Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 03 Ιούλ 2020, 12:28

Hermann έγραψε:Το προφιλ του επιτυχημένου γιατί να το έχει; Δεν έχει πετύχει κάτι.

Και δε πετάω κάποια σπόντα ή κακία.


Ας κρατησει ενα σωστο προφιλ για χαρη του πατερα του. Καλα αυτο με το μμα και τα γνωμικα με Ταισον ειναι να γελάς ολη μερα. Ο ανιψιος μου ειναι 15 χρονων και κανει μμα, με το ινστα δεν ασχολειται παρα μονο για χαβαλε με καμια γκομενα. Ο Γιωργης δυστυχως προσπαθει πολυ να κανει εντυπωση
Dimg4
 

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 03 Ιούλ 2020, 12:31

Μπορει να έχει πρότυπο τον Dan Bilzerian. Σε ότι τον παίρνει τουλάχιστον, γιατί έχει και παντόφλα σπίτι. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17223
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 03 Ιούλ 2020, 12:34

jibbie έγραψε:αι λαβ γιου ρε



;)
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 03 Ιούλ 2020, 13:25

obanebane έγραψε:
Napoli4 έγραψε: Στην τελικη, εταιρεια ειναι και εμεις πελατες.



Για μένα ο ΠΑΟΚ φίλε Napoli,είναι συναίσθημα,μόλις τον δω σαν εταιρία,θα πάψω να ασχολούμαι.
Ο Σαββίδης δεν είναι διαχειριστής ούτε εκλεγμένος πρόεδρος,ο τύπος μας πήρε από το χείλος του γκρεμού,μας ξεχρέωσε μας έκανε νταμπλουχους και αήττητους πρωταθλητές,βάζοντας από την τσέπη του αποδεδειγμένα 100+ μύρια, βοηθάει όλα τα τμήματα του Συλλόγου.
Όλα αυτά γνωστά και χιλιοειπωμένα,όμως οι περισσότεροι από εμάς τα ξεχνάμε όταν το πράγμα λίγο στραβώσει.
Ο ΠΑΟΚ στη συνείδηση των Ελλήνων είναι η τέταρτη δύναμη στη χώρα με εγκληματίες οπαδούς, αυτό δεν είμαστε ομάδα και λαός για τους αλλους;
Και οι άλλοι δεν είναι αντίπαλοι οπαδοί,είναι οι θεσμοί, είναι οι δικαστές είναι το κράτος είναι οι πάντες.
Θα κάτσω εγώ να ασχοληθώ δηλαδή με τον 28χρονο Γιώργη Σαββίδη, θα τον μπινελικωσω και θα τον κρίνω,μεχρι και για την εμφάνιση του και για τα πρότυπα του; Στα @@ μου εμένα όλα αυτά,μόνο οι κομπλεξικοί ασχολούνται.
Όταν ο πατέρας του πήρε τον ΠΑΟΚ με όλα τα πάρα πάνω που περιέγραψα και τον εκανε πρωταθλητή, πρωτοστάτησε στο να διαλυθεί η Ε.Ο.,τη στιγμή μάλιστα που αυτός που ξεκίνησε να πολεμάει (βαζελος) τη βρωμιά,υπέστη πανηγυρική ήττα και εχει μείνει στην αφάνεια κοντά μια δεκαετία.
Για να κλείσω,και εγώ έχω στεναχωρηθεί φέτος γιατί μετά την υπόθεση της πολύ ιδιοκτησίας, ο Ιβάν έχει εξαφανιστεί, σαν να άφησε την ομάδα στη μοίρα της.
Του το έχω καταλογίσει με τοποθετησεις εδω μεσα και περιμένω κάποιον να βγει και να πει κάποια πράγματα, ελπίζω να γίνει με το τέλος της σεζον.
Μέχρι εκεί όμως.
Αντιλαμβάνομαι ότι οι περισσότεροι προσγειωθηκαμε αποτομα φέτος.
Αλλά ο ΠΑΟΚ δέχτηκε απανωτά χτυπήματα και αυτή τη στιγμή αντι εμείς να βοηθήσουμε να τα ανταποδώσει,ρίχνουμε και από πάνω.

++++
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Παρ 03 Ιούλ 2020, 13:57

Dimg4 έγραψε:
Hermann έγραψε:Το προφιλ του επιτυχημένου γιατί να το έχει; Δεν έχει πετύχει κάτι.

Και δε πετάω κάποια σπόντα ή κακία.


Ας κρατησει ενα σωστο προφιλ για χαρη του πατερα του. Καλα αυτο με το μμα και τα γνωμικα με Ταισον ειναι να γελάς ολη μερα. Ο ανιψιος μου ειναι 15 χρονων και κανει μμα, με το ινστα δεν ασχολειται παρα μονο για χαβαλε με καμια γκομενα. Ο Γιωργης δυστυχως προσπαθει πολυ να κανει εντυπωση


Ναι μήπως να σε ρωτήσει και να ποστάρει?
Τι κόμπλεξ βγάζεις ρε άνθρωπε με τον Γιώργο; Του αρέσει ο Ταισον και το άθλημα, όπως του αρέσει και η μπάλα και πότε δεν είπε Όχι να τα στάξει για το κάτι παραπάνω. Εσένα τι λόγος σε πέφτει το τι κάνει στην προσωπική του ζωή; Σαν γκόμενα κανεις
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 03 Ιούλ 2020, 14:03

Οτι ναναι, οκ κατσε να σου απαντησω γιατι ξεχασα να στραβωσω το στομα
Ναουμε ξερω γω λογω επειδη Γιωργης γιος του προεδρου ΠΑΟΚ αφου ξερω γω να κρατησει σοβαρο προφιλ και οχι 12χρονου teenager. Και ξερω γω εαν σε αρεσει αυτη καγκουρια να μιλαει με υποννοουμενα σαν κανα μωρο, καταλαβα οτι ταυτιζεσαι.
Ξερω γω ναουμε
Λογικα συννενοηθηκαμε
Dimg4
 

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Παρ 03 Ιούλ 2020, 14:12

Dimg4 έγραψε:Οτι ναναι, οκ κατσε να σου απαντησω γιατι ξεχασα να στραβωσω το στομα
Ναουμε ξερω γω λογω επειδη Γιωργης γιος του προεδρου ΠΑΟΚ αφου ξερω γω να κρατησει σοβαρο προφιλ και οχι 12χρονου teenager. Και ξερω γω εαν σε αρεσει αυτη καγκουρια να μιλαει με υποννοουμενα σαν κανα μωρο, καταλαβα οτι ταυτιζεσαι.
Ξερω γω ναουμε
Λογικα συννενοηθηκαμε


Ποιά ταύτιση?
Σε λίγο θα μας πεις ότι ήρθε ο Γιώργος και σε έκανε follow από μόνος του στο instagram. Επιλογή σου είναι να τον ακολουθήσεις στο instagram ή όχι.
Δεν πόσταρει κάτι που να προσβάλει κανέναν ούτε μείωσε κανέναν.
Εσύ όμως μειώνεις τον άνθρωπο Γιώργο επειδή γυμνάζεται και γουστάρει τον Τάισον, όπως γουστάρει και καμιά άλλους 100 από το άθλημα.
Κάτσε να τον κρίνεις αν τρώει κοτόπουλο τώρα ή μεξικάνικο ταγάρι
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 03 Ιούλ 2020, 14:15

Αστο, ολα καλα.
Αφου συμφωνα με σενα κανεις δεν κατακρινει καποιο στελεχος η παικτη του ΠΑΟΚ για το τι κανει εκτος γηπεδου εαν γινεται αντικειμενο χλευασμου. Ποσο μαλλον οταν ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ στελεχος
Dimg4
 

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Παρ 03 Ιούλ 2020, 14:25

Dimg4 έγραψε:Αστο, ολα καλα.
Αφου συμφωνα με σενα κανεις δεν κατακρινει καποιο στελεχος η παικτη του ΠΑΟΚ για το τι κανει εκτος γηπεδου εαν γινεται αντικειμενο χλευασμου. Ποσο μαλλον οταν ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ στελεχος


Ακόμα και να κατέκρινε, που δεν τον κάνει σε καμιά περίπτωση την δεδομένη στιγμή, εμείς σαν οπαδοί δεν έχουμε καμιά δουλειά να μειώνουμε τον άνθρωπο Γιώργο ειδικά για το τί κάνει στο σπίτι του, με τη γυναίκα του, στον ελεύθερό του χρόνο. Όταν τον ακολουθείς και κάνει post για την καθημερινότητά του και δεν σ αρέσει απλά μην τον ακολουθείς. Αλλά εσύ λες ότι είναι μικρός στο μυαλό, απαίδευτος και χαμηλής νοημοσύνης, σαν ένα 12 χρονο επειδή ασχολείται με το MMA, για να δείξεις ότι απέτυχε στον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 03 Ιούλ 2020, 14:41

Δε δινει πολλες φορες εικονα μικρου και ανωριμου? Και οχι δε με νοιαζει την οικογενεια του τι κανει οποτε μην πετας λεξεις που δεν ειπα για να δημιουργησεις εντυπωσεις.
Με νοιαζει η γενικη του εικονα σαν ΠΑΟΚτσης αφου υποτιθεται εκπροσωπει (και με δικη του πρωτοβουλια) τον ΠΑΟΚ.
Οπως κραζεις τον καραπαππα και τον σαββα για τις γραφικες βλακειες που λενε πολλες φορες, ετσι θα επρεπε να σε νοιαζει και ο δικος σου τι κανει προς τα εξω
Dimg4
 

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Παρ 03 Ιούλ 2020, 14:54

Dimg4 έγραψε:Δε δινει πολλες φορες εικονα μικρου και ανωριμου? Και οχι δε με νοιαζει την οικογενεια του τι κανει οποτε μην πετας λεξεις που δεν ειπα για να δημιουργησεις εντυπωσεις.
Με νοιαζει η γενικη του εικονα σαν ΠΑΟΚτσης αφου υποτιθεται εκπροσωπει (και με δικη του πρωτοβουλια) τον ΠΑΟΚ.
Οπως κραζεις τον καραπαππα και τον σαββα για τις γραφικες βλακειες που λενε πολλες φορες, ετσι θα επρεπε να σε νοιαζει και ο δικος σου τι κανει προς τα εξω


Μια χαρά είναι, και πάλι έδωσε μαζί με τον Ιβάν λύση. Καινούριος ΤΔ και προχωράμε μόλις βγουν τα playoff.

Σιγά μην κάτσω να κράξω Καράπαππα και Σάββα. Δεν υφίστανται για μένα τέτοια άτομα. Να μπουν φυλακή.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 03 Ιούλ 2020, 17:19

obanebane έγραψε:
Napoli4 έγραψε: Στην τελικη, εταιρεια ειναι και εμεις πελατες.



Για μένα ο ΠΑΟΚ φίλε Napoli,είναι συναίσθημα,μόλις τον δω σαν εταιρία,θα πάψω να ασχολούμαι.
Ο Σαββίδης δεν είναι διαχειριστής ούτε εκλεγμένος πρόεδρος,ο τύπος μας πήρε από το χείλος του γκρεμού,μας ξεχρέωσε μας έκανε νταμπλουχους και αήττητους πρωταθλητές,βάζοντας από την τσέπη του αποδεδειγμένα 100+ μύρια, βοηθάει όλα τα τμήματα του Συλλόγου.
Όλα αυτά γνωστά και χιλιοειπωμένα,όμως οι περισσότεροι από εμάς τα ξεχνάμε όταν το πράγμα λίγο στραβώσει.
Ο ΠΑΟΚ στη συνείδηση των Ελλήνων είναι η τέταρτη δύναμη στη χώρα με εγκληματίες οπαδούς, αυτό δεν είμαστε ομάδα και λαός για τους αλλους;
Και οι άλλοι δεν είναι αντίπαλοι οπαδοί,είναι οι θεσμοί, είναι οι δικαστές είναι το κράτος είναι οι πάντες.
Θα κάτσω εγώ να ασχοληθώ δηλαδή με τον 28χρονο Γιώργη Σαββίδη, θα τον μπινελικωσω και θα τον κρίνω,μεχρι και για την εμφάνιση του και για τα πρότυπα του; Στα @@ μου εμένα όλα αυτά,μόνο οι κομπλεξικοί ασχολούνται.
Όταν ο πατέρας του πήρε τον ΠΑΟΚ με όλα τα πάρα πάνω που περιέγραψα και τον εκανε πρωταθλητή, πρωτοστάτησε στο να διαλυθεί η Ε.Ο.,τη στιγμή μάλιστα που αυτός που ξεκίνησε να πολεμάει (βαζελος) τη βρωμιά,υπέστη πανηγυρική ήττα και εχει μείνει στην αφάνεια κοντά μια δεκαετία.
Για να κλείσω,και εγώ έχω στεναχωρηθεί φέτος γιατί μετά την υπόθεση της πολύ ιδιοκτησίας, ο Ιβάν έχει εξαφανιστεί, σαν να άφησε την ομάδα στη μοίρα της.
Του το έχω καταλογίσει με τοποθετησεις εδω μεσα και περιμένω κάποιον να βγει και να πει κάποια πράγματα, ελπίζω να γίνει με το τέλος της σεζον.
Μέχρι εκεί όμως.
Αντιλαμβάνομαι ότι οι περισσότεροι προσγειωθηκαμε αποτομα φέτος.
Αλλά ο ΠΑΟΚ δέχτηκε απανωτά χτυπήματα και αυτή τη στιγμή αντι εμείς να βοηθήσουμε να τα ανταποδώσει,ρίχνουμε και από πάνω.



Δεν περίμενα ότι θα χρειαστεί να γράψω τέτοιο ποστ, ειδικά ως απάντηση σε σένα Bane, αφού πίστευα ότι οι απόψεις μας είναι πολύ κοντά, και υπήρχε μια αμοιβαία κατανόηση και εκτίμηση.

Αρχικά, για να το βγάλω από τη μέση, αφού είναι αυτό που με έθιξε βαθύτατα, προφανώς και δε βλέπω τον ΠΑΟΚ σαν εταιρεία. Ξενερώνω και μόνο που πρέπει να γράψω κάτι τόσο αυτονόητο. Και το ότι το απομόνωσες έτσι, out of context, το θεωρώ απαράδεκτο.

Ο ΠΑΟΚ για τον καθένα μας είναι κάτι διαφορετικό. Πέρα από αυτά που ανέφερες και πάνω-κάτω συμφωνώ, ο ΠΑΟΚ για μένα, και πριν από όλα τα άλλα, είναι...εγώ. Είναι η σχέση με τον πατέρα μου, είναι οι ιστορίες του παππού μου, είναι οι αξίες και η ηθική που πήρα από το σπίτι μου. Έγινα ΠΑΟΚ τις ημέρες που δεν σκέφτηκα τον ΠΑΟΚ ούτε μια στιγμή. Η ομάδα, τα 4 γράμματα, ο δικέφαλος απλά ήρθαν και κόλλησαν και με βοήθησαν να ορίσω πολλά πράγματα μέσα μου.

Θεωρώ τον Ιβάν πετυχημένο, όχι επειδή έσωσε την ομάδα, όχι επειδή πήρε 1-2-5-10 τίτλους, αλλά γιατί ό,τι έκανε, το έκανε με τρόπο που ταιριάζει σε όλα αυτά που πιστεύω πως είναι και εκπροσωπεί ο ΠΑΟΚ.
Κατά τ'άλλα, όσο ΠΑΟΚ ένιωθα πριν έρθει ο Ιβάν, το ίδιο νιώθω και τώρα.

Είναι ο Ιβάν απαραίτητος για την ποδοσφαιρική ομάδα του ΠΑΟΚ, την ΠΑΕ ΠΑΟΚ, την εταιρεία; Βεβαίως.
Είναι ο Ιβάν απαραίτητος για την ιδέα ΠΑΟΚ; Για μένα, όχι. Είναι τόσο σημαντικός, όσο ο obanebane, όσο ένα παιδί των ακαδημιών, όσο ο 70άρης που βγαίνει στα ράδια και κράζει.

Το ότι είναι απαραίτητος για την ΠΑΕ, δε δημαίνει πως μπαίνει πάνω από την ιδέα ΠΑΟΚ. Ωστόσο, επειδή η ΠΑΕ, όπως και κάθε τμήμα πρέπει να εκπροσωπεί την ιδέα, αυτοί που είναι εκεί θα κριτικάρονται και θα αξιολογούνται.

Την αξιολόγηση την κάνει ο ΛΑΟΣ, και ΟΛΕΣ οι φωνές πρέπει να ακούγονται. Και πρέπει να ακούγονται όλες οι φωνές γιατί η θυσία κάποιων "άρρωστων οπαδών" για τον ΠΑΟΚ, μπορεί να είναι αναλογικά πολύ μεγαλύτερη από αυτή του Ιβάν και του κάθε Ιβάν.

Γι'αυτό μου γυρνάει το μυαλό, όταν κάποιος αναφέρεται σε αυτούς ως ΑΝΗΘΙΚΟΥΣ, επειδή έκραξαν τον Γιώργη. Μπορεί να μη συμφωνώ καν με αυτές τις φωνές/απόψεις, αλλά πρέπει να ακούγονται.

Τέσπα, σταματάω εδώ γιατί είναι ήδη σεντόνι και έχω να γράψω άλλα τόσα. Παίρνω την ευθύνη της όποιας λάθος διατύπωσης στο αρχικό ποστ. Το νόημα όμως ήταν άλλο, και νομίζω φαίνεται σε τέτοιο βαθμό που η απομόνωση μίας πρότασης, είναι πολύ λάθος.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7705
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 03 Ιούλ 2020, 17:41

++++
+1926 by trouman και όχι μόνο

Napoli4 έγραψε:
Ο ΠΑΟΚ για τον καθένα μας είναι κάτι διαφορετικό. Πέρα από αυτά που ανέφερες και πάνω-κάτω συμφωνώ, ο ΠΑΟΚ για μένα, και πριν από όλα τα άλλα, είναι...εγώ. Είναι η σχέση με τον πατέρα μου, είναι οι ιστορίες του παππού μου, είναι οι αξίες και η ηθική που πήρα από το σπίτι μου. Έγινα ΠΑΟΚ τις ημέρες που δεν σκέφτηκα τον ΠΑΟΚ ούτε μια στιγμή. Η ομάδα, τα 4 γράμματα, ο δικέφαλος απλά ήρθαν και κόλλησαν και με βοήθησαν να ορίσω πολλά πράγματα μέσα μου.

Θεωρώ τον Ιβάν πετυχημένο, όχι επειδή έσωσε την ομάδα, όχι επειδή πήρε 1-2-5-10 τίτλους, αλλά γιατί ό,τι έκανε, το έκανε με τρόπο που ταιριάζει σε όλα αυτά που πιστεύω πως είναι και εκπροσωπεί ο ΠΑΟΚ.
Κατά τ'άλλα, όσο ΠΑΟΚ ένιωθα πριν έρθει ο Ιβάν, το ίδιο νιώθω και τώρα.

Είναι ο Ιβάν απαραίτητος για την ποδοσφαιρική ομάδα του ΠΑΟΚ, την ΠΑΕ ΠΑΟΚ, την εταιρεία; Βεβαίως.
Είναι ο Ιβάν απαραίτητος για την ιδέα ΠΑΟΚ; Για μένα, όχι. Είναι τόσο σημαντικός, όσο ο obanebane, όσο ένα παιδί των ακαδημιών, όσο ο 70άρης που βγαίνει στα ράδια και κράζει.



Πο πο πο...ρε σεις τι γράφετε σήμερα...

Εντάξει δεν μεταδίδω άλλο.

ΠΑΟΚ fucking DNA!!!

Σας ευχαριστώ!!!
Τελευταία επεξεργασία από bersekeros και Παρ 03 Ιούλ 2020, 18:11, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 03 Ιούλ 2020, 18:04

Θέλω να βάλω ++++ και κάτω απ τον Νάπολι,

αλλά επειδή έβαλα και κάτω από το "ανήθικος", να σημειώσω και το εξής, ότι και αυτό είναι μέσα σε ένα κείμενο, έχει τα δικά του συμφραζόμενα και εδώ απομονώθηκε όπως σωστά σχολίασε ο Νάπολι και την απομόνωση του " ο ΠΑΟΚ ειναι επιχείρηση". Αν και νομίζω όσοι παρακολουθούμε καταλάβαμε ότι ο μπάνε δεν αναφερόταν στον Νάπολι για να προσάψει αυτό. Επίσης ξεκάθαρο ήταν και πριν τις εξηγήσεις σου Νάπολι, το πώς βλέπεις τον ΠΑΟΚ...
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 03 Ιούλ 2020, 18:09

Your wish my command!
Το έβαλα εγώ για σένα trouman!
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες