Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικά

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 16:58

ΠΑΟΚ και Ευρώπη : Όλα τα σενάρια


Πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος των πλέι οφ, ο ΠΑΟΚ δεν είναι πλέον το φαβορί, αλλά παραμένει στο παιχνίδι της 2ης θέσης, ακόμη κι αν δεν του επιστραφούν απο το CAS οι 7 βαθμοί.

Η 2η θέση οδηγεί στο νοκ άουτ παιχνίδι της 25η/26ης Αυγούστου του 2ου προκριματικού του Τσάμπιονς Λιγκ και με μια νίκη, ο εκπρόσωπος της Ελλάδας συνεχίζει στον 3ο γύρο κι εξασφαλίζει στη χειρότερη περίπτωση τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Είναι στην πράξη, ένα παιχνίδι σχεδόν 10 εκατομμυρίων ευρώ!

Στη 2η φάση θα παίξουν έξι ομάδες και μέχρι τώρα έχουν οριστικοποιηθεί οι τρεις.

H Aλκμάαρ από την Ολλανδία, η Βικτόρια Πλζεν απο την Τσεχία και η Ραπίντ Βιέννης από την Αυστρία.

Απομένει να ξεκαθαρίσουν οι δεύτεροι της Ελλάδας (ΠΑΟΚ ή ΑΕΚ), της Τουρκίας (Σίβασπορ, Γαλατασαράι ή Μπεσίκτας) και της Κροατίας (Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ, Όσιεκ, Χάιντουκ ή Ριέκα).

Οι ομάδες χωρίζονται σε ισχυρές και ανίσχυρες και για την ώρα, σίγουρα στους ισχυρούς είναι η Βικτόρια Πλζεν και η Ραπίντ Βιέννης, και σίγουρα στους ανίσχυρους ο εκπρόσωπος της Κροατίας.

Όλα θα κριθούν από το ποιος θα τερματίσει 2ος στην Τουρκία.

Αν είναι 2η η Σίβασπορ, ο ΠΑΟΚ, εφόσον βγει 2ος, πηγαίνει στους ισχυρούς και θα κληρωθεί με έναν εκ των Σίβασπορ, Αλκμάαρ και τον εκπρόσωπο της Κροατίας.

Αν τερματίσει 2η η Γαλατασαράι ή η Μπεσίκτας, ο ΠΑΟΚ πάει στους ανίσχυρους και θα κληρωθούν με έναν και των Γαλατασαράι ή Μπεσίκτας, Βικτόρια Πλζεν, Ραπίντ Βιέννης.

Στην Τουρκία, πάντως, η κατάσταση είναι λίγο μπερδεμένη.



Η Τράπζονσπορ ειναι τιμωρημένη με ένα χρόνο αποκλεισμό από την Ευρώπη λόγω παραβίασης του FFP, αλλά έχει προσφύγει στο CAS.

Αν δικαιωθεί και βγει δεύτερη, τότε -οπως και η Σίβασπορ- πάει στους ανίσχυρους και ο ΠΑΟΚ στους ισχυρούς.

Αν η Τράπζονσπορ μείνει τιμωρημένη, και την Σίβασπορ την περάσει κάποια εκ των Γαλατά ή Μπεσίκτας, τότε ο ΠΑΟΚ πάει στους ανίσχυρους. Αυτό θα συμβεί και αν καταλήξει 2η στην Τουρκία η Μπασακσεχίρ, καθώς έχει περισσότερους βαθμούς από τον ΠΑΟΚ στην ειδική βαθμολογία της ΟΥΕΦΑ.

Αν ο ΠΑΟΚ τερματίσει 2ος, με το τέλος του τουρκικού πρωταθλήματος θα ξέρει τους πιθανούς αντιπάλους του στον 2ο προκριματικό.

Η κλήρωση γι΄ αυτό τον γύρο, θα γίνει στις 10 Αυγούστου.




Γιώργος Κουβεντίδης Thessports

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βέβαια,ο τίτλος είναι ΌΛΑ τα σενάρια, αλλα μαύρα μεσάνυχτα για τις διαφοροποιήσεις με τον κατακτητή του Europa
Υπνος βαθύς
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:02

aivas19 έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:Αν νικήσουμε αύριο την αεχ και ο κάτοχος Europa πάρει εισιτηριο ομίλων C.L από το πρωτάθλημά του,
τότε το Rapid Wien - LASK που παίζει αύριο θα βγάλει τον κατά 50% πιθανό μας 1ο αντίπαλο

Άμπελ θα κάτσεις να το δεις,έτσι;
(Μάλλον όχι,αφου παίζουμε κι εμείς :lol: )

Νεος στο φορουμ. Ευχαριστουμε για την αναλυση αδερφε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να σαι καλά φίλε! Καλως όρισες!
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:09

Doomlord4 έγραψε:... μαύρα μεσάνυχτα για τις διαφοροποιήσεις με τον κατακτητή του Europa
Υπνος βαθύς


Πο...πο... εντάξει... καμία σχέση , με όπως τα έχεις γράψει αναλυτικά και ξεκάθαρα εσύ.

Αναμένουμε και το άλλο σενάριο.
Να'σαι καλά.

Στο συγκεκριμένο θέμα, είσαι ότι πιο ξεκάθαρο και κατανοητό έχω διαβάσει.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:27

Όχι το άλλο σενάριο που λέω είναι αυτό που γράφει ο Κουβεντίδης
Απλά του ξεφεύγει ότι αν το Europa το πάρει ας πούμε η Inter,θα έχουμε το σενάριο που ανέλυσα,δηλαδή Victoria ή Rapid ΜΟΝΟ
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:30

Οκ thanks again. :D

Η αλήθεια είναι ότι αρχικά μπερδεύτηκα :D
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:32

Χαρά στο κουράγιο σου ρε ντουμ
Πιστεύω ότι είσαι ο μοναδικός που ασχολείται με αυτό το τόσο σοβαρό ζήτημα.
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:35

Τι να με πειράζει!
Αν μια στο εκατομμυριο κάποιο γραπτό μου μπορεί να κάνει την διαφορά,εγω θα είμαι τρισευτυχισμένος να δω την ομάδα μου να προοδεύει!!
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:42

Doomlord4 έγραψε:Τι να με πειράζει!
Αν μια στο εκατομμυριο κάποιο γραπτό μου μπορεί να κάνει την διαφορά,εγω θα είμαι τρισευτυχισμένος να δω την ομάδα μου να προοδεύει!!


Σωραίος.

Οπότε σαν σούμα...αν δεν κάνω λαθος :D

Το πιθανότερο είναι να κατακτήσει το Europa κάποια ομάδα που θα βγει Ch.L. Οπότε οι πιθανοί αντίπαλοι θα είναι Αυστριακοί ή Τσέχοι.

Στο άλλο σενάριο (το λιγότερο πιθανό) Τούρκοι, Ολλανδοί, Κροάτες ή Τούρκοι, Τσέχοι, Κροάτες
ανάλογα τι θα γίνει με τη δεύτερη θεση στην Τουρκία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:43

Doomlord4 έγραψε:Τι να με πειράζει!
Αν μια στο εκατομμυριο κάποιο γραπτό μου μπορεί να κάνει την διαφορά,εγω θα είμαι τρισευτυχισμένος να δω την ομάδα μου να προοδεύει!!

Οκ θενκς
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:47

https://www.sdna.gr/podosfairo/736870_t ... y-paok-sto


Προσοχή εδώ!
Γράφει τα ίδια που αναδημοσίευε ο Τζαντζαράς από την Forza



Αν το Europa League (τελικός 21 Αυγούστου) πάει σε χέρια ομάδας που έχει εξασφαλίσει εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League μέσω του πρωταθλήματος του (το πιο πιθανό), τότε η ΟΥΕΦΑ θα κάνει το λεγόμενο rebalancing. Σε αυτή την περίπτωση η εκπρόσωπος της Γαλλίας (Ρεν) θα πάει απευθείας στους ομίλους, ο ρωσικός εκπρόσωπος θα προκριθεί απευθείας play-off και τα ζευγάρια του 3ου προκριματικού θα γίνουν τρία.

Σε αυτή την περίπτωση η ΑΕΚ ή ΠΑΟΚ θα κληρωθούν εκ των: την δεύτερη της Πορτογαλίας (κατά πάσα πιθανότητα την Μπενφίκα που βρίσκεται στο -6 από την Πόρτο, πέντε στροφές πριν το τέλος), την δεύτερη του Βελγίου (Γάνδη) και την δεύτερη της Ουκρανίας (κατά πάσα πιθανότητα την Ντιναμό Κιέβου που βρίσκεται στο +2 από την Ζόρια και στο +3 από την Ντέσνα δύο αγωνιστικές πριν το τέλος).

Αν το Europa League πάει στα χέρια ομάδας που δεν έχει εξασφαλίσει την είσοδο της στο Champions League μέσω του πρωταθλήματος της, τότε τα ζευγάρια θα γίνουν τέσσερα και στους πιθανούς αντιπάλους των ελληνικών ομάδων θα προστεθεί ο δεύτερος της Ρωσίας (μία εκ των Λοκομοτίβ Μόσχας, Κράσνονταρ). Ο αγώνας για τον τρίτο προκριματικό του Champions League θα είναι και πάλι μονός και θα γίνει το διήμερο 15-16 Σεπτεμβρίου, λίγες ημέρες μετά την σέντρα της Super League, με τον χαμένο να έχει έτσι κι αλλιώς εξασφαλισμένο εισιτήριο για τους ομίλους του Europa League.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Λοιπόν,πέρυσι η Τσέλσι πήρε το Europa και πήρε εισητήριο C.L κι από το πρωτάθλημα

https://kassiesa.net/uefa/AccessList2019.html

Όπως βλέπετε στη στήλη NCQ2 η 10 και η 11 χώρα έστειλε τους εκπρωσοπους στον 3ο προκριματικό,οπότε στον 2ο έμειναν 4 ομάδες από τις χώρες 12-15

Φέτος οι χώρες 12-15 είναι οπως βλέπουμε εδώ
https://kassiesa.net/uefa/AccessList2020.html

Αυστρία
Τσεχία
Ελλάδα
Κροατία


Rapid
Victoria
--------------
ΠΑΟΚ Ή αεκ
Οποιαδήποτε κροατική



Όλοι οι δημοσιογράφοι της πόλης ανεβάζουν ανακρίβειες και λάθη και παραπληροφορούν
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:50

bersekeros έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:Τι να με πειράζει!
Αν μια στο εκατομμυριο κάποιο γραπτό μου μπορεί να κάνει την διαφορά,εγω θα είμαι τρισευτυχισμένος να δω την ομάδα μου να προοδεύει!!


Σωραίος.

Οπότε σαν σούμα...αν δεν κάνω λαθος :D

Το πιθανότερο είναι να κατακτήσει το Europa κάποια ομάδα που θα βγει Ch.L. Οπότε οι πιθανοί αντίπαλοι θα είναι Αυστριακοί ή Τσέχοι.

Στο άλλο σενάριο (το λιγότερο πιθανό) Τούρκοι, Ολλανδοί, Κροάτες ή Τούρκοι, Τσέχοι, Κροάτες
ανάλογα τι θα γίνει με τη δεύτερη θεση στην Τουρκία.


Ναι,απλά όχι κάποιοι αυστριακοί και κάποιοι τσέχοι
Αλλα οι Rapid/Victoria 100%
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:54

Ok καθαρό!

Και όπου Ολλανδοί = Άλκμααρ
Τελευταία επεξεργασία από bersekeros και Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 17:55

Αν θέλει η ΠΑΕ να κάνει δουλειά από τώρα μπορεί να "κατασκοπεύσει'' 4/5 ομάδες

Στο ένα σενάριο ειναι λίγοι οι υποψήφιοι (2) ας δο;yμε τα υπόλοιπα τους ματς!
Στο άλλο σενάριο θα τα βρούμε σκουρα με Άλκμααρ ή Galata/Fener, χρειάζεται ανάλυση και παρακολουθηση

Υπάρχει και το σενάριο που τερματίζουμε 3οι και θα μας χρησιμεύσουν video της valetta :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 04 Ιούλ 2020, 18:08

Σενάρια επί σεναρίων και όταν έρχεται βατος αντίπαλος είμαστε απόντες.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Κυρ 05 Ιούλ 2020, 13:19

Πεσαμε,πεφτουμε συνέχεια,επιβάλεται να σηκωθούμε
Μέχρι να γίνουμε (μόνιμοι) παροντες...


ομιλων....




Τσουλου,αν γίνεται :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες