Φανέλα ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Piero » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:11

Για εμένα αυτό το πράγμα δεν είναι ΠΑΟΚ. αιληνικες μαλακίες

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Piero
 
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Σάβ 05 Νοέμ 2016, 13:47
Τοποθεσία: Köln,NRW,DE (Κολωνία)

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:15

Το ότι σιχαινόμαστε το κράτος των Αθηνών,το ότι σιχαινόμαστε όλο το πολιτικό σκηνικό ισχύει για όλους μας. Αλλά το να τιμούμε αυτούς που πέθαναν για να είμαστε ελεύθεροι δεν έχει καμία απολύτως σχέση! Μην δημιουργούμε θέμα από το πουθενά.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:17

Ότι χειρότερο έχει βγει ποτέ.
Και φωτογράφιση σε μαυροπίνακα..
Ποιος το σκέφτηκε είναι δυνατόν?

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:30

Piero έγραψε:Για εμένα αυτό το πράγμα δεν είναι ΠΑΟΚ. αιληνικες μαλακίες



Γιατί γίνεσαι προκλητικός;

Είναι ΠΑΟΚ να βγαίνει κάποιος. φωτογραφία κρατώντας περήφανα τη σημαία της Γερμανίας μπροστά στο Dom της Κολονίας;

Την ίδια στιγμή που κάνει και τα παρακάτω....

Είναι ΠΑΟΚ,αυτός ο ίδιος κάποιος, να αποκαλεί την Θεσσαλονίκη Σελανίκ και τον σφαγέα κεμάλ μία από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες του εικοστού αιώνα ποστάροντας φώτο από το τουρκικό προξενείο Θεσσαλονίκης και να βάζει καρδούλες στην τουρκική σημαία;

Είναι ΠΑΟΚ αυτός ο ίδιος κάποιος να λέει ''ούτε μια ώρα στο στρατό, ούτε μια ώρα για την πατρίδα'';

Είναι ΠΑΟΚ αυτός ο ίδιος κάποιος να λέει ''σκ@τά σε έθνος, παραδόσεις, κρεατοφαγία'';

Είναι ΠΑΟΚ αυτός ο ίδιος κάποιος να αυτοαποκαλείται γελώντας ''προδότης της πατρίδας'';

Απάντησέ μου σε παρακαλώ για αυτόν τον άγνωστο (υποθετικό και μη σχετιζόμενο με υπαρκτό πρόσωπο :lol: ) κάποιον.

Αυτός ο κάποιος είναι ΠΑΟΚ;
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:42

Piero έγραψε:...αιληνικες μαλακίες...

Ευτυχώς ο παππούς μου -οπως και οι παππούδες/γονείς πολλών- δεν σκέφτηκαν έτσι και ο Piero μπορεί να γράφει ότι γουστάρει ελεύθερος...
Και το σχόλιο μου δεν έχει να κάνει με εθνικιστικές κορώνες.

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Το ότι σιχαινόμαστε το κράτος των Αθηνών,το ότι σιχαινόμαστε όλο το πολιτικό σκηνικό ισχύει για όλους μας. Αλλά το να τιμούμε αυτούς που πέθαναν για να είμαστε ελεύθεροι δεν έχει καμία απολύτως σχέση! Μην δημιουργούμε θέμα από το πουθενά.


Ολοσωστο... κάποιοι όμως δεν καταλαβαίνουν.


ΥΣ.1 Να υποθέσω πως εγώ που γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα με καταγωγή από την Άρτα είμαι χαμουτζης και λιγότερο ΠΑΟΚ από κάποιους εδώ μέσα.
Ρε δεν πάτε στο διάολο?

ΥΣ.2 Το σχόλιο μου δεν έχει να κάνει με πολιτικές πεποιθήσεις.
Τελευταία επεξεργασία από GiorgosAtha και Παρ 25 Σεπ 2020, 20:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:46

GiorgosAtha έγραψε:
ΥΣ. Να υποθέσω πως εγώ που γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα με καταγωγή από την Άρτα είμαι χαμουτζης και λιγότερο ΠΑΟΚ από κάποιους εδώ μέσα.
Ρε δεν πάτε στο διάολο?


20 χρόνια στην Αθήνα, μια χαρά άρρωστα ΠΑΟΚτσακια γνώρισα, πηγαίναμε παρέα γήπεδα κλπ σε δύσκολες καταστάσεις, ειδικά από το 95 μέχρι το 2000... Σε όλες τις γειτονιές μόνοι μας, ασυνόδευτοι.

Να σαι καλά συνονόματε!!!

Στάλθηκε από SM-N975F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:48

Μην ανοίγετε τέτοια κουβέντα ρε σεις.

@bersekeros δηλαδή το να μην είναι κάποιος σε κανένα από τα άκρα που περιγράφεις γίνεται? Επιτρέπεται? Ή υπάρχει μόνο δίπολο?

@GiorgosAtha το κράτος των Αθηνών είναι έννοια που δεν έχει να κάνει με έθνος αλλά με το κράτος το οποίο μια ζωή ήταν αθηνοκεντρικο. Που κολλάει το αν είσαι Αθηναίος είσαι λιγότερο ΠΑΟΚ? Δε έχω ακούσει ποτέ κανέναν να λέει κάτι τέτοιο, κι αν το έχεις ακούσει απλά όποιος στο είπε δεν είναι ΠΑΟΚ, τόσο απλά. Οι Αθηναίοι ΠΑΟΚτσηδες είναι πρότυπο για όλους μας. Ο πανελλήνιος σύνδεσμος έχει το ρισπεκτ απ' όλο τον κόσμο του ΠΑΟΚ. Αυτά που λες να τα ξεχάσεις αν τα έχεις ως σκέψεις.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:53

Εδώ είχαμε κάποτε επιθέσεις (πληθυντικός) στον paoktzis λόγω ονόματος
Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Πάντως είμαστε απίστευτοι. Ευκαιρίες για να διαφωνούμε ψάχνουμε. Εντωμεταξυ τα τελευταία τέσσερα χρόνια έχουμε βγάλει τρείς φορές μπλέ μπλούζα και δεν ενοχλήθηκε κανείς. Φέτος μας ενόχλησε. Τέλος αν δεν μας το έλεγαν ότι είναι αφιερωμένη στα 200 χρόνια από την απελευθέρωση χαμπάρι δεν θα παίρναμε, τουλάχιστον μέχρι να την αγόραζε κάποιος. :D
Δεν είναι το μπλε για μένα, είναι ότι είναι εξαιρετικά ασχημη
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11432
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:55

@Parolos

'Αποψη εκφράσαν πολλοί. Είδες να απαντάω σε κάποιον;

Ερώτηση απεύθυνα σε έναν συγκεκριμένο. Αυτός θα ήθελα να μου απαντήσει.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Piero » Παρ 25 Σεπ 2020, 20:56

bersekeros έγραψε:
Piero έγραψε:Για εμένα αυτό το πράγμα δεν είναι ΠΑΟΚ. αιληνικες μαλακίες



Γιατί γίνεσαι προκλητικός;

Είναι ΠΑΟΚ να βγαίνει κάποιος. φωτογραφία κρατώντας περήφανα τη σημαία της Γερμανίας μπροστά στο Dom της Κολονίας;

Την ίδια στιγμή που κάνει και τα παρακάτω....

Είναι ΠΑΟΚ,αυτός ο ίδιος κάποιος, να αποκαλεί την Θεσσαλονίκη Σελανίκ και τον σφαγέα κεμάλ μία από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες του εικοστού αιώνα ποστάροντας φώτο από το τουρκικό προξενείο Θεσσαλονίκης και να βάζει καρδούλες στην τουρκική σημαία;

Είναι ΠΑΟΚ αυτός ο ίδιος κάποιος να λέει ''ούτε μια ώρα στο στρατό, ούτε μια ώρα για την πατρίδα'';

Είναι ΠΑΟΚ αυτός ο ίδιος κάποιος να λέει ''σκ@τά σε έθνος, παραδόσεις, κρεατοφαγία'';

Είναι ΠΑΟΚ αυτός ο ίδιος κάποιος να αυτοαποκαλείται γελώντας ''προδότης της πατρίδας'';

Απάντησέ μου σε παρακαλώ για αυτόν τον άγνωστο (υποθετικό και μη σχετιζόμενο με υπαρκτό πρόσωπο :lol: ) κάποιον.

Αυτός ο κάποιος είναι ΠΑΟΚ;
Εντάξει έψαξες καλά το ινσταγκραμ

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Piero
 
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Σάβ 05 Νοέμ 2016, 13:47
Τοποθεσία: Köln,NRW,DE (Κολωνία)

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:03

Παρολέ δεν έχω θέμα μπορεί να υπερεβαλα και λιγο. Απλά με εκνευρίζει πχ. το "Αθηναίζοι". Όχι ρε φίλε... είμαι Αθηναίος.
Όπως και για τα δήθεν αντι-εθνικα... δηλαδή μας πειράζει και είναι εθνικιστικό που η ΠΑΕ τιμά την Επανάσταση του '21 αλλά αν έβγαζε καμία φανέλα για το Πόντο, την Πόλη και/ή την Σμύρνη θα βαραγαμε μ@λακία όλοι εδώ μέσα!
Να θυμησω επίσης πως η επανάσταση του '21 δεν είχε να κάνει μόνο με την Ν. Ελλάδα... αλλά πολλοί Βορειοελλαδιτες δώσαν το αίμα τους -και όχι μονο- για την Ελλάδα και την ελευθερία όπως ο Εμμανουήλ Παπάς!

Τεσπά μη ξεφεύγουμε... για την φανέλα. Εγώ δεν την βλέπω άσχημη αλλά ούτε και ενθουσιάστηκα... από εκεί και πέρα... περί ορεξεως κολοκυθόπιτα.
Σαν κίνηση πάντως της ΠΑΕ εγώ την βρίσκω σωστή και ωραία.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:08

Εντάξει, δεν είναι καμιά σούπερ φανελα αλλά αποτυπωνει ένα συγκεκριμένο σκεπτικό, λεει μια ιστορια. Δεν φτιάχτηκε στο πόδι έτσι για να μας βρίσκεται και μια 4η εμφάνιση. Γίνεται δουλειά σωστη στις φανέλες. Όσοι έχουν αλλεργία σε οτιδήποτε Ελληνικο, να σηκωθούν να φύγουν από την Ελλάδα και να μην ξανασχοληθουν.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό invincible » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:10

"Εμφύλιος" στην Τούμπα! "Μπράβο Ιβάν, τους… πονάει – Ντροπή για την ιστορία του ΠΑΟΚ"

ΠΑΟΚ: Την τέταρτη φανέλα του παρουσίασε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, που είναι αφιερωμένη στην επανάσταση του 1821 και… σήκωσε μεγάλη συζήτηση.

Η φανέλα είναι μπλε, έχει την ελληνική σημαία πίσω στην πλάτη, ενώ εσωτερικά θα αναγράφεται ο Εθνικός Ύμνος ως φόρος τιμής για την συμπλήρωση 200 χρόνων από την επανάσταση του 1821.

Κάτω από τις φωτογραφίες στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ στο Facebook, υπάρχουν πάνω από 400 σχόλια και οι απόψεις ποικίλουν. Αρκετοί στηρίζουν την κίνηση και αποθεώνουν την διοίκηση και τον Ιβάν Σαββίδη, ενώ άλλοι… κράζουν και κάνουν λόγο για μέρα ντροπής.

** Ό,τι πονάει τους ανθέλληνες είναι πρόοδος. Μπράβο στην παε!

** Προσέξατε που είναι αφιερωμένη στην ελληνική επανάσταση και όχι στην σύγχρονη Ελλάδα των πολιτικών. Και όσοι διαφωνούν με την φανέλα και την αφιέρωση να ξέρουν ότι αν δεν γινόταν η ελληνική επανάσταση ίσως ακόμα να μιλούσαμε τουρκικά έτσι για να σκεφτόμαστε πριν γράψουμε κάτι δημόσια

** Λογικά η εθνική ελλαδος θα βγάλει φανέλα με το Δικεφαλο πίσω, τη σημαία ασπρόμαυρη και το «Μαγκιά μου που μαι ΠΑΟΚτσης» από μέσα.... Fail.

** Βάλτε και τη φάτσα της Μαρούπα από πίσω να τιμήσουμε και την ελληνική δικαιοσύνη. Αισχρή φανέλα. Καμια σχέση με ΠΑΟΚ, βγάλτε και τον αετό την επόμενη φορά και βάλτε τον Κολοκοτρώνη.

** ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΩΣ ΠΑΡΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. ΜΑΣ, ΝΑ ΜΗ ΦΟΡΕΘΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ Η Μ@@IA

** Συγχαρητήρια στη ΠΑΕ που τιμά την 200ή επέτειο του 1821!

** Φανέλα ντροπή για την ιστορία του ΠΑΟΚ και για όσα έχει περάσει ο λαός του στα γήπεδα της Ελλάδας.. Βάλτε και την Πελοπόννησο την επόμενη φορά..

** Ο Π.Α.Ο.Κ. κύριοι της Παε παίζει μόνο για τον λαό του, τον δικέφαλο αετό και τους νεκρούς του. Για αυτούς που μάτωσαν να τον κρατήσουν καθαρό. Για αυτούς που στερήθηκαν τα πάντα και ταξίδεψαν άπειρα χιλιόμετρα για τα τέσσερα ιερά γράμματα. Και αντί η φανέλα να έχει έστω ένα όνομα από τους ανθρώπους αυτούς, όπως ο Νάσος για παράδειγμα που χάθηκε άδικα, αποφασίζετε να πουλήσετε σανό με εθνικά μίση και αλυτρωτισμό, έννοιες αντίθετες με τον Π.Α.Ο.Κ... ντροπή και μόνο ντροπή

** Κωνσταντινούπολη Πόντος Μικρά Ασία ο ΠΑΟΚ έχει ιστορία μια φανέλα που έπρεπε να βγει εδώ και πάρα πολλά χρόνια.Αφιερωμενη στην Ελληνική επανάσταση ....

** Ο ΠΑΟΚ είναι Ελλάδα......προσφυγιά.....τιμή να χει παίκτες στην εθνική.....τιμή.....έπρεπε να χει και τον ήλιο της Βεργίνας....

** Συγχαρητήρια που ο ΠΑΟΚ ειναι πρωτεργάτης σε αυτή την επέτειο γιορτή για την επανάσταση και ελευθερία της Ελλάδας από τον Τούρκο κατακτητή ...

** Μπράβο μα@@ς. Αυτοί μας λένε Τούρκους, Βούλγαρους, Σκοπιανούς, γύφτους, δεν ξέρω γω τι, μας έχουν κατακλέψει από τα χρόνια των παππούδων μας, μέχρι το 70 ασκούσαν βέτο στους πάίχτες μας ότι αν θες να παίξεις εθνική πρέπει να πάρεις νεταγραφή στο ΠΟΚ, μας έχουν πολεμήσει με κάθε πιθανό κι απίθανο τρόπο, κι εμείς τους τιμάμε με την φανέλα μας, το ιερότερο πράγμα στον κόσμο... Μπράβο, πολύ έξυπνη ιδέα. Άντε να ξαναπαίξει η βρώμα η εθνική Τούμπα να ξαναπάει ο λαός να υποστηρίξει τον αντίπαλο. ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΑΣ Η ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΠΟΥ…ΙΑΣ

** Οι ίδιοι που κράζετε είστε αυτοί που πρώτοι χειροκροτούν στις παρελάσεις και το παίζουν Έλληνες,κρίμα για την πάρτη σας.

** Μια φωτο με τη σημαία στη πλάτη κ τον εθνικό ύμνο!! Πολυ ωραια φανελα! Σοβαρή
sportdog
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:17

Εικόνα
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 25 Σεπ 2020, 21:17

Καλά εμφύλιος στο Facebook που γράφει από παιδί πρώτης δημοτικού μέχρι κάποιον που έχει iq3 ούτε καν 4, δεν είναι και θέμα...
Κλάιν μαιν, απλώς ο τίτλος πουλάει.

Βάζει και ο τύπος 4 5ρομποτακια να γράψουν 2 παπαριές, όπως κάνουν και μερικοί εδώ μέσα κι έτοιμο το... άρθρο

Στάλθηκε από SM-N975F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες