Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 06 Ιούλ 2020, 19:15

Βλέπω υπαρχει κ άλλος φαν της Τσάμπιονσιπ στο φόρουμ :) Είδα κ ματς πέρσι. Λιντς Σέφιλντ Γουενσντει. Τελευταία νίκη πριν την κατηφόρα. Φέτος θα ανέβουμε όμως. Έχει πολλά καλά παιχτακια η κατηγορια κ πέρσι είχε καλούς που φέτος πάνε καλά στην πρεμιέρ. Ειδικά η τετράδα της Τσελσι, η Σέφιλντ Γιουναιτεντ γενικά, ο Μοπαι κ ο Γουεμπστερ της Μπράιτον, ο Μποουεν της Γουέστ Χαμ.

Καλή αγορά, αλλά νομίζω με τον Ακπομ από σπόντα ενδιαφέρθηκε, απτό κοινό πέρασμα του απ τη Σεντ Τρουιντεν με Κίτσιου, Χαριση. Δε νομίζω να κοιτάμε προς τα κει δυστυχως
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 06 Ιούλ 2020, 19:51

Εγώ θα ξεκινήσω τις "επιθυμίες" μου από το τέρμα....Bruno Varela της Benfica.Επέστρεψε από τον δανεισμό του στον Ajax μιας και ο Αίαντας δεν ενεργοποίησε την οψιόν.Στην Benfica δύσκολα θα βρει χώρο μιας και υπάρχει ο "ακλόνητος" Βλαχοδήμος και δύο νεαρότεροι του ταλαντούχοι με πολυετή συμβόλαια. Το συμβόλαιο του λήγει το 2021,έχει ύψος 1.91 και είναι 25 χρονών.Τον έχουν καλέσει Εθνική χωρίς να αγωνιστεί όμως ακόμη.Πιθανότατα και συγγενής του δικού μας Varella μιας και κατάγεται και αυτός από το πράσινο ακρωτήριο και έχει πορτογαλικό διαβατήριο.Θα είναι κρίμα να μη κυνηγήσουμε την περίπτωση του μιας και έχουμε κοινό δίαυλο επικοινωνίας τον Santos ενώ και ο Vieirinha μπορεί να βάλει το χεράκι του.Στέλνουμε με μεταγραφή όσο όσο Πασχαλακη και Zivkovic και μαζί με Rey κάνουμε ένα πολύ δυνατό δίδυμο.Πρεπει να έχουμε τερματοφύλακα σημείο αναφοράς επιτέλους.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 06 Ιούλ 2020, 20:46

Luigi Vampa έγραψε:Βλέπω υπαρχει κ άλλος φαν της Τσάμπιονσιπ στο φόρουμ :) Είδα κ ματς πέρσι. Λιντς Σέφιλντ Γουενσντει. Τελευταία νίκη πριν την κατηφόρα. Φέτος θα ανέβουμε όμως. Έχει πολλά καλά παιχτακια η κατηγορια κ πέρσι είχε καλούς που φέτος πάνε καλά στην πρεμιέρ. Ειδικά η τετράδα της Τσελσι, η Σέφιλντ Γιουναιτεντ γενικά, ο Μοπαι κ ο Γουεμπστερ της Μπράιτον, ο Μποουεν της Γουέστ Χαμ.

Καλή αγορά, αλλά νομίζω με τον Ακπομ από σπόντα ενδιαφέρθηκε, απτό κοινό πέρασμα του απ τη Σεντ Τρουιντεν με Κίτσιου, Χαριση. Δε νομίζω να κοιτάμε προς τα κει δυστυχως

Θα ήταν πολύ εποικοδομητική μια συνεργασία με βρετανικό σύλλογο κατά προτίμηση μεγάλο. Παίκτες που δίνουν δανεικούς στην μικρότερη κατηγορία εδώ θα έσπαγαν πλάκα. Εγώ βέβαια έχω πάθει πλάκα με έναν δανεικό της Soorting στην West Bromwichτον Matheus Pereira
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 06 Ιούλ 2020, 21:14

Η Μπρομ κάνει πολύ καλό recruitment κ στους δανεικούς. Περσι είχε Gayle (Newcastle) κ μισή χρόνια τον Barnes που παίζει φέτος στη Λέστερ. Εμένα το πουλέν μου είναι ο Μπενραχμα της Μπρεντφορντ
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τρί 07 Ιούλ 2020, 12:18

Στη Λέστερ παίζει και ο Nampalys Mendy που είναι χαφάρα για εμάς, ότι πρέπει. Κοντος, σκύλος, τρία πλεμόνια, κόβει, ράβει, καθαρίζει λεκέδες, ξεβουλώνει νεροχύτες. Σε καλή ηλικία (28), έχει περάσει από Μονακό και Νις. Ληγει τέλος του μήνα το συμβόλαιο του και ενδιαφέρονται ουντινέζε και τραμπζοσπορ. Παίρνεις το πιτμπουλ και δένεις το κέντρο. Από το να παίζουμε με Εσιτι-Ντουγκλας και να αναπολώ Ζαφειρίου-Καφέ προτιμώ να έχουμε αυτόν και τον Τσιγγαρα.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 00:08

Πόσο χάλια να είναι ???
https://youtu.be/oTIhwXRUMUw
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6875
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό left back » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 00:15

Τσίμιροτ και Ζέκα για τον άξονα.
left back
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ 10 Αύγ 2019, 13:12

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 00:19

panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6875
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 00:26

panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6875
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Παρ 10 Ιούλ 2020, 08:38

Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 11:10

Alfredo Ábalos ... Νομίζω ταιριάζει γάντι στην ομάδα...

https://www.transfermarkt.com/alfredo-abalos/profil/spieler/501243
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 11:27

Τελευταία επεξεργασία από boogeyman77 και Δευτ 20 Ιούλ 2020, 12:21, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 11:43

Claudio Ramos, Borja Baston, Mensah, Escalante και Melgarejo


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 20 Ιούλ 2020, 12:46

Δύο εξαρο-οκτάρια με ταχυδύναμη και δημιουργικότητα. Μπουκαδόρο εξτρέμ που να έχει το γκολ και φορ γκολτζή αλλά και με δυνατότητα να παίζει και περιφερικά, για να πω την αμαρτία μου, στο στυλ του Ελ Αραμπί. Όλοι αυτοί πρέπει να είναι παρόντες στην προετοιμασία από τις 3/8 στο Πήλιο. Ελπίζω ο Ρέμπε να έχει ξεκινήσει από την περασμένη εβδομάδα. Ζητάω πολλά;
Μην δω Μαου, Καντουρί, Εσίτι στον άξονα, με ανάπτυξη πιο αργή και από το slow motion και επίθεση π.χ. Λημνιό και Σιαγόνα, γιατί τέλος Αυγούστου θα γελάσει κάθε πικραμένο χείλι.
Με Άμπελ στον πάγκο και με τα μυαλά αυτά του δεν κάναμε τις ευκαιρίες (!) γκολ, ο Θεός να βάλει το χέρι του.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4957
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τρί 21 Ιούλ 2020, 15:06

Νομίζω ότι θα ήταν μια πολύ καλή VFM επιλογή ο συγκεκριμένος ο οποίος ολοκλήρωσε το συμβόλαιό του με τη Λεχ Πόζναν.



https://www.transfermarkt.com/christian ... eler/76274
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες