Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 19:34

renegade έγραψε:
Taseos έγραψε:Οντως αν το παρει θα προκαλεσει λαιλαπα.θα ειναι κουμαντο στην ελλαδα με πρωτο ποδι παλιουρι ξενια, δευτερο πορτο καρρας,ηρακλειο και ερχεται ροδος και χανια
Ε οσο να ναι υπαρχει μια υποχωρησηΕικόνα

Τι τρίτο μόνο να μην πάρει και μας τιμωρήσουν για πολυιδιοκτησια στις μονές
Το τριτο το εχει παρει ο βλαδιμηρος
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 19:34

navigator11 έγραψε:Είμαι πραγματικά περίεργος, αν ... κατά λάθος, σύμφωνα με την από την αρχή προδιάθεση κάποιων πάνω στο θέμα της "πολυϊδιοκτησίας", το CAS αποφανθεί ότι πρόκειται για παραμύθι, όπως διατείνεται ευθύς εξ αρχής η παε, ποιός θα βρει το σθένος να παραδεχτεί ότι, εσκεμμένα ή μη, βιάστηκε να ασπαστεί σχεδόν χυδαίες αθλιότητες σε βάρος των Σαββίδηδων. Σε αντίθετη περίπτωση, ασφαλώς και είναι δεδομένο ότι θα πυροβολούν ανελέητα νυχθημερόν. Εκτός κι αν η τρομερά ... δυσδιαχείριστη για αυτούς αποτυχία του αγωνιστικού φέτος, δεν τους αφήσει κουράγιο να ασχοληθούν με τόσο ... επουσιώδη ζητήματα πια. Επαναλαμβάνω, αν αποδειχθεί ότι δεν υπήρξε κανένα "σκάνδαλο πολυϊδιοκτησίας", μιλάμε για μια σεζόν ξεκάθαρα νοθευμένη. Να δούμε κατά πόσο λοιπόν οι ... άδολοι ιματιοδιαρηγνύοντες για τον Ιβάν, τον Γιώργο κοκ, που βάζουν τον ΠΑΟΚ πάνω από ο,τιδήποτε άλλο, θα έχουν να γράψουν κάτι πάνω και στο συγκεκριμένο θέμα.
Δεν υπαρχει αποφαση για πολυιδιοκτησια.μονο για κυριαρχη επιρροη
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 19:36

PAOK_Antarctica έγραψε:
renegade έγραψε:Ρε συ Ανταρκτικα εδώ ο άλλος που είναι και πολύ σοβαρό μέλος άφησε εχθές να εννοηθεί ότι μπορεί να είναι άνωθεν εντολη η μειωμένη απόδοση


Και όταν το 2003 (νομίζω) το φάγαμε στο 93' από τον Ολισαντέμπε, η Θ4 φώναζε "πουλημένοι, πουλημένοι". Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται. Δεν θέλουμε να πιστέψουμε πως έχουμε τόσο χάλια ομάδα, οπότε προτιμάμε να πιστέψουμε πως χάνουμε επίτηδες.
Αλλά τι σχέση έχει αυτό με την Ξάνθη; Υποστήριξαν(με) κάποιοι πως κάναμε μαλακία και μπλέξαμε με τα πίτουρα; Ναι. Υποστήριξε κανείς πως κάναμε οτιδήποτε παράνομο; Όχι.
Τι να βγει να πει, ποιος και τι.
Γιατί η ερώτηση πάει και αντίστροφα: Αν το CAS μας βρε ένοχους, ο (όποιος) navigator τι θα βγει να πει;


Αν βγει το CAS και μας βρει ενόχους, θα βγω να πω ότι κρίθηκε η υπόθεση επιτέλους. Προφανώς και θα προβληματιστώ. Θα προσπαθήσω να κατανοήσω την αιτιολογία της απόφασης, μιας και οφείλει να υπάρχει τέτοια. Σοβαρή και νομικά στοιχειοθετημένη. Όχι ότι ο Καλπαζίδης δεν έριξε φρεσκάρισμα στους τοίχους του ξενοδοχείου. Το βέβαιο για μένα είναι ότι, ΑΝ (μιας κι έχει γίνει της μοδός ψιλοτελευταία εδώ μέσα) υπήρχε η παραμικρή δυνατότητα να έχει διαπομπευθεί ο ΠΑΟΚ με νομικίστικο περικάλυμμα, θα είχε ήδη συμβεί. Αφ' ης στιγμής υπήρξε, δις, ... σιωπή από τους τακτικούς δικassτες στη Γραικιά, που κρύφτηκαν ελεεινά πίσω από τα φουστάνια του αυνανάκη, για μένα λέει πάρα πολλά. Ας αποφανθεί λοιπόν το CAS πρώτα κι όλοι εδώ να είμαστε να συζητήσουμε την όποια εξέλιξη.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 19:47

Μακαρι το Cas να αποφασίσει να δικασει και να μπει στην ουσια...
Αυτοι ειναι ικανοι ακομη και το CAS να στησουν παντως...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 19:51

navigator11 έγραψε:Ο ΠΑΟΚ υποσχέθηκε ότι θα απευθυνθεί σε κάθε δικαστική αρχή, μέχρις εσχάτων. Πράγμα το οποίο και έκανε η παε στο ακέραιο. Δεν ... κατεδέχθησαν οι ποδοσφαιρικές δικαιοδοτικές αρχές, σε δυο βαθμούς, να τον κρίνουν με πρόσχημα "επιχειρηματολογία" της π@υτσας. Για ποιά σπίλωση και ποιά απώλεια πλεονεκτήματος ακριβώς μιλάμε; Δηλαδή εφόσον αθωωθεί ο ΠΑΟΚ στο πρώτο δικαστήριο, που μπορεί να βρει το ... σθένος να τον δικάσει, θα πρέπει να συνεχίσουμε να είμαστε προβληματισμένοι, επειδή σιώπησαν όλον αυτόν τον καιρό οι Σαββίδηδες; Δε μου φαίνεται ιδιαίτερα λογικό, σόρρυ.



Σου φαίνεται λογικό εσένα να γίνει η κίνηση αυτή με τις εγκαταστάσεις ?? Σου φαίνεται λογικό να έχουμε πάρει δανεικό τον Φασίδη και να το μαθαίνουμε στην επιτροπή αθλητισμού? Σου φαίνεται λογικό να ακούγεται στη γενική συνέλευση από τον δικηγόρο μας ότι τρυπηθήκαμε? Επειδή εμένα δε μου φαίνεται τίποτα από όλα αυτά λογικό κι επειδή δε γουστάρω να ακούω από τους μεν ότι μας πιάσανε με τη γίδα στην πλάτη και από τους δε ότι μας έσωσε η κυβέρνηση με τροπολογία είμαι προβληματισμένος. Και ο προβληματισμός μου μεγαλώνει με τη σιωπή της οικογένειας Σαββίδη.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 19:57

Ναι λογικοτατο.ο ανιψιος και κατοχος εταρειας αγορασε το καλθτερο συγκροτημα του νομου ξανθης που ειναι σχεδον παντα sold out.οι περισσοτεροι ομογενεις με χρημα ξενοδοχεια αγοραζουν.αυτο εχει για βαρια βιομηχανια η ελλαδα και αυτο μπορει να προσελκυσει κοσμο απο τις χωρες της αχανους πρωην σοβιετικης ενωσηεπισης ειναο αστειο να μας ενημερωνουν οι επενδυτες αναλογα με το πως φαινεται σε μας. Δεν ειστε επενδυτες.ειστε οπαδοι,το 95% εκ των οποιων ειναο μεροκαματιαρηδες.αυτος λοιπον που εχει τα λεφτα να επενδυσει θα τα επενδυσει μς βαση το πλανο το δικο του.οχι το δικο σου ουτε το πως θα φανει σε σενα ή σε μενα
Μεχρι τωρα ειχαμε τους συνιδιοκτητες των παε τωρα εχουμε συνιδιοκτητες σε ολες τις επιχειρησεις ιδιοκρητων παε συγγενων και φιλων.απιθανα πραγματα.
Ο δικηγορος της παε ειπε οτι υπαρχουν παραστατικα τραπεζικων συναλλαγων( οχι κατι παρανομο) που μονο μεσα απο το λογιστηριο της ντιμερα μπορουσαν να δωθουν.και ειναι τρυπημα σαφως
Δεν μππρει το λογιστηριο να ειναι διαθεσιμο στον καθενα.υπαρχει τραπεζικο απορρητο.και συ αμα βαζεις το ενοικιο σου με μεταφορα σε λογαριασμο τριτου και ξαφνικα εμφανιστει αυτο το παραστατικο που δεν ειναι παρανομο, σε χερια τριτου ειναι τρυπημα.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:11

Ρε φίλε , ο ανηψιός δεν είχε λεφτά και τα πήρε μέσω της Dimera. Η Dimera έχει τον ΠΑΟΚ. Γιατί αφού θέλει να επενδύσει παίρνει τα λεφτά μέσω της Dimera? Για να μπλέξει ο ΠΑΟΚ σε μία τέτοια ιστορία? Και αν δεν έχει γίνει τίποτα μεμπτό προς τι το τρύπημα? Δηλαδή αφού δεν υπάρχουν αποδείξεις παράνομης πράξης γιατί λέμε μας τρύπησαν? Δεν είναι τόσο απλό όσο θέλεις να το παρουσιάσεις. Και όσο ύφος ΠΑΟΚτσήδικου πατερναλισμού να πάρεις δεν είσαι μόνο εσύ ΠΑΟΚ ούτε μπορείς να έχεις μόνο τη δική σου γνώμη. ΠΑΟΚτσήδες είμαστε όλοι και όλοι έχουμε άποψη και καταλαβαίνουμε τι γίνεται..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:14

Ο ανιψιος απο το 12 εχει κυπριακη εταιρια κ τρομερα εσοδα.εκτος αν νομιζεις οτι πηρε την rfa το 12 για να αγορασει το 2018 ο παοκ ενα διπλο στην ξανθη το χρονο
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:20

ΠΑΟΚτσης σαφως κ μπορεις να εισαι.σχετικος να εισαι αποκλειεται.με βαση αυτα που διαβαζεις κ παπαγαλιζεις ο ιβαν ειναι παρενθετο προσωπο του ανιψιου του.κ οχι το αντιθετο κ ο ΠΑΟΚ θυγατρικη της ξανθης.βεβαια τι συζηταμε τωρα
Εδω εσυ θες να μας πεισεις οτι ο πανοπουλος αμα θελει δεν μπορει να πουλησει την ξανθη γιατι ειναι του καλπαζιδη που ειναι του ιβαν.lol.αυτο βεβαια ουτε η επιτροπη το ειπε.κυριαρχη επιρροη ειπε.ειναι αυτο κυριαρχη επιρροη.;Δηλαδη αν αυριο ολα τα ξενοδοχεια του ιβαν ψωνιζουν πετρελαιο απο την ,aegean του μελισσανιδη θα εχουμε θεμα πολυιδιοκτησιας.και θες τωρα να μιλησουμε σοβαρα για οικονομικα;
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:21

Αν νόμιζα ότι ο ΠΑΟΚ πήρε την Ξάνθη για να πάρει ένα διπλό δε θα ήμουν ΠΑΟΚ...
Εσύ πώς εξηγείς λοιπόν ότι έχουμε μπλέξει τότε σε αυτή τη διαδικασία?
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:22

Κι εσύ πανάσχετος μου ακούγεσαι για τα του ΠΑΟΚ..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:25

Επίσης βλέπω μια χαρά παπαγαλίζεις όλες τις απόψεις των άλλων. Δική σου σκέψη δε βλέπω. Άκουσες ρε άσχετε από μένα να παπαγαλίζω τίποτα? Προβληματισμό έχω λόγω σιωπής Ιβάν.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:29

Υπαρχουν μελη ππυ επι χρονια ειχαν διαρκειας μαζι μου στην θυρα3 του γηπεδου.ισως και να μην ειμαι ΠΑΟΚ.σιγουρα παντως δε θεωρω μπουφους καποιους που δινουν 3,5 εκ ευρω για να παρουν εγκαταστασεις ξενοδοχειου μεσα.στην κριση.και πριν το ξενοδοχειο με κατι αλλο ασχολουνταν ολοι.πχ με ενα πιστολι σε μια θηκη.δε μου λεει κατι αυτο.το 18 αγορασε λοιπον το ξενοδοχειο ο ανιψιος και 2 μηνες μετα τα δημοσιεατα εγραφαν οτι θα παρει την ξανθη ο μπορις μουζενιδης ως μπροστινος του ιβαν.τρομερη αλληλουχια
Τελικα αφου ηδη ειχε εξαγοραστει η ξανθη αδερφε απο τον ανιψιο για 3 εκ ευρω χωρις την παε και το γηπεδο ,τι θα αγοραζε ο μουζενιδης; Τον νοεμβρη του 19 εμφανιζονται παλι αππ τις ιδιες πηγες οτι νεο αφεντικο της ξανθης θα ειναι ο μπικας απο την βεροια που θα αγορασει την παε
Τελικα τι θα αγοραζε ο μπικας; Και θες να μιλησουμε για λογικη;
Οταν μιλουσε ο σαββιδης ολοι εγραφαν πολλα λεει και τιποτα δεν κανει.τωρα που δε μιλαει γιατι δε μιλαει.ενας ενας παιδια.θα σας ενημερωνει ο σαββιδης για καθε επιχειρημαρικη του κινηση
Ενιοτε θα σας ζητα και αδεια για να προχωρησει σε deals.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ΕΤΕΡΟΣ ΕΓΩ » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:38

makispaspartou έγραψε:Αν νόμιζα ότι ο ΠΑΟΚ πήρε την Ξάνθη για να πάρει ένα διπλό δε θα ήμουν ΠΑΟΚ...
Εσύ πώς εξηγείς λοιπόν ότι έχουμε μπλέξει τότε σε αυτή τη διαδικασία?


Θα σου πρότεινα, όπως κάνω και εγώ άλλωστε, να διερωτάσε πρωτίστως για τα κίνητρα του καταγγέλλοντος, τον σκοπό τους, το ήθος του, την χρονική στιγμή της καταγγελίας και εφόσον απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα, το αρχικό σου ερώτημα θα το θεωρήσεις πλεονασμό.
Άβαταρ μέλους
ΕΤΕΡΟΣ ΕΓΩ
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Δευτ 09 Μαρ 2020, 17:37

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 20:48

makispaspartou έγραψε:Αν νόμιζα ότι ο ΠΑΟΚ πήρε την Ξάνθη για να πάρει ένα διπλό δε θα ήμουν ΠΑΟΚ...
Εσύ πώς εξηγείς λοιπόν ότι έχουμε μπλέξει τότε σε αυτή τη διαδικασία?


Αυτό δηλαδή εσύ τώρα το έχεις ειλικρινή απορία; Καταρχάς, υποτίθεται ότι θα είχαμε μπλέξει για καραμπινάτη "πολυϊδιοκτησία". Η οποία εγκαταλείφθηκε σαν ... κατηγορία άρον άρον. Μετά "πιάσαμε" δήθεν την "κυριαρχική επιρροή". Κοινώς, ακολουθήθηκε το ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΙΧΛΩΔΕΣ πλαίσιο μέσα στο οποίο με "επιχειρήματα" του κώλου θα μπορούσε να κοινωνηθεί προς τα έξω ότι δήθεν "εδώ υπάρχει σκάνδαλο". Εσύ μπορείς να δώσεις μια πειστική εξήγηση γιατί οι ... αθλητικοί δικαστές, που αποδεδειγμενα, και επί εποχής Σαββίδη, δεν έχουν πάψει, όποτε απαιτήθηκε, να δείχνουν τη "βαθιά τους εκτίμηση" στον ΠΑΟΚ - ολόκληρο πρωτάθλημα του έκλεψαν, κλέβοντας του μόνο 9 βαθμούς -, εφόσον μπορούσε να στοιχειοθετηθεί η δήθεν κυριαρχική επιρροή, άφησαν τέτοια ευκαιρία ανεκμετάλλευτη να σπιλώσουν, όπως λες, κανονικα και με το νόμο ομάδα και κυρίως Σαββίδη; Μετά θα μας έκραζαν ότι διασωθήκαμε από τον μιζοτάκη και δύσκολα θα μπορούσε να υπάρχει και σοβαρός αντίλογος από τη μεριά μας. Το απέφυγαν επιμελέστατα. Μήπως κάνω κάποιο λάθος; Τα θυμάμαι διαστρεβλωμένα; Εκτός αν ο Ιβάν όντως "ελέγχει την επο" και κατάφερε να αποτρέψει την εκδίκαση και στους δυο βαθμούς. Από την άλλη γιατί προσέφυγε εν συνεχεία στο CAS κινείται στο όριο του ... ανεξήγητου. Ίσως όντως να είναι "αφελής", θα δείξει.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες