Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:20

Trouman Λοιπόν αδερφέ ο γάβρος ήθελε να γίνει τώρα των εφέσεων γιατί η δεοντολογίας θα του ρίξει υποβιβασμό να πάει εκεί κ να αθωωθεί από την στιγμή που δεν πέρασε αυτό έσφιξαν τα γάλατα γιατί η ουεφα δεν αστειεύεται αυτό.
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:21

Σπανος και οφη ψηφισαν υπερ γαυρου δηλ
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό trouman » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:29

TheCursed έγραψε:Trouman Λοιπόν αδερφέ ο γάβρος ήθελε να γίνει τώρα των εφέσεων γιατί η δεοντολογίας θα του ρίξει υποβιβασμό να πάει εκεί κ να αθωωθεί από την στιγμή που δεν πέρασε αυτό έσφιξαν τα γάλατα γιατί η ουεφα δεν αστειεύεται αυτό.


άρα έχει να κάνει κυρίως με τον γαύρο και όχι δικιά μας εκκρεμότητα. Αναρωτήθηκα μπερσεκερος, μήπως αυτό σημαίνει και ότι πια, δεν μπορούν να τιμωρήσουν τον ΠΑΟΚ για άλλη σεζόν όπως εξήγησε ο Μπαλτάκος και αυτο ενισχύεται, ίσως, αν πάει ακόμα πιο πίσω η εκδίκαση. Εγώ θα πω ένα μακάρι, για αυτά που λες Cursed . Θα είναι πραγματικά πρωτοφανές και όντως θα πέσουμε απ τα σύννεφα, κανονικά όμως
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:31

trouman έγραψε:
TheCursed έγραψε:Trouman Λοιπόν αδερφέ ο γάβρος ήθελε να γίνει τώρα των εφέσεων γιατί η δεοντολογίας θα του ρίξει υποβιβασμό να πάει εκεί κ να αθωωθεί από την στιγμή που δεν πέρασε αυτό έσφιξαν τα γάλατα γιατί η ουεφα δεν αστειεύεται αυτό.


άρα έχει να κάνει κυρίως με τον γαύρο και όχι δικιά μας εκκρεμότητα. Αναρωτήθηκα μπερσεκερος, μήπως αυτό σημαίνει και ότι πια, δεν μπορούν να τιμωρήσουν τον ΠΑΟΚ για άλλη σεζόν όπως εξήγησε ο Μπαλτάκος και αυτο ενισχύεται, ίσως, αν πάει ακόμα πιο πίσω η εκδίκαση. Εγώ θα πω ένα μακάρι, για αυτά που λες Cursed . Θα είναι πραγματικά πρωτοφανές και όντως θα πέσουμε απ τα σύννεφα, κανονικά όμως


Όχι δεν έχει να κάνει με εμάς είναι για τα στημένα του γκει ξεκάθαρα εμείς τελειώσαμε αδερφέ δεν έχουν καμιά κατηγορία η κατηγορία τους ήταν ότι η εεα είναι δεσμευτική αυτοί θα έχουν τρέξιμο τώρα εκτός αν αρχίσουν να χάνονται δικαστές πάλι όπως του νοορ 1
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό laska4 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:34

Εγώ ξανάλέω ότι ο αυγενακης έχει έτοιμη τροπολογία
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:37

laska4 έγραψε:Εγώ ξανάλέω ότι ο αυγενακης έχει έτοιμη τροπολογία


προφανως και θα βρουν κατι ωστε να μην πεσουν αλλα μονο το ρεζιλι παγκοσμιως εμενα μου φτανει.
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:40

TheCursed έγραψε:
laska4 έγραψε:Εγώ ξανάλέω ότι ο αυγενακης έχει έτοιμη τροπολογία


προφανως και θα βρουν κατι ωστε να μην πεσουν αλλα μονο το ρεζιλι παγκοσμιως εμενα μου φτανει.


Και ο ευρωπαϊκός αποκλεισμός βεβαίως βεβαίως, θα συμπλήρωνα.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό laska4 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:41

Εκεί ελπίζουμε ότι στην Ευρώπη δεν αστειεύονται και άλλοι σύλλογοι θα διαμαρτυρηθούν οπότε σίγουρα θα πέσει Μπαν από εκεί...εμείς είμαστε χαζοί...σίγουρα θα βγάλει ο αυγουλακης ντροπολογια

Μπερσεκερος αυτό μαζί το γράψαμε
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 14:49

Όσες ομάδες έχουν καταδικαστεί για στημένα (ακόμα και σε πρώτο βαθμό), αυτομάτως έχουν αποκλειστεί από Ευρώπη..
Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει στραβά μάτια η ουεφα όταν άλλες ομάδες έχουν αποκλειστεί ενώ στην πορεία δικαιώθηκαν..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό laska4 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 15:54

Άγνωστες πτυχές από την παραίτηση του υπουργού Δικαιοσύνης, Δημήτρη Κράνη, έρχονται στη δημοσιότητα από το tvxs. Οι επιθέσεις των «Παραπολιτικών» και η «απροθυμία του να βοηθήσει εφοπλιστή-μιντιάρχη».
Πλούσιο φαίνεται πως είναι το παρασκήνιο της παραίτησης του Υφυπουργού Δικαιοσύνης Δημήτρη Κράνη, η παρουσία του οποίου στη συγκεκριμένη θέση απασχόλησε ιδιαίτερα εκδοτικά συμφέροντα που έχουν ισχυρή στήριξη αλλά, όπως φαίνεται, και επιρροή στην κυβέρνηση Μητσοτάκη.

Στην παραίτησή του ο Δημήτρης Κράνης, επικαλείται επαγγελματικές υποχρεώσεις αν και υπάρχει μια εκδοχή για πολιτικούς λόγους που οδήγησαν τον Υφυπουργό στην παραίτηση. Ασφαλείς πληροφορίες του tvxs.gr, πάντως, αναφέρουν ότι ο κ. Κράνης έχει προαναγγείλει στο περιβάλλον του την πρόθεση να παραιτηθεί εδώ και αρκετές μέρες.

Όμως ενδιαφέρον προκαλούν οι επιθέσεις που δέχτηκε συστηματικά από τα φιλοκυβερνητιά "Παραπολιτικά". Από την άλλη, η εφημερίδα Δημοκρατία, σε δημοσίευμά της υποστήριζε ότι ο -παραιτηθείς πλέον- υφυπουργός και πρώην Αντιπρόεδρος του Αρείου Πάγου ήταν στο επίκεντρο μιας εκστρατείας σπίλωσής του από τα "Παραπολιτικά" λόγω της "απροθυμίας του σοβαρού υφυπουργού να βοηθήσει στο κλείσιμο σημαντικών δικαστικών εκκρεμοτήτων μεγάλου επιχειρηματία που βρίσκεται πολύ κοντά -αν όχι εντός- της κυβερνητικής οικογένειας", ουσιαστικά φωτογραφίζοντας εφοπλιστή-μιντιάρχη κοντά στην οικογένεια Μητσοτάκη.


.
Παραπολιτικά: Τον υποδέχτηκαν με ύμνους και μετά τον "στόλισαν"
Πράγματι, τα Παραπολιτικά υποδέχτηκαν με ύμνους τον Υφυπουργό Δ. Κράνη τις πρώτες ημέρες μετά την ορκωμοσία της κυβέρνησης Μητσοτάκη, μιλώντας για την διαδρομή του στη Δικαιοσύνη μέχρι τη θέση του Αντιπροέδρου του Αρείου Πάγου, ως ένα άνθρωπο "που κόσμησε το δικαστικό σώμα".

Όμως λίγο αργότερα, η στάση απέναντι στο Δημήτρη Κράνη αλλάζει εντυπωσιακά. Σύμφωνα με τις αναρτήσεις που υπογράφει προσωπικά ο εκδότης Γιάννης Κουρτάκης, διαβάζουμε στα parapolitika.gr

Δημήτρης Κράνης: Ο ανύπαρκτος υφυπουργός της κυβέρνησης που το παίζει… ωραίος (14.01.2020)
Δημήτρης Κράνης: Η απόλυτη κατάντια ενός ανύπαρκτου (δήθεν) πολιτικού (20.01.2020).
Τα κλαψουρίσµατα του Δημήτρη Κράνη σε δικηγορικές αγκαλιές (04.02.2020)
Υπό διαρκή παραίτηση ο... «ωραίος» Δημήτρης Κράνης (13.02.2020)
Για ποιους υφυπουργούς χτυπούν... «καμπάνες» από το Μαξίμου (06.05.2020)
Συνήγοροι υπεράσπισης του Κράνη ο Θωμαΐδης και ο Φιλιππάκης (04.06.2020)
Οι στενές σχέσεις του υφυπουργού Κράνη µε τον Δημήτρη Μελισσανίδη (28.07.2020)
Αποκλειστικό: Παραιτήθηκε ο υφυπουργός Δικαιοσύνης, Δημήτρης Κράνης- Θέμα ημερών ο ανασχηματισμός (31.07.2020)
Όπως γίνεται σαφές από τους τίτλους και το περιεχόμενο, ο εκδότης των Παραπολιτικών, εκτός από τις προσωπικές επιθέσεις προς τον Κράνη, τον τοποθετεί μέσα σε διασταυρούμενα "ποδοσφαιρικά" πυρά και σε υποθέσεις που απασχολούν άμεσα τον επιχειρηματία Βαγγέλη Μαρινάκη.

Έχει προαποφασιστεί η αντικαταστάτης του στη θέση της Υφυπουργού;
Σύμφωνα με τη εφημερίδα Δημοκρατία ο Δ. Κράνης είχε δεχτεί πιέσεις από συγκεκριμένα συμφέροντα με την απειλή της αντικατάστασής του στον ανασχηματισμό από "γαλανή πρώην δικαστικό" που προωθήθηκε στα ανώτερα κλιμάκια από την προηγούμενη κυβέρνηση η οποία "συνδέεται και με κουμπαριά με ιστορικό πρόσωπο της οικογένειας Μητσοτάκη. Το δημοσίευμα φαίνεται να "φωτογραφίζει" πρόσωπο που αναφέρεται για τις θερμές σχέσεις της με επιχειρηματία που πρωταγωνιστεί σε συγκεκριμένες "συνομιλίες", κάτι που θα ήταν πραγματικά σκανδαλώδες.

Σύμφωνα με τη Δημοκρατία η επίδοξη νέα Υφυπουργός, εμφανίζεται πρόθυμη να κάνει τις αναγκαίες παρεμβάσεις που αρνήθηκε ο Δ. Κράνης. Μένει να αποδειχθεί από την ταυτότητα του/της αντικαταστάση στη θέση, αν η κυβέρνηση επιβεβαιώνει έμπρακτα τόσο τις απίστευτες μεθοδεύσεις όσο και την κατηγορία ότι λειτουργεί ως εντολοδόχος συγκεκριμένου επιχειρηματία .

Όσο για τις παρεμβάσεις στη Δικαιοσύνη, αυτές φαίνεται να θεωρούνται ήδη δεδομένες από τους ενδιαφερόμενους, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Δεν έχει μείνει ασχολίαστη η κατάθεση της πρώην Εισαγγελέως του Αρείου Πάγου Ξένης Δημητρίου, πως την ημέρα που κρινόταν στον Άρειο Πάγο, η τύχη των "προστατευόμενων μαρτύρων" της Novartis είχε δει τον Δ.Κράνη στο κτίριο "να χαριεντίζεται" με τον Αντιεισαγγελέα του Αρείου Πάγου κ. Κατσιρώδη.

Πηγή: tvxs

Τα χειρότερα έρχονται... Μέχρι και υφυπυργο έδιωξε ο χοντρός
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 16:10

Ένα θέλω.. Να βγει η απόφαση την Τετάρτη το μεσημέρι... Η την Πέμπτη το πρωί... Δεν έχω όμως καμία εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη. Καμία..
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 03 Αύγ 2020, 16:16

tzo_1926 έγραψε:Ένα θέλω.. Να βγει η απόφαση την Τετάρτη το μεσημέρι... Η την Πέμπτη το πρωί... Δεν έχω όμως καμία εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη. Καμία..


Να βγει την Πέμπτη 6/8/2020
στις 21:00, μία ώρα
πριν το ματς Γούλβς - gay :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 16:42

TheCursed έγραψε:
laska4 έγραψε:Εγώ ξανάλέω ότι ο αυγενακης έχει έτοιμη τροπολογία


προφανως και θα βρουν κατι ωστε να μην πεσουν αλλα μονο το ρεζιλι παγκοσμιως εμενα μου φτανει.



Υπάρχει φυσικά και μια βασική διαφορά. Ο Αυγενακης σαν κρατικός λειτουργός (τρομάρα μας), έβγαλε τροπολογία, για την απόφαση μιας κρατικής επιτροπής που βγάζει πόρισμα, αποτελούμενη από 3 νομικούς κ 2οικονομολογους.
Δε μπορεί ως στιγμής να προσβάλει απόφαση της ΕΠΟ, η οποία μάλιστα θα εκδοθεί από τακτικούς δικαστές.

Αυτό που θα κάνουν είναι να πιεσουν μέσω του αυγενακη τους δικαστές,(γι αυτό κ θέλουν να τον κρατήσουν στον ανασχηματισμο) και από την άλλη να πιεσουν μέσω του γιου του κερατάτην ΟΥΕΦΑ για να περιμένει την βέβαιη αθώωση τους (αν κ εφόσον υπάρξει πρωτοβάθμια καταδίκη, που αμφιβάλω) στο δεύτεροβαθμιο
Ουσιαστικά πήγαν να σκάψουν το λακο μας με bulling στην επιτροπή εφέσεων για την υπόθεση Ξάνθης, κ τώρα υπάρχει ο κίνδυνος να πέσουν οι ίδιοι μέσα.
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τρί 04 Αύγ 2020, 14:39

Άσχετο μόλις πέτυχα στο σταρ στο ζαπινκ αθλητικές ειδήσεις.. γκέι-βαζελος-κουλα-γκει β' .. οι ειδήσεις..

Εμάς ούτε έδειξε τίποτα.
Έχει γίνει μεγάλη ζημιά παίδες.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6031
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 04 Αύγ 2020, 14:57

Δεν μου κάνει εντύπωση.
Αν δεις το teletext του star έχει τις αθλητικές ειδήσεις του γαυρο10..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 41 επισκέπτες