καν συμφωνία ότι η φετινή χρονιά είναι φιάσκο, ε, οι πιθανότητες να διορθωθεί λιγοστεύουν. Είναι αυτονόητο.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Παρ 10 Ιούλ 2020, 11:11

rainmaker έγραψε:Νοτοριους αυτό που λες με τον λαγό για τα τηλεοπτικά είναι η μεγαλύτερη μαλακια που έχει ειπωθεί ποτέ

Και δεν το λέω για σενα, απλά εσύ την αναπαράγεις


Κάτσε δες το ΠΛΗΡΕΣ βίντεο των δηλώσεων του όταν βγήκε απ' τον χώρο εκείνο του διαγωνισμου και πες μου που μιλάει για εξυπηρέτηση τρίτων.

Ξεκάθαρα λέει ότι εφόσον δεν πήρα αυτό που ήθελα στο τίμημα που ήθελα και εφόσον οι τιμές ξέφυγαν σε γελοία επίπεδα , ήθελα να δω τους ανταγωνιστές μου να ξηλώνονται


Αυτό λαγός για τρίτους δεν είναι. Για τον εαυτό του κάνει ότι θέλει.


Rain κάθισα και είδα ξανά την συνέντευξη του διάρκειας 10 λεπτών για να επιβεβαιώσω αυτά που θυμόμουν και είναι προσωπική μου αποψη.

Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι βοήθησε την κυβέρνηση να" πονέσει" τους καναλάρχες .

Ξαναλέω ότι είναι δική μου άποψη .
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 10 Ιούλ 2020, 12:03

Αφού πιάσαμε την Ινδία και τις "Ιερές Αγελάδες", νομίζω ότι τέτοια φαινόμενα όπως και " Γκουρού" ηθικοπλασίας, ευθυτενούς διδαχής και αισθανόμενοι το καθήκον μετάδοσης της εσώτερης φώτισης... υπάρχουν παντού...και όχι μόνο στην Ινδία.

Με τον θρησκευτικό τίτλο Γκουρού ή Γκούρου (Guru) που στη σανσκριτική σημαίνει "σεβαστός", αναφερόμαστε στον Πνευματικό Δάσκαλο του ινδουισμού, ένα πρόσωπο που πιστεύεται από τους οπαδούς της θρησκείας αυτής πως έχει φθάσει στην εσώτερη φώτιση ή έστω έχει προχωρήσει πολύ προς τον τελικό σκοπό.

Έργο του Γκουρού είναι να μελετήσει προσεκτικά την προσωπικότητα και την ιδιοσυγκρασία των μαθητών του και να καθορίζει για τον καθένα από αυτούς, την κατάλληλη μέθοδο Προσήλωσης. Αν και πολλοί Ινδοί επισκέπτονται συχνά ένα Γκουρού για να τον ακούσουν να απαγγέλλει και να σχολιάζει τα ιερά κείμενα, εντούτοις, για μια επιτυχή μαθητεία στον Γιόγκα, πρέπει ο μαθητής να ακολουθήσει τις διδασκαλίες του Γκουρού με πίστη, υπακοή και απόλυτη αυτοεγκατάλειψη.


Ο ΠΑΟΚτσής θεωρώ ότι δεν γούσταρε ποτέ όυτε ιερές αγελάδες, ούτε γκουρού ούτε κωλοτούμπες γιόγκας.

Έχει ο Λαός του ΠΑΟΚ, το δικό του ανεξάρτητο κριτήριο ώστε να είναι και δίκαιος και μεγαλόθυμος από τη μία αλλά και αμείλικτος απέναντι στην κοροϊδία από την άλλη.

Η αχαριστία δεν αποτελεί στοιχείο του ΠΑΟΚ.

ΥΓ ΔΕΝ περιμέναμε κανένα CAS ρε για να μας πει για τον αν ήμαστε τίμιοι σαν σωματείο απέναντι στο "μπ*ρδέλο του Κράτους των Αθηνών"
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 10 Ιούλ 2020, 12:58

ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑΜΕ ΓΙΩΡΓΟ!!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89929
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 10 Ιούλ 2020, 13:07

Το αυτονόητο, λοιπόν. Τελικά, το ... "πάτημα", μάγκες, πάρθηκε ... αυτοβούλως. Δεν παρεχωρήθη από κανέναν Σαββίδη. Μια ντόμπρα συγγνώμη προς τον Ιβάν, πέρα από το κράξιμο για χίλιους άλλους δυο λόγους, εκτιμώ ότι οφείλεται από ΠΑΟΚτσήδες, πραγματικά ΠΑΟΚτσήδες, που τιμούν τα παντελόνια τους, για αυτήν την αχρεία σκευωρία.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 10 Ιούλ 2020, 13:11

SDNA

Γ. Σαββίδης σε Αυγενάκη: «Απολογηθείτε στον κόσμο του ΠΑΟΚ γι΄αυτό που στήσατε»
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89929
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες